0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #40 -: Ноември 03, 2008, 14:25:43 pm »
Здравейте и от мен момичета, и аз получих своите  :bfp:, но още не смея да се зарадвам, но повече не можех да мълча защото ще се пръсна, а на преглед ще ходим чак след 10-на дни и направо ще се поболея до тогава, дано всичко е наред.
Всичките сме много готини и сладки.Пожелавам хубава седмица изпълнена с много хубави новини и много  :bfp:; :bfp:; :bfp:,а на всички бременни лека и спокойна бременност и прекрасен и щастлив финал.


Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #41 -: Ноември 03, 2008, 15:25:57 pm »
Мале, то имало нова тема, но кой да види.  :oops:

Добре дошли на новите попълнения и лека бременност!

Аз съм в злополучната за мене 17 г.с. и въпреки, че знам, че е глупаво, чак не мога да спя от ужас...  :oops: Записах се на курса за бременни към Искам бебе с надеждата, че ще се избавя поне малко от страховете и ще се заредя с положителни емоции.

И да питам - имам някакви бодежи вътре в самото влагалище и някакво усещане за натиск към опашната кост, това трябва ли да ме притеснява?

Парси
, аз с миналата бременност пих 3 пъти антибиотик. Лекарите все пак се съобразяват с това, че си бременна и не биха ти изписали нещо опасно за бебето. А и инфекциите е хубаво да ги няма.
  09.11.2007
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #42 -: Ноември 03, 2008, 17:31:38 pm »
Hi, hi!
Жабче аз имам такива бодежи от третия месец, но напоследък взеха да се изгубват! ДАно съвсем спрат, че са доста неприятни. А преди два дни усетих за първи път бебо - срита ме здраво на 2 пъти. Но от тогава май си трае! :))) Или аз не го усещам!
Честито на новите бременни момичета, и на новите мами!
Парси, бях пропуснала май твоята добра новина!!! Много се радвам за теб - спомням си как се гонихме преди няколко месеца да не ни идва.... ето че успяхме! :)))
А за антибиотика не се притеснявай - всичко може да се пие, когато ползата е по-голяма от вредата. А и в днешно време има антибиотици подходящи за бременни.
ДАно повече момичета от проблемо забременяване се присъединяват към нас. Тази темичка доста добре започна!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #43 -: Ноември 03, 2008, 17:38:38 pm »
Парси, аз пих антибиотик ама след 22 седмица, когато беше завършила органогенезата на плода.
Пъпа на Стефания падна в деня на изписването /раждах нормално, изписаха ни на 4 ден, защото държаха да ме кръвопреливат и накарая след подпис ме пуснаха/, точно за лепенки за пъпчето не съм мислила, че ще са ни необходими.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #44 -: Ноември 03, 2008, 17:46:19 pm »
Олимпиа, аз съм забелязала, че бодежи имам като ми е по-подут корема, например имам газове вечерно време и по-рядко като съм седнала например. А натискът към опашната кост е като ходя или пак като имам газове. Това с газовете ми се случва напоследък всяка вечер и е доста неприятно, защото притиска и боли отвсякъде и понякога трудно заспивам. А и шевът от операцията ме опъва откакто ми расте интензивно корема, болят ме и подутините от фраксипарина по корема. И въобще - палитра от болки и болчици, само за шашкала като мене.  :oops:
  09.11.2007
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #45 -: Ноември 03, 2008, 17:47:57 pm »
Безпроблемна бременност на новите бременелки :D
Жабче, и аз имах до края такива бодежи. Мисля, че са от разтягането на тазовото дъно, следователно - напълно нормални :wink:
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #46 -: Ноември 03, 2008, 17:49:41 pm »
mini, Извадила съм си няколко списъка с покупки за бебето от интернет и в единия ги имаше тия лепенки и затова питах. Не ми стана ясна за какво са, при положение че като ходих в болницата в която ще раждам ми обясниха за клипсовете и че се мокрят, явно има доста излишни неща в тези списъци  :lol:
Благодаря ви.


*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #47 -: Ноември 03, 2008, 18:17:10 pm »
Привет на новите бременелки :P
 и нека в тази теми4ка има много нови попълнения.

Парси аз съЩо съм вземала антибиотик и през 3 те семестъра, заради инфекции и заради грип, нямах проблем ,
не се тревожи, Щом лекар ти го предписва.

