0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bobi 2

  • ***
  • 384
  • "член на групата 3 от 6" хихи
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #280 -: Март 05, 2009, 11:16:16 am »
Момичета вие колко сте качили досега? Аз не качвам и изведнъж за една седмица 2 кг.Качвам ли с този темп до края ще съм 30 кг. и нагоре 8O
« Последна редакция: Март 05, 2009, 11:18:11 am от bobi 2 »
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #281 -: Март 05, 2009, 11:34:27 am »
Боби, едва ли ще се запази като тенденция, щом до сега не си качвала много.
Аз още съм +5 кг, което е доста удовлетворително. Знам, че тепърва започва голямото качване, ама за сега съм доволна.
*

    ckarabei

  • **
  • 73
  • "Не мразя, не прощавам, не съдя и не съжалявам."
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #282 -: Март 05, 2009, 11:48:12 am »
Според мен не трябва да се тревожите за килограмите /в смисъл да не се сравнявате, гледате и питате други/....за всеки е различно аз съм +6 досега /ама дали 56 или 106 не е ясно  :lol: като го напиша така/.
За това как изглеждаме през бременността има значение колко сме високи и от колко килца сме стартирали. Имам познати качили 3-4кг. до 6 месец ама са 85-90 килца, то не им личеше до 9-ти че са бременни. Хранете се по балансирано и здравословно /доколкото е възможно/ и лятото ще му мислим  :wink: Успешен и лек ден на всички!

 
Живей сега, Усмихвай се сега, Радвай се на това, което имаш днес и се бори за всичко онова, което искаш да имаш утре.
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #283 -: Март 05, 2009, 12:19:54 pm »
Добре дошли на мъжките мами midge и Branka!
Да кажа и аз за килограмите - като забременях бях 60кг., сега съм 67. Мисля, че е приемливо, но не се знае до края какво ще става :D. Аз от полезните храни наблягам на плодовете, зеленчуците нещо не ме влечат. А от калоричните напоследък наблягам на шоколадовия сладолед :D. Бебока явно ще обича шоколад :D!
Хубав ден на всички!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #284 -: Март 05, 2009, 12:24:25 pm »
толкова ми олекна на сърцето, че чак не мога да не споделя...
преди 10 дни на микробиологията излезнаха "3 броя много рядко срещани бактерии"...ужасно се бях притеснила...но доктор Сигридов настояваше да я повторя, защото му се струваше нереална.....и сега ми се обадиха, за да ми кажат че е аболютно чиста...и сърцето ми щеше да изскочи от вълнение...толкова много се бях притеснила...
Освен това днес сутринта бяхме и на преглед и вече сме по 210 гр.
Още по-хубавото е, че от няколко дена ги усещам как "бълбукат" в коремчето ми и просто не знам на кой свят съм от щастие.
Сега...мисля да поема още една глътка въздух!
А на всички вас желая само хубави моменти !
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #285 -: Март 05, 2009, 12:27:11 pm »
Честита пишка, Мидж! :D
 Бранка и на вас! :D

minim, браво за хубавия резултат. Би ли споделила къде си пускала микробиология?

В началото качих бая кг, после се кротнах. Не ми се ядат и не ям боклуци. В смисъл не ям неща, които ми е ясно, че нищо полезно не ми дават. Не изглеждам хич дебела, но като цифра не са ми малко кг. :) А всъщност не ми и пука 8)

*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #286 -: Март 05, 2009, 12:31:39 pm »
Не ми се ядат и не ям боклуци. В смисъл не ям неща, които ми е ясно, че нищо полезно не ми дават.

Е тук е, според мен, ключа от палатката. Аз не си следя стрикнто килата, но гледам да не ям боклуци, защото ми се било дояло.
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #287 -: Март 05, 2009, 12:32:02 pm »
minim, радавам се за вас!

Бранка, Мидж, честити мъжки сладури!

Ние вчера бяхме на фетална морфология при доц. Томова. Всичко е наред.

Ще имаме момиче!

Аз съм качила до сега 5-6кг.
« Последна редакция: Март 05, 2009, 13:19:51 pm от nelkata »
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #288 -: Март 05, 2009, 13:04:01 pm »
Аз съм качила 7кг. до сега . :D
Сутринта ходих до Сигридов и се оказа ,че имам херния на пъпа. :(
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #289 -: Март 05, 2009, 13:07:54 pm »
На мен д-р Александров още в 14г.с ми каза ,че ще е момче.Вчера другия д-р от  ЖК потвърди.Аз съм наддала с около 9 кг.
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #290 -: Март 05, 2009, 13:46:47 pm »
Не ми се ядат и не ям боклуци. В смисъл не ям неща, които ми е ясно, че нищо полезно не ми дават.
Е тук е, според мен, ключа от палатката. Аз не си следя стрикнто килата, но гледам да не ям боклуци, защото ми се било дояло.
Нали?  Като хапна нещо, което са празни калории чак ми е гузно, че нищо полезно не давам на детето си.
Колко самоотвержено :lol:

mikivl и какво ти каза за пъпната херния, то може ли изобщо да се предприеме нещо сега?

О, да се фукна - имам добри кръвни изследвания. Утре си чакам резултатите от имунологичната контрола, а в събота - от стерилна урина.
Трябва да разузная откъде ми идват постоянните 37° напоследък.
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #291 -: Март 05, 2009, 14:08:29 pm »
Патладжанче, каза до два дена ако не мине да сложа колан за херния. Ако не мине и тогава болката да му се обадя. Мойта  серилна урина поне е добре. :D
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #292 -: Март 05, 2009, 14:39:59 pm »
За кг е мноооого относително. Аз качвах по 2 кг всеки месец ... до седмия. След това не съм качила нито един килограм. А уж последните месеци повече се качва. А и това колко сте качили пак няма значение. Имам познати с повече от 20 кг качени и си ги свалиха за два три месеца. А аз с моите четиринадесет, седем свалих и вече две години другите 7 не мърдат и с половинка даже.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #293 -: Март 05, 2009, 14:44:48 pm »
mikivl, дано да се раминете с лошите работи и всичко да отшуми.
За качването на колограмите не мисля,че може да се сравняваме,защото всеки си е напълно индивидуален. Аз например в началото вместо да качвам свалях, а после се бях позасилила та чак се притесних, но не затова че ще съм дебела, а по скоро ми беше противопоказно заради проблеми със ставите, които съм имала като малка. Имаше едно положение, което качвах даже от вода, но в последните два месеца съм в застой. За цялата бременност съм качила 17-18 кг, което мисля,че не е никак много, особено за близнаци. Не съм се лишавала от нищо, но така и не ми се дояде и нещо конкретно, както става с повечето бременни. Ям, защото знам че трябва да храня децата, а не защото съм гладна. Мисля,че не трябва да се притеснявате колко ще качите, понеже после всичко ще изчезне,а и здравето на детето е по-важно от физическата ни красота за момента!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #294 -: Март 05, 2009, 15:37:58 pm »
Патладжанче и двете микробиологии пусках в клиниката....
едната ми я взе доктор Стаменов, а другата - доктор Сигридов /не че това има нещо общо/...просто се случвало понякога....нормално е...
ама колко страх избрах...
важното е, че сега всичко е ок и дано така да е до края !
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #295 -: Март 05, 2009, 16:13:53 pm »
Момичета, с киселините как се справяте, кажете, моля ви, че на моменти не се издържа.Имам ги още от 14 г.с. и си мислех, че е от гаденето и ще изчезнат, но в последно време ги имам и то доста силни всеки ден, от всичко, дори от половин кисело мляко, нещо може ли да се приема.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #296 -: Март 05, 2009, 16:36:07 pm »
Силванченце, може да си вземеш Талцид. На мен ми помага също дюля, ябълка, по едно време дори кока кола.  :oops:

Аз съм + 16 кг, в началото свалих 4 кг, после докъм 6ти месец ги наваксвах. После ударно качих доста, а напоследък качвам по много малко, но вече нямам и апетит. Ям, защото трябва да храня бебетата. Иначе определено ми се дояждат разни работи, около 2 месеца ядях упорито дюли, после мандарини, сега манията ми е зелени ябълки и прясно мляко. Не съм се лишавала от нищо, каквото ми се дояде си го ям - дори и разните му вафли и шоколад.

И аз бях днес на преглед.  :lol: По 2500 са момите, всичко изглежда наред. Шийката ми учудващо удържа положението въпреки силните контракции, които имам напоследък - вчера дори бяха регулярни, на 4 минути и лекарката, която правеше запис на тоновете директно ми каза, че контракциите не са силни, ами направо много силни. Сега ще съм 3 дни на Гинипрал за да устискам още малко и после вече каквото сабя покаже.  :D
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #297 -: Март 05, 2009, 17:00:15 pm »
Ей браво, Жабче, за големите моми!

Силванченце, вчера д-р Сигридов ми каза да взимам Талцид за киселините, но като го търсих се оказа, че е спрян вноса. В аптеката ми дадоха Stopacid plus (като заместител), но не съм го консултирала с доктора. Ако проблема е сериозен, както явно е при теб, доктора каза, че има препарати за лечение, а не за временно облекчение. Непременно го питай ще ти изпише нещо. При мен рядко се появяват и аз не питах за по-сериозен илач.

Nelkata, браво за момата! Много са кът девойките  :lol: мнооооого ще ви ухажваме розовите мамчета.

Приятна вечер на всички!