0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Замразени ембриони?
« -: Септември 10, 2008, 14:06:46 pm »
Здравейте мацки  :bighug:
Не съм писала мноооого отдавна, но ще се поправя!
Вълнува ме въпроса за замразените ембриони. Има ли сред вас, някоя която е забременяла със ЗЕ? Моите са 3 и това което ме притеснява е, дали ще оцелее поне едно при самото размразяване? Как мислите, имам ли шанс?
« Последна редакция: Септември 10, 2008, 15:24:11 pm от Fussii »



Re: Замръзени ембриони?
« Отговор #1 -: Септември 10, 2008, 14:18:44 pm »
здравей Хари, как си миличка, как е детенце? за да пускаш темата значи се бориш за второ. шанс има. за справка виж тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=17735.0

целувки!
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
Re: Замръзени ембриони?
« Отговор #2 -: Септември 10, 2008, 14:24:46 pm »
Здравей eternity  :D
Още не съм започнала с опитите, имам около 10-тина месеца възстановяване още  :) Много ти благодаря за линка, сега ще го погледна. Много целувки от мен!



*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #3 -: Септември 12, 2008, 22:40:17 pm »
Ще следя темата, и мен ме вълнува въпроса и по скоро имали мацки във форума забременели от ЗЕ?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #4 -: Септември 13, 2008, 10:03:17 am »
Мен също ме вълнува темата, защото ми предстои...
Наскоро се зарадвах, защото момиче, с което се запознахмв в клиниката по време на последната лапароскопия ми се обади, че има + тест след замразен трансфер на 2 ембриончета.
Това много ме обнадежди.
Но преди седмица се чухме пак и се оказа, че ембриона е спрял да се развива, казали са й, че това доста често се случва при замразените ембриони.  :(
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #5 -: Септември 13, 2008, 23:08:18 pm »
Misi, за съжаление си права. Имаше поне две момичета във форума, които се записаха с + тестчета след транфер на замразени и после всичко приключи :(. Аз ще правя замразен трансфер през този цикъл, но сърцето ми се е свило дори повече от колкото при ИКСИ-то. То си е нормално, все пак успеваемостта е по-ниска (гледам да бъда реалист).
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #6 -: Септември 14, 2008, 03:15:43 am »
Успех момичета!
Имам една успешна бременност от замразен трансфер. Съвсем скоро ми предстои втори опит. Така че смело напред.
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #7 -: Септември 14, 2008, 18:25:56 pm »
Здраейте момичета.
Аз съм една от момичетата която успя с замразен трансфер но за кратко до 6гс. :(
И аз като вас се притеснявах че шанса е по малък и въобще не вярвах че може да стане но когато видях двете чертички много се зарадвах.
Не се притеснявайте излишно бъдете по спокойни и ще видите че всичко ще е наред.
Желаяви от все сърце успех.
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #8 -: Септември 14, 2008, 21:49:21 pm »
Здравейте момичета.Аз също съм една от момичетата която забременя с 1 върнат замразен ембрион но и при мен беше за кратко :(
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #9 -: Септември 14, 2008, 23:42:37 pm »
Момичета,шанса да забременеете със замразени ембриони,е същия както с другите.Стига да се делят след като ги размразат.Единият от опитите правихме заедно с момиче от нашия град,не стана и при двете.След 2 месеца тя прави трансфер на замразени ембриончета.Имаше 6,но като ги размразиха,само 2 се деляха добре и едно по-лошо.Върнаха и трите.Сега си има един пухчо на 10 месеца. :P
Желая успех на всички,които им предстои процедура!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #10 -: Септември 19, 2008, 14:17:05 pm »
Аз също се интересувам от инвитро на замразени ембриони. По-скоро от това кава е подготовката , както при стандартно IVF, или по-съкратен вариант. Ще съм благодарна, ако има тези кото са минали през това да споделят опита си.
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #11 -: Септември 19, 2008, 14:21:50 pm »
Мече, няма подготовка. Само следят естествената овулация и после броят толкова дни, колкото са дните от оплождането до замразяването. следва класически трансфер и съответната терапия. Много лека процедура.
Късмет на всички снежни Човечета. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #12 -: Септември 19, 2008, 14:34:54 pm »
White, благодаря ти за отговора! А знаеш ли колко време се следи естествената овулация?
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #13 -: Септември 19, 2008, 15:02:22 pm »
На мен ми предстои първи опит Инвитро или ИКСИ и се чудя, дало да замразявам ембриони?!
Посъветвайте ме!!! 8O
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #14 -: Септември 19, 2008, 15:12:30 pm »
На мен ми предстои първи опит Инвитро или ИКСИ и се чудя, дало да замразявам ембриони?!
Посъветвайте ме!!! 8O

Аз бих те посъветвала да замразиш, ако има хубави за замразяване.

Ако при мен се образуваха повече яйцеклетки щях да го направя.

Пожелавам ти успех:)
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #15 -: Септември 19, 2008, 15:18:22 pm »
На мен ми предстои първи опит Инвитро или ИКСИ и се чудя, дало да замразявам ембриони?!
Посъветвайте ме!!! 8O
Аз също бих те посъветвала да замразиш. Все пак се консултирай и с доктора и, той ще предцени.
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #16 -: Септември 19, 2008, 15:31:21 pm »
Благодаря!!!
Ще говоря с него!И ще видим!
Успех на всички с предстоящи процедури! :crossfingers:
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #17 -: Септември 19, 2008, 16:03:55 pm »
Мече, няма подготовка. Само следят естествената овулация и после броят толкова дни, колкото са дните от оплождането до замразяването. следва класически трансфер и съответната терапия. Много лека процедура.
Късмет на всички снежни Човечета. :D

Не и в клиниката където са на mecheto ембриончетата!
mecheto, тебе мило, ще започнат да те блокирват от 21-вия ден на предходния цикъл с арвекап или декапептил. Паралелно с него от 2-рия ден на новия цикъл ще започнеш естрофем по схема, като постепенно се увеличава. Ендометриума трябва да достигне минимум 9мм.
Хайде ще стискаме палци за принцеска(и) този път! :D
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #18 -: Септември 19, 2008, 17:47:29 pm »
.......
Не и в клиниката където са на mecheto ембриончетата!
mecheto, тебе мило, ще започнат да те блокирват от 21-вия ден на предходния цикъл с арвекап или декапептил. Паралелно с него от 2-рия ден на новия цикъл ще започнеш естрофем по схема, като постепенно се увеличава. Ендометриума трябва да достигне минимум 9мм.
Хайде ще стискаме палци за принцеска(и) този път! :D

Oceanче, мила, че то това си е абсолютно същото като първия път при стандартното инвитро! А ще трябва ли да се правят нови изследвания и какви?
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #19 -: Септември 19, 2008, 18:04:58 pm »
Мече, ние с д-р Стаменов просто избрахме месецът за трансфер и имах 2-3 прегледа. Сложиха ми Прегнил и на 4 ден ми върнаха сладоледчетата. Е, не стана, но това е друга тема. :wink:
Стискам палци да връзваш панделки.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #20 -: Септември 19, 2008, 18:08:41 pm »
Мече, ние с д-р Стаменов просто избрахме месецът за трансфер и имах 2-3 прегледа. Сложиха ми Прегнил и на 4 ден ми върнаха сладоледчетата. Е, не стана, но това е друга тема. :wink:
Стискам палци да връзваш панделки.
Ако е така е много добре. Но ние правихме инвитрото в Солун, а ми се искаше да го съчетая с ходенето ми до Бг, защото ще мога да оставя малките на баба им.
Благодаря ти за пожеланието, много, ама много бих се радвала на това!
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #21 -: Септември 19, 2008, 18:14:21 pm »
На мен ми предстои първи опит Инвитро или ИКСИ и се чудя, дало да замразявам ембриони?!
Посъветвайте ме!!! 8O

Най вероятно доктора ще те попита, какво да правите с останалите ембриони  след трансфера, така че трябва да си наясно какво  искаш.
При първия ми опит замразихме 3 - два много добри и един с фрагменти. При размразяването, два оцеляха, но имплантация нямаше макар, че надеждата ми беша голяма.
Успеваемостта е много ниска при трансфера на замразени, но все пак има и успели. Избора е труден, защото всеки неуспех се изживява тежко. Успех ти желая още  при първия опит.
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #22 -: Септември 20, 2008, 13:23:31 pm »


Oceanче, мила, че то това си е абсолютно същото като първия път при стандартното инвитро! А ще трябва ли да се правят нови изследвания и какви?


Меченце, е, не е като при стандартното. :wink: Тук не се бодеш с ФСХ-то, само лигавица правиш. Следят те 2-3 пъти на УЗИ за да преценят кога е момента и това е. Изследванията са стандартните преди бременност - HIV, HbsAg, микробиология, токсоплазмоза, хламидия, уреаплазма и микоплазма.

