0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хламидии при мъжа?
« Отговор #20 -: Март 22, 2006, 11:19:37 am »
Старлетче, каката е по-луда от колкото предполагаш и продължава да пита :evil:
Чета тука :lol: че при жената може симптоми да не се проявят в течение на няколко години. А как е при мъжа, и при него ли може да се проточи толкова безсипмтомното състояние. Егати, за една година все щеше да проплаче с нещо, на лекар е ходил оттогава поне 2 пъти /с ехографии/. Ква една година, ние сме заедно от три, и сме само двамата със сигурност :lol:
 :oops: много ме е срам че досаждам  :oops:  :oops:  Прощаваш ли ми?! :lol:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #21 -: Март 22, 2006, 11:32:28 am »
Цитат на: minikky
Прощаваш ли ми?! :lol:


Прощавам ти  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: Дори при мъжете е по-безсимптомно протичането. А заразяването макар и твърде рядко може да стане и по битов път. Ехографията също неможе да докаже абсолютно нищо в случая. Единствените варианти за изследване са: кръвен тест на антитела (за който ти писах), ДНК тест наречен още PCR (полимеразна верижна реакция), и директен тест на проба цервикален секрет - при жената, при мъжа от еякулат или от канала. И трите варианта си имат недостатъци и положителни страни. Ето ти линк към една статия която ще ти бъде полезна и разяснителна.  :lol:  :lol:  :lol:

 http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=89
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #22 -: Март 22, 2006, 14:30:16 pm »
Мила Старлет, обещавам това да е последният ми принос по тази тема, тържествено обещава при това   :lol: !
За съжаление на времето, когато пуснахме изследванията, не отидохме да си ги приберем /правиха ги в Александровска болница - кожно-венерологичната клиника/, а мъжът ми се обади по телефона за резултата. Днес звънях на лекаря, не ги пази съответно. Обясни, че при тях за хламидия изследват урина с ПСР-тест, скъпичък бил. Е да, спомням си, че платихме около 80 лв тогава. И че ни обясниха, че на друго място е по евтино, но се прави или с кръв или с остъргване от канала /в Цибалаб например/.
В инфото от теб обаче никъде не видях хламидия да се изследва въз основа на урина. Според теб, има ли нещо гнило тук /освен в мозъка ми де?/ :crazy: :crazy: :crazy:  :oops:  :oops:  :oops:
И друго, сега си спомних, че тогава проверявах що е то ПСР /чейн риекшън бла бла/. Може ли, такъв тест да е бил назначен за нещо друго, освен за хламидия?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Хламидии при мъжа?
« Отговор #23 -: Март 23, 2006, 10:54:31 am »
Миникки, ето какво мога да кажа аз, предимно от личен опит:

1. Хламидията си е отделно изследване - микробиология на еякулат и ехография не вършат работа;
2. И на нас ни препоръчаха тест с урина - в Националния център по заразни и паразитни болести, 23 лева;
3. При мъж ми от 1-2 години вече левкоцитите са му в норма, но често има бактерии, а както се оказа, има и хламидии;
4. Понеже при мен тестовете са отрицателни, вероятно си я влачи тая хламидия от 3 години, безсимптомно :!:  Е, оплаква се точно като твоя мъж понякога от болки в слабините.

Така че, направете си по един ДНК тест, да ви е леко на душата :D

Успех, Мила :D
Благодаря ти, Бени!







Хламидии при мъжа?
« Отговор #24 -: Март 23, 2006, 11:31:32 am »
О, това ще го направим със сигурност. Припонихме си със сигурност, че преди години той прави PCR тест и беше отрицателен, но ще прежалим средства за нов, разбира се.
Тази муха трябва да излети от главата ми, дано да е мъртва в зародиш. Благодаря за съветите! Успех и на вас :wink:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #25 -: Март 23, 2006, 11:38:30 am »
Минки ДНК теста вече не е 80 лв, а 22лв. Тоест е доста по-евтин. Така че за половината от парите които сте дали преди ще си направите и двамата достатъчно надежден тест. И по мои предположение гнилото е само в "мозъка ти"  :lol:  :lol:  :lol: . Съмнява ме да имате положителен резултат, но знае ли човек. Болките в слабините могат да се дължат и на друг вид възпаление или проблем. Хайде пиши за резултатите от теста. Ще чакам с нетърпение да видя дали съм се оказал права  :lol:  :lol:  :lol: !!!! И само да добавя теста може да стане готов в рамките на половин работен ден стига да нямат много работа в лабораторията, да не се ошашкаш пак нещо че е станал моного бързо!!!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #26 -: Март 23, 2006, 12:03:57 pm »
Ха така, прецакали са ни откъм цена :x . Всъщност 80-то лева бяха за комбинирано изследване, не само за хламидия, затова се е вързал PCR толкова.  Ама сме и ние едни шматки, да не идем да си вземем изследванията на място. Що телефони изпонавъртях вчера, ама гнилата част в мозъка мира не ми даваше :oops:

Болките бяха отпреди година, един уролог установи че се дължат на някаква бактерия, която попаднала в уретъра и прочее става патогенна. Мори ми мъжа с антибиотик, от който му се увеличи далака. А Кацаров му обясни, че болката в неговия случай е класика, заради заседналия начин на живот от по 15 часа пред компютъра.

