0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ето я и моята история
« -: Октомври 04, 2003, 20:35:48 pm »
Здравейте, момичета!
Радвам се, че го има тои сайт, за да мога да ви пиша оттук. Всъщност от около месец посещавам клубът в дир-а, но не мога да ви пиша по необясними за мен причини. Регистрирах се и когато се опитам да ви напиша нещо и натисна бутона "изпрати", ми се извежда съобщение за грешка и така всеки път от десетките ми опити. Даже писах и на администратора - Г.Чавдаров, но съвета му не ми помогна въобще. Затова сега като пиша това се надявам от тук да мога да го изпратя.
Както и да е - радвам се, че ви има и изцяло споделям вашите проблеми.
А ето я и моята история:
Омъжена съм от четири години, а от две със съпруга ми правим опити за бебчо, но той все не идва. Изминахме дългия път на изследвания и на двамата, на него - спермограма, която беше ОК, на мен снимка, стимулация с Кломифен, понеже при напълно редовен цикъл нямах никаква овулация (две години вече си меря базалната температура) и пак нищо. Освен всичко това си имам и синдрома на ПКЯ, който в студентските си години лекувах с Lfgest, но така и не отшумя. Тази година ме приеха в Майчин дом за лапароскопия, а излязох с резекция на яйчниците и сега си имам за спомен около 10-ина сантметров разрез ниско долу на корема. Резултатът беше, че вече правя съвсем сама овулация, без никакви стимуланти и лекари и т.н. Но все още не съм виждала как изглежда тест за бременност с две чертички :cry: , както и да е борим се все още...
Радвам се, че ви има момичета, след съпруга ми и лекарите вие сте третите, с които смея да споделя. Допада ми борбеността и силата ви и се надявам скоро за всички ни да дойде Големия ден.
Ако решите, пишете ми, а ако мога да ви помогна с някаква информация ще го направя!
И все пак някой ако се досеща, защо не мога да ви пиша в клуба на дира-а, нека ми помогне. Изключих firewall-а на компютъра, както ме посъветва Г.Чавдаров, но пак не се получава и съм страшно нещастна за това... :(
*
_an , имах подобен проблем след като мъжът ми сложи
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2003, 06:49:52 am »
Здравей _an , и аз имах подобен проблем след като мъжът ми сложи
най-новата версия на Norton Antivirus- антивирусната програма. Доста се изнервирах докато установя, че след като я деактивирам долу вдясно съобщението ми заминава ( иначе просто не искаше да замине в клубовете - даваше ми: "има проблем..") Оказа се , че не е нужно да я деактивирам, а има някакви настройки в самата антивирусна програма, които така и не разбрах къде се правят - мъжът ми ги оправи, макар, че не вярваше докато не видя, че това, че не мога да пиша в клубовете  просто е от програмата. Не знам при теб на какво се дължи - напълно възможно е да е нещо сходно, свързано със защитата на компютъра. Ако си с новият Norton Antivirus мъжът ми ще ми обясни точно и ще ти кажа какво да направиш. Провери ! Ще се опитам да ти помогна.
Мила _an, това, което чета е обнадеждаващо - т.е нещата се развиват добре при вас. Има овулация, спермограмата е добре. Какво казаха за проходимостта на тръбите при лапароскопията? Стискам палци съвсем скоро да ни зарадваш! Успех ти желая!
Ето я и моята история
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2003, 11:16:37 am »
Здравей, cygnus!
Нашият компютър наистина е защитен с Norton. Доскоро беше с 2002, но заради проблема с писането в клуба инсталирах 2003 с надеждата, че може да изчезне проблема. Е, може да звучи смешно, но наистина много ми се искаше да ви пиша. В крайна сметка пак не се получи. Изключих му всички защити, защитни стени и прочее, но все си беше така, а Г.Чавдаров ми отговори, че даже не е виждал как изглежда Norton, когато му писах втория път.
Страшно ще съм ви благодарна, ако можете да ми помогнете със съвет.
А иначе тръбите ми са проходими, но операцията не беше лапароскопия. Направо си ме отрязаха, "обелиха" ми твърдите обвивки на яйчниците, които са се получили вследствие на кистички и непукнали се фоликули, махнаха ми една 4-сантиметрова киста и ме зашиха :? Сега понякога много ме боли операцията, но лекарите казват да си търпя - нищо ми нямало... И така с мен...
А иначе съм на 25 години, съпругът ми е на 30, живеем в София.
Поздрави и много благодарности от мен. Знам само, че вие, момичетата от клуба сте чудесни и винаги, когато можете помагате...
*
даде ли му "disable"?
« Отговор #3 -: Октомври 05, 2003, 11:25:50 am »
даде ли му "disable"? С десния бутон на мишката върху иконката в систем трея - долу вдясно като ти излезе малкото меню даваш "disable". Така и на двете иконки на Norton Antivirus. След като си свършиш работата в дир-а пак им даваш "Enable"  за да е защитен компютъра. Аз така се справих с проблема първоначално, а после мъжът ми промени вътре настройките и не се налагаше да го правя.
Ето я и моята история
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2003, 12:29:47 pm »
Цитат на: _an
Здравей, cygnus!
Нашият компютър наистина е защитен с Norton. Доскоро беше с 2002, но заради проблема с писането в клуба инсталирах 2003 с надеждата, че може да изчезне проблема. Е, може да звучи смешно, но наистина много ми се искаше да ви пиша. В крайна сметка пак не се получи. Изключих му всички защити, защитни стени и прочее, но все си беше така, а Г.Чавдаров ми отговори, че даже не е виждал как изглежда Norton, когато му писах втория път.
Страшно ще съм ви благодарна, ако можете да ми помогнете със съвет.
А иначе тръбите ми са проходими, но операцията не беше лапароскопия. Направо си ме отрязаха, "обелиха" ми твърдите обвивки на яйчниците, които са се получили вследствие на кистички и непукнали се фоликули, махнаха ми една 4-сантиметрова киста и ме зашиха :? Сега понякога много ме боли операцията, но лекарите казват да си търпя - нищо ми нямало... И така с мен...
А иначе съм на 25 години, съпругът ми е на 30, живеем в София.
Поздрави и много благодарности от мен. Знам само, че вие, момичетата от клуба сте чудесни и винаги, когато можете помагате...


Здравей!Какво точно те боли,мястото на шева или отвътре?Аз имам диагностична лапароскопия,и после двата шева също ме боляха :(  Радвам се,че вече всичко е наред при теб,ще видиш,че ще станат нещата в най-скоро време!Правиш ли тестове за овулация?
Поздрави!
Ето я и моята история
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2003, 19:29:51 pm »
Здравей, Wildberry!
Миналият месец и този също ме боля само по-веднъж и то много силно. Получих нещо като криза (вътрешна болка) и имах чувството, че всичко ниско долу в корема ми е станало на топка, не можех да си опъна и краката от болка. Беше направо нетърпимо. Миналият месец, когато ми се случи за първи път се уплаших много и още на следващия ден изтичах при моя лекар, който ме прегледа и гинекологично и на ултразвука и каза, че не намира нещо нередно, на което да се дължи това. С две думи, уж нищо, обаче този месец пак се повтори :( ... А иначе раната ме гъделичка, та чак подскачам на моменти :).
А по отношени на тестовете за овулация, да си призная честно, никога досега не съм си правила. В клуба в дира-а прочетох доста дискусии за неясноти около тях и се страхувам тестовете да не ме объркат повече, и без това съм си достатъчно гръмната - от две години си меря базалната температура и все не мога да я проумея   :roll:
Поздрави от мен :) !
Защо не постнеш някоя във форума?
« Отговор #6 -: Октомври 07, 2003, 09:25:18 am »
Може с общи усилия да помогнем!!!
Направих няколко опита да я прикрепя тази пуста моя графика но не успях......това (alt+p) как се поставя -пише се , ....и ако картинката е на страница с login ще стане ли нещо ???

Я пак опит
(alt+p)
Ето я и моята история
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2003, 12:22:54 pm »
Здравей, мила! Да ти кажа честно, не знам как става :oops:.
Аз току що пуснах нова тема в дира-а с моята история - т.е. с това, което написах и тук и споменах за температурата. Абе, шантава история  :cry: общо взето. Съвсем в началото (преди две год.) като започнах да я меря беше само ниска. След това, когато започнах да пия Кломифен ми се случваше един ден да е под 37, на следващия над и така да се редуват между двата цикъла или пък цял месец да е само висока.Май организма ми се беше сбъркал. Сега след операцията всичко изглежда нормално, само че единия месец я вдигам над 37 на около 15 ден, а следващия месец чак на 19 ден. Нещо ми се струва странно, след като цикъла ми е през 26, максимум 28 дни?!
Поздрави :) !
Ето я и моята история
« Отговор #8 -: Октомври 07, 2003, 21:34:03 pm »
Странно..Ами не знам защо така те наболява,просто нямам представа.
А за базалната темепература ,мога да ти кажа,че не винаги този метод дава реални резултати при някои жени. При мен кривата е невъобразима просто и според лекаря ми няма смисъл да я меря. А пък аз имам и много дълъг цикъл и едва ли изобщо имам овулация..И ако имам едва ли яйцеклетката която се отделя е качествена и годна за оплождане.. Ето сега например ми 41 -ви ден,а още не ми е дошло :cry:  Но не съм бременна..
Така,че при всеки е много индивидуално.

