0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #20 -: Ноември 28, 2008, 10:40:58 am »
Тромбоцитно - левкоцитните се изследват и по време на бременност с терапия. така се коригират дозите.

Ами то и аз трябва тези да си ги проверя, значи им варирират стойностите по принцип? А при Кременски може ли всичко да се изследва или там са само генетични и ако е така къде може да се пуснат тези всички изследвания за тромбоцитно-левкоцитни агрегати?
« Последна редакция: Ноември 28, 2008, 10:46:33 am от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #21 -: Ноември 28, 2008, 10:47:45 am »
На мен пък не ми назначиха за изследване тромбоцитно-левкоцитни агрегати. Имам един мисед и повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела. Чудя се да ги изследвам ли допълнително, ама пък Конова като не е преценила да ми ги пусне
*
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #22 -: Ноември 28, 2008, 19:46:04 pm »
 :offtopic:   момичета .., оказва се че моите резултати са невалидни!!!  объркали са ми ги в лабораторията-посредник! става въпрос за лаборатория надежда - варна . много съм изтощена психически и няма да пиша докато не се изясни случая .. :( благодаря ви много за подкрепата .. 
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #23 -: Ноември 28, 2008, 19:54:07 pm »
как така ще объркат резултатите??????? това е недопустимо просто......
сега не е ли редно да ти поемат наново те разходите и да ти направят нови?
успех и късмет
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #24 -: Ноември 29, 2008, 22:28:28 pm »
Момичета здравейте , искам да попитам някой дали е наясно кои изследвания са по-достоверни за съсирването на кръвта тези на време на кървене и съирване или тези за тромбоцитно левкоцитните агрегати? :)фАТАЛУОМАНЧЕ ОЧАКВАМ ДА СЕ ВКЛЮЧИШ! :wink:
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #25 -: Ноември 30, 2008, 00:08:35 am »
 Ти ще трябва да правиш всичките тези изследвания - време на кървене,време на съсирване,протромбиново време - РТ,фибриноген,  тромбоцити, актуално парциално тромбопластиново време -АРТТ. Трябва да ги правиш веднъж в седмицата , мисля.
 Сега разгледах в КИРМ - Плевен имат панел за проследяване на бременност след установени рискови имунологични фактори.
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=30
 Ти имаше АФА , значи сигурно вече си направила вливане на Имуновенин.
 Репродуктивен имунофенотип (RIP) си мисля , че се правеше преди вливането на Имуновенин и ако са му ниски стойностите не се прави вливане или нещо такова беше. Аз тоя момент го пропуснах и направо вляхме.
*
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #26 -: Ноември 30, 2008, 13:33:59 pm »
Да ,но тези тромбоцитно-левкоцитни агрегати които се правят в Плевен PLA,НЕ са ли по-достоверни защото аз преди си пусках време на кървене и съсирване  всичко си беше наред,но имаше проблем с  изхранването  на плода въпреки ,че изследванията бяха добри и той загина може би не са били толкова достоверни незнам ,затова питам сега какво да правя и пускам! :?
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #27 -: Декември 01, 2008, 11:04:07 am »
Момичета здравейте , искам да попитам някой дали е наясно кои изследвания са по-достоверни за съсирването на кръвта тези на време на кървене и съирване или тези за тромбоцитно левкоцитните агрегати? :)фАТАЛУОМАНЧЕ ОЧАКВАМ ДА СЕ ВКЛЮЧИШ! :wink:
Аз точно заради това съм се заблудила и си мислех, че всичко съм си направила, след като съм пускала не веднъж тези за съсирването на кръвта тези на време на кървене и съирване..., но май става дума за различни неща?!  :oops:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #28 -: Декември 01, 2008, 11:10:08 am »
 Аз лично време на кървене , време на съсирване не съм пускала досега , защото не са ме карали. Дори бях останала с впечатлението , че се пускат при вече регистрирана бременност. Пускала съм тромбоцитно - левкоцитни агрегати и съм си на терапия след изследването. Но , ако забременея ,дай боже , ще пускам всичките , за да се определи най - подходящата като дози терапия.
*
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #29 -: Декември 01, 2008, 13:09:24 pm »
Да точно така ама в крайна сметка на мен никой не ми е казал да пускам време на кървене и съсирване доколкото знам определянето на дозите става също с тези тромбоцитно левкоцитни агрегати?Но все пак ще питам и Конова
? :wink:
*
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #30 -: Декември 06, 2008, 10:56:06 am »
здравейте отново.., след изясняване на случая с обърканите ми резултати се оказа, че съм хетерозиготен носител..
 из темите в които се коментира този въпрос срещам много противоречиви мнения и все още не знам по колко мг. неофолик мета трябва да пия на ден ..  :ask:  объркването ми стана още по-голямо, особено след като попаднах на тази статия:
ВИСОКИТЕ НИВА НА ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА МОГАТ ДА ПРЕДИЗВИКАТ РАК    

моля някой да даде яснота по въпроса ..  :?
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #31 -: Декември 06, 2008, 11:32:25 am »
И аз вече не знам какво да си мисля, Кременски ми писа, че витамина бил безвреден
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #32 -: Декември 06, 2008, 11:40:27 am »
И аз вече не знам какво да си мисля, Кременски ми писа, че витамина бил безвреден
това ми каза и доц. Конова  :?
явно ще пием до достигане на заветната мечта, после няма и така, не знам.........
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #33 -: Декември 06, 2008, 11:47:14 am »
И на мен ми откриха подобен проблем и пия по 10 Неофолика на ден и по 1 хапче Витамин Б6.Но за съжаление,въпреки това и 3-то ми ИКСИ завърши с неуспех
Вече съм отровена от всякакви лекарства.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #34 -: Декември 06, 2008, 15:05:02 pm »
здравейте отново.., след изясняване на случая с обърканите ми резултати се оказа, че съм хетерозиготен носител..
 из темите в които се коментира този въпрос срещам много противоречиви мнения и все още не знам по колко мг. неофолик мета трябва да пия на ден ..  :ask:  объркването ми стана още по-голямо, особено след като попаднах на тази статия:
ВИСОКИТЕ НИВА НА ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА МОГАТ ДА ПРЕДИЗВИКАТ РАК    

моля някой да даде яснота по въпроса ..  :?

Мога само да те посъветвам да внимаваш какво четеш и да не приемаш на юнашко доверие всичко, което е написано в нета.

(Чела съм оригиналната статия и съм я коментирала до втръсване. В нея няма и намек за това, че "фолиевата киселина предизвиква рак". Неграмотни преводи и интерпретации в нета колкото искаш.)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #35 -: Декември 06, 2008, 15:50:09 pm »
благодаря Мели.., имахме нужда от този отговор ..   :)
*
Re: мутация в гена на MTHFR ..
« Отговор #36 -: Декември 07, 2008, 14:13:30 pm »
Аз също знам ,че фолиевата к-на е важна и то ако имаш проблем с усвояването!Аз също съм хетерозиготна мутация за неусвояване и Кременски ми предписа да пия по 5 мг, също знеам ,че е безвредна и ,че ненужното количество се изхвърля с урината! :wink: