0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бих искала да попитам, ако някой знае кога мога да започна процедурата по ИКСИ след като имах неуспешна инсеминация.
Вчера ми дойде след инсе. и се чудя дали мога да започна този месец или трябва да изчакам започването на още един период?

Благодаря предварително!
Това ще каже твоят доктор с оглед състоянието ти.Успех.

*
Yozana , моля те, почети малко във форума, преди да пускаш теми за всеки въпрос, който се сетиш.
В сайта има доста информация много полезни статии.
Има форум Споделено, където пишат момичета в процедури - инсеминация, ин витро (ИКСИ), с готовност ще ти отговорят на въпросите.
 Желая ти успех!
*
Наистина е много дискутирана темата - аз самата се чудех дали може веднага да започне стимулация след неуспешната ми инсеминация.
За инсеминацията бях със стимулация и ми казаха, че не е хубаво веднага пак стимулация.
Иначе, мисля, че ако си била без стимулация, можеш веднага да почнеш.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Наистина е много дискутирана темата - аз самата се чудех дали може веднага да започне стимулация след неуспешната ми инсеминация.
За инсеминацията бях със стимулация и ми казаха, че не е хубаво веднага пак стимулация.
Иначе, мисля, че ако си била без стимулация, можеш веднага да почнеш.
Принципно си права, но зависи и от протокола по който ще се стимулира пациентката за Икси-то.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Съжалявам, ако съм объркала сайта с въпросите ми, но съм тук от няколко дни и не успях да прочета всичко. Освен това за първи път започвам тези процедури. Лекарят ми нищо не ми обясняваше, а виждам колко информирани сте всички тук. След инсеминацията, която той твърдеше, че ще е неуспешна аз го попитах кога може да започнем по неговото желание ИКСИ и той ми каза, че трябваа да мине поне един нормален цикъл и след това. Но като чета тук виждам, че стимулацията за ИКСИ май започва на 20 ден от предишния цикъл и от тук започнах да се чудя дали всичко това означава, че трябва сега да ми мине този период и след следващото идване да отида при него.

JP за твоята история че лекаря ти казал, че яйцеклетките се били спукали преди инсеминацията. Как разбра той, направи ти ултразвук преди това ли? Защото моя не ми направи и все се чудя дали въобще имах яйцеклетки тогава, въпреки че е свършено вече.
Пожелавам ти успех!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Yozana, аз го разбирам така изказването на лекаря ти - цикъла след инсето не правиш нищо и на следващия вече започвате. Дай си малко почивка на организма. А и както ти е казала Евро много зависи по какъв протокол и как ще те стимулират. Май човека си разбира от работата, но ти си по припряна. Щом е казал един нормален цикъл - чакай. Тъкмо ще имаш време да прочетеш повечко из форума и из статиите в сайта.
п.п. фоликулите се пукат, не яйцеклетките.
Успех!
Благодаря,
Виждаш колко съм боса още нали :wink:
Може и лекаря да си разбира от работата. Както съпруга ми ме успокоява, че трудно се среща добър професионалист и човечен лекар. Може би моя е само добър специалист.
А аз чета, чета.... за да не се  :oops:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Yozana, виж тук http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=850&Itemid=21
Протоколите биват няколко вида. Питай за всичко което те притеснява, тук сме за да си бъдем полезни.  :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
На мен пък ми се струва, че преди самата инсеминация е редно да те погледнат на ехограф точно с цел да се види дали не се е пукнал фоликула защото ако е така няма смисъл да се продължава нататък. Ако не е тайна, кой е твоят лекар?

*
JP за твоята история че лекаря ти казал, че яйцеклетките се били спукали преди инсеминацията.

За фоликулите става дума, предполагам. Ами да - с ултразвуково изследване се установява това и  мисля, че е съвсем нормално навсякъде да проверяват фоликулите при инсеминация.
Даже част от клиниките при неспукани фоликули правят стандартно реинсеминация на следващия ден.
Е, и аз така мислех, че е логично, но ми казаха, че не правят, беше лудница много хора и просто им се доверих. Все мисля, че трябва да имаш доверие в лекаря си, но като чета и колко грешки понякога допускат, май е по-добре да си информиран и да питаш и изискваш.