0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Добър лекар за лечение на ранички.
« -: Декември 11, 2013, 17:27:37 pm »
Препоръчайте ми добър лекар за изгаряне на раничка,на 20 години съм,моята ми прави цитонамазка,излезе PAP-1 нормални клетки ,без HPV (слава на бога).Ще ми пуска биопсия и сигурно ще ме насочи към столицата.Кажете добър лекар за лечение на такива неща.Не раждала съм и искам добър специалист за адекватно лечение,защото с моя след това ще правим опити за бебок.Чувала съм че при нераждали не се препоръчва лазер,за това ми кажете някой добър,който обработва раната с ток или лекарства.Благодаря ви!

Re: Добър лекар за лечение на ранички.
« Отговор #1 -: Декември 11, 2013, 18:33:20 pm »
Д-р Цанкова от МЦ Свети Пантелеймон-страхотен специалист
Re: Добър лекар за лечение на ранички.
« Отговор #2 -: Декември 12, 2013, 13:15:29 pm »
Благодаря ви,а какви цени горе долу взима :)

Re: Добър лекар за лечение на ранички.
« Отговор #3 -: Декември 12, 2013, 14:13:45 pm »
На мен изгори раничка през декември 2012г и струваше около 100-ина лева, ако не се лъжа, наистина не си спомням  :oops:, но включва - колпоскопия, самата процедура, а има монитор, на който се наблюдава процедурата /ако искаш/ и се разяснява какво се прави в момента. Най-добре е да се попита в самия център или по телефона колко струва, но за д-р Цанкова знам, че една от специализациите й е точно в тази област .
Re: Добър лекар за лечение на ранички.
« Отговор #4 -: Декември 12, 2013, 17:44:44 pm »
А какво е усещането...

Re: Добър лекар за лечение на ранички.
« Отговор #5 -: Декември 12, 2013, 18:31:44 pm »
Амииии, да ти кажа не е много приятно, но се търпи, като при цикъл, ако има прекалена болка или прагът на болка е нисък - могат да сложат упойка, но според мен няма смисъл - обгарянето не траеше много при мен, въпреки че раничката ми беше на цялата шийка. Даже после си ходих на работа.
*
Re: Добър лекар за лечение на ранички.
« Отговор #6 -: Декември 12, 2013, 21:52:14 pm »
А с какво ти я изгориха?
Re: Добър лекар за лечение на ранички.
« Отговор #7 -: Декември 13, 2013, 12:02:42 pm »
Изгориха я не с лазер, а с т.нар. електрокоагулация, много мислих дали да е с лазер или с “с ток“, но избрах втория вариант и съм доволна. На много места пише, че не се препоръчва при нераждали жени да се прави процедурата, но при мен раничката беше огромна - на цялата шийка и имах постоянни течения, даже стигнах до група III А цитонамазка, което много ме стресира. Първо се лекувах с антибиотици, после направих “горенето“ и засега нямам течения ...  :wink:
Re: Добър лекар за лечение на ранички.
« Отговор #8 -: Декември 13, 2013, 18:16:48 pm »
Аз ти препоръчвам 2 ръце д-р Карагьозов (Токуда) Изгори ми я с лазер,много бързо стана не е приятно ,но тои е много внимателен.Моята раничка също беше мн. голяма и ми я гори 2 пъти през 1 месец 250 лв. струваше преди 3 год.
*
Re: Добър лекар за лечение на ранички.
« Отговор #9 -: Декември 13, 2013, 18:27:33 pm »
Patryssia е права лазер терапията на ранички също е популярна но е скъп метод и съм чувала че там се чака с месеци и не е много лесно да си запишеш час а и освен това Пап 1 е супер група за цитонамазка , а за бих ти препоръчала д-р Коларова, София ул.Ангел Кънчев 34


Re: Добър лекар за лечение на ранички.
« Отговор #10 -: Декември 14, 2013, 16:17:15 pm »
А по здравен път,колко пари горе долу е горенето с ток при доктор Коларова,защото ме издържат нашите и нямам луди пари да давам ..Като видях това за лазера и ми прилоша 250 близо 300 лева,а и лазера е нещо като точка и трябва да имаш доста сръчни ръце,за да си свършиш работата и да не засегнеш здраво място на шийката,това си е доста голяма отговорност....а и много боли,с ток съм чувала че е неприятно,миришело на печено свинско,обаче процедурата траела не повече от 3-4 минути...Ако изчакам до 5 Януари,дали няма да е фатално...  :oops:

*
Re: Добър лекар за лечение на ранички.
« Отговор #11 -: Декември 14, 2013, 20:07:23 pm »
Може би 50-100 - но тъй като знам че си от Бургас близко ще ти е Варна , те съветвам и там да потърсиш правилният специалист и най правилното лечение н др Коларова не работи със Здравна каса.
*
Re: Добър лекар за лечение на ранички.
« Отговор #12 -: Декември 15, 2013, 09:56:09 am »
Откриха ми раничка през бременността. Цитонамазките ми са добри от тогава до сега. Бях решила да я махам и се насочих към доц. Корновски във Варна. По негово мнение не е необходимо да се махне и мога да си забременея и родя отново.
Не знам на теб дали ти казват да я махнеш или ти си мислиш, че трябва, но мисля второ мнение от гинеколог-онколог е задължително.
Премахването с ток е по-продължително и по-болезнено, възстановяването след това също. Ако ми предложат да избирам, не бих избрала ток. Мисля също, че е по-щадящо да е с лазер.
Добрите специалисти май не преглеждат по ЗК.