Малина в болницата на моята бебка  сложиха такава Щипка и без проблем си я къпахме, докато падна пъп4ето само мажеШ със спирт или там каквото ти изпиШат

Жаб4е дръж се мила, 4е по_ве4ето болежки от сега нататък запо4ват :wink:, но важното е бебе и ти да сте здрави4ки
успех



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #48 -: Ноември 03, 2008, 18:38:04 pm »
Здравейте ,момичета!ще ме приемете ли във вашата групичка на бременните :P,аз все още не мога да се зарадвам напълно защото все изникват някакви проблеми , болки и кървене,хванах и грип с разстройство ,та сега съм на варени картофи с извара и солети.Искам да ви питам някои взимал ли антибиотик аугментин,пия го в момента ,какво мислите за него?доки каза че той е съобразен с бременността,но все пак да питам :D.На всички лека вечер!!

*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #49 -: Ноември 03, 2008, 19:27:27 pm »
Здравейте момичета!
Аз преди 3 дни видях двете чертички.
Надявам се че ще ме приемете при  вас!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #50 -: Ноември 03, 2008, 19:31:41 pm »
Leila, T770, честито!
Лека и безпроблемна бременност и здрави бебчета на финала!

Парси, ти май имаш леко краче! :wink: :D
Много хубаво започна темата! :D
Дано още много нови попълнения ни зарадват тук! :D
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #51 -: Ноември 03, 2008, 19:45:19 pm »
На новодошлите честито! Лека и безпроблемна бременност, момичета.
Жабче, и аз имам същите като бодежи /и аз незнам как да ги опиша/ съвсем в началото на влагалището...Даже тази вечер като ходех, прибирайки се от работа се чудех дали е нормално. Другото, което много ме притесни е розово течение, което видях на бельото си. Такова се появи пак в самото начало - 6 г.с. и спря почти веднага, док. каза, че не вижда проблем, но сега съм почти в 15-та г.с. и ми е много притеснено...Напоследък и мъжа ми ходи мн. често командировки и още повече се страхувам като оставам сама...Абе и аз съм си една бъзла...Течението уж спря, но ако има нещо утре сутринта веднага тичам на лекар! Иначе съм при д-р Владимиров др. седмица на преглед и се надявам всичко да е наред! Стискам палци момичета Лека и успешна седмица! :balk_602:
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #52 -: Ноември 03, 2008, 19:59:33 pm »
Момичета,благодаря ви за бързите отговори :).Сега имам още един въпрос,който може да ви се стори тъпичък.Понеже четох,че ако не са минали 4г.от секцио при следващо раждане отново се прави секцио(разбира се това не го знам със сигурност-вие ще кажете).Та има ли нещо общо между коремна операция която правих преди 1,6м.и секцио? :oops:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #53 -: Ноември 03, 2008, 20:07:18 pm »
аз лично за такава връзка не зная, ама при коремна операция е почти сигурно, че ще предпочетат секцио
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #54 -: Ноември 03, 2008, 21:05:03 pm »
Такааааа,ето дойде и моят ред да попитам дали ще ме приемете. :oops: И аз като Лейла започнах зле,но обещах ако мина първите 3 месеца да се прехвърля тук.Дано този път да стигна до финала.На всички момичета пожелавам лека и безпроблемна бременност.
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #55 -: Ноември 04, 2008, 00:02:37 am »
Здравейте момичета!
Лека бременност на всички.
Искам да ви попитам, коремът ми става на камък и от време на време полоучавам остри болки, които на другият ден минават. Имам час за доктор след една седмица и искам да попитам какво бих могла да направя за да не предизвиквам тези контркции. Какво да правя за да не ме стяга толкова често корема. Дайте някакви съвети.
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #56 -: Ноември 04, 2008, 07:50:35 am »
Благодаря ти Мини,то това всъщност беше въпроса,който явно не зададох правилно :oops:

*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #57 -: Ноември 04, 2008, 08:21:39 am »
ами не е точно така, ще предпочетат секцио при коремна операция ако е пипано по матката, т.е. ако ти е махана киста от яйчника не е задължително да е секцио, ако няма други показания де.
*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #58 -: Ноември 04, 2008, 08:25:22 am »
ами не е точно така, ще предпочетат секцио при коремна операция ако е пипано по матката, т.е. ако ти е махана киста от яйчника не е задължително да е секцио, ако няма други показания де.
Махнат ми е десен ячник и дясна тръба.По матката нищо не е пипано.

*
Re: Тема на бременните № 32
« Отговор #59 -: Ноември 04, 2008, 08:28:39 am »
В такъв случай като му дойде времето лекаря, който ще те изражда ще прецени, ако няма показания за секцио не мисля, че само заради коремната операция ще предпочете такова.
Аз също съм с коремна операция, 3 г. преди да родя, извънматочна бременност, махната дясна тръба, раждах секцио, но имаше доста други показания, но за самата операция доктора каза, че не е проблем.