0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #120 -: Октомври 03, 2008, 11:02:23 am »
Ния, давах 10 дни АБ, по съвет на Бърди тогава пуснах на 3-4 ден от приема една МБ, беше отрицателна вече, но продължих и след приключване 3-4 дни пуснах пак МБ, всичко беше ок. На нас не пусках контрола  :oops:
ами незнам защо при вас не изписват, нашата педиатърка каза, това е опасна бактерия трябва да лекуваме, писах на бърди и той каза същото. Не е страшен АБ-то не се шашкай толкова, Деси за 2г. е пила 2 пъти, няма страшно :wink:

Ани, не се притеснявай, важното е Симеон да се забавлява, а това за играчките можеш да предложиш на родителите всеки ако има такива към които детето им е загубило интерес да ги занесете, така като са различни другите пък ще си играят :)

А за линковете и на мен ми харесват някой от играчките и съм за поръчка, давай да се организираме, че ми писна да се чудя какви и от къде да купувам играчки :(
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #121 -: Октомври 03, 2008, 11:04:55 am »
Stivarip, това вече е смешно! Содата ще раздразни кожата, а меда е силен алерген. По-добре не слагай нищо, отколкото мед и сода.
Риванолът няма как да неутрализира ваксината, най-малкото щеше да го пише в листовката ако имаше такава опасност.
Бучки Симеон е имал само при Пентаксим, минаха за два дни, слагала съм 1-2 пъти компрес. Твоята щерка е малка, не стъпва и едва ли ще я боли дълго време.

Стефи, ще се разберем, надушвам аз :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #122 -: Октомври 03, 2008, 11:27:36 am »
Май няма да слагаме нищо за сега. Нямам риванол, а сме сами в къщи.
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #123 -: Октомври 03, 2008, 12:27:04 pm »
За поръчка за играчки и аз съм ЗА. Ама незнам дали някой ще се навие да ми я прати после :oops:
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #124 -: Октомври 03, 2008, 13:32:48 pm »
На Боян му купувам дрехи от Ларедут. Доволна съм от съотношението цена - качество.
Коки, я кажи къде се намира този магазин, да го посетя.
Май ще пробваме с 1 гимнастика, да видим ще мине ли номера.
Благодаря на всички за съвета.
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #125 -: Октомври 03, 2008, 14:11:15 pm »
Това е френски on-line магазин, и аз имам доста покупки от там, за сега без забележки :)
http://www.laredoute.fr
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #126 -: Октомври 03, 2008, 14:29:04 pm »
Това е френски on-line магазин, и аз имам доста покупки от там, за сега без забележки :)
http://www.laredoute.fr

Пък аз си мислех, че е магазин във Варна  :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #127 -: Октомври 03, 2008, 15:32:01 pm »
аз също бих се включила в поръчка. но трябва да видим кои сайтове доставят до Бг.
ToysRus не доставя.
мисля, че в бгмамата правеха групови поръчки от kidoh.de и от preissturz.at. имаме ли немскоговоряща мама тук, да прочете пак условията по тия два сайта?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #128 -: Октомври 03, 2008, 15:34:12 pm »
И аз съм ЗА играчки от чужбинско, пък и не само, обаче аз нямам международна карта, то и бг нямам откакто ми изтеглиха пари от нея  :x :(, та ще пратя пари по куриер или запис.
Ако се комбинирате у Софето примирено, ще се навие ли някой после да ми спретне едно колетче.А?

Ох в понеделник се каня да правя изследванията за яслата и да ви призная, свиди ми се да си дам детето. :oops:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #129 -: Октомври 03, 2008, 16:42:05 pm »
Ми хайде, немскоговорящите да не се услушват, да проучат как стават поръчките и доставките и "юруш на маслините" :lol:
а за исвън софийските поръчки ще ги разпратим ние допълнително, не е проблем :D
*
Re: По-здрава и по-слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #130 -: Октомври 03, 2008, 16:48:13 pm »
Мили момичета, благодарим за добрите думи и топлото гостоприемство!!! И ние се радваме да сме в такава приятна компания!!!

Ох, родното образование...не ми се иска да я коментирам задълбочено тази тема, защото имах някакви крехки илюзии за по-ниските образователни етажи, че нещата не са се развалили драматично, но от това, което прочетох тук, оставам с впечатлението, че то всичко здраво се е разкапало. Висшето ми е ясно, защото десет години съм писала и аз оценки на студенти и знам колко малко трябва понякога да се напънеш, за да получиш заветното "три". Много, ужасно много паднаха критериите и стандартите през всички тези години. Обаче то се оказа, че още от яслите нещата не вървят наникъде. Шокирана съм, че някои се напъват да отварят такива заведения единствено с тайната надежда, че ще падат пари от таксите. И не давали играчките на децата, щото нямали учебна програма, по която да работят с тези деца?! Е, те не са ли знаели, че отварят учебно звено за деца, а не за агънца, на които ще им е нужно само сено, вода и филмчета за промиване на мозъците?! Университетите бълват огромно количество ненужни педагози, защо не ги наемат в тези ясли, а се назначават хора на роднинския принцип?! Оттук идва цялата отчайваща липса на професионализъм и на качествено предлагана услуга, където на първо място трябва да е учащият се!!! А и къде са контролните органи на Министерството на образованието, които да следят точно за това - дали учебните звена функционират за това, за което са създадени. Основният проблем при нас навсякъде е обективен и безпристрастен  контрол и наказателни мерки след това. Ох, ще спра дотук! Годините, които прекарват децата в яслите и в градините, са решаващи за тяхното развитие. Не че това не може да се навакса, но защо да се пропиляват, като освен това плащаш на негодници да дърпат детето ти назад и да го задържат в развитието му?!

Айде, лек уикенд на всички големи и малки дечица пожелаваме!!!
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #131 -: Октомври 03, 2008, 16:52:37 pm »
Това е френски on-line магазин, и аз имам доста покупки от там, за сега без забележки :)
http://www.laredoute.fr

Тъкмо му направих сефтето преди малко :)
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #132 -: Октомври 03, 2008, 16:56:10 pm »
Незнам нещо не се наемат педагози в яслите, практиката е децата да се гледат от мед.сестри. Аз лично това не го разбирам, сякаш моето дете е под 24 часово медицинско наблюдение. И все пак не говорим за деца на 6м., а за деца от 1-3 г., т.е. имащи нужда вече от осигуряването на някакъв вид забавления и обучение. та така де, темата е бекрайна, но както каза днес един колега (на доста висок пост в държавната иерархия) - за съжаление всичко в тази държава се основава на корупцията :( и лошото е че е прав...
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #133 -: Октомври 03, 2008, 20:00:52 pm »
Момичета, хвърлих едно око на Kidoh.de . В общи линии основното е:

Поръчките извън Германия са възможни само с предварително плащане по фактура. След като сумата постъпи по сметка, стоката бива изпратена по пощата. Доставки се извършват в цял свят, като таксите за страните от ЕС са по следната таблица:
http://www.kidoh.de/vpg/txt/pdf/lieferbed_gebtab-978793.pdf
като за България тя е ( за пакет ) 22 евро + 1 евро / кг.

Категориите на играчките в уеб сайта са:
1 етикет  ( както се вижда ) е Home, 2 -> продукти за бебе и семейството; 3 -> играчки стимулиращи развитието; 4 -> играчки тип Направи си сам / рисуване ; 5 -> играчки;
6 -> игри и пъзели; 7 -> компютърни игри; 8 - > електроника; 9 ->  филми и музика; 10 -> книги; 11 -> тренд и идеи

Всяка категория има под категории по фирми и др. критерии. Разнообразието е толкова голямо, че би ми отнело доста време да изброявам в подробности всички видове продукти.
Това е което успях да прочета набързо.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #134 -: Октомври 03, 2008, 20:03:03 pm »
kidoh.de
За страни от ЕУ, като България влиза в таблицата им таксата е 4.50 евро за пакет + 22 евро такса + 1 евро на килограм. Това малко скромно ми се вижда :x
П.С. Аничка, сега видях, че и ти си писала

preissturz.at


Тук цената е само 19 евро за пратка за България, без значение какво количество и колко артикула ще се поръчат.
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 20:08:31 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #135 -: Октомври 04, 2008, 20:14:32 pm »
Здравейте момичета!
Не ми остава много време да сядам пред компютъра, но когато мога влизам да проверя какво се случва с вас и малчуганите :D
Чета, че се оплаквате от яслите и се чудя след време как ли и ние ще се справяме с проблема, хем няма условия, хем няма места. Миналата седмица ходих в близката ясла с идея да запиша Габи, да и върви реда, но директорката централно ме отряза - всички места били заети до 2011г, а за 2011 още не записвали! Пълно безумие  :?
И да питам пловдивските мами къде слагахте превенара? Нашата педиатърка категорично отказа, била питала в ХЕИ и там и казали чи не може, разрешавали само пентаксима. В Селена също питах и там отказаха.
Да питам и друго - педиатърката каза да започваме сокчета и да отказваме нощното хранене, за сокчетата мисля, че ни е рано още и ще изчакам поне до 4м, но се чудя за храненето дали да я слушам, вие какво ще ме посъветвате?


Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #136 -: Октомври 04, 2008, 20:27:49 pm »
Мая, д-р Бърди е против сокчетата през първата година на бебето. А за нощното хранене остави бебето да си реши кога да отпадне. Кари от 2,5 месеца започна да спи по цяла нощ, с редки изключения.
А, това за ХЕИ е измишльотина. На нас личната ни би "Превенар" (въпреки, че според нея е излишен).
« Последна редакция: Октомври 04, 2008, 20:45:45 pm от Stivarip »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #137 -: Октомври 04, 2008, 21:17:39 pm »
при положение, че Превенар е ваксина именно за бебета и малки деца, а има разрешение от Министерството на здравеопазването да се внася в България, откъде накъде ХЕИ-Пловдив ще я забранява? за кого е тогава тая ваксина и защо се внася изобщо?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #138 -: Октомври 04, 2008, 22:58:37 pm »
И да питам пловдивските мами къде слагахте превенара? Нашата педиатърка категорично отказа, била питала в ХЕИ и там и казали чи не може, разрешавали само пентаксима.
maia_st, аз говорих с д-р Вълчева от клиника Торакс, поръчахме ваксините чрез тях и тя ги постави на Жорко(двата приема). Живот и здраве и догодина пак там. Нямам никакви забележки, въпреки,че в интерес на истината бяхме първи. Но пък сега разбрах, че и други мами ще поставят на дечицата си ваксината там.
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #139 -: Октомври 04, 2008, 23:23:15 pm »
Stivarip, ще изчета инфото за захранването като ми остане време, че явно имам пропуски :oops: А за нощното кърмене мисля да се пробвам да го спра. Вчера малката спа 8 часа без прекъсване през деня, от което си вадя заключение, че може да издържи по-дълго време без да яде, но ще трябва да и помогна по някакъв начин да разбере че големия сън е за през ноща.
jam, аз не съм много сигурна че в действителност педиатърката ни е получила такъв отговор и изобщо е питала, съмнявам се че тя просто не желае да ни я постави.
QnaT, мерси за информацията :hug2:! Ще звънна на д-р Вълчева тия дни, аз ходих в Торакс на училището за бременни и как не се сетих за нея досега :balk_132: Вие заедно с пентаксима ли я правихте?