0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хламидии при мъжа?
« Отговор #40 -: Март 24, 2006, 11:04:15 am »
Цитат на: denis

Само PCR тест за хламидия не е достатъчен.Той показва дали в момента има възпаление предизвикано от бактерията.Той открива самата бактерия,преди да е навлязла вътре в тялото.Преди да  се е скрила в клетките.
Ако с този тест не се открие,това не означава че тя не е в тялото.



Денис, какво имаш предвид "да навлезе вътре в тялото" - къде по-точно?
Благодаря ти, Бени!







*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Хламидии при мъжа?
« Отговор #41 -: Март 24, 2006, 12:31:20 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Цитат на: denis

Само PCR тест за хламидия не е достатъчен.Той показва дали в момента има възпаление предизвикано от бактерията.Той открива самата бактерия,преди да е навлязла вътре в тялото.Преди да  се е скрила в клетките.
Ако с този тест не се открие,това не означава че тя не е в тялото.



Денис, какво имаш предвид "да навлезе вътре в тялото" - къде по-точно?

Както е тъканта-да не е само по-повърхностните клетки ,а и по клетките по-навътре.Когато се взема материал(цервикален секрет),се отделят повърхностни клетки и именно там се открива бактерията.

Хламидията, е бактерия,която неможе да живее( да съществува) извън тялото.Бактериите  са вътреклетъчни паразити. Напускат клетката само с цел  да заразят друга клетка.Така инфекцията навлиза по-навътре в тъканта.През това време тялото, избражда антитела.Когато стане  свързване на антитяло-антиген:инфекцията е преодоляна от тялото.
Няма вече антиген(разбирай,жива бактерия).Но това само на местото откъдето е влязла. по навътре в тъканта може и да има бактерии.
На тялото му трябва определен период за да се справи с бактерията.
Ако месец-два след това (заразяването),  направиш ДНК-директен тест няма да се открие бактерия(=антиген).В кръвта обаче,че има антитела,като резултат от борбата на тялото с патогена( бактерията).

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #42 -: Март 24, 2006, 12:55:22 pm »
Цитат на: denis
Само PCR тест за хламидия не е достатъчен.Той показва дали в момента има възпаление предизвикано от бактерията.Той открива самата бактерия,преди да е навлязла вътре в тялото.Преди да  се е скрила в клетките.


Хайде сега да опровергая и това ТВЪРДЕНИЕ!!!!

PCR - Това е метод, който позволява да се намери в изследвания клинически материал, неголям участък генетична информация от всякакъв организъм, сред огромно количество други участъци, и многократното й размножаване (на информацията). Методът PCR е основан на принципа на естествената репликация (размножаване) на ДНК-то. Включително разплитането на двойната спирала на ДНК-то, раздробяването на отделни фрагменти на ДНК-то и усложнените допълнения към тях. Репликацията на ДНК може да започне не във всяка точка, а само в определени стартови блокове - кратки двойни (двублокови) участъци. Същността на метода се заключва в това, че маркерите на тези блокове са специфични само за определения вид (но не и за други видове) участък ДНК. Може многократно да се възпроизведе (реплифицира, копира) именно този участък. PCR метода по настоящем се явява най-съвършенния диагностически метод, който позволява да се намерят единични клетки на възбудителите на много инфекциозни заболявания, като многократно се увеличи количеството копия на тестваната специфична последователност на ДНК. Тест системата основана на копия ДНК, позволява намирането на патогенни за човека бактерии и вируси даже в такива случаи когато други способи (като имунологични, бактериологични и микроскопски) немогат да ги открият. При PCR - на диагностично размножаване се подлага не самата бактерия, а само нейното ДНК, при това не всяка молекула ДНК, а само определен фрагмент явяващ се като маркер на дадения възбудител. Количеството на изследвания материал, по правило представлява няколко десетки микро литра, но при низка концентрация на възбудителя може да бъде увеличено стотици и хиляди пъти за да може да бъде извлечено ДНК и РНК. Недостатъка на този метод е че може да даде грешно положителни резултати, поради това че в лабораториите не съществува 100% стерилна среда, като по тази причина взетият материал може да бъде заразен от околната среда.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Хламидии при мъжа?
« Отговор #43 -: Март 24, 2006, 13:25:35 pm »
Щом има ДНК на бактерията,значи е имало  бактерия.Нали знаеш какъв и е цикъла на развитие-няма да стои вечно в клетката.Да не говорим че тя е във валуолата и като нищо клетката може да я 'смели'.
Това ,което пишеш показва  колко е прецизен метода.Трябва да се открие в средата и един малък фрагмент на ДНК и се доказва,наличието на инфекция.
Казват,че случайно ако с материала не са взели антиген,а само фрагмет от генетичната информация-пак ще докажат че има инфекция.
Представи си клетките една до друга-в някои има в някои няма бактерии .Хората казват -само следа да има пак ще я уловят.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #44 -: Март 24, 2006, 13:49:07 pm »
Цитат на: denis
Щом има ДНК на бактерията,значи е имало  бактерия.Нали знаеш какъв и е цикъла на развитие-няма да стои вечно в клетката.


