0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ALEXIA

ZOLADEX
« Отговор #20 -: Март 22, 2006, 23:02:27 pm »
BETI,TI KADE SI PRAVI LAPAROSKOPIATA I KADE TI SA ENDOMETRIOZNITE OGNIHTA
Re: ZOLADEX
« Отговор #21 -: Март 23, 2006, 11:29:21 am »
zna4i tova isledvane po princip stoi v arhivite na bolnicata v tvoia bolni4en list moito sa6to be6e tam i az hodih da si go vzema za6toto i na men otna4alo ne mi go biaha dali no niamah problemi 6tom im kazah te vednaga mi go dadoha snimah go za6toto na zdravnata kasa i triabva ksero kopie i im go varnah pi6e se viarno s originala podpis pe4at i e gotovo.taka 4e tvoita lekarka pri vsi4ki slu4ei go ima a i sled kato ti e predpisala zoladex nali ti kazah bez nego nemoje 100% da dokaje 4e e endomitrioza te zatova go iskat nali po nego te ti otpuskat lekarstvata.A moje li da te popitam vzeha li ti pari i kolko?
ZOLADEX
« Отговор #22 -: Март 23, 2006, 12:11:04 pm »
Здравейте момичета! И аз да се намеся във вашите дебати!
На мен също ми правиха през м.10.2005 лапаро в бившата Тина Киркова и имах такова хистологично изследване(беше потвърдена ендометриозата). Наистина според мен е важно да се направи такова за да е сигурно че някой има ендометриоза а да не е само като хипотеза, но на една моя позната на която лапарото беше в майчин дом през 01.2006 също не са и правили и то пак е било при тази д-р Пъневска, явно тя няма навика да прави такава хистология. :twisted:
А на мен от здравната каса също ми го искаха и ми бяха отпуснати 6 инж. Zoladex през м.11.2005.Доколкото знам дори вече няма ограничение да си под 35 години за да ти ги отпуснат но затова не съм 100% сигурна .
*

    veni

ZOLADEX
« Отговор #23 -: Март 24, 2006, 16:57:12 pm »
Здравейте!
Имам 6 Zoladex 3,6 инжекции за продан. Цената е изгодна. Ако някой има интерес нека пише на email: venetagt@abv.bg
ZOLADEX
« Отговор #24 -: Март 28, 2006, 17:24:05 pm »
Ами да кажа и аз за хистологичното изследване - то не е задължително, трябва да ти напишат от клиниката, където са ти правили лапаро, че не е взето и причината за това (допуска се да няма хистология, когато взимането на материал е свързано с опасност от кървене). Това е всичко - мен също ме върнаха за този текст, но от районната каса
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ZOLADEX
« Отговор #25 -: Март 28, 2006, 21:57:56 pm »
Цитат на: 4etyasta
Лекуващият ме лекар след три месеца лечение със Золадекс (имам  ендометриоза - ІІІ степен, установена при лапароскопия) прецени, че три инжекции са достатъчни

А как точно прецени?
Питам защото аз със 1-2 степен провеждам 6-месечен курс. Пазарих се за по-малък, ама Док беше непреклонен.

*

    4etyasta

ZOLADEX
« Отговор #26 -: Март 29, 2006, 08:57:37 am »
Първо трябва да си призная, че съм допуснала грешка при написване на степента - в оперативния протокил от лапароскопията пише втора степен. А как точно лекарят ми е преценил, че нямам нужда от повече Золадекс - не знам. Мога само да предполагам - може би защото при лапароскопията не са открити ендометриозни кисти (имало е само сраствания, които според него се дължат не само на ендометриозата, но и са следствие от предишната ми операция). Така че той още след лапарото спомена, че ще поставим 3-4 инжекции - по негова преценка. Как е преценил, не съм го питала, защото това негово решение съвпадаше с моето желание да се приключи по-скоро с лечението (който е бил на Золадекс и е изпитал страничните му действия, ще ме разбере).
ZOLADEX
« Отговор #27 -: Март 30, 2006, 11:19:29 am »
Здравейте, и аз ще имам към 20-24 април една инжекция Zoladex която няма да ми трябва (последната от 6-те които ми отпуснаха от НЗОК).Тъй като аз си купих първата сама и чак тогава ми изписаха от НЗОК. Бих я продала на половин цена тък като е доста скъпа по принцип както знаете. Ако някой се интересува може да ми пише.
А имам и едно питане според вас как е по добрия вариант да се чака нормално да ти дойде цикъла след Zoladex-а или да се предизвика с лекарства или инжекции не знам каква е точно процедурата?
*