Поздрави и вяра желая!
Wildberry
« Отговор #9 -: Октомври 08, 2003, 16:58:17 pm »
да знаеш с теб май ще се окажем с еднакви проблеми-графиката ми за температурата този месец изглежда доста ненормално(в сравнение с други графики), днес ми 44 ден, не съм бременна и нямам никакви симптоми.
та да ти кажа- не си сама :oops:
И на мен ми се е случвало...
« Отговор #10 -: Октомври 08, 2003, 17:35:25 pm »
Знаете ли, момичета, и на мен ми се е случвало такова огромно закъснение - около 15-20 дни. Това беше в периода, когато пих Кломифен и явно се е получила хиперстимулация. Да не би в момента да пиете някакви стимуланти и на това да се дължи???
При мен най-глупавото беше :oops: , че си направих поне 7-8 теста за бременност  :? ! Е, разбира се, всичките бяха отрицателни... и ми дойде на 45,6-тия ден...
не провеждам
« Отговор #11 -: Октомври 08, 2003, 17:40:10 pm »
никакви симулации, просто такъв ми е цикъла, хормоните са в норма.
а за тестовете, досега са 2, но повече няма да има.
мисля си, че аз не съм си разчела както трябва температурата или просто съм в групата" не си мери температурата"
Ето я и моята история
« Отговор #12 -: Октомври 08, 2003, 18:29:11 pm »
:lol: При мен тази температура се беше превърнала в навик, в нещо като ходенето да тоалетна (простете грубия пример, ама си е точно така). А най-смешното е сутрин, мъжа ми като ме събуди и ми се ухили насреща с гадния термометър в ръка :( Няма не искам  :? ...
Re: Wildberry
« Отговор #13 -: Октомври 08, 2003, 20:28:15 pm »
Цитат на: watercolours
да знаеш с теб май ще се окажем с еднакви проблеми-графиката ми за температурата този месец изглежда доста ненормално(в сравнение с други графики), днес ми 44 ден, не съм бременна и нямам никакви симптоми.
та да ти кажа- не си сама :oops:


АА,е на какво прилича това,на мен миналия месец ми беше 44 дни (всъщност какъв ти минал месец),сега ми е 43-ти ден,не съм бременна(има си хас!),и обяснение няма! Температура не меря,няма смисъл! :(  Не знам вече какво да правя,ти имаш ли някакво обяснение?  Що сме такива ненормални :evil:
Поздрави!
Re: И на мен ми се е случвало...
« Отговор #14 -: Октомври 08, 2003, 20:31:06 pm »
Цитат на: _an
Знаете ли, момичета, и на мен ми се е случвало такова огромно закъснение - около 15-20 дни. Това беше в периода, когато пих Кломифен и явно се е получила хиперстимулация. Да не би в момента да пиете някакви стимуланти и на това да се дължи???
При мен най-глупавото беше :oops: , че си направих поне 7-8 теста за бременност  :? ! Е, разбира се, всичките бяха отрицателни... и ми дойде на 45,6-тия ден...


Аз пих Серофен преди няколко месеца ,за стимулация на овулация,и в момента в който го спрях,цикъла ми закъсня много. Сега пак закъснява! Преди да пия стимуланти пак ми беше дълъг - 35 дни средно, ама пък 44,на нищо не прилича,то това си е олигоменорея 8O !
Re: Wildberry
« Отговор #15 -: Октомври 08, 2003, 21:06:37 pm »
Цитат на: Wildberry

АА,е на какво прилича това,на мен миналия месец ми беше 44 дни (всъщност какъв ти минал месец),сега ми е 43-ти ден,не съм бременна(има си хас!),и обяснение няма! Температура не меря,няма смисъл! :(  Не знам вече какво да правя,ти имаш ли някакво обяснение?  Що сме такива ненормални :evil:
Поздрави!

ами няма си обяснение, просто сме си такива. да ти кажа във http://www.fertilityfriend.com има най-различни графики на овулация, на бременост и сикъл без овулация, та там видях няколко които са забременели при овулация на 40 ден и нагоре, значи можем малко да се поуспокоим. аз преди да се преместя да живея тук имах ще-годе редовен цикъл на 33 дни, само при смяната на сезоните си загубвахме дирите, но напоследък вече ми идва да завикам с пълен глас. правим опити от април-6 месеца, за което ми е дошло 3 пъти :roll:  ама може ли така да продължавам???