*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #23 -: Септември 20, 2008, 16:39:22 pm »
Благодаря на всички!!!
Наистина ще трябва да решим прдварително!!
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #24 -: Септември 21, 2008, 20:53:42 pm »
Здравейте момичета,
Ако имам възможност бих замразила :) пак  :)
Имам 3 неуспешни опита ИКСИ и 1 със замразени ембриони.Имахме  5 сладоледчета от  които оцеля 1 след размразяване и 1 имаше някакви слаби надежди.
Резултата - положителен уринарен и кръвен тест т.е имаше имплантация .
И при 3-те опита ембрионите бяха с много добри ,но факт е ,че  положителния тест дойде със замразени...впоследствие спря да се развива ,но все пак е някакъв успех и дава надежда .
Успех ! :)
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #25 -: Септември 22, 2008, 20:48:35 pm »
Здравейте.
Аз имах успех с моите "сладоледчета". :D
Размразиха 4, при трансфера върнаха 3, а сега гушкам 2 сладки бебчета.
При подготовката за трансфер, пиех само Естрофем, а след трансфера, поставях Утрогестан. Направихме 2 УЗИ преди трансфера да потвърдят, че лигавицата е с достатъчна дебелина.
Не се отказвайте от сладоледчетата. Те също могат да сбъднат мечтите ви!
Желая ви успех! :balk_103:
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #26 -: Септември 22, 2008, 21:58:20 pm »
Да са ти живи и здрави бебенцата!!!
Zizi, ако не е тайна къде прави инвитрото?
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #27 -: Септември 23, 2008, 06:52:26 am »
Не е тайна, разбира се- в клиника "Щерев". Използват нов и доста по- добър метод на замразяване и размразяване- витрификация, който повишава процента на преживелите ембриони.
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #28 -: Септември 23, 2008, 15:06:21 pm »
Zizi поздравления и от мен за успеха,да са та живи и здрави рожбичките.

Re: Замразени ембриони?
« Отговор #29 -: Септември 23, 2008, 20:05:13 pm »
Не е тайна, разбира се- в клиника "Щерев". Използват нов и доста по- добър метод на замразяване и размразяване- витрификация, който повишава процента на преживелите ембриони.


Zizi Честито да са ти живи и здрави бебенцата  :blowingdust:
Ти при кой доктор си там.
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #30 -: Септември 24, 2008, 14:09:42 pm »
Благодаря!
Бях при д-р Ганева, но ембриологът също е важен при тези процедури- Любослава Петкова, изключително позитивен и отзивчив човек!
:goodluck:
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #31 -: Септември 29, 2008, 20:44:21 pm »
Здравейте момичета,
Ако имам възможност бих замразила :) пак  :)
Имам 3 неуспешни опита ИКСИ и 1 със замразени ембриони.Имахме  5 сладоледчета от  които оцеля 1 след размразяване и 1 имаше някакви слаби надежди.
Резултата - положителен уринарен и кръвен тест т.е имаше имплантация .
И при 3-те опита ембрионите бяха с много добри ,но факт е ,че  положителния тест дойде със замразени...впоследствие спря да се развива ,но все пак е някакъв успех и дава надежда .
Успех ! :)

Дивна опита със замразени къде беше?
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #32 -: Ноември 21, 2008, 19:34:07 pm »
На мен другата  седмица ми предстои ИКСИ и се чудя дали да замразя няколко яйцеклетки някой знае ли нео по въроса и колко струва..???????
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #33 -: Октомври 27, 2017, 12:09:25 pm »
Здравейте, момичета!! Имах 7 замразени ембриона..
На 25.10 бях на трансфер и ми върнаха 2 ембриончета..!
Вълнувам се много и исках да го споделя с вас!
На 4- ти ми е кръвния тест, а уринния тест ми е на 8-ми.. стискайте ми палци.. целувки и пак ще пишаа
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #34 -: Октомври 27, 2017, 12:48:07 pm »
Стискаме палци и чакаме положителен резултат.

Re: Замразени ембриони?
« Отговор #35 -: Октомври 27, 2017, 12:54:15 pm »
Успех Ради.Стискам палци
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #36 -: Октомври 27, 2017, 13:11:33 pm »
Успех и от мен, Ради, стискам палци за положителен резултат!  :)

Re: Замразени ембриони?
« Отговор #37 -: Октомври 27, 2017, 22:52:00 pm »
Благодаря, момичета..:*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #38 -: Октомври 28, 2017, 00:10:51 am »
Успех и от мен...моя хубостник е от замразен ембриотрансфер... :)
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #39 -: Ноември 13, 2017, 08:36:05 am »
Здравейте отново.. момичета..
Тестът ми беше отрицателен за съжаление..
Имам си още 5 замразени ембриончета.. знаете ли колко време след първия трансфер е втория?
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #40 -: Ноември 13, 2017, 08:51:01 am »
Може още на следващия месец. Но най-добре лекар да прецени. Ако е необходимо допълнителни изследвания и подготовка.
Бързайте бавно.
Успех!!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #41 -: Ноември 13, 2017, 18:42:23 pm »
Благодаря.. :*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #42 -: Януари 03, 2018, 17:36:26 pm »
Здравейте, сладурани..!
Нормално ли е на 9-ти ден след трансфер да ме понаболява корема, гърдите ми да са напрегнати и да ми се спи постоянно?
*
Re: Замразени ембриони?
« Отговор #43 -: Януари 03, 2018, 20:51:04 pm »
Ами то направо си е време за тест. Нормално е това, което описваш. Нрмално е и нищо да не усещаш. Нормално е и в желание въображението да работи на макс.
Успех!!!!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.