Кажете ми, моля, в крайна сметка къде ми препоръчвате да си пусна изследване за хламидия, кръвни ли да са, на урина ли? Обърках се  вече :? Като пионерче съм :oops:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Хламидии при мъжа?
« Отговор #27 -: Март 23, 2006, 12:31:43 pm »
И само да добавя теста може да стане готов в рамките на половин работен ден стига да нямат много работа в лабораторията, да не се ошашкаш пак нещо че е станал моного бързо!!!  


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: правааааа си, щях да се шашна :oops:  :oops:  :oops  :BangHead:  :BangHead:  :BangHead:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #28 -: Март 23, 2006, 12:31:47 pm »
Минки който и вариант за изледване да избереш (кръвен тест или ДНК) резултатите ще покажат какво е положението. По принцип специалистите препоръчват да се комбинират двата, но тъй като при вас съмнението за хламидия е само в твоята глава, а не на лекаря пуснете само единия вариант. Най-евтино можеш да направиш ДНК там където ти е писала Фреши. А кръвният можеш да направиш в която и да е лаборатория. Хайде избирай и прави, и после естествено пиши  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #29 -: Март 23, 2006, 12:56:09 pm »
Аз съм за ДНК с урина и съответно цервикален секрет, а за болките в слабините - при нас бяха точно от бактерии. Изчезват като излекува бактериите и се появяват като се появат пак.

Това със заседналия начин на живот, как да кажа .....  8O
Благодаря ти, Бени!







Хламидии при мъжа?
« Отговор #30 -: Март 23, 2006, 19:44:58 pm »
Фреши, това , което пишеш ме хвърля в джаза - възможно ли е мъжът ти да има хламидия, а ти да нямаш??? :?:  Питам, защото аз правих тест - до колкото помня беше PCR тест, който се оказа отрицателен. Съпругът ми не е правил, защото му казаха, че щом аз нямам, значи и той няма.....Почвам да се чудя, дали не трябва и той да си направи тест...Още повече, че му откриха някакви стрептококи в еякулата.....та сега ги морим де. :roll:
*
Хламидии при мъжа?
« Отговор #31 -: Март 23, 2006, 19:50:54 pm »
Флайче, преди първия ни опит аз нямах хламидии, а мъжът ми имаше. Как става тва не ми стана ясно, но той пи антибиотици и се оправи.
Хламидии при мъжа?
« Отговор #32 -: Март 23, 2006, 20:01:54 pm »
Ужас! Сега ще трябва да го ръчкам да се изследва за и за хламидии  :evil:  Добре, че той е от възприемчивите....Мислех, че след като аз нямам....ама...май са ни криви сметките. Добре де, ако примерно той има /което не се знае/ не следва ли, че вече трябва да ми ги е метнал и на мен...Теста ми беше преди година по това време? Дали и аз да не го направя отново?? :roll:
*
Хламидии при мъжа?
« Отговор #33 -: Март 23, 2006, 20:05:09 pm »
Ми не знам честно, най-добре питай в клиниката - ние тогава почвахме процедура и при мен като излезе всичко чисто и спряхме контактите. Тва да е било седмица някъде преди началото на стимулацията. Но правихме кръвен тест де за хламидия.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Хламидии при мъжа?
« Отговор #34 -: Март 23, 2006, 21:35:27 pm »
Характерно за хламидията е че има сложен цикъл на развитие.Тя съществува под 2 форми- ретикулни телца и елементарни телца.

Елементарни- те са по-малки, не се размножават, но могат да инфектират клетката. Развитието им започва вътре в клетката-гостоприемник.Попадат в клетката,развиват се и излизат.
Ретикулни- по-големи,могат да се размножават, но немогат да инфектират клетката-гостоприемник.

Фази на развитие -3
1.елемнтарни телца влизат в клетката,превръщат се в ретикулни (след 10-12 часа)
2.ретикулните се размножават ,като се създава нова генерация на елементарни телца (след 20-25 часа)
3.голяма част от ретикулните се превръщат  в елементарни и излизат извън клетката.
Така завършва цикъла на развитие ,неговата продължителност е 48-72 часа.

ОСОБЕНОТО Е: По клетъчните стени има рецептори на елементарни телца.Могат да се  прикрепят там ,да се превърнат в ретикулни  и да не се развият.Те са в случая биологично неактивни.
Става заразяване,навлиза хламидията.Тя може да живее само в клетката.Започва инфекциозен процес.Той има S- образна форма (буквата е легнала) има пик и след това спад.
Ако през този период няма полов контакт може и да не се предаде хламидията.
http://www.bact.wisc.edu/bact330/lecturechlamydia_files/image001.jpg
Тялото може да се пребори като изгради антитела.
Но ако няма лечение може да остане ретикулно тяло скрито някъде в клетъчната стена.и в един момент да започне да се развива.
Антитела се образуват срещу елементарните телца, те предизвикват инфекция с тях се бори тялото.Обикновенно се свързват   антиген-антитяло ,просто казано обезврежда се бактерията(антигена).
http://www.aid-diagnostika.com/english/kits/Immunoblots/IB_chamydia_trach_e.htm
Ако единият има хламидия ,открита с ДНК тест -директен, то и другият има. Защото в момента има инфекция.
Антибиотика унищожава и двете форми,а тялото само елементарните телца ,само към тях образува антитела.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Хламидии при мъжа?
« Отговор #35 -: Март 23, 2006, 21:46:24 pm »
Цитат на: flyboy
Ужас! Сега ще трябва да го ръчкам да се изследва за и за хламидии  :evil:  Добре, че той е от възприемчивите....Мислех, че след като аз нямам....ама...май са ни криви сметките. Добре де, ако примерно той има /което не се знае/ не следва ли, че вече трябва да ми ги е метнал и на мен...Теста ми беше преди година по това време? Дали и аз да не го направя отново?? :roll:


Само PCR тест за хламидия не е достатъчен.Той показва дали в момента има възпаление предизвикано от бактерията.Той открива самата бактерия,преди да е навлязла вътре в тялото.Преди да  се е скрила в клетките.
Ако с този тест не се открие,това не означава че тя не е в тялото.
Прави се задължително и кръвен тест за антитела.
Ако кръвен и  PCR на (-)- няма хламидия.
Ако един от 2 -та е (+) - има хламидия.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Хламидии при мъжа?
« Отговор #36 -: Март 24, 2006, 08:59:01 am »
Цитат на: denis
Антитела се образуват срещу елементарните телца, те предизвикват инфекция с тях се бори тялото.


Браво Денис, но ще внеса една лека поправка към това изречение. Виждам че си дала препратки към материалите, но въпреки всичко. Антитела се развиват чак към ретикулните телца. Затова в началото инфекцията протиче безсимптомно, защото имунната система неможе да разпознае елементарните като чужди. Те изпускат ензими, които ги "прикриват" от имунната система и тя ги приема като нормални за организма. Чак когато елементарните телца се превърнат в ретикулни и напуснат клетката гостоприемник, тогава имунната система ги разпознава и започва да произвежда антитела, но вече е късно и инфекцията се е развила. Затова и IgM показателя при кръвни изследвания дава неверни и неточни в много голяма част от случаите на заразавяне данни. И поради тази причина се изследва IgA който реагира малко по-късно на активна инфекция, но е сигурен. Първият може да отчете първоначално инфектиране, но може и да не го отчете. Това е изключение само при хламидията. И не се сърди отново и не приемай нещата като заяждане. Просто човек не всичко може да знае, това важи и за теб и за мен като максима.  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Хламидии при мъжа?
« Отговор #37 -: Март 24, 2006, 09:54:20 am »
Ретикулните телца НЕНАПУСКАТ  клетката.
Антитела се образуват само срещу елементарните телца. Те са антигена.
Старлет за поред път ти казвам, не ми се спори с теб. Моля те.
Да не говорим,че антитела тялото може да образува и срещу пептидният участък от клетката, където е била бактерията.(клетъчният рецептор)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Хламидии при мъжа?
« Отговор #38 -: Март 24, 2006, 10:55:24 am »
Значи наистина е най-добре и двамата да си направим и двата теста - кръвен и PCR. Тогава вече може ли със сигурност да се приеме резултата за сигурен???
Хламидии при мъжа?
« Отговор #39 -: Март 24, 2006, 11:02:36 am »
Момичета, дискусията ви е на толкова високо ниво, че не мога да асимилирам всичко :roll:
На мен няколко лекари ми казаха, че щом ДНК тестът ми е отрицателен (правих два на различни места), значи няма текуща инфекция. Репродуктивната лекарка ми каза, че даже по-често се случвало при единия партньор да има, при другия не - обясни ми нещо за клетките, което не запомних, но при някои хора организмът не бил възприемчив за тази инфекция.
Ей, досега се правя на разсеяна и не си пуснах кръвен тест, ама на заплата ще взема да ги изследвам и тия пусти IgM и IgA.
Също питах лекарите може ли да няма хламидия в цервикалния секрет, но да има в тръбите, те казват - не? :roll:
Благодаря ти, Бени!