0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #40 -: Септември 06, 2008, 10:24:35 am »
Оушън и аз съм се замисляла над това! Дали на всички бременни или вече майки всичко им е било чак толкоз наред, ами нашите майки преди толкова години дето ни за фолиева киселина са чували, ни за разни изследвания за НК клетки, то и видеозони е нямало, те пък как са забременявали и раждали здрави деца, главата ми вече не го побира!!! Толкоз съм се психясала за тези изследвания, че имам чувството, че трябва да си е..ти супер организма!
:good_post:
Мили момичета, всяка една е толкова близо до истината и все пак се върти в омагьосания кръг.Според мен психологическия фактор е водещ на тоя етап при всяка. Опитайте да не задълбавате чак толкова и следвайте съветите на сърцето си. Лично аз тия имунологични и генитични не мога да си ги обясня  :ask:, а щом нямам логично обяснение никой не е в състояние да ме накара да ходя да си губя времето с тях.За мен лечението на стерилитета е малко като моден подиум.
Омъжих се през 1993. Тогава "кистозни яйчници" беше масовата диагноза и се предлагаше незабавно операция. Минаха години... появи се проблема хламидии... Последваха лапароскопиите. А сега като че ли хит сред водещите обяснения на лекуващите ни са - именно тия генетични и имунологични проблеми.
Надявам се никой да не обидих с мението си,просто исках да споделя.Успех и не се предавайте!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #41 -: Септември 06, 2008, 12:30:11 pm »
Имунологичните и Генетичните изобщо не са за пренебрегване, друг е въпроса за достоверността на самите изследвания и интерпретациите на резултатите. Специалистите в обласатта не са много, а малкото които имаме обикновено са "привърженици" на различни школи.
Като цяло моето мнение е че въпросните изследвания могат да бъдат само в полза при предстоящи процедури, а за спонтанно забременяващите мисля че е излишен коментара - ако е могло да стане при нас - нямаше да опрем до АРТ. И още нещо което е моя теория: за дългогодишен стерилитет - причината почти никога не е една.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #42 -: Септември 07, 2008, 11:19:20 am »
Ееейййй,  :D толкова много информация получих тук! Знаех си, че ще ми помогнете  :)
Сърдечно ви благодаря за всеки пост!

(Ей сега вадя листче и химикал и започвам да си записвам "подред на номерата"...)

Сега се чувствам много по-подготвена и вече имам въпроси, с които да отидем в клиниката...
Еvro много ми помогна с поясненията си...

Много поздрави и прегръдки!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #43 -: Септември 07, 2008, 15:06:46 pm »
blue_sky има нещо верно!  :?
на мен също ми откриха АФА и НК. изпълнявам си назначената терапия и АИ правих, но ми прави впечатление, че тук всяко второ момиче е с АФА, НК или пък нещо генетично. повечето от приятелките ми са без репродуктивни проблеми, е как всички си родиха по едно, две деца без да са правили имунологии, генетики и т.н. и не са имали никакви проблеми. нима е задъльително, като имаш запушени тръби, ПКЯ или мъжки фактор задължително и имунологията да не е в ред?!?
в никакъв случай не съм против тези изследвания, както писах по-горе си изпълнявам и назначената ми терапия, но с мнооого въпросителни....

оушън, и аз това си викам. Ние сме с мъжки фактор и понякога ми се струва, че търся под вола теле вече. Уж ги направих за собствено спокойствие, а то какво излезе ...  :lol: 

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #44 -: Септември 07, 2008, 20:04:16 pm »
Милото  ми отговаря по същия начин-че човек каквото и да тръгне да изследва,все нещо ще има, което да не е както трябва.А дали пряко влияе за конкретния проблем и  е причина за него  ,може и докторите да не знаят ,ама се юрват да  лекуват и новопоявилия се проблем.
Това не значи ,че отричам нуждата от споменатите изследвания-нали аз подех въпроса къде да ги напрая по самоинициатива.


*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #45 -: Септември 07, 2008, 20:09:45 pm »
blue_sky има нещо верно!  :?
на мен също ми откриха АФА и НК. изпълнявам си назначената терапия и АИ правих, но ми прави впечатление, че тук всяко второ момиче е с АФА, НК или пък нещо генетично. повечето от приятелките ми са без репродуктивни проблеми, е как всички си родиха по едно, две деца без да са правили имунологии, генетики и т.н. и не са имали никакви проблеми. нима е задъльително, като имаш запушени тръби, ПКЯ или мъжки фактор задължително и имунологията да не е в ред?!?
в никакъв случай не съм против тези изследвания, както писах по-горе си изпълнявам и назначената ми терапия, но с мнооого въпросителни....