Ама, ти сама говориш глупости Денис!!!!!!!. Какво прави бактерията разрушава клетката като се храни от нея и се размножава в нея и оставя следи от собственото си ДНК като фрагмент от ДНК-то на клетката приемник. Тоест във взетата проба дори и да няма в момента бактерия ще се разбере че е ИМАЛО такава. Кето значи че тази бактерия се намира в организма в момента. А и както сама пишеш бактерията напуска клетката приемни за да зарази други клетки. Е при условие че за 18-24 часа всяка заразена клетка изпуска от 100 до 500 хламидии какъв е шанса да не попадне в пробата поне една частичка от ДНК-то само на една от тях? Казах ти вече мъчиш се да четеш, но явно не дочиташ нещата и четеш отгоре отгоре. Плашиш момичетата като ги хвърляш в паника. А парите които дават за поредните изследвания в следствие на твоите изписани глупости ти ли ще им осребриш?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #45 -: Март 24, 2006, 13:52:37 pm »
Цитат на: denis
Хламидията, е бактерия,която неможе да живее( да съществува) извън тялото.Бактериите  са вътреклетъчни паразити. Напускат клетката само с цел  да заразят друга клетка.Така инфекцията навлиза по-навътре в тъканта.През това време тялото, избражда антитела.Когато стане  свързване на антитяло-антиген:инфекцията е преодоляна от тялото.
Няма вече антиген(разбирай,жива бактерия).Но това само на местото откъдето е влязла. по навътре в тъканта може и да има бактерии.
На тялото му трябва определен период за да се справи с бактерията.
Ако месец-два след това (заразяването),  направиш ДНК-директен тест няма да се открие бактерия(=антиген).В кръвта обаче,че има антитела,като резултат от борбата на тялото с патогена( бактерията).


А, този ти постинг е уникален откъм противоречия!!!!!!!!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #46 -: Март 24, 2006, 13:54:59 pm »
:oops: Аз с моето филологическо образование мигам само като пате в калчища. Момичета, четете ли ги някъде тези неща или са ви професия 8O  :?:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Хламидии при мъжа?
« Отговор #47 -: Март 24, 2006, 14:38:34 pm »
Аз съм за Старлетка, защото раздава мили целувки така  :balk_21:, но за всеки случай си пуснах двойния кръвен тест :wink:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Хламидии при мъжа?
« Отговор #48 -: Март 24, 2006, 15:10:47 pm »
Старлет, за пореден път, няма да споря с теб.
Помъчих се по-най примитивният начин да обесня,но явно нестава.
За разлика от теб аз обеснявам  и извън нещата,които са публикувани.
И думи от рода:"Чети повече " изобщо немогат да ме засегнат ,защото аз го правя откакто се помня.
Преди стилът ми бил висок-промених го и  сега обеснявам по най-елементарният начин (като мислех че не ме разбираш).Но явно не това е причината.
Не те разбирам,честно!

