0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Къде мога да направя  изследванията крос-мач и ХЛА типизиране преди АИ?
Колко струват?Кой лекар може да ми и разчете и да ме консултира?Колко време отмнемат?Има ли значение деня на цикъла?Трябва ли да идва и мъжа ми?Кръв ли се взема?За колко дни стават?
Мерси много момичета!
За крос-мача се взема  кръв от двамата партньори; без значение е от цикъла; около 150 лв; прави се в Александровска болница и в клиника "Малинов"; резултати-след около седмица.
Аз разбрах от Grace, че се правят в Александровска - тя там гие  правила , това се намира от страната на входа на Св.Екатерина - там пишело имунология. Те са същите доктори които провеждат платените консултации в Малинов.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Аз правих миналата седмица, надявам се, че мога да ти бъда полезна с инфо. Cross-match и HLA-типизиране се правят в Централна лаборатория по Клинична имунология в Александровска болница - входа откъм бул. Пенчо Славейков, веднага след будката на пазача вляво една едноетажна малка постройка, тел. 9230 690. Кръв се взема сутрин от 8:30 до 10:00 часа, цената на Cross-match за двамата е 130 лв., а за HLA-типизиране е по 320 лв. на човек. Не е нужно да е на гладно, но не трябва да сте яли нищо мазно предишната вечер. На съпруга/партньора вземат повече епруветки, така че да бъде готов :lol: психически. Резултатите са готови след около 10-12 дни. Денят на цикъла не е от значение. Необходимо е да присъства и съпруга, без него за къде? :lol:
Венеция може ли да разясниш повече за тези изследвания, какво показват те и за какво се правят. Аз също скоро сматам да ходя да си ги направя, въпреки че не са ми назначени, но след 3 мисед аборти и АИ и вливания на интралипид без резултат вече не знам какво да правим.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Аз също имам 3 мисед - 25 г.с., 18 г.с. и 11 г.с (последния преди месец), и цял куп други проблеми, но тъй като според доц. Конова и д-р Тодорова с тази терапия, с която бяха 2-те последни бременности - Имуновенин, Клексан 2х40мг, Аспирин, кортикостероиди, и т.н, е почти невъзможно да се случи това, решихме с доц. Конова да ги направя и тези изследвания. Когато говорих там с д-р Пенкова, тя спомена и за 2 подвида на АНА, та ги пуснах и тях, че можели да доведат до блокаж на сърцето на бебето. Като обсъдя резултатите с доц. Конова, тоест в петък, ще пиша повече за какво са и дали дават някаква яснота по въпроса с неизяснените ми 2 последни миседа. Силно се надявам да е така, защото иначе просто няма причина... Това е от мен засега, съжалявам, че не мога да помогна с повече информация.Съжалявам за твоите аборти, Марина, ужасно е, несправедливо е, боли, никой не трябва да го преживява, но ... трябва да продължим да се борим и да вярваме, че един ден ще станем и ние мами.
Аз вярвам, че ще си родим едни хубави и здрави бебета и дано да е по-скоро! :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Мили момичета,
мерси много за информацията!Страхотни сте!
Дано това са последните стъпки преди да станем мами!