оушън, и аз това си викам. Ние сме с мъжки фактор и понякога ми се струва, че търся под вола теле вече. Уж ги направих за собствено спокойствие, а то какво излезе ...  :lol: 

Небенце, ако имаш възможност направи си на ново изследвания в Германия.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #46 -: Септември 08, 2008, 09:47:06 am »
Момичета, извинявайте, че се намесвам, но мога само да кажа, че правих преди месец имунологични и част от показателите излязоха завишени. На следващия ден пуснах на друго място и бяха с проценти по-ниски. Единият показател в граници, а другият - на горната. НК клетките не са постоянна величина и зависят дали в момента тече инфекция в организма (дори и обикновена настинка влияе). А на първото място имах чувството, че са го обърнали на пазар - на толкова много момичета им изкарват завишени НК клетки.  :(  Дано греша! Не пиша името, за да не ви влияя, но е от известните места, където по принцип се правят тези изследвания.

И аз имам  такива опасения.
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #47 -: Септември 08, 2008, 15:42:15 pm »
И моето мило реагира - стига с тия изследвания!!!За какво пък сега!!!
И аз мисля, че много се вглъбяваме и започваме да търсим под вола теле и това много ни действа - психически!
Аз мисля да направя някои от изследванията!Дано да ме успокоят!
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #48 -: Септември 08, 2008, 18:09:08 pm »
Сигурно вече наистина започваме да търсим под вола - теле, ама всеки иска да се презастрахова!
И аз сега се чудя и мая как да пусна имунологични и генетични. Вече реших, че ще ида в кл. Иван Рилски, ама как точно- там къде точно, трябва ли при някой док и после в лабораторията ли, направо ли в лабораторията да нахлуя и да искам да иследвам имунологични ( то генетични няма да стане там ).....
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #49 -: Септември 08, 2008, 23:26:17 pm »
blue_sky има нещо верно!  :?
на мен също ми откриха АФА и НК. изпълнявам си назначената терапия и АИ правих, но ми прави впечатление, че тук всяко второ момиче е с АФА, НК или пък нещо генетично. повечето от приятелките ми са без репродуктивни проблеми, е как всички си родиха по едно, две деца без да са правили имунологии, генетики и т.н. и не са имали никакви проблеми. нима е задъльително, като имаш запушени тръби, ПКЯ или мъжки фактор задължително и имунологията да не е в ред?!?
в никакъв случай не съм против тези изследвания, както писах по-горе си изпълнявам и назначената ми терапия, но с мнооого въпросителни....


оушън, и аз това си викам. Ние сме с мъжки фактор и понякога ми се струва, че търся под вола теле вече. Уж ги направих за собствено спокойствие, а то какво излезе ...  :lol: 

Небенце, ако имаш възможност направи си на ново изследвания в Германия.


Оси, аз исках и преди първия опит, ама моят доктор се е запънал като магаре на мост. Сега ще му покажа тези, да видим какво ще измисли.

*

    Делинда

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #50 -: Септември 25, 2008, 12:22:31 pm »
Моите НК клетки се оказаха,че са 4 пъти над нормата - 43,99%.Изследвах ги след втория неуспешен инвитро опит по собствено желание.Иначе проблема ми беше в запушените тръби.Сами преценете дали си струва.Мисля,че едното няма нищо общо с другото като видове заболявания.НО ЕДНОТО/имунологичният проблем-NK клетките /влияят на гинекологичния в случая.Кakто диабета например влияе зле на сърдечно съдовата система,но го разбираш след дълги години.
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #51 -: Октомври 02, 2008, 11:33:42 am »
момичета, аЗ отново подхваЩам таЗи тема...

имам 3 неуспеШни ин витро опита, всичките с трансфери т.е. проблем с имплантацията, сьс ЗапуШени трьби сьм и Засега беЗ други явни проблеми. вчера бях в моята клиника (в Мюнхен) и попитах какви може да са причините и дали не трябва да пуснем имунологични и генетични. Моят лекар иЗраЗи категорично мнение, че теЗи иЗследвания са абсолютно иЗлиШни и че са пари хвьрлени на вятьра. КаЗа че ги пуска само За мое успокоение. За SDI теста направо се Засмя (който м/У другото вьобЩе не се прави тук и никой не е чувал За него - ако греШа моля другите "германки" да ме поправят!)и каЗа да не се Занимавам с подобни глупости. Според него това са недокаЗани методи и лабораториите ги лансират За да иЗкарват пари...