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #49 -: Март 24, 2006, 15:27:02 pm »
Цитат на: denis
Старлет, за пореден път, няма да споря с теб.
Помъчих се по-най примитивният начин да обесня,но явно нестава.
За разлика от теб аз обеснявам  и извън нещата,които са публикувани.
И думи от рода:"Чети повече " изобщо немогат да ме засегнат ,защото аз го правя откакто се помня.
Преди стилът ми бил висок-промених го и  сега обеснявам по най-елементарният начин (като мислех че не ме разбираш).Но явно не това е причината.
Не те разбирам,честно!


Знаеш ли, ако искаш да гъделичкаш самолюбието си като след всеки твой постинг момичетата ти задават въпроси от рода на: това какво точно значи, или постинги от рода на: очарована съм от твоите знания и умения да използваш термини не мисля че тук точно е мястото (имам в предвид в този форум). Защото много често термините които използваш самата ти неможеш да обясниш. Тук пишем за да си ПОМАГАМЕ в проблемите, а не да ги УСЛОЖНЯВАМЕ все пак. И както си забелязала не споря с теб по всяка тема, нали защото за разлика от теб не смятам че съм КОМПЕТЕНТНА по всички ВЪПРОСИ. Твоят стил лично аз го разбирам и не смятам че е : "висок", но да си ме видяла да използвам медицински термини когато обяснявам. И след мой постинг никога не е имало въпроси относно яснотата ми на изразяване. А ми прави впечатление че когато няма какво да кажеш, обръщаш другата страна и започваш да се правиш на смирената овчица, което явно не е така щом започваш спор все пак.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #50 -: Март 24, 2006, 15:31:20 pm »
Цитат на: minikky
Аз съм за Старлетка, защото раздава мили целувки така  :balk_21:, но за всеки случай си пуснах двойния кръвен тест :wink:


:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: Благодаря ти Миники  :balk_21:  Все пак дано да не е само заради това оценката ти към мен. Все пак бих се радвала и да съм полезна, от време на време. Хайде още една за края  :lol:  :lol:  :lol:  :balk_21: Не съм конфликтна личност, но точно тази тема (хламидиите) говори по-принцип за точно обратното  :oops:  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Хламидии при мъжа?
« Отговор #51 -: Март 24, 2006, 15:49:07 pm »
Цитат на: Starlet
Цитат на: denis
 
Знаеш ли, ако искаш да гъделичкаш самолюбието си като след всеки твой постинг момичетата ти задават въпроси от рода на: това какво точно значи, или постинги от рода на: очарована съм от твоите знания и умения да използваш термини не мисля че тук точно е мястото (имам в предвид в този форум). Защото много често термините които използваш самата ти неможеш да обясниш. Тук пишем за да си ПОМАГАМЕ в проблемите, а не да ги УСЛОЖНЯВАМЕ все пак. И както си забелязала не споря с теб по всяка тема, нали защото за разлика от теб не смятам че съм КОМПЕТЕНТНА по всички ВЪПРОСИ. Твоят стил лично аз го разбирам и не смятам че е : "висок", но да си ме видяла да използвам медицински термини когато обяснявам. И след мой постинг никога не е имало въпроси относно яснотата ми на изразяване. А ми прави впечатление че когато няма какво да кажеш, обръщаш другата страна и започваш да се правиш на смирената овчица, което явно не е така щом започваш спор все пак.


