0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

изследване
« -: Февруари 20, 2006, 20:32:33 pm »
Извинете за невежеството ,но не съм запозната и ако може ми отговорете . Омъжена съм от 2год. и нямаме бебе. Правих си само елементарни изследвания на гинеколог и съпруга ми - спермограма . Казаха ,че няма проблеми . Исками се да си направя по - пълни изследвания -хормонални и т. н ,но незнам от къде да започна . Трябва ли за всяко нещо да си взимам направления или не .Препоръчайте ми най-добрия гинеколог в Пловдив.Благодаря!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
изследване
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2006, 20:49:55 pm »
Две години опити са доста дълъг период и е време да се обърнете към специалист който се занимава със стерилитет. Почети във форума има страшно много информация. Пиши къде правихте спермограмата и какви са резултатите. Надявам се някой от пловдив да се включи.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
изследване
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2006, 07:50:02 am »
Госте,има много материал който може да ти помогне започи с това
1. Гинекологичен преглед

2. Микробиологично изследване - хламидии, други инфекции

3. Преглед с ултразвук.

4. Изследвания на хормоните.

5. Прегледи на тръбите - хистеросалпингография, хидротубация.

6. Лапароскопия.

7. Изследвания за спермоантитела.

8. Посткоитален тест.

9. Генетични изследвания

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: изследване
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2006, 08:15:02 am »
Цитат на: Anonymous
Извинете за невежеството ,но не съм запозната и ако може ми отговорете . Омъжена съм от 2год. и нямаме бебе. Правих си само елементарни изследвания на гинеколог и съпруга ми - спермограма . Казаха ,че няма проблеми . Исками се да си направя по - пълни изследвания -хормонални и т. н ,но незнам от къде да започна . Трябва ли за всяко нещо да си взимам направления или не .Препоръчайте ми най-добрия гинеколог в Пловдив.Благодаря!


Здравей!
Моят съвет е , каквото и да предприемеш, попитай първо момичетата тук.Иначе няма гаранция ,че правиш каквото  и  както трябва.
Например, едни най-обикновенни хормони, ако лекарят ти ги пусне на 21 ден(както обичат да правят) - то нещата са свършени наполовина.( тъй като ФСХ и  ЛХ се изследват на 3 ден от МЦ, а прогестерон на 7 след овулация).
И чети, тук има толкова полезна информация.Тя понякога помага повече отколкото един лекар- гинеколог.На мен ми помага дори много повече .
Мери БТ. Това е метод, който много ще ти помогне.
Пожелавам ти да няма проблеми при теб и много скоро да си имаш едно хубаво бебе.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум