0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #40 -: Август 25, 2008, 05:15:34 am »
за разстройство много помага чай от джоджен.и дори е приятен.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #41 -: Август 26, 2008, 21:29:14 pm »
Благодаря на всички за съветите, оправих се за един ден, но доста зор видях. Не знам защо от лекарствата, които пия много повръщам и ме е страх, че не остава нищо от дозите :( Опитах преди ядене, след ядене, да лежа, да стискам - не става и не става, не знам какво да правя :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #42 -: Август 27, 2008, 18:37:30 pm »
Гане, аз докато се наканя да се включа и ти си се оправила, което е добре. С обикновена препечена филийка не минава ли това чудо "разстройството"?! На мен поне ми помага...

При мен все още нито тапи падат, нито води текат, нито контракции на хоризонта...И понеже не се вписвам в темата за секциото (което все повече на моменти ми изглежда като недостижим мираж!), тук да си напиша размислите по въпроса за това да присъства ли таткото, или не. Акушерката ни пита кой ще присъства на раждането и моят мъж в пристъп на излишен героизъм реши да присъства и му записаха името. Можел да бъде от началото до края, като му давали правото да разреже и пъпната връв. Нямам представа дали ще издържи на гледката, но изглежда толкова решителен, че как да му откажа...Засега при него преобладават само емоциите, свързани с веселата част, които в голяма степен са лишени от реализъм! Казаха, че, ако всичко е наред, до шест часа можем да си тръгнем с бебето. Т.е. докато му направят изследвания, бият му витамин К, а и го включихме в някакво ново експериментално изследване за сърцето, но не помня точно какво беше. В момента се тествало на новородени и който искал можел да се запише да участва. Горещо се надявам (както всички нови майки в моето положение) да няма усложнения и да си тръгнем възможно най-скоро...,но Божа работа. Иначе, болницата, в която се каня да раждам, я построиха преди три години, на мястото на една стара сграда от 60-те, която събориха. Има си вече зелен парк, хеликоптерна площадка и е като от списание вътре;повече прилича на хотел, отколкото на болница. Там ми правиха хистероскопия, та имам представа и от хигиената, която е на ниво. Малко ме притеснява фактът, че само акушерки присъстват на раждането, но пък казаха, че лекари дежурят постоянно в случай, че нещо се обърка. Щом такава е практиката, смятам да не се правя на по-сложен случай, отколкото съм, защото хората тук масово раждат по този начин. Вече и не споменавам за възрастта, като възможен фактор за усложнения, защото това май само в моите очи е проблем. Хората го приемат нормално.
Успех на всички пожелавам!!!
« Последна редакция: Август 27, 2008, 18:40:17 pm от DivaRoza »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #43 -: Август 27, 2008, 18:58:25 pm »
DivaRoza, от сърце ти пожелавам всичко да мине бързо и леко.  :crossfingers:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #44 -: Август 27, 2008, 19:02:27 pm »
Дива роза, днес те споменавахме за хубаво- надявахме се вече да се радваш на вашето чакано щастие.  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #45 -: Август 27, 2008, 19:49:16 pm »
Rozich, чакаме ви :) От няколко дни нещо не съм много по писането, ама хвърлям по едно око и чакам изненада с дъх на бебешок от теб!  :bighug:
Успех и здраве ти желая!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #46 -: Август 27, 2008, 20:54:24 pm »
Дива роза, днес те споменавахме за хубаво- надявахме се вече да се радваш на вашето чакано щастие.  :D

Мини, цъ! Няма нищо още на хоризонта. Така ще си ходя...  :D

Симба, Нинка, благодаря!!! Аз засега трудно обуздавам само телефонните обаждания на майка ми, която е пенсионерка жената и по цял ден се разнообразява или с филмите, или с телефонни разговори с мен, за да се информира как вървят нещата. Ей, това трудно го издържам вече, защото тя очевидно предпочита да забрави какво съм и казала сутринта например, ако се обади вечерта, и си разказваме всичко отначало. Знам вече повече от необходимото за това как са раждали в края на шестдесетте. И това се повтаря и повтаря... Ако не вдигна телефона, се сърди, че я изолирам, и почва да звъни на мъжа ми настоятелно, докато изключи телефонът.
Май всички рано или късно започваме да приличаме на майките си...къде за добро, къде за нещо друго... :D
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #47 -: Август 27, 2008, 20:55:55 pm »
Хайде и двамата (родители) да издържите геройски изпитанието :D. Изглежда бебето е решило да изчака термина. Стискам палци.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #48 -: Август 27, 2008, 20:58:35 pm »
Рози, не минава от препечени филийки, особено ако ги върнеш :lol: Стискаме ти палци всичко да мине лесно и бързо, а за мъжа ти - моя също присъства, хем на секцио. Така че мъжете са по-издържливи от колкото ние си мислим. Ще го предупредят, че ако припадне, няма да го спасяват, ще гледат теб и това е. А емоцията е голяма. Аз винаги съм искала той да присъства на раждането и не се отказахме до последно. А това да поеме детето си в ръце е страхотно усещане, почти колкото правенето :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #49 -: Август 27, 2008, 21:23:32 pm »
Рози, леко  раждане ти пожелавам  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #50 -: Август 27, 2008, 23:18:23 pm »
Рози, искам да ти пожелая възможно най-лекото раждане и честита дългоочаквана среща с вашето ангелче. Аз ти честитя в аванс, най-вероятно няма да успея да съм на линия за новината, но после задължително ще потърся темичката ти.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #51 -: Август 28, 2008, 10:47:12 am »
Мери, стискам ти силно палци всичко с бебчо да е наред и да се успокоите като го прегърнеш най-накрая :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #52 -: Август 28, 2008, 11:01:42 am »
Гане, в понеделник влизам в болница - колкото изкарам толкова. Но там наистина ще съм  по-спокойна. Вкъщи нямам и миг спокойствие, вече спя по 3-4 часа на денонощие, постоянно си намирам разни тъпи и гадни симптоми. То там пак ще съм на тръни, но все пак ще съм по-спокойна, че и да стане нещо ще се отреагира по-навреме.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #53 -: Август 28, 2008, 11:09:44 am »
Меринко, мила, знам колко е трудно, но там ще си в добри ръце и вярвам, че малчо ще се справи! По-добре да си под наблюдение и да е всичко под контрол. Така ще се отпуснеш и ти и вярвам, че ще изкарате по-дълго заедно, за да може накрая да се радвате един на друг!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #54 -: Август 28, 2008, 11:13:29 am »
На всички бременелки желая леко бременеене на всички които им предстои скорошна среща с бебета ...нека тя да бъде лека ,незабравима  :D :D :D

Мари.....слънце с теб съм......... :D :D :Dвсичко ще приключи благополучно :D
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #55 -: Август 28, 2008, 12:07:33 pm »
Дива роза, леко  и безпроблемно раждане!  :D
Мари, същото пожелавам и на теб и стискам палци да можеш повечко да поизносиш бебчо!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #56 -: Август 28, 2008, 12:16:07 pm »
Дива роза, стискам палци за леко раждане и най-приятните емоции с малкия човек!
Мари, успех и дано притесненията останат назад във времето и всичко се подреди по-най-добрия начин за бебето и теб! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #57 -: Август 28, 2008, 13:40:15 pm »
Дива Роза-леко раждане.
Мари много късмет .
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #58 -: Август 28, 2008, 16:10:32 pm »
Дива Роза, леко раждане, всичко да мине съвсем гладко!

Мари, и аз мисля, че в болницата ще ти е много по-спокойно. Като те наблюдават всеки ден ще могат да изчакат наистина до последния възможен момент, без да е застрашен бебчо. Ще стискам и аз палци това време да е възможно по-дълго! С внимателна лекарска грижа съм сигурна, че всичко ще е наред!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #59 -: Август 28, 2008, 16:16:02 pm »
Mary, стиснати палци и от мен  :crossfingers: