0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте момичета,

Ходихме при д-р Кацаров и той каза, че мъжът ми има две леко разширени венички???? Притесни ме това "леко" - не сали или разширени или не? Притеснява ме факта,че сме ходили и при други лекари и не са доагностицирали такова нещо?
Лекарят ни препоръча операция, като каза че след това шанса за забременяване нараства на окло 60-65% Възможно ли е това? Обръщам се към всички вас за да ми кажете /тези които имат опит с мъжете си/ дали при тях са се подобрили резултатите на спермограмата и дори дали имат вече успех в бебеправенето  :).
От клиникат ана Щерев ми казаха,че не може да се разчита на успех след такава операция и че едва ли не този д-р е оперирал почти ввсички мъже от венички  :lol:. Мъжът ми няма оплаквания и болки.
Ще се радвам да споделите мнението си както и ако някой знае добър уролог/андролог във Варна да ни насочи за да чуем още едно мнение.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: Варикоцеле - има ли подобрение след операцията?
« Отговор #1 -: Декември 08, 2006, 13:17:05 pm »
Котанке, наистина не е гарантирано 100 % подобрение - при някои мъже операцията дава резултат, при други за съжаление не.
И на нас д-р Кацаров препоръча операция, но ние така и не се решихме /междувременно се консултирахме с още трима  :lol: уролози, двамата от които известни имена/ - тяхното мнение беше да не предприемаме оперативна интервенция. Нали знаеш, обаче, всеки случай е сам за себе си ...
« Последна редакция: Декември 08, 2006, 13:36:00 pm от Grace »
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Варикоцеле - има ли подобрение след операцията?
« Отговор #2 -: Декември 08, 2006, 13:23:13 pm »
Котанке, добре е да се определи степента на варикоцелето. За съжаление, никой не може да ти каже дали промените в сперматогенезата се дължат именно на разширените вени, нито пък какъв ще е резултата след операция.

На д-р Кацаров това му е работата, да оперира мъжете от варикоцеле, тъй че не е чудно това.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Варикоцеле - има ли подобрение след операцията?
« Отговор #3 -: Декември 09, 2006, 18:02:59 pm »
Благодаря ви за споделеното мнение.

Със сигурност ще се консултираме с друг лекар. Някой знае ли добър специалист по мъжки стерилитет във Варна?

Мели как да разбера по записките му каква е степента на варикоцелето?
На листа пише нещо от рода: Еао /или Чао/ Ротер (+) /или на латински Pomep или Domep - не се чете добре/ Vouric.sin ук ІІ .... и т.н. /разни други неща със забележка б.о./
По неговото обяснение раширените венички са малки?!?


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Варикоцеле - има ли подобрение след операцията?
« Отговор #4 -: Декември 11, 2006, 10:56:49 am »
Kotanke,
nie se nadivamе na bremenost sled operaciya, no ot petuk veche znam, che samo ICSI ste ni e variant - da deistvitelno, predi operaciyata, niamahme nito edin % бързо подвижни (но пък сперомграмата не беше  правена в достовен център, така че може и да сме имали), сега са 17-18 %, толкова са и бавноподвижните, но сама разбираш, че 50% бързоподвижни си остава само цел.
В петък правихме трета спермограма  8 м след операцията и се оказа, че е паднала бройката - на 6 млн на мл, а през лятото беше 12.
Вискозитетът си е все ЗАВИШЕН.
Единственото ни подобрение е липсата на желанитинови конгломерати, какво и да озночава това.
Като направим баланс на коледните премии, ако имаме такива, сте све наясно кога сте може да пристъпим към ИКСИ, защото след месец ставам на 32 и няма време за губене... Това при нас... :(
*
Re: Варикоцеле - има ли подобрение след операцията?
« Отговор #5 -: Декември 11, 2006, 20:56:22 pm »
Kotanke,
nie se nadivamе na bremenost sled operaciya, no ot petuk veche znam, che samo ICSI ste ni e variant - da deistvitelno, predi operaciyata, niamahme nito edin % бързо подвижни (но пък сперомграмата не беше  правена в достовен център, така че може и да сме имали), сега са 17-18 %, толкова са и бавноподвижните, но сама разбираш, че 50% бързоподвижни си остава само цел.
В петък правихме трета спермограма  8 м след операцията и се оказа, че е паднала бройката - на 6 млн на мл, а през лятото беше 12.
Вискозитетът си е все ЗАВИШЕН.
Единственото ни подобрение е липсата на желанитинови конгломерати, какво и да озночава това.
Като направим баланс на коледните премии, ако имаме такива, сте све наясно кога сте може да пристъпим към ИКСИ, защото след месец ставам на 32 и няма време за губене... Това при нас... :(

Миличка и аз съм в тази възраст  :(. Но горе главата - аз мисля,че чудото ще стане - КОЛЕДА Е! :crossfingers:


А защо не пробвате с Инсеминация? При теб как са нещата? На нас ни предлагат ИНСЕ.
 mc101


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Варикоцеле - има ли подобрение след операцията?
« Отговор #6 -: Декември 12, 2006, 11:46:01 am »
Здравейте и от мен. При нас след 8м. от операцията подобрението беше (дано не бъркам, мъжа ми го изчисли) 32,5 пъти, т.е. от 600 000 бр. общо с 2 бр. живи сперматозоиди на  16,25млн. общо и 10% бързоподвижни. (Ще пусна детайлно и двете спермограми в моята тема за подобрението от 27.11) При мъжа ми обаче варикоцелето беше 3 та степен. И ние също не се решавахме на операция, защото все пак е операция и загубихме почти 8 месеца в пиене на МАКА, заради фалшиви имунни резултати на доктори, които по мое мнение са дистрибутори, а не лекари. Резултат = 0 . След операцията доста съжалявахме като видяхме колко леко мина всичко.
Мисля че една от причините да избера клиниката на д-р Стаменов е защото след като направихме там първата читава спермограма със 600 000 бр. ембриологът му казал да отиде при андролог, защото може да има варикоцеле (мъжа ми му казал, че наистина има), а след като се оперира има дори вероятност да се получи по естествен път - имало много такива случаи. Според мен на повечето места за АРТ ги е страх, че нещата могат да се оправят дотолкова, че да не е нужно да се прибягва до АРТ. Това си е мое мнение. Друг е въпросът, че при нас  единият е асансьорен тестис, т.е. не разчитаме на него и съм решила да изчакам още 3 м и пристъпваме към икси.
Re: Варикоцеле - има ли подобрение след операцията?
« Отговор #7 -: Декември 13, 2006, 11:57:10 am »
Kotanche
на въпроса ти защо не пробваме с инсе - защото няма достатъчно бързоподвижни на мл - сега са около 1 -1.5 млн. а нали трябва да са много повече? - около 10 поне
А за себе си съм правила нормалните пофилактични прегледи - ехограх, видеозон; хормони изследвах, но преди няколко години, хламидии също (отрицателни)

Знама, че преди да се пристъпи към арт, има още много други неща - снимка на тръбите, повторение или актуализиране на  всички досегашни изследвания и т.н,

За съжаление от известно време съм в фаза на невярване в чудеса, просто не мога и това е
Re: Варикоцеле - има ли подобрение след операцията?
« Отговор #8 -: Декември 13, 2006, 13:02:33 pm »
Синеочке, мисля че поне снимка на тръбите можеш да пропуснеш при иксито, защото не играят роля. Както и аз я пропуснах. Не че не са ми предлагали тази хубавиня....  :D