0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета!Получих изследванията,които си бях пуснала при доц.Конова-TSH,FT 3  и FT 4 са в норма,ТАТ е 76.70 при норма до 75,а МАТ е 48.50 при норма до 40.Не са много завишени,но все пак има нещо.Ще откача докато чакам консултация с д-р Катя Тодорова.Може ли някой да ми обясни какво значи ТАТ и МАТ и при положение,че другите хормони са ми наред има ли нещо обезпокоително?Това ли е заболяването НА ХАШИМОТО?Извинете ме,ако въпросите ми са глупави,но нищо не знам по въпроса!Имам 2 спонтанни аборта и ги свързвам с тези ТАТ и МАТ!
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #1 -: Август 20, 2008, 23:20:46 pm »
Завишени ТАТ и МАТ говори за Хашимото.
Дали при теб се късае за Хашимото ще каже само ендокринолога,след преглед и ехография на щитовидната жлеза, защото при теб ТАТ и МАТ не са много завишени.
Така ,че не се претиснявай и изчакай спокойно часа си при Д-р Тодорова.
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #2 -: Август 20, 2008, 23:32:06 pm »
Ама аз преди 3 месеца си направих ехография на ЩЖ и всичко беше нормално и сега си гладам изследването и отдолу пише-Щитовидна жлеза с нормални размери и структура!Вече не знам какво да мисля и все се обърках..... :ask: :ask: :ask:
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #3 -: Август 20, 2008, 23:35:03 pm »
ТСХ-колко ти е?
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #4 -: Август 20, 2008, 23:38:06 pm »
TSH ми е 1,77,при референтни стойности от 0,34-2,5 :ask:
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #5 -: Август 20, 2008, 23:40:51 pm »
Изследванията на гладно ли са ти правени,кафе пила ли си преди тях?
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #6 -: Август 20, 2008, 23:44:08 pm »
Бях пила кафе-да,но доц.Конова ми каза,че това няма значение-питах я преди да ми ги пусне.
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #7 -: Август 23, 2008, 19:29:38 pm »
Момичета никой ли не може да коментира изследванията ми-вече започвам да се отчайвам.Записах си час при д-р Тодорова,но чак хза 16.09 по рано няма свободни часове
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #8 -: Август 23, 2008, 20:01:48 pm »
За къде си взела час? За София или Монтана?
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #9 -: Август 23, 2008, 20:06:19 pm »
За София,защото д-р Тодорова няма да ходи скоро в Монтана!
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #10 -: Август 24, 2008, 02:48:32 am »
А TSH колко ти е?И на мен МАТ е 48 ТАТ не съм изследвала но ендокриноложката ми каза че ако ТСХ е в норма,антителата нямали значение или по скоро нищо не можело да се направи ако са ти завишени.Пиши след твоята консултация какво са ти казали и не се притесняваи толкова,успех!
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #11 -: Август 24, 2008, 08:14:27 am »
А TSH колко ти е?И на мен МАТ е 48 ТАТ не съм изследвала но ендокриноложката ми каза че ако ТСХ е в норма,антителата нямали значение или по скоро нищо не можело да се направи ако са ти завишени.Пиши след твоята консултация какво са ти казали и не се притесняваи толкова,успех!
TSH ми е 1,77,при референтни стойности от 0,34-2,5 :ask:
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #12 -: Август 24, 2008, 11:06:42 am »
fci-не съм сигурна,че тези антитела нямат значение,защото доц.Конова като ходих при нея и тя искаше да ми пусне ТАТ и МАТ и аз я попитах защо и тя отговори,че те са една от причините за спонтанни аборти.Така че сигурно имат някакво значение,не знам-дано пише някой,който да е по-запознат с тези неща!
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #13 -: Август 24, 2008, 11:09:38 am »
Само не съм ви споменала,че имам и леко завишени NK-клетки-12.30 при норма от 2 до 11
И това сигурно ще ми създава проблеми! :ask:
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #14 -: Август 24, 2008, 19:20:16 pm »
Здравей, аз също си правих изследвания на щитовидната жлеза ТАТ-в норма но МАТ-600, при норма 0-34 8O, ТНS-16.3 при норма 0.27-4.2 8O и от 2 години опитваме за дете и не става. Казаха ми че е намалена функция на щитовидната жлеза/хипотериодизъм/, станах за 2 год.-с 20кг. повече 8O, чувствам отпадналост, раздразнение, не мога да се съсредоточа в работата си :? Сега пия Л-тироксин 50. Изчакай да видиш какво ще ти каже специалиста!!!
 
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #15 -: Август 24, 2008, 19:50:17 pm »
Светла и моята лекарка не отрече че антителата могат да доведат до незабременяване и спонтанни аборти но каза че за тях няма лечение и ако ТСХ е в норма нищо не може да направи за антителата.Твоята лекарка предложи ли ти някакво лечение?При мен и ТСХ беше леко завишено и пия Levothytoxin.
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #16 -: Август 24, 2008, 20:23:14 pm »
На 16.09 имам записан час при д-р Тодорова и ще видя тя какво ще ми каже,а това което не ми дава мира е да разбера това ли са причините за абортите ми
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #17 -: Септември 13, 2008, 19:15:28 pm »
Здравей светла83 днес бях на преглед при д-р Тодорова ,аз също имам завишен ТАТ И МАТ ,и заради това ме изпратиха при нея оказа се че имам синдром на хашимото /това значи че не може да ми се оплоди яйцеклетката - най просто обяснено/, изписа ми лекарства които ще трябва да пия до положит.тест за бременост ,това е което мога да ти обясня за тези тат-мат
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #18 -: Септември 13, 2008, 19:44:05 pm »
Здравей светла83 днес бях на преглед при д-р Тодорова ,аз също имам завишен ТАТ И МАТ ,и заради това ме изпратиха при нея оказа се че имам синдром на хашимото /това значи че не може да ми се оплоди яйцеклетката - най просто обяснено/, изписа ми лекарства които ще трябва да пия до положит.тест за бременост ,това е което мога да ти обясня за тези тат-мат
И аза бях вчера при д-р Тодорова и също имам Хашимото,но не ми казаха за това,че не може да се оплоди яйцеклетката, а и ако е така как съм забременявала преди?Какво ти изписа на теб да пиеш?На мен ми е изписала да пия 35 дни дни аспирин протект,селен и някакви капки,на които на рецептата не мога да им прочета името и като си ги купя ще ти кажа!
*
Re: Завишени ТАТ и МАТ-какво означава това?
« Отговор #19 -: Септември 13, 2008, 19:46:51 pm »
Здравей светла83 днес бях на преглед при д-р Тодорова ,аз също имам завишен ТАТ И МАТ ,и заради това ме изпратиха при нея оказа се че имам синдром на хашимото /това значи че не може да ми се оплоди яйцеклетката - най просто обяснено/, изписа ми лекарства които ще трябва да пия до положит.тест за бременост ,това е което мога да ти обясня за тези тат-мат
Какви хапчета ти изписаха? Аз също съм с Хашимото и пия преднизолон вече няколко месеца. Док каза да не го спирам. Дано да не са сериозни последствията от дългия прием.
Между другото съм с мигрена и откакто го пия кризите ми се разредиха и са доста по-леки!