0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бартолинова жлеза
« -: Февруари 25, 2006, 14:24:21 pm »
Преди около 6 год. имаше период от няколко месеца /4-5/, през който много често получавах възпаление на бертолиновата жлеза и от двете страни. Цепиха ме 6-7 пъти като последният път беше без упойка /нямаха такава/. Лекърката не ме изчисти хубаво и вследствие на това ми остана малка топчица която не ме боли, но след полов акт се подува. Предстои ми инвитро и въпросът ми е, дали при стимулацията е възможно да се получат пак възпаления или тази топчица да започне да расте? Казах на сегашния си лекар и той каза за сега да я оставим така. Претиснявам се, защото знам че за тях това е много неприятна процедура, незнам дали и затова не ми каза че за момент ще я оставим в това си положение. Не знам и какви са последиците при евентуална бременност, ако започне пак да се възпаляват? Моля ако някой знае нещо по темата да ми отговори, ще бъда много благодарна.  :oops:  :oops:  :oops:



Бартолинова жлеза
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2006, 00:16:42 am »
Никой ли няма отговор по тази тема :?: Никой нищо ли не е чул найстина :?:  Сега ме е още повече страх - дори няма с кого да го обсъдя.



*
Бартолинова жлеза
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2006, 06:41:57 am »
Цитат на: hari_77
Никой ли няма отговор по тази тема :?: Никой нищо ли не е чул найстина :?:  Сега ме е още повече страх - дори няма с кого да го обсъдя.

Хари, спокойно мила! Повечето момичета не влизат във форума в събота и неделя. Сигурна съм, че някой ще ти отговори още утре. Бъди търпелива  :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Бартолинова жлеза
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2006, 08:49:41 am »
Мила, не изписваш правилно наименованието на тези жлези- водят се Бартолинови и ето какво намерих в нет-а, не че е особенно много по темата:
Цитат
В дълбочина в задната част на големите страмни устни са разположени две жлези, наречени Бартолинови жлези. При полова възбуда те отделят секрет, който овлажнява входа на влагалището. Изходните им канали лесно се възпаляват от различни микробни причинители. При инфектиране жлезата постепенно се подува, зачервява се и става силно болезнена. Телесната температура се покачва. При прогресия на възпалението /бартолинит/ се образува абсцес.

Лечението на абсцеса се състои в инцизия, дренаж и отстраняване на гнойната колекция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Бартолинова жлеза
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2006, 12:02:33 pm »
Благодаря ви момичета, все е нещо :)



*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бартолинова жлеза
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2006, 11:20:15 am »
Цитат на: hari_77
Благодаря ви момичета, все е нещо :)


Аз имах проблем с едната Бартолинова жлеза. По същия начин след полов акт се подуваше още повече но не беше болезнена. Въпроса е следния както е написала Мини тези жлези овлажняват влагалището, при мен по едно време се получи засушаване дори, та така след като ме сцепи моята лекарка нещата се оправиха. И още нещо много често се получава ефекта на омагьосания кръг, защото това задържане на течност разпространява инфекция във влагалището, следва лечение кратко затишие и отново инфекция. Според мен е добре да се справиш с проблема предварително. На мен например моята лекарка ми обясни че ще ми разшири прохода на жлезата достатъчно много за да не се запушва, а и дори да има инфекция да може да се самопочиства, да изтича течността от канала на жлезата и да не се задържа там. Цялата процедура трая около 15 мин. и при мен зарасна много бързо дупчицата (защото немога да нарека и разрез това дето ме дупна докторката) Та от 2 години за сега не съм имала проблеми и микробиологиите ми се подобриха значително. Преди това неможех да видя чиста микробиология.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Бартолинова жлеза
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2006, 12:27:45 pm »
Та от 2 години за сега не съм имала проблеми и микробиологиите ми се подобриха значително. Преди това неможех да видя чиста микробиология. [/b][/i][/color][/quote]


Не знам, на мен ми е правено само посявка /като ми е взет секрет от влагалището/ и резултатът беше добър. Иначе всички изследвания който са за инвитро са ми добри, не знам тази жлеза на кое изследване ще повлияе? Ако знаеш ми кажи за да настоявам да ми го направят.



*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бартолинова жлеза
« Отговор #7 -: Февруари 27, 2006, 13:00:24 pm »
hari_77, сега в момента подута ли ти е жлезата? Ако не е няма проблем, но ако е подута или се подува по време на секс мисля че трябва да се оправи първо този проблем. А иначе влиянието към микробиологията е както казах горе че този секрет който отделя жлезата при запушване неможе да изтече и остава вътре в канала където като престои започват да работят разни гъби и бактерии. Та затова преди все нещо ми излизаше на микробиологиите и то след спиране на антибиотик.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Бартолинова жлеза
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2006, 13:54:03 pm »
От страната от която не ме изчистиха много добре ми остана като топчица /доктора каза че се е получило нещо като масна топка/ твърда е и от там нищо не тече, просто си стои там. Друг лекар каза че се е получило кистичка която не пречи и ако евентуално започне да се подува тогава да се махне. По принцип не ми се иска да я махам защото ме е страх след това да не започне пак да се възпалява. Единсвеното което ме притеснява е при стимулацията да не започне да се стимулера и това, и тогава да стане зле.



*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бартолинова жлеза
« Отговор #9 -: Февруари 28, 2006, 11:44:17 am »
Цитат на: hari_77
От страната от която не ме изчистиха много добре ми остана като топчица /доктора каза че се е получило нещо като масна топка/ твърда е и от там нищо не тече, просто си стои там. Друг лекар каза че се е получило кистичка която не пречи и ако евентуално започне да се подува тогава да се махне. По принцип не ми се иска да я махам защото ме е страх след това да не започне пак да се възпалява. Единсвеното което ме притеснява е при стимулацията да не започне да се стимулера и това, и тогава да стане зле.


Ми Хари моята докторка когато ми маха моето топче защото беше станало твърдо, но не болеше ми каза че по принцип е хубаво да се махне. Незнам защо се притесняваш толкова от махането му просто трябва да попаднеш при добър лекар който да си знае работата, аз от тогава не съм имала проблеми. Нито ми се е подувало, нито пък ме е боляло, нито съм пресъхвала.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Бартолинова жлеза
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2006, 12:41:49 pm »
Не знам, може би защото много ме е боляло последният път когато са ме чистили, но ми е много трудно да взема такова решение. По принцип издържам на болка, но тогава ме чистиха без упойка, ти си минала през това с упойка и знаеш че не е приятно, но без упойка имам чувсвото че бях на ръба на лудоста, /без да преувеличавам/. Следващата голяма болка беше при втората ми цветна снимка, която продължи 25 мин. /по часовник/, за това съм наплашена и сега ме е страх дори и от пункцията при инвитрото. :cry:  :cry:  :cry:



*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бартолинова жлеза
« Отговор #11 -: Февруари 28, 2006, 13:35:54 pm »
Милата!!! Съжалявам че си минала през това. Не се притеснявай отиди и извърши манипулацията със упойка, ако искат без упойка откажи процедурата и отиди при друг лекар. Да на мен ми я правиха с лидокаин, силна болка не усещах, но усещах всяко подръпване, бодване и разни такива нещица много неприятно но все пак търпимо. Като се има в предвид че не търпя на болка а сега не ме е страх значи нещата не са чак толкова зле. Всички ние имаме неприятни преживявания по болниците, но крайната цел си заслужава. Аз се събудих например по-време на коремна операция (извънматочна бременност) беше много болезнено и ужасяващо преживяване. Но трябва да се справяме с тези неща и да ги преодоляваме защото така е редно и така е по-полезно и за психиката и за физиката ни.  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Бартолинова жлеза
« Отговор #12 -: Февруари 28, 2006, 15:39:56 pm »
Благодаря ти много си мила и ме караш да се замисля над думете ти. Съжалявам за теб че се е получило така. Ти сега до къде си стигнала? Правиш ли нови опити за бебче или си спряла за момент?



*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бартолинова жлеза
« Отговор #13 -: Февруари 28, 2006, 15:59:50 pm »
Цитат на: hari_77
Благодаря ти много си мила и ме караш да се замисля над думете ти. Съжалявам за теб че се е получило така. Ти сега до къде си стигнала? Правиш ли нови опити за бебче или си спряла за момент?


Ще сменям лекаря все още нямаме поставена ясна диагноза за причините пир нас за липса на бременност. Напревих цветна снимка преди Нова година дадох си малко почивка и да помисля как и какво да предприема и така. Имам проходима една тръба и от 4 години правим опити за бебе.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Бартолинова жлеза
« Отговор #14 -: Февруари 28, 2006, 17:29:20 pm »
и аз страдах от тая жлеза гадна, много болезнено преживяване. Препоръчвам ти когато започнеш процедурата по инвитро да обърнеш внимание на лекаря за този проблем и да настояваш да щадят мястото. и не се притеснявай да го повтаряш при всеки преглед и особено при "големите" процедури- пункция и трансфер. През кабинетите им минават стотици жени и едвали могат да те запомнят.

Косето е на небето.
Бартолинова жлеза
« Отговор #15 -: Февруари 28, 2006, 20:19:56 pm »
А ти отърва ли се от нея?



*
Бартолинова жлеза
« Отговор #16 -: Март 06, 2006, 12:54:45 pm »
Kакво стечение на обстоятелствата! Както си говориме за Бартолинови жлези се събуждам в петък, първия от три почивни дни и откривам че имам болезнено подуване... Бях на лекар, мъчихме го нещо там.. Стоя с риванол и се надявам да се отпуши само (както е ставало и друг път) ако не става ще се оперираме с пълна упойка. Бях избрала една гинеколожка, но личната ми се изсмя като видя предписаните от нея изследвания - съвсем ме обърка. Ще търся нещо да чета тука. Търся причината да се случва (било анатомично) и някаква профилактика.. ще пиша пак. А ти кога започваш с инвитрото,  hari?
Starlet моля дай координати на твойта лакарка, в случай че е в София, извинявай не виждам откъде си.

Косето е на небето.
Бартолинова жлеза
« Отговор #17 -: Март 06, 2006, 16:53:24 pm »
А ти кога започваш с инвитрото,  hari?
Starlet моля дай координати на твойта лакарка, в случай че е в София, извинявай не виждам откъде си.[/quote]


Все още чакам отговор от касата /подала съм си документите на 24.02./ Не знам какво ще правя, дочух че в І-ва АГ болница правят инвитрото до април месец след това прекъсват и започват отново есента. Ако това се окаже вярно мисля че ще го правя есента.



Бартолинова жлеза
« Отговор #18 -: Март 06, 2006, 16:56:04 pm »
Извинявай hope, пиши ми как се развиват нещата при теб, не съм чувала за лечение с риванол но дано да помогне. Ще чакам да ми пишеш. Чао и дано се оправи проблемът без цепене.



*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бартолинова жлеза
« Отговор #19 -: Март 06, 2006, 17:51:39 pm »
hari_77, hope нещата не са толкова сложни. Цялата манипулация трае точно 10-15 мин. и сте под местна упойка после ви слагат едно конче което си пада след около седмица. Нито боли, нито се усеща нещо. Просто не е нужно да си всявате сами страх като използвате думата операция или цепене. Не е нужно и да минавате през гадните странични ефекти на пълната упойка. Незнам кой и защо ви засилва толкова, но ми се струва че не е коректно от негова страна да ви плаши така. Това е нещо съвсем рутинно и безболезнено. Не се страхувайте, а и след това възстановяването става за около седмица. Вървете двечките и махайте тези гнойни натрупвания защото заради тях може да си докарате лоша МБ.

П.С. hope писала съм ти на лични за докторката ми. Аз лично съм страшно доволна от нея. Нямаше да я заменя за нищо ако беше специалист по стерилитет, но тя самата ми препоръча такъв без да ме мотка и лъже. Тоест коректна беше към мен като човек и лекар.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Бартолинова жлеза
« Отговор #20 -: Март 08, 2006, 14:44:13 pm »
Слава Богу нещата се оправиха сами, да не влизам в подробности. Сърдечно благодаря на hari  и starlet за загрижеността, съчувствието и помощтта! Честит празник момичета! Да сте винаги красиви и обичани!

Косето е на небето.
*

    Anonymous

Бартолинова жлеза
« Отговор #21 -: Март 08, 2006, 17:32:43 pm »
Къде се наират тези бартолинови жлези. Има ли някой графика, за да покаже?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бартолинова жлеза
« Отговор #22 -: Март 08, 2006, 17:44:42 pm »
Цитат на: Anonymous
Къде се наират тези бартолинови жлези. Има ли някой графика, за да покаже?


Образно казано под големите срамни устни от двете страни на влагалището. Тези жлези се грижат за овлажняването на влагалището най-вече по-време на полов акт.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Бартолинова жлеза
« Отговор #23 -: Март 08, 2006, 18:17:00 pm »
Честит празник и от мен момичета. Да сте винаги усмихнати, обичани и уважавани, здрави и щастливи. Всичко което си пожелаете да ви се сбъдне. С най искренни пожелания от мен. :balk_21:



Re: Бартолинова жлеза
« Отговор #24 -: Юни 07, 2007, 15:11:02 pm »
Старлет, наистина ли не е хич старшно да ти "цепнат" жлезата..........На мен също ми се възпали, дадоха ми антибиотик, които го пиа от 2 дни, но не помага, а пък и вече ми е много болезнено имъчително и довечера ще ходя да ми махнат гнойта..... :?Много ме е страх но щом казваш че не е чак толкова страшно ........... :(След манипулацията ще пиша пак.
*
Re: Бартолинова жлеза
« Отговор #25 -: Юни 08, 2007, 02:50:04 am »
Kalinka,преди да се подложиш на ;цепене;,защо не опиташ с физиотерапия? Аз преди 2 години имах много сериозно възпаление на едната жлеза(с голяма подутина и толкова силни болки,че едвам си сядах на д-то),получено след престой в болница и кюретаж, и също се подготвях за това,но доктора ми предложи да пробваме първо с ;по-щадящи методи;.Само след няколко прецедури всичко изчезна и оттогава(слава богу)- нямам никакви оплаквания.Ако се интересуваш,и ако си в София, мога да дам координати на отделението по физиотерапия,където ходих аз.
Успех! :)