0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Диабет и стерилитет
« -: Октомври 06, 2008, 15:12:29 pm »
Не мога да намеря материали по въпроса как диабет от тип 2 се отразява на мъжкия стерилитет и как се открива неговото влияние върху продуктивността? Възможно ли е при наличие на диабет и нормална спермограма все пак да съществува ограничена оплодителна способност на спермазодоитите и как се открива подобен проблем?
Re: Диабет и стерилитет
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2008, 15:36:06 pm »
moiat mag sa6to e s diabet 2 no ne sa mi kazali dali tova e to4no pri4inata za proizvodstvoto na malko spermatozoidi poniakoga 4-5 a poniakoganiama nisto...?Ima uveli4eni hormoni samo testosterona e v norma...moge bi ima vlianie no ne e zadalgitlno da go ima...
Re: Диабет и стерилитет
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2008, 17:13:30 pm »
Преди време се сбъскахме с този проблем.Захарта на мъжа ми беше достигнала 10,при граници 6,и аз се притесних да не се отрази на плувците,като до този момент,може би преди около 1г,спермограмата беше добре.д-р Александров каза,че проблем е когато се мине на инсулин,тогава вече се влошават и плувците,но за сега да не се притесняваме, а да купим на допел херц вит.Това е което имам като инфо,незнам дали ще ви е полезно,но по принцип високата захар пречи на всичко и е хубаво къде с диета,къде с лекарства да се понижи.
Лек ден мацки.
Re: Диабет и стерилитет
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2008, 13:22:57 pm »
Преди време се сбъскахме с този проблем.Захарта на мъжа ми беше достигнала 10,при граници 6,и аз се притесних да не се отрази на плувците,като до този момент,може би преди около 1г,спермограмата беше добре.д-р Александров каза,че проблем е когато се мине на инсулин,тогава вече се влошават и плувците,но за сега да не се притесняваме, а да купим на допел херц вит.Това е което имам като инфо,незнам дали ще ви е полезно,но по принцип високата захар пречи на всичко и е хубаво къде с диета,къде с лекарства да се понижи.
Лек ден мацки.
Диси, благодаря за успокоителния отговор и за съвета с витамините, ще ги потърся. Той отслабна доста от няколко месеца насам и захарта е в граници на гладно, но има все още нарушен гликозен толеранс. И аз и той сме с 0 група и аз също понякога приближавам 6 на захар.