Аз не гъделичкам самолюбието си.Когато зная нещо немога да се преструвам на незнаеща и неразбираща.Термините,които използвам разбирам много добре.Немисля че трябва да се променям за да ти угодя.Форума ми харесва най-вече с високото си ниво на общуване.
Какво значи "компетентна по всички въпроси?" имам проблем със забременяването и всичко,което чета и съм научила е свързано с това:СТЕРИЛИТЕТА.
Използвам медицински термини ,защото по една или друга причина съм ги научила (там от където чета не пише на 'махленски 'език).Всяко нещо съм го чела десетки пъти, а тогава няма как да не го запомниш.
Много добре разбирам,защо се дразниш,но пък това си е твой проблем.Опитвах  се да бъда дипломатична и да ти отстъпвам,но явно не е трябвало.Ти не го оцени.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #52 -: Март 24, 2006, 16:19:26 pm »
Цитат на: denis
Когато зная нещо немога да се преструвам на незнаеща и неразбираща.Термините,които използвам разбирам много добре.Немисля че трябва да се променям за да ти угодя.Форума ми харесва най-вече с високото си ниво на общуване.
Какво значи "компетентна по всички въпроси?" ............
Използвам медицински термини ,защото по една или друга причина съм ги научила (там от където чета не пише на 'махленски 'език).Всяко нещо съм го чела десетки пъти, а тогава няма как да не го запомниш.
Много добре разбирам,защо се дразниш,но пък това си е твой проблем.Опитвах  се да бъда дипломатична и да ти отстъпвам,но явно не е трябвало.Ти не го оцени.


Хайде сега подред да ти отговоря. Никой не те кара когато знаеш нещо да се преструваш на незнаешта и неразбирашта, а просто когато незнаеш нещо да не се преструваш на знаешта и разбирашта, за да не вкарваш хората в излишни тревоги и разходи. После не искам да се променяш за да ми угодиш, а когато обясняваш на някого нещо да го обясниш като хората, така че да те разбере, за да не му се налага след това да пита за тази или онази дума какво значи. Друго форума наистина е с високо ниво на общуване, но не само откъм използването на термини, а откъм човешка гледна точка. Компетентна по всички въпрсо няма нужда да ти го обяснявам написано е в прав текст и на български. Просто не винаги се включваш със знания по определени теми, което също води до объркване на някои потребители. По въпроса за махленския език това го приемам не само като обида към мен но и към всички потребители, които по един или друг повод не използват медицинска, латинска терминология (сама можеш да си направиш изводите защо даречем медицинско лице като Мели не раздава терминология напред назад из постингите си, а ако неможеш да си направиш изводите проблема си е твой има други медицински лица които помагат за това) По въпроса за прочетеното от теб десетки пъти всяко нещо, само ще ти кажа че не е важно да го прочетеш 10 пъти и да го запомниш, а да разбереш за какво става въпрос за да не се пишат глупости и неразбираеми неща из форума. По въпроса за това че разбираш от какво се дразня, неможеш да знаеш аз от какво се дразня тъй като не ме познаваш. Не се надценявай и да си мислиш че си способна да предизвикаш дразнен в мен. Аз се опитах мило да те отклоня от опитите ти да разискваш неща които явно не разбираш, а ти ми отвърна с груб език, не съм от хората мазохисти които ще обърнат другата буза. И все пак неразбрах успя ли да изчислиш каква е вероятността да попадне фрагмент от ДНК или РНК поне на една хламидия върху пробата за PCR при условие, че всяка заразена клетка изпуска от 100 до 500 хламидии за период от 18-24 часа и пробата е взета
Цитат
Ако месец-два след това (заразяването), направиш ДНК-директен тест няма да се открие бактерия(=антиген)
[/b][/i][/color]
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Хламидии при мъжа?
« Отговор #53 -: Март 24, 2006, 17:45:34 pm »
Staret,
За последен път се обръщам към теб, защото стана голям "цирк".
Не мисля,че е редно да намесваш други хора,още по малко Мели.Това е само между теб и мен.Защо говориш от името на другите, дори от името на целият форум?Кой каквото мисли, може да ми го каже сам?! Но защо ли повечето предпочитат да си говорим на лична?Особено на  темата за хламидията!
И последно
не мисля,че ти си човека, който може да преценява моите знания.
Желая ти всичко добро.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #54 -: Март 24, 2006, 18:59:05 pm »
А, защо ли смен също доста хора предпочитат да си говорят на лични вместо да ти обясняват и ти пак да не възприемаш? Между другото не намесвам Мели, давам ти я за пример, но ти както винаги имаш едиствено себе си и собственото си самолюбие за пример. Все пак защо не отговориш на въпроса ми? След като си толкова осведомена за принципа на ПВР и действието на антителата в организма? Може би няма какво да ми отговориш в случая, но отново нежелаеш да признаеш грешката си, а държиш да говориш неверни неща и по-този начин да заблуждаваш хората!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #55 -: Март 25, 2006, 10:00:14 am »
Леле хора, аз пък с моето юридическо образование нали разбирате как гледам  :lol: ! Само че се обърках.... От постовете ви разбирам, че може и да има опасност да имаме заедно или някой от нас двамата със съпруга ми хламидия, въпреки отрицателния PCR тест при мен преди година....Чудя се какво да направя. Май все пак ще направим възможните тестове, поне да се знае - до колкото разбрах, ако ги направим и двата, резултатът е по сигурен, нали? :oops:
Хламидии при мъжа?
« Отговор #56 -: Март 25, 2006, 10:26:53 am »
Флайче, давай да записваме медицина, мила!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Хламидии при мъжа?
« Отговор #57 -: Март 25, 2006, 10:35:32 am »
Цитат на: FreshBreeze
Момичета, дискусията ви е на толкова високо ниво, че не мога да асимилирам всичко :roll:
На мен няколко лекари ми казаха, че щом ДНК тестът ми е отрицателен (правих два на различни места), значи няма текуща инфекция. Репродуктивната лекарка ми каза, че даже по-често се случвало при единия партньор да има, при другия не - обясни ми нещо за клетките, което не запомних, но при някои хора организмът не бил възприемчив за тази инфекция.
Ей, досега се правя на разсеяна и не си пуснах кръвен тест, ама на заплата ще взема да ги изследвам и тия пусти IgM и IgA.
Също питах лекарите може ли да няма хламидия в цервикалния секрет, но да има в тръбите, те казват - не? :roll:


