0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #140 -: Септември 15, 2008, 17:08:35 pm »
Докторе, 3дравейте :)
искам да ви попитам, Вие на какво мнение сте, относно така наречето "3абелване" на пишлета, в пети месец.
Свекърва ми( германка ), отгледала трима сина, не е правила абсолютно нищо. А3 лично не съм питала док, но ще го направя при следващото ни посещение, понеже много се въ3мутих от прочетеното в отчетната тема в бг мама.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #141 -: Септември 15, 2008, 20:20:33 pm »
Докторе, какво ви е мнението за медена вода вместо вода със захар? Когато детето е на смесено хранене трябва ли да се дава вода заради АМ?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #142 -: Септември 15, 2008, 20:30:48 pm »
Никакви води не се дават в първите месеци на бебето.
АМ е достатъчен източник на вода.
Да се дават вода със захар на бебета пък е изобщо недопустимо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #143 -: Септември 15, 2008, 22:17:12 pm »
 
    Здравейте д-р Бърди!
 Синът ми е на масец и шеснадесет дни от няколко дни имаме проблем с яденето - като дойде време за хапване изпада в истерии (писъци,рев...) ,все още е само на кърма като се събуди го взимам започва да суче но много трудно - нервничи постоянно докато започне след това се "нахвърля" много бързо за 10 минути ,даве се пак нервничи ...и след това започва рев не иска повече да яде , а като му дам вода имам чусво че може да изпие цялото шише 8O
 Няколко пъти съм се цедила и му давах от шише но след това не имало такъв проблем,през нощта вече не се храним пробужда се за малко и му давам малко вода и залагалката и заспива, вчера се изцедих да видя помислих че може пък да не му стига кърмата но се оказа че не е така  яде някъде около 150,170 мл. преди си хапваше на 3 часа а от както започна този рев преди ядене се буди на два часа и половина дори на два !
Благодаря предварително!
НЕ давайте вода! ИЗОБЩО!
Спазвайте правилни техники на кърмене с дълбоко поставяне на гърдата в устата.
Убедете се че във всички хранения кърмата е достатъчна.
Благодаря ви за бързия отговор! :D Днес изобщо не се е обаждал яде си спокойно но така и не разабрах какъв е бил проблема  :oops: :?
 Изобщо никаква вода ли не трябва да се дава  8O????????????????
 И аз имам още един въпрос като niemand   за пишлето на какво мнение сте в кой месец трябва да се "забели" и изобщо трябва ли ?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #144 -: Септември 15, 2008, 23:12:27 pm »
От "водичките" са най-вече тези проблеми.
Не се "забелва", не се пипа. Изобщо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #145 -: Септември 16, 2008, 07:03:22 am »
Докторе, какво ви е мнението за медена вода вместо вода със захар? Когато детето е на смесено хранене трябва ли да се дава вода заради АМ?
да се намеся и аз - даването на мед на деца е опасно и поради на наличието в меда на известни количества от причинителя на ботулизма!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #146 -: Септември 16, 2008, 08:02:10 am »
Здравейте, докторе. Не знам дали ме помните - аз съм тази с ревящото бебе, дето уж беше подсечено, пък в крайна сметка се оказа, че съм му направила алергия. В тази връзка въпросът ми е - преди 10-тина дена педиатърката каза да мажа с бебешко олио вътрешната част на срамните устни и вагиналния отвор, понеже нещо си се затваряло (така съм направила алергична реакция в тази област) - някаква ципа и т.н. общо взето не разбрах обясненията. Възможно ли е ципа да затвори вагиналния отвор и изобщо с какво се почиства тази област? Благодаря ви много.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #147 -: Септември 16, 2008, 09:12:41 am »
Здравейте, докторе!

По това време на годината, когато рязко падат температурите, обикновено боледувам от цистит. Което означава, че трябва пак да съм на антибиотици. До момента съм доволна само от Нолицин, но го дават противопоказен при бременност и кърмене.
Имам замразена кърма във фризера. Как трябва да я размразявам? Какво количество се дава на двумесечно бебе? Колко време след спиране на антибиотика мога да започна отново да кърмя?

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #148 -: Септември 16, 2008, 14:26:28 pm »
Здравейте Докторе

От вчера давам Аптамил АР с оризова каша и не е кашляла въобще , през нощта също не е кашляла а иначе се будеше през 2 часа с кашлица и не е повръщала както повръщаше в 4 .00 почти всяка сутрин  но пък повърна днес  в 8.00 сутринта .Днес през деня пак  се изкашля  няколко пъти но значително по- малко отпреди .

1.Според вас така като ви описвам  може ли Аптамил АР да помогне за рефлукса

2.Колко време може да се дава

3.Какви храни трябва да се избягват  от плодовете ,зеленчуците

4.каша от елда и 7 зърна на милупа може ли да се дава



Предваритлено благодаря
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #149 -: Септември 16, 2008, 18:45:22 pm »
 Благодаря ви много докторе!
Що се однася до водичката аз давам малко колкото да си оплакне устата след ядене защото имахме проблем с афти и се отървахме от тях с 300 зора и казаха да давам вода след хранене!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #150 -: Септември 16, 2008, 19:13:21 pm »
    Здравейте д-р Бърди!
 Синът ми е на масец и шеснадесет дни от няколко дни имаме проблем с яденето - като дойде време за хапване изпада в истерии (писъци,рев...) ,все още е само на кърма като се събуди го взимам започва да суче но много трудно - нервничи постоянно докато започне след това се "нахвърля" много бързо за 10 минути ,даве се пак нервничи ...и след това започва рев не иска повече да яде , а като му дам вода имам чусво че може да изпие цялото шише 8O
 Няколко пъти съм се цедила и му давах от шише но след това не имало такъв проблем,през нощта вече не се храним пробужда се за малко и му давам малко вода и залагалката и заспива, вчера се изцедих да видя помислих че може пък да не му стига кърмата но се оказа че не е така  яде някъде около 150,170 мл. преди си хапваше на 3 часа а от както започна този рев преди ядене се буди на два часа и половина дори на два !
Благодаря предварително!
НЕ давайте вода! ИЗОБЩО!
Спазвайте правилни техники на кърмене с дълбоко поставяне на гърдата в устата.
Убедете се че във всички хранения кърмата е достатъчна.
Благодаря ви за бързия отговор! :D Днес изобщо не се е обаждал яде си спокойно но така и не разабрах какъв е бил проблема  :oops: :?
 Изобщо никаква вода ли не трябва да се дава  8O????????????????
 И аз имам още един въпрос като niemand   за пишлето на какво мнение сте в кой месец трябва да се "забели" и изобщо трябва ли ?
Вики, и ние от предната седмица имахме същия проблем, по същия начин можеше да изпие цялошише с вода, и се оказа, че е гладен :(, и аз се цедих, кърмата ми течеше, но от няколко дни се храним и с Ам,и не реве , но проблемът сега е че не иска изобщо да суче,и незнам как ще продължаваме.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #151 -: Септември 17, 2008, 12:58:56 pm »
Здравейте, докторе!

По това време на годината, когато рязко падат температурите, обикновено боледувам от цистит. Което означава, че трябва пак да съм на антибиотици. До момента съм доволна само от Нолицин, но го дават противопоказен при бременност и кърмене.
Имам замразена кърма във фризера. Как трябва да я размразявам? Какво количество се дава на двумесечно бебе? Колко време след спиране на антибиотика мога да започна отново да кърмя?

Те, събитията, много бързо се развиват. Получих вагинално възпаление за което трябва да пия  Амоксиклав 625мг три пъти дневно. Пила съм го по време на бременност.
Мога ли поне веднъж на ден да кърмя докато пия Амоксиклав-а? Вечер спим по 8-9-10 часа.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #152 -: Септември 17, 2008, 13:31:26 pm »
Здравейте, докторе. Не знам дали ме помните - аз съм тази с ревящото бебе, дето уж беше подсечено, пък в крайна сметка се оказа, че съм му направила алергия. В тази връзка въпросът ми е - преди 10-тина дена педиатърката каза да мажа с бебешко олио вътрешната част на срамните устни и вагиналния отвор, понеже нещо си се затваряло (така съм направила алергична реакция в тази област) - някаква ципа и т.н. общо взето не разбрах обясненията. Възможно ли е ципа да затвори вагиналния отвор и изобщо с какво се почиства тази област? Благодаря ви много.
Обясненията и препоръките са несъстоятелни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #153 -: Септември 17, 2008, 13:35:03 pm »
Здравейте Докторе

От вчера давам Аптамил АР с оризова каша и не е кашляла въобще , през нощта също не е кашляла а иначе се будеше през 2 часа с кашлица и не е повръщала както повръщаше в 4 .00 почти всяка сутрин  но пък повърна днес  в 8.00 сутринта .Днес през деня пак  се изкашля  няколко пъти но значително по- малко отпреди .

1.Според вас така като ви описвам  може ли Аптамил АР да помогне за рефлукса

2.Колко време може да се дава

3.Какви храни трябва да се избягват  от плодовете ,зеленчуците

4.каша от елда и 7 зърна на милупа може ли да се дава



Предваритлено благодаря
1.Да. Обикновено така се прави. Не се дават силни лекарства-особено от групата на протонните инхибитори, каквито сте започнали.
2.Много дълго- с месеци.
3.Не е необходимо да се избягва нещо, освен кисело мляко. Може би бобови, леща, но това не е постулат.
3.Да.За тази възраст, макар че аз тази "елда" изобщо не я харесвам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #154 -: Септември 17, 2008, 13:42:15 pm »
    Здравейте д-р Бърди!
 Синът ми е на масец и шеснадесет дни от няколко дни имаме проблем с яденето - като дойде време за хапване изпада в истерии (писъци,рев...) ,все още е само на кърма като се събуди го взимам започва да суче но много трудно - нервничи постоянно докато започне след това се "нахвърля" много бързо за 10 минути ,даве се пак нервничи ...и след това започва рев не иска повече да яде , а като му дам вода имам чусво че може да изпие цялото шише 8O
 Няколко пъти съм се цедила и му давах от шише но след това не имало такъв проблем,през нощта вече не се храним пробужда се за малко и му давам малко вода и залагалката и заспива, вчера се изцедих да видя помислих че може пък да не му стига кърмата но се оказа че не е така  яде някъде около 150,170 мл. преди си хапваше на 3 часа а от както започна този рев преди ядене се буди на два часа и половина дори на два !
Благодаря предварително!
НЕ давайте вода! ИЗОБЩО!
Спазвайте правилни техники на кърмене с дълбоко поставяне на гърдата в устата.
Убедете се че във всички хранения кърмата е достатъчна.
Благодаря ви за бързия отговор! :D Днес изобщо не се е обаждал яде си спокойно но така и не разабрах какъв е бил проблема  :oops: :?
 Изобщо никаква вода ли не трябва да се дава  8O????????????????
 И аз имам още един въпрос като niemand   за пишлето на какво мнение сте в кой месец трябва да се "забели" и изобщо трябва ли ?
Вики, и ние от предната седмица имахме същия проблем, по същия начин можеше да изпие цялошише с вода, и се оказа, че е гладен :(, и аз се цедих, кърмата ми течеше, но от няколко дни се храним и с Ам,и не реве , но проблемът сега е че не иска изобщо да суче,и незнам как ще продължаваме.
ИЗОБЩО никаква вода не е нужна до около периода на захранване.
В АМ има нужната вода.
Освен ако не е много топло в стаята, или не е тежко лято.

Въпроса с кърменето е "има ли кърма", или "няма".
Може да направим всякакви усилия за да насърчаваме и насърчим кърменето (освен да храним на под 2 часови интервали!), но щом няма кърма и след усилията ни, е нужно да приемем реалностите и да дохранваме. Противно на това, което си мислят мнозина, не ВИНАГИ дохранването значи "край на кърменето". Зависи кога се дават добавките, как са разпределени, дали с тях подпомагаме кърменето. Добавките ВИНАГИ се дават след кърмене!!

Дали има деца, които не понасят майчина кърма? Да, има. Много рядко, но има.
Това са най-вече случаите с кърмачки с много рядка кърма, която не се сгъстява изобщо. По принцип кърмата в началото на кърменето (даденото хранене) е по-рядка и в последствие се сгъстява. При редица майки обаче това не става, колкото и масажи да правят или да четат някои от нонсенсите на "Ла лече... " и там подобни "лиги".
Тази рядка кърма дава следните симптоми:
*почти диарични изхождания (БЕЗ ТОВА ДА Е диария!)
*бързо и силно подсичане
*много неспокойни деца. Това е много важен аспект в първите месеци. От плача и аерофагията кърменето още повече се влошава.
*обилни и непрестанни повръщания-много проблемно нещо и много неприятно в рамките на общите грижи за бебето.

В кърменето детето е важно-да е спокойно, да наддава добре, да има спокойна обстановка ОКОЛО детето. Не са нужни "твърди тактики", абсолютизъм, фанатизъм.
Има майки които НЕ искат да кърмят-право на майката е да избере. Дава се АМ тогава. Не се съди с физиономия на съдия.
Майката иска да кърми до 3 год възраст? моля, и тук проблем няма.

Нужен е цивилизован подход в тези неща. Професионален подход.
« Последна редакция: Септември 17, 2008, 13:54:06 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #155 -: Септември 17, 2008, 13:51:37 pm »
Здравейте, докторе!

По това време на годината, когато рязко падат температурите, обикновено боледувам от цистит. Което означава, че трябва пак да съм на антибиотици. До момента съм доволна само от Нолицин, но го дават противопоказен при бременност и кърмене.
Имам замразена кърма във фризера. Как трябва да я размразявам? Какво количество се дава на двумесечно бебе? Колко време след спиране на антибиотика мога да започна отново да кърмя?

Те, събитията, много бързо се развиват. Получих вагинално възпаление за което трябва да пия  Амоксиклав 625мг три пъти дневно. Пила съм го по време на бременност.
Мога ли поне веднъж на ден да кърмя докато пия Амоксиклав-а? Вечер спим по 8-9-10 часа.
Да, може да ползвате Амоксиклав.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #156 -: Септември 17, 2008, 14:01:31 pm »
много блгодаря за отговора

тези лекарства само съм ги купила  но не ги давам  прочетох че мотилиум не се дава до 6г.
от както давам  АР днес втора нощ не е повръщала на фонтан
но кашля  през деня до обяд и вечер най - често като е седнала и не й е ангажирано вниманието  иначе от 12.00на обяд до 19.00 не кашля въобще
нощем кашля рядко  а нали казват че при рефлукс се кашля нощем

 вие мислите ли че такова кашляне е от рефлукса

като се изкашля и накрая все едно й се гади нощем след такова изкашляне повръща
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #157 -: Септември 17, 2008, 14:38:18 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ,Д-Р БЪРДИ!
ПИШЕ ВИ ЕДНА ОБЪРКАНА МАМА.СТАВА ВЪПРОС ЗА ИЗБОР НА АМ ЗА МОЕТО БЕБЕ.ЩЕ СЕ ОПИТАМ ДА ВИ РАЗКАЖА НАКРАТКО ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС.В НАЧАЛОТО КЪРМЕХ И ДОХРАНВАХ, ЗАЩОТО КЪРМАТА МИ БЕШЕ МАЛКО И ТАКА ДО 20-ТИЯ ДЕН ,СЛЕД КОЕТО МИНАХМЕ ИЗЦЯЛО НА АМ.ПО ПРЕПОРЪКА НА ДЖИ ПИ ТОВА БЕШЕ ХИП ХА.БЕБЕТО СЛЕД ХРАНЕНЕ ,А МОЖЕ И ПО-КЪСНО ИЗЛВАШЕ ПО МАЛКО ОТ МЛЯКОТО ,НО НЕ ВИНАГИ.ДЖИПИТО МИ КАЗА ДА СМЕСВАМ ХИП ХА СЪС ФРИЗОВОМ.НА МЕСЕЦ И ПОЛОВИНА,СЕ ПОЯВИ РАЗТРОЙСТВО ,АКОТО СИ ПРОМЕНИ ЦВЕТА И МИРИСА,ИМАШЕ ТЕМПЕРАТУРА 37,3.ПЕДИАТЪРКАТА НИ КАЗА ,ЧЕ Е ОТ ГОРЕЩИНИТЕ И ПРЕДПИСА СМЕКТА .ЗАПОЧНА ДА СЕ ИЗХОЖДА 1 ПЪТ НО МНОГО РЯДКО,ВОДНИСТО ПОПИВАЩО В ПАМПЕРСА.И ТАКА 2 СЕДМИЦИ,МЕЖДУВРЕМЕННО АЗ СПРЯХ ФРИЗОВОМА И ОСТАНАХМЕ НА ХИП ХА.СМЕНИХ МЛЯКОТО С РОЗОВИЯ ХИП,АКОТО ВЕДНАГА СТАНА ЗЛАТИСТО, НО СЕ ЗАПЕЧЕ...ЗАПОЧНАХ ДА СМЕСВАМ ХИП ХА С РОЗОВ ХИП.ИЗПРАЖНЕНИЯТА СТАНАХА ЗЕЛЕНИКАВО ЖЪЛТИ,НО ОТНОВО ТВЪРДИ И ОФОРМЕНИ. КАТО НЕ СЕ ИЗХОЖДАШЕ ДО 24 ЧАСА ,АЗ МУ ПОМАГАХ С ТЕРМОМЕТЪРА,КОЕТО ЗНАМ ЧЕ НЕ Е ПРАВИЛНО, НО ТОЙ СЕ МЪЧЕШЕ МНОГО.ПЕДИАТЪРКАТА НИ ПОСЪВЕТВА ДА ГО ХРАНЯ САМО С ФРИЗОВОМ И ТАКА СМЕ ОТ 3 ДНИ.АКА САМ 2 ПЪТИ ДНЕВНО,НО МНОГО ТРУДНО С РЕВ, АКОТО Е ОТНОВО ТВЪРДО,ДАЖЕ ВЧЕРА ИМАШЕ МАЛКО КРЪВ.МОЛЯ КАЖЕТЕ МИ ДА СМЕНЯМ ЛИ ПАК МЛЯКОТО ИЛИ КАКВО. ВЕЧЕ НЕ ЗНАМ.
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #158 -: Септември 17, 2008, 15:07:06 pm »
Да, може да ползвате Амоксиклав.

Без да спирам да кърмя?!?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (5 част)
« Отговор #159 -: Септември 17, 2008, 15:29:45 pm »
Да, може да ползвате Амоксиклав.

Без да спирам да кърмя?!?
Естествено без да спирате да кърмите.
Амоксиклав е в групата на разрешените препарати.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.