0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #140 -: Октомври 04, 2008, 23:31:16 pm »
А за нощното кърмене мисля да се пробвам да го спра. Вчера малката спа 8 часа без прекъсване през деня, от което си вадя заключение, че може да издържи по-дълго време без да яде, но ще трябва да и помогна по някакъв начин да разбере че големия сън е за през ноща.

Пак от д-р Бърди съм чела, че през деня не трябва да правите по-голяма пауза от 4-4,5 ч. м/у храненията, за да изместите почивката през нощта. Аз будя Кари, ако много се успи през деня.
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #141 -: Октомври 04, 2008, 23:45:00 pm »
QnaT, мерси за информацията :hug2:! Ще звънна на д-р Вълчева тия дни, аз ходих в Торакс на училището за бременни и как не се сетих за нея досега :balk_132: Вие заедно с пентаксима ли я правихте?
Не, след седмия месец започнахме с Превенар. Преди това се чудех, четох, а и все още не я внасяха в България. Според листовката на ваксината това също е подходящ период.
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #142 -: Октомври 05, 2008, 00:36:55 am »
Момичета, не са чак толкова лоши нещата в държавните ясли, не се стряскайте. Вярно, не са луксозни, но за 40 лв толкова. Пък и не всички частни ясли, в които аз съм била нещата са луксозни. Юлия ходи на ясла в Мусагеница, в двора има няколко пързалки, съобразени с ръста на децата от яслата, пясъчник и някакви катерушки. Имат някои нови играчки, явно наследени от предишните дечица, сега родителите събираме по 40 лв. с които също ще се закупят играчки и др. помагала като пластелини. моливи и т.н. Юлия вече знае няколко песнички, ходи с желание и даже сега се сърди, че не я пускаме. Болна е и доброволно иска да пие сироп, защото и обяснихме, че болна не я искат в градината. В битово отношение също се оправят нещата. В момента тече кампания по смяна на дющеците с матраци, родителите ги купуват де. Прави се и някаква организация за закупуване на нови олекотени завивки.
Единственото ми оплакване е, че взимаха болни деца, та и моето се разболя. Тук ми се ще да кажа и по няколко думи по адрес на родителите, които си пускат болни децата, ама хайде от мен да мине. Но след няколко оплаквания на родители, директорката най-сетне е взела мерки и са затегнали нещата в това отношение, та чак са се престарали. Сега пък искат всяко дете да си носи бележка от личната лекарка, че е здраво.
Та от вторник ми се наложи да гледам и двете деца сама. Майка можа да дойде само в сряда. Установих, че не било чак толкова страшно. :wink:


*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #143 -: Октомври 05, 2008, 13:14:50 pm »
Абе сигурно не е страшно, свекърва ми сам сама си е отгледала двете деца с 1.3 г. разлика са двамата :lol:

*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #144 -: Октомври 05, 2008, 14:16:48 pm »
Ами не е страшно разбира се  :lol: От опит ви казвам  :lol:
и да се похваля - снощи за първи път спаха по 8 часа без да се събудят. Днес се чувстам напрво нов човек след толкова сън. Бях забравила какво е да спя повече от 1 час непрекъснат сън  :D Дано и занапред да продължат така.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #145 -: Октомври 05, 2008, 15:00:26 pm »
Незнам колко е страшно с две, но в петъка с моята девойка прибрах и съседчето с колата и след около час си говорех самичка вече  :lol:. Те непрекъснато се бият и дърпат, направо да полудее човек. Уж две момичета, уж все заедно. :?
Да ви се оплача, моята в петък се прибра хремава. Тъкмо я закрепих една седмица. Звъннах на съседката и и казвам, нали двете ни девойки заедно са на ясла, а тя вика че нейната цяла седмица била така :x. После се видяхме с още една позната с нейното детенце което също е в групата и познайте какво му висеше от нослето. Е нейния бил от 3 дни така. Мисля си що тогава са на градина като са така и то цяла седмица :(.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #146 -: Октомври 05, 2008, 15:28:05 pm »
стеф, не е страшно бе
всеки ми вика- няма да ти е лесно с две малки, викам- никой не ми е обещавал да е лесно и аз и не очаквам, ама на времето все с такава разлика са ги раждали и пак са оживели, да ревем от тях, а не за тях
майка ми също ни е отгледала с 1,2 г разлика с брат ми, хем е била има няма 20 годишна, ей го на- хора сме станали, че и на трето се навила, не се оплаква жената от нищо  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #147 -: Октомври 05, 2008, 17:32:37 pm »
така е да, едно време не е имало гледачки, бавачки, баби и т.н., просто хората са се женели доста по-млади, техните родители също и всички са работели. Аз бях на 9 г. като правихме на дядо ми купон за пенсионирането :lol: