0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
За метода ДОНОРСВОТО
« -: Януари 19, 2007, 14:38:52 pm »
Търся информация за донорството и по точно след като е установено ,че при мен всичко е наред,а съпруга ми е без всякакви шансове за бащинсво какво следва ? Тъй като в началото при започване на изследванията ни споменаха за лекарства струващи около 1000лева трябва ли да се купуват ? Защото щом става дума за вземане на пари лекарите винаги извъртат нещата така ,че да ти ги вземат и затова се обръщам към тези които са минали по тази път за информоция. Благодаря предварително  :)
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #1 -: Януари 19, 2007, 15:08:07 pm »
Първо-какво значи че всичко ти е наред,какви изследвания си правила?
Ако наистина нямаш проблеми,можеш да започнеш с донорски инсеминации,който струват от 250-450 лв.,но ако искаш да са със стимулация,зависи какви са лекарствата става по-скъпичко.
И най-важното от всичко е да намериш Твоят лекар,на когото можеш да се довериш и да се чувстваш спокойна и сигурна!
*
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #2 -: Януари 19, 2007, 15:15:28 pm »
Пълния пакет от изследвания необходими за ин витро и тъй като вече ми предстои самото ин витро събирам инфорация и мнения.
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #3 -: Януари 19, 2007, 15:30:08 pm »
Защо след като казваш, че при теб всичко е наред, ще правиш ин витро? Не е ли по-добре да пробвате с донорки инсета? Или има и друг проблем?
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #4 -: Януари 19, 2007, 15:32:48 pm »
Мила, обсъждала ли си варианта с доктора ти да започнете с донорски инсеминации. Много по-евтино е, а пък и ако не дай Боже има няколко неуспешни, винаги можеш да преминеш към ин витро. А пък ако си имаш овулация, можеш да пробваш и на естествен цикъл, ако не стане, тогава със стимулация.
Във форума имаше инфо, че вие със съпруга ти можете сами да определите донора в клиниката, където ще правите процедурата. Той е абсолютно анонимен, записан под номер и ще видите инфо за външните белези, така че максимално да се доближава до съпруга ти.
Желая ти успех още от първия път!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #5 -: Януари 21, 2007, 09:29:12 am »
Здравей, Marbi!
И аз не доумявам защо ще правите директно инвитро?! И ние сме във вашето положение, но засега пробваме с инсета. Напълно безболезнено е и по-поносимо финансово. През 2006 година направих три инсета, последното, от които успешно, но за жалост завърши с извънматочна бременност. Вчера направих четвъртата си инсеминация и мисля да пробвам още две(дано не се налага, де!). Така, че помисли и това е изход! Успех, каквото и да решиш! :goodluck:

*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #6 -: Януари 21, 2007, 10:31:36 am »
du6ka мила, МОЛЯ напиши нещо по - подробно, каде и колко ти струват инсетата, защото и ние сме в подибно положение.

*
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #7 -: Януари 21, 2007, 11:11:33 am »
Здравей, Didoni!
Правила съм четири инсета през 2000 и 2001 г. при д-р Владимиров. Тогава бяхме само с мъжки проблем. Аз бях по-млада, абсолютно здрава и със спонтанна овулация. Док реши да правим инсета без стимулация, само изследвахме хормони, прегледи и инсета. Така четири пъти - неуспешно. Прекъснахме, незнам защо. После ходихме при д-р Кирчева в Пловдив, изгубихме 2 години в уверения, че спермограмата се подобрява и има живи сперматозоиди, докато не направихме нова. През 2005 и последните ми няколко бездетни приятелки се сдобиха с рожби. Незнам това ли ме амбицира, но реших да продължа. Една от приятелките ми забременя при д-р Табакова и въпреки многото негативни мнения, които прочетох за нея, реших да пробвам. Първо попаднах на нея, а след това и на сина и д-р Николов - сега ходя само при него. Малко дълго се получи, дано съм ти полезна. ...Какво ми струват инсетата?   От първи до трети(четвърти) ден - преглед, хормони и схема за действие - около 60 лв. Лекарство за стимулация, защото въпреки, че имам спонтанна овулация, съм вече малко старичка - Клостилбегит до сега, а последния път - Серофен - от 10 до 20 лв. После в зависимост от цикъла ти - прегледи н-р на 11 и 13-ти ден + хормони - около 100 лв(преглед - 20, хормони -30). След последния преглед - инжекция Прегнил от 5000 или 10 000 единици.  При мен обикновено инсето е  на 15-ти ден. Този ден не се правят хормони, само преглед, който влиза в цената. Нормална инсеминация струва 150 лв, а от донор(каквато правя аз) - 200 лв. След това ти правят схема за поддържане на лутеалната фаза - н-р Прегнил, дуфастон, фолиева и др. Аз този месец минах с един преглед само, но пък ме викат пак и може да се повтори инсето. Ще пиша след това. Та така се оформя една сума около 400 лв, може и повече.(500). Ако се сещаш нещо конкретно, питай!

*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #8 -: Януари 21, 2007, 12:41:09 pm »
Много ти благодаря за бързия отговор! Пожелавам ти успех в тази битка и скоро да преминеш в друг подфорум!

*
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #9 -: Януари 21, 2007, 13:37:09 pm »
Много позната история това с д-рКирчева в Пловдив ,защото и ние ходихме даже 3 години и от нулеви резултати според нея в началото от лечението и при последните ходения трябваше да са 60-70% активни.За съжаление всяка следваща спермограма показваше все едно и също АЗООСПЕРМИЯ . Само незнам ако сега и занеса резултатите от биопсията как ще реагира,а те също са нулеви. През цялото време ни успокояваше ,че всеко е наред.
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #10 -: Януари 21, 2007, 14:03:54 pm »
Ох мила, вбесявам се като прочета такива работи  :x
За тия хора затвор няма ли бе?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #11 -: Януари 21, 2007, 14:56:37 pm »
И аз пих един месец от нейните билки, защото малко тръбите ми били запушени и после се отпушиха. Но семейството, което беше с нас вече има две деца, така, че незнам...
Didoni , благодаря за пожеланията! Успех и на теб!

*
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #12 -: Януари 24, 2007, 18:22:20 pm »
Само да допълня, че при д-р Владимиров вече само процедурата е 390лв., без прегледите, те са по 25лв.-УЗ три пъти месечно- до 5 ти ден, ок.12-13 ден, в деня на инсето и ако няма спукан фоликул на последващия ден пак. При мен той е изследвал хормони само при последното (трето) инсе в деня на манипулацията.


*
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #13 -: Януари 25, 2007, 08:42:38 am »
Здравей, Zinaz!
Какво имаш в предвид, че само процедурата е 390 лв.(В нея влиза ли последното УЗД, за нормално инсе ли става дума или за донорско?) И на мен д-р Владимиров ми правеше инсе на неспукани фоликули, но не сме повтаряли. Заплаща ли се и колко втората инсеминация в същия цикъл, когато е необходима? Дано си ме разбрала какво ти пиша. Имам в предвид следното: ако инсето е направено на неспукани фоликули, след 1-2 дни те вика за повторно - заплаща ли се отделно или в това 390 лв. са включени двете инсета?! Хормони ми изследват на 1-4 ден и после на всяка УЗД, без деня на манипулацията. Успех!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #14 -: Януари 25, 2007, 09:03:58 am »
 :balk_173: du6ka -390 лв е донорско инсе,290лв с материал на съпруга!
При мен се наложи вливане два пъти през ден,поради неспукан фоликул,
и това влизаше в общата цена,нищо повече не съм платила!
При мен хормони не се наложиха!При всяка една от нас е индивидуално!
Проследяваненето е за това,да се видят размерите на фоликулите
и ако се налага се повтаря.Ако док.Владимиров е преценил,че в следващите
няколко часа след инсето ще се спука,не се налага повтаряне!
Както ти е казала zinaz ,узитата се заплащат отделно!


                  :heartbeat:Късмет,дами! yahoo_17
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #15 -: Януари 25, 2007, 09:25:35 am »
Благодаря за отговора, Mishanta!
 Желая късмет и успех и на теб! :bighug:

*
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #16 -: Януари 26, 2007, 15:32:56 pm »
 mishanta ти е отговорила вместо мен. Успех ти желая и на всички вас. Ако имаш други въпроси питай


Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #17 -: Май 13, 2009, 02:24:06 am »
А когато се тегли чертата на всичко, може ли някой да сподели колко му е излязло?!...

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: За метода ДОНОРСВОТО
« Отговор #18 -: Май 13, 2009, 12:52:47 pm »
Аз като тегля чертата... резултатът е две момчета

А ако те интересува като пари... кажи да включвам ли дрешките, памперсите и пюретата, ваксините и количката или... може би разочарованията при всеки цикъл и подмятанията от страна на роднини... повярвай, каквото и да ти кажат тук като сума няма да ти свърши работа
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.