    Anonymous

ZOLADEX
« Отговор #28 -: Март 30, 2006, 12:23:56 pm »
Добре е след инжекциите Zoladex да се изчака първия цикъл без да се предизвиква с хапчета или други средства,ако доктора не е преценил друго.Обикновенно идва 2 месеца след последната инжекция.
ZOLADEX
« Отговор #29 -: Март 30, 2006, 13:09:13 pm »
Благодаря Гост за мнението а имам още едно питане  :)
При условие че ще ми се прави цветна снимка кога е най добрия  момент след като ми дойде първия цикъл(след zoladex-a) или преди това ?
ZOLADEX
« Отговор #30 -: Март 30, 2006, 18:44:51 pm »
kolko pari ia prodava6
ZOLADEX
« Отговор #31 -: Март 30, 2006, 18:50:31 pm »
iskam da popitam niakoi znaeli ako se otloji s edin mesec le4enieto sas zoladex opasno li e i kakvi moje da sa posledstviata.Za6toto triabva6e sega da mi se bie dokato sam nerazpolojena a az ia niamam i 6te go otloja 4akam da me odobrat ot zdravnata.A sa6to da vi pitam kolko vreme 4akahte da vi odobriat?
ZOLADEX
« Отговор #32 -: Март 30, 2006, 19:41:47 pm »
Ами аз чаках за Zoladex да ме одобрят ot НЗОК към 20-25 дни, това беше към началото на 11.2005 .
А аз ще я имам тази излишната инжекция към 22.04.2006 някъде +- 2 дни.
Сега я нямам налична.
А ако искаш моя e-mail е kremena_tg@abv.bg пиши ми и ще ти пиша за цената на инжекцията.
*

    Anonymous

ZOLADEX
« Отговор #33 -: Март 31, 2006, 14:22:50 pm »
Здравейте,

Не знам дали е тук мястото, но искам да попитам има ли значение в кой ден от цикъла се бие първата инжекция. На мен ми предписаха Диферелин и се пада да ми бият инжекцията в последните дни от цикъла ми.
Благодаря ви предварително.
*
ZOLADEX
« Отговор #34 -: Март 31, 2006, 14:26:05 pm »
Госте,въпросчето ти е за $Асистирани репродуткивни технологии$.
Диферелинът се слага обикновено във втората половина на цикъла.Регистрирай се,ако не си го направила и заповядай в темата $Какви ще ги вършим през пролетта$.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Anonymous

ZOLADEX
« Отговор #35 -: Март 31, 2006, 14:40:08 pm »
White,

Все още не съм за другата тема. Правиха ми лапаро, установиха ми ендометриоза и по тази причина ми предписаха Диферелин. Доколкото знам се предписва Золадекс или Диферелин. Преди време четох дискусия относно времето за поставяне на първата инжекция, но сега не мога да я намеря.
*
ZOLADEX
« Отговор #36 -: Март 31, 2006, 14:45:18 pm »
Съжалявам за объркването.Вярно,че и за такива случаи се изписва.Дано не стигнеш до нашата темичка.Много късмет ти желая.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
ZOLADEX
« Отговор #37 -: Март 31, 2006, 16:25:23 pm »
Гост,  на мен моя лекар ми каза че няма значение в кой ден от цикъла се поставя първата инжекция. На всеки организъм е нужно различно време за да започне да действа тази 1-ва инжекция и дори след нея повечето имат още един цикъл.И при мен беше така.
ZOLADEX
« Отговор #38 -: Март 31, 2006, 17:01:43 pm »
Здравейте пак,

Госта съм аз.
White, няма проблем. И за това съм подготвена, но въпреки всичко се надявам да не стигам до там.
Благодаря ви за бързите отговори.
*

    Maria111

Re: ZOLADEX
« Отговор #39 -: Май 02, 2006, 20:44:03 pm »
Цитат на: ALEXIA
NA KAKVA CENA SI KUPIHTE INJEKCIITE NA MEN MI TRIABVAT 6 BR.MINALATA SEDMICA IZPRATIH DO KASATA MOLBA ZA PRERAZGLEJDANE NA DOKUMENTITE MI.STISKAITE PALCI DA STANE!


Здравей Алексия,

Аз мога да ти предложа 4 инжекции на цена 330 лв. Тъй като на мен ми бавиха решението и първо ми отказаха поради липса на хистология, бях принудена да купя първите 4 инжекции. Ако се интересуваш, пиши ми: bmatanasovi@bgmreja.com