ПиШа това За да ви покажа колко раЗлични са мненията по вьпроса. Мен самата много ме обьркват. :ask: От друга смятам че моята клиника тук е много добра и че лекарите са много компетентни (това което им липсва е лично отноШение и Заинтересованост, от което аЗ страдам), но ако иначе си вьрШат работата не е чак болка За умиране :)
*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #52 -: Октомври 02, 2008, 12:13:14 pm »
Здравейте,
не зная дали тук е правилно да пиша,ако не е, моля да ме насочите.
Предстои ми ИКСИ при това съвсем скоро. Утре ще правя изследвания на хормони, трети ден от  цикъла ми е. Но докторът го брои за втори май, не разбрах точно - попита ме в колко часа ми е дошло и  понеже е след 14:00 вчера го смята за втори ден. :?
Не знам и на какъв протокол ще съм - явно няма да пия противозачатъчни.
Нямам спонтанен цикъл - обикновено е предизвикан с естрофем и дуфастон.
Иначе имунологичните са ми в норма, с мъжки фактор сме.
Всъщност исках да попитам как се процедира при изкуствено предизвикани месечни цикли и инвитро :oops:
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #53 -: Октомври 02, 2008, 13:35:00 pm »
И мен също ме интересува как се процедира при изкуствено предизвикани месечни цикли и инвитро.За това утре ще причакам доктора.Знам, че е много зает с момичетата, но все се надявам да намери малко свободно време за моите въпроси

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #54 -: Октомври 02, 2008, 15:41:50 pm »
момичета, аЗ отново подхваЩам таЗи тема...

имам 3 неуспеШни ин витро опита, всичките с трансфери т.е. проблем с имплантацията, сьс ЗапуШени трьби сьм и Засега беЗ други явни проблеми. вчера бях в моята клиника (в Мюнхен) и попитах какви може да са причините и дали не трябва да пуснем имунологични и генетични. Моят лекар иЗраЗи категорично мнение, че теЗи иЗследвания са абсолютно иЗлиШни и че са пари хвьрлени на вятьра. КаЗа че ги пуска само За мое успокоение. За SDI теста направо се Засмя (който м/У другото вьобЩе не се прави тук и никой не е чувал За него - ако греШа моля другите "германки" да ме поправят!)и каЗа да не се Занимавам с подобни глупости. Според него това са недокаЗани методи и лабораториите ги лансират За да иЗкарват пари...

ПиШа това За да ви покажа колко раЗлични са мненията по вьпроса. Мен самата много ме обьркват. :ask: От друга смятам че моята клиника тук е много добра и че лекарите са много компетентни (това което им липсва е лично отноШение и Заинтересованост, от което аЗ страдам), но ако иначе си вьрШат работата не е чак болка За умиране :)

gallardo, съжалявам за обстоятелствта!
Казваш че си със запушеин тръби, а правени ли ти е скорошна снимка или лапароскопия за да се види състоянието им?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #55 -: Октомври 02, 2008, 23:04:54 pm »
Здравейте,
не зная дали тук е правилно да пиша,ако не е, моля да ме насочите.
Предстои ми ИКСИ при това съвсем скоро. Утре ще правя изследвания на хормони, трети ден от  цикъла ми е. Но докторът го брои за втори май, не разбрах точно - попита ме в колко часа ми е дошло и  понеже е след 14:00 вчера го смята за втори ден. :?
Не знам и на какъв протокол ще съм - явно няма да пия противозачатъчни.
Нямам спонтанен цикъл - обикновено е предизвикан с естрофем и дуфастон.
Иначе имунологичните са ми в норма, с мъжки фактор сме.
Всъщност исках да попитам как се процедира при изкуствено предизвикани месечни цикли и инвитро :oops:

И мен това ме интересува!И моя цикъл идва само с дуфастон,а сега ми е 12 ден след диферилин и още не ми е дошло.
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #56 -: Октомври 03, 2008, 00:03:04 am »
Имам _ Вяра , здравей,
опасявам се да не разводняваме темата, но  исках да попитам от колко време си предизвикваш цикъла с дуфастон? Ако искаш ми пиши съобщение.
Аз утре ще пускам хормонални и ще разпитам лекаря и ще пиша пак.
Защото ми се иска да започвам вече, не ми се пият пак хормони и да пропускам и този цикъл..
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #57 -: Октомври 03, 2008, 00:33:22 am »
И аз съм така,без Дуфастон не идва и незнам другия или по другия месец като започна процедура как ще бъде,Имам_Вяра и тук да ти кажа че ти стискам силно палци.

*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #58 -: Октомври 04, 2008, 09:44:51 am »
Момичета, вчера бях при доктора.От юли месец не съм имала цикъл(спрях дуфастона), но въпреки това той каза в понеделник да пускам хормоните и да правя цветна снимка.Не знам какво ще излезе от тях, но смятам, че щом той ми каза така, значи има нещо впредвид.Ще му се доверя напълно.

*

    Aubergine

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #59 -: Октомври 04, 2008, 10:53:03 am »
И аз бях вчера и пусках хормони - каза, че са перфектни за започване на стимулация /т.е. умряла работа са отвсякъде - LH - 0,00 8O/. И днес пак трябва да ходя, за да определи схема - каза, че няма значение кой ден от цикъла съм :?
И съм съвсем объркана вече.