0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета, кажете ми моля Ви, имуновенина как се набавя. Във всяка аптека ли може да се купи? Трябва ли да се поръча предварително и колко време се чака? Трябва ли да имам рецепта? При д-р Конова направо мога ли да го получа /купя естествено :D /?
Момичета от Плевен /извинявам се, аз влизам достя рядко във форума и затова не мога да се обърна поименно/ кажете в Плевен от коя аптека /адрес, тел. ако имате/.
Освен това - някой чувал ли е за Intralipid - това прилага д-р Русев в Чикаго, аз може да съм първата в Бг, т. е. че го играя опитно зайче :D . /имам повишени NK клетки/ Доц. Конова каза, че вече го има на бг пазара.
Поставям всички тия ?, защото трябва да отида до Плевен за 2 дена за преливанията. не живея в Бг, на 16.02 ще пристигна в Бг и времето ми е страшно ограничено. Нуждая се от това инфо предварително за да не губя време в търсене и лутане.
Не ми е удобно да притеснявам доц. Конова повече.

Освен това още една молба към момичетата от Плевен - препоръчайте ми хотел, /адрес/.
Безкрайно ще бъда благодарна, ако някой ми помогне с инфо.

П. П. Ще се радвам много, ако се запозная с някое момиче докато съм в Плевен. Ако някой има желание, нека ми пише на лични, ще ви дам номера на бг СИМ картата си
Благодаря и лека седмица

*
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2006, 12:36:29 pm »
Пиши на Missy, тя ще ти даде най-точна информация.
А за хотелите Габи пусна цяла тема! Виж ТУК
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2006, 10:31:46 am »
Панда, много ти благодаря, това ми е страшно полеъна информация

Ареее бе  :D  :D  никой ли не си е купувал имуноглобулин

За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2006, 10:48:16 am »
ИМУНОВЕНИН ИНТАКТ- това е търговското наименование.
Една ампула струва 12-13 лв. Използват се обикновено 30 бр. Не мисля, че всяка аптека има в наличност толкова, но ако си заявиш ще ти доставят. Съхранява се  в хладилник. Произвежда се в София, така, че за един ден с куриер могат да ти го доставят, до където и да е в БГ. Д-р Конова не продава  имуновенин. Аз съм го купувала без рецепта. Писано е във форума и друг път по въпроса, можеш да погледнеш.
Успех.
*
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2006, 10:53:51 am »
Здравей Бени
Аз съм правила вливане на гамаглобулин във Плевен, като си го бях набавила от София - директно от пройзводителя. Може да се закупи и от Плевен, но цената е съвсем леко завишена, както и директно от клиниката на доц.Конова.
Бени аз съм от Плевен и когато идваш няма проблем да се видим  :D За хотел ти препоръчвам "Ростов" - ако искаш пиши на лична и ще ти направя резервация, няма проблем
Хайде чакам и весело изкарване на празника
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2006, 11:35:51 am »
Благодаря ви момичета, добре, че ви има :)

Аля, сигурно има, но аз нямам време да ровя :oops: утре съм на изпит, в четвъртък в 7ч излитам.

Миси, много благодаря, няма да те натоварвам с резервация, това по тел и аз мога да свърша :)
Но ще се радвам да се видим, сега ще ти изпратя тел. и кю. Аз ще бъда сигурно ок. началото на март в Плевен

За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2006, 13:55:31 pm »
:)  :goodluck:
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #7 -: Март 16, 2006, 12:46:44 pm »
Момичета, имам въпроси:
Вливанията в няколко последователни дни ли се правят или наведнъж?
Имали ли сте проблеми като алергичен шок например? Мене ме уплашиха, че трябвало да лежа в реанимация 3-4 часа заради опасността от алергичен шок.  8O
Моля ви, споделете как минаха при вас вливанията.
*

    Tonita

За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #8 -: Март 16, 2006, 15:31:42 pm »
Мезнам защо се стряскаш толкова. Алергичен шок може да получиш и от ужилване от пчела. Просто д-ра ти е решил да се презастрахова, в което няма нищо лошо. А ако получиш алергична реакция, веднага ще ти бият кларитинче или нещо друго и всичко ще е ОК. Има лек срещу това, не се притеснявай.
Просто ще си под лекарско наблюдение.
Мисля, че д-ра ти постъпва съвсем отговорно към тебе и нямаш причина за безпокойство. Дори напротив - трябва да си още по-спокойна, под такова лекарско внимание.
Хайде успех и мисли за резултата. :D
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #9 -: Март 16, 2006, 16:19:00 pm »
Благодаря ти Тонита,
Аз вярвам на лекаря си, обаче мъж ми не дава и дума да се издума, че ще правя вливания  :? . Та сега се опитвам да събера информация и да го убедя, че не е толкова страшно. Затова ми се иска да получа повече мнения от момичета, които вече са правили такива вливания.
Вчера не питах за всичко доктора, а е още рано да му звъня за започването на вливанията.  :oops:
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #10 -: Март 16, 2006, 17:15:23 pm »
Би трябвало да намериш с търсачката. Обсъждано е.
Накратко: вливането е 2-3 часа. Изтичат 30 ампули, разтворени в банка физиологичен разтвор. Не е страшно, само трябва да се внимава със скоростта на вливане. При бързото вливане може да се получи втрисане.
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #11 -: Март 17, 2006, 10:32:38 am »
Благодаря ти Аля,
Аз намерих и други подобни теми тук, явно не бях търсила където трябва  :oops:
Но като чета, май съвсем не е толкова безобидно :? . Е, имам време да помисля.
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #12 -: Март 17, 2006, 11:31:39 am »
Цитат на: pkoprinkova
Но като чета, май съвсем не е толкова безобидно :? . Е, имам време да помисля.

Ами, то никоя терапия не е безобидна, по принцип. Въпросът е дали е необходима. Ако лекарите са убедени, че е така, действай. Лошото е, че понякога има различни мнения на лекари и пациентът трудно може да реши, на кого да вярва.
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #13 -: Март 17, 2006, 11:36:08 am »
За съжаление е така Аля, и аз сега съм пред дилемата какво да правя.  :?  Но май вече стигнах прага на поносимост и от едната крайност "да се презастраховам" съм на другата "умиране има, отказване няма", което май не е по-добрия вариант.  :(
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #14 -: Март 17, 2006, 11:40:25 am »
Е все пак не съм чувала някой да е умрял от вливане на имуновенин.
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #15 -: Март 17, 2006, 11:41:59 am »
Абе така е, ама нали знаеш, че и 1% да е вероятността, за този, който папдне в този 1% си е 100%.
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #16 -: Март 17, 2006, 11:43:19 am »
Вероятността да те блъсне кола /не дай-боже/ е много по-голяма - не си ли съгласна?
За имуновенина и въпрос към мадамите от Плевен
« Отговор #17 -: Март 17, 2006, 11:51:24 am »
Права си Тонита, но тук има риск не само за мене. Не съм наясно например какви са рисковете за бебето, ако дай Боже, забременея? Някой има ли информация и по този въпрос все пак?