Леле, и на мен ми стана много сложно да си разясня нещата :(
Колкото повече чета, толкова повече се обърквам и немога да намеря отговор на въпросите, които ме вълнуват :oops:
 Значи, направих си кръвен тест за хламидия, но ми казаха  IgG  :roll: , а вие говорите за IgA i IgM :?:  :?: .
Резултата беше отрицателен. После ми направиха и Хламидия- сух тест ( какво значи това :roll: ) и той отрицателен.
При това положение нужно ли е и съпруга ми да си пусне един тест- резултатите от спермограмата му са добри :?:  :?:
Може ли при него резултата да е положителен?

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #58 -: Март 25, 2006, 13:01:14 pm »
Цитат на: nadejdi4ka
Значи, направих си кръвен тест за хламидия, но ми казаха  IgG  :roll: , а вие говорите за IgA i IgM :?:  :?: .
Резултата беше отрицателен. После ми направиха и Хламидия- сух тест ( какво значи това :roll: ) и той отрицателен.
При това положение нужно ли е и съпруга ми да си пусне един тест- резултатите от спермограмата му са добри :?:  :?:
Може ли при него резултата да е положителен?


Надеждичка при теб макар и само IgG да е изследвано то е показало отрицателно. Този показател показва изкарана и/или хронична инфекция. А щом и сухият тест ти е показал отрицателен резултат място за питеснение няма, при теб. По принцип при хламидия е най-добре да се изследват IgG и IgA, IgM специално тук не е точен показател (поради което и повечето специалисти смятат че не е необходимо да бъде изследван). Възможно е да има само при единият от партньорите хламидиална инфекция, какъвто излезна случаят при Фреши. Такаче изберете си един вариант и пуснете ако искате изследвания и на момчето ти. Сухият директен тест се прави от микробиолози които със специални флуорисциращи химикали оцветяват порбата и я гледат под микроскоп. Другият вариант е PCR директен ДНК тест. Не е нужно да пускате всичките видове тестове. Варианта за комбиниране на тестовете се прави когато неможе със сигурност да се изключи текуща или хронична инфекция. Хайде успех и само отрицателни резултати!!!  :balk_21:  :grouphug2:  
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #59 -: Март 26, 2006, 18:55:38 pm »
Starlet, много ти благодаря!
Ще пуснем един кръвен тест и на мъжлето, че да съм спокойна :wink: