0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

завишени ТSH и ТAT,Моля дайте съвет
« -: Ноември 18, 2008, 13:31:59 pm »
Извинявам се за въпросите и новата тема, но от доста четене вече се обърках.Затова ще ви бъда благодарна ако ми помогнете за разчитане на резултати, диагнози,подходящо лечение и изобщо какво трябва да направя още.

Общи Т-лимфоцити   СD3+   60.34%   67 – 76
Субпопулация  NK-клетки   CD3-CD16+56+   17.08%   2 - 11
1.   Обща популация на Т-лимфоцити – понижена;

2.   Субпопулация на NK-клетки (CD3-CD16+56+) – повишена.

Анти-кардиолипин IgM   10.92 (+)   (N<10, Low pos. 10-20,
Med. pos. 20-80, High>80)
Анти-кардиолипин IgG    3.89 (-)   (N<10, Low pos. 10-20,
Med. pos. 20-80, High>80)
Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM   0.32 (-)   (Cut off 0.545)

Тирeотропен хормон (TSH)           3.51   (0.34 - 2.5 μIU/ml)
Анти-тиреоглобулин (ТАТ)   231.70 (+)   (N<75, Low pos. 75-100 Pos.>100
Анти-ТРО (МАТ)    21.10 (-)   (N<40, Low pos. 40 - 100,   Pos.>100)
Chlamydia trachomatis IgG   8.77 (-)   (N<9, Low pos. 9 – 11, Pos.>11)
Chlamydia trachomatis IgA   4.05 (-)   (N<9, Low pos. 9 – 11, Pos.>11)
Toxoplasma gondii IgG   9.88 (-)   (N<10)
Toxoplasma gondii IgM   0.36 (-)   (N<1.0,Low pos. 1.0 – 1.2,Pos.>1.2)

Тромбоцитно-левкоцитни агрегати   
CD41a+CD11b+   2.48%   
1.07% – 1.56%
(при небременни жени)

Интерпретация на резултата:


Повишените нива на тромбоцитно-левкоцитни агрегати (PLA) в периферна кръв се свързват с повишена съсирваемост на кръвта и последващо нарушение на плацентарната микроциркулация, което се дължи на засилена активност на тромбоцитите.

При установяване на повишени нива на PLA (особено при съчетание с установени вродени и/или придобити фактори за тромбофилия), се препоръчва стриктен акушерски контрол  по време на бременност и по преценка, включване на антиагрегантна и антикоагулантна терапия.

Резултатът от това изследване следва да се интерпретира като елемент от факторите за репродуктивен неуспех и има отношение към крайния риск за усложнения по време на  бременност.

« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 13:33:50 pm от beni13 »

*
Re: завишени ТSH и ТAT,Моля дайте съвет
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2008, 19:57:10 pm »
Тромбоцитно-левкоцитни агрегати   
CD41a+CD11b+   2.48%   
1.07% – 1.56%
(при небременни жени)

За това интерпретацията, която си дала е достатъчна - повишена съсирваемост на кръвта. Прилага се преди бременността аспирин протект, при положителен текст обикновено изписват комбинация аспирин и хепарин (фраксипарин, клексан).
Може да се дължи на няколко причини - наличие на генетичен фактор за тромбофилия (ако не си правила пакета генетични изследвания за тромбофилия, по-добре го направи); появява се в следствие на автоимунен процес; прекарана вирусна инфекция и недобре лекувана такава. (изследванията за цитомегаловирус, и херпес симплекс са препоръчителни).

Тирeотропен хормон (TSH)           3.51   (0.34 - 2.5 μIU/ml)
Анти-тиреоглобулин (ТАТ)   231.70 (+)   (N<75, Low pos. 75-100 Pos.>100
ТСХ ти е малко високо. Трябва да го смъкнеш под 2,5, дори и повече при цел забременяване. Наложителна е консултация с ендокринолог, който да предпише необходимото лечение. (вероятно л-тироксин, могат да ти дадат лимфомиозот, селен). Тат-ът е много висок. Говори за вероятност за автоимунен процес. Дали има такъв ще ти каже ендокринологът след ехография на щитовидната жлеза.
Ендокринолози, които работят тясно с проблемите ни свързани със забременяването и износването са д-р Катя Тодорова и д-р Начев.

Общи Т-лимфоцити   СD3+   60.34%   67 – 76

Субпопулация  NK-клетки   CD3-CD16+56+   17.08%   2 - 11
1.   Обща популация на Т-лимфоцити – понижена;

2.   Субпопулация на NK-клетки (CD3-CD16+56+) – повишена.
Анти-кардиолипин IgM   10.92 (+)   (N<10, Low pos. 10-20,
Med. pos. 20-80, High>80)

Това изисква консултация и лечение от имунолог.

Съветът ми към теб е да не чакаш диагнози от тук, както и да не се "вайкаш" излишно. Направи колкото се може по-скоро консултациите със специалистите, необходими са ти. Анти-кардиолипинът също говори за някакъв автоимунен процес. С какво се третира, аз лично не знам. ПРи повишени НК клетки обикновено изписват вливане на имуновенин, може и в комбинация с интралипид. Терапията на НК-клетките би трябвало да даде резултат и при лимфоцитите. По принцип намаленото им число говори че защитните сили на организма са паднали..., но в комбинация с НК клетките и анти-кардиолипините е много сложно и само от компетенцията на лекар.
ПРовеждат се адекватни терапии, така че не се притеснявай. Довери се на опитни лекари!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: завишени ТSH и ТAT,Моля дайте съвет
« Отговор #2 -: Ноември 20, 2008, 14:00:17 pm »
Много ти благодаря за  изчерпателния отговор. :bighug:
Сега  чакам да излезнат резултатите от генетичните , дано и те не са толкова лоши.
И след това към Плевен пак...

*

    Zlateva

Горите данни са от последни изследвания. Оказа се, че съм ги правила по време на Херпес Зостер, без да знам, че съм болна и преди обривите. Има ли връзка между резултатите и заболяването, или трябва да правя друг извод. Моля дайте ми съвет!