0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Резултати от хормонално изследване
« -: Февруари 22, 2006, 18:53:36 pm »
Днес си направих най-накрая хормоните, втори ден от цикъла . Ето и резултатите:
LH - 3.52   (1- 18 )
FSH - 9.57 (4-13 )
Prolactin - 24.79 (1.39-24.20) - висок
testosteron - 0.35 (0.05-0.73)
TSH - 0.797 (0.49-4.67)
DHEA-S - 0.93 (0.8-3.90)


Това са моите резултати. Като гледам съотношението на ЛХ и ФСХ не е 1:1 , пролактина е висок, но като отида при лекаря ще питам какво да правя. Между другото си лежах половин час преди  да вземат кръв, не съм била напрегната, не сме правили секс, спазила съм всички изисквания.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Резултати от хормонално изследване
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2006, 18:59:30 pm »
По принцип не е лошо пролактинът да ти висок, защото това се коригира сравнително лесно с лекарства и обикновено се получава овулация и успешно забременяване, ако няма и друг проблем.
Не е лошо в смисъл, че ако това е причината се коригира успешно.
Резултати от хормонално изследване
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2006, 19:04:12 pm »
Благодаря Лали, дано да е това само причината, имаме съмнения за ендометриоза и ми предстои лапароскопия, тогава вече ще се знае със сигурност може би каква е причината, но реших да пусна и хормони, че не съм ги правила до сега.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Резултати от хормонално изследване
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2006, 20:08:46 pm »
Аз бих изчакала в такъв случай с лапароскопията. Пробвай няколко месеца с корекция на пролактина и тогава.
Резултати от хормонално изследване
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2006, 09:39:37 am »
Цитат на: elora_cat
Благодаря Лали, дано да е това само причината, имаме съмнения за ендометриоза и ми предстои лапароскопия, тогава вече ще се знае със сигурност може би каква е причината, но реших да пусна и хормони, че не съм ги правила до сега.


Елора, извинявай, въпросът ми е малко встрани - при кого ще правиш лапароскопията в Пловдив?
Резултати от хормонално изследване
« Отговор #5 -: Февруари 24, 2006, 13:53:37 pm »
Няма да правя лапароскопия в Пловдив. При Горчев в Плевен ще правя.
*
Резултати от хормонално изследване
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2006, 16:46:03 pm »
Вие тия операции за нищо ги нямате.Защо не пробваш първо да направиш ново изследване след месец,после малко хапове и чак тогава да те режат.Лапароскопията е ОПЕРАЦИЯ и доста често има последствия.Късмет


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Резултати от хормонално изследване
« Отговор #7 -: Февруари 24, 2006, 17:11:48 pm »
Цитат на: white
Вие тия операции за нищо ги нямате.Защо не пробваш първо да направиш ново изследване след месец,после малко хапове и чак тогава да те режат.Лапароскопията е ОПЕРАЦИЯ и доста често има последствия.Късмет


Лапароскопията наистина е Операция, НО не мога да пия хапове без да зная какво ми е все пак. От една година правя изследвания и ме тъпчеха с хапове без да има защо, смятам ,че за да реша да направя операция съм минала и премислила другите варианти. А и това решение не съм го взела сама, имам лекуващ лекар на когото съм гласувала пълно доверие.
Резултати от хормонално изследване
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2006, 09:37:47 am »
Цитат на: elora_cat
Няма да правя лапароскопия в Пловдив. При Горчев в Плевен ще правя.


Попитах те за пловдив, защото видях, че под иконката пише, че си от Пловдив и се зачудих дали в пловдив се правят лапароскопии...

Стискам ти палци за лапарото! И късмет!