0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
премахване на бенка ?
« -: Септември 03, 2008, 12:47:07 pm »
Пускам темата ,защото не намерих инфо по въпроса.

Имам  бенка -отстрани на носа-която стои като топче с големина на едро лещено зърно е  :? -появи ми се преди няколко години от нещо  като мастна пора/стана като джобче  запълнено с  мастни образувания / ,но много гадно и грозно стои -и имам дори чуство че нараства-запълва се /леко уж я изстисквам ,но знам че не бива да го правя./

Посъветвайте ме  къде да я премахна-искам добър специалист .т.к с това шега не бива.


*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #1 -: Септември 03, 2008, 14:11:10 pm »
Аз имам една бенка на врата, която не ме боли и не ме притеснява, защото съм с дълга коса. Някакси си годините съм свикнала че е там и почти не се случва, но понякога я закачам с гребена и тогава боли. А може би е по-скоро от страх. И аз бях решила да я махам.
Ако някой знае къде в София го правят ще съм благодарна за информацията.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #2 -: Септември 03, 2008, 14:20:13 pm »
Нимика непременно се консултирай с добър дерматолог. Според моя, на който вярвам на 100 процента, лазерното горене на бемка е много вредно и ако се маха такава, то трябва задължително с операция.Дерматолога трябва да направи преглед с дерматоскоп и едва след това ще ти каже какви са вариантите. Аз лично съм много внимателна с бенките-имам доста по себе си и съм проучвала нееднократно въпроса.
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #3 -: Септември 03, 2008, 14:21:02 pm »
Знам амииииииии , как да не знам! :D
Две си махнах , едната си беше доста големичка . На гърба , закачвах я със сутиена и кървеше. Лекарката каза ,че това е доста опасно.
Не боли никак. С лазер ги махат , след като я огледа с лупа. Не остава белег след това.

Александровска болница
клиника по дерматология
д-р Казанджиева
последен етаж(не помня 4-ти или 5-ти беше)
02/92 30 511

  лазерното горене на бемка е много вредно и ако се маха такава, то трябва задължително с операция.
някакви аргументи в подкрепа на това твърдение?

« Последна редакция: Септември 03, 2008, 14:22:52 pm от Eфирче »
*
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #4 -: Септември 03, 2008, 14:31:52 pm »
Лазера не премахва кожата около бемката и може да възникнат атипични клетки след време-това е аргумента. А при операция се изрязва и кожата около самата бемка. Не съм лекар, просто това ми беше обяснено на мен.Но все пак всеки решава за себе си.
« Последна редакция: Септември 03, 2008, 14:37:10 pm от Bellla »
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #5 -: Септември 03, 2008, 14:45:58 pm »
Ефирче, благодаря за инфото  :hug2:
Имам бенка, която ми е на рамото и я закачам с презрамката на сутиена. Досега нямах проблем. От няма и месец се промени формата и размера и- стана по- голяма и се поду. Вече ме дразни и си мислех да я махна с лазер. Би ли ми казала какви са цените?
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #6 -: Септември 03, 2008, 14:55:53 pm »
Ефирче, Би ли ми казала какви са цените?
30 лв. бройката ,но това преди две-три години. :D



п.п. малко инфо за лекарката , на която се доверих
http://sofia-derm-clinic.org/p_kazandjieva.htm



« Последна редакция: Септември 03, 2008, 15:10:03 pm от Eфирче »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #7 -: Септември 03, 2008, 19:30:38 pm »
Аз знам, че с фотоепилацията се махат бенки.
*
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #8 -: Септември 03, 2008, 20:06:46 pm »
Аз знам, че с фотоепилацията се махат бенки.
Мисля, че става въпрос за различни бемки мече.
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #9 -: Септември 03, 2008, 20:23:06 pm »
Знам амииииииии , как да не знам! :D
Две си махнах , едната си беше доста големичка . На гърба , закачвах я със сутиена и кървеше. Лекарката каза ,че това е доста опасно.
Не боли никак. С лазер ги махат , след като я огледа с лупа. Не остава белег след това.

Александровска болница
клиника по дерматология
д-р Казанджиева
последен етаж(не помня 4-ти или 5-ти беше)
02/92 30 511


Благодаря-моята козметичка/аз съм в провинцията/ каза че ще ми даде координати на добър специалист в Александровска-навярно става въпрос за същата лекарка.
Така  че ще с е обадя     и ще съчетая следващото идване-д-р Казанджиева и д-р Владимиров/вторият е с предимство :wink: - все пак ми е по-важен/
« Последна редакция: Септември 03, 2008, 20:25:15 pm от nimika »


Re: премахване на бенка ?
« Отговор #10 -: Септември 03, 2008, 22:07:11 pm »
Ефирче, Би ли ми казала какви са цените?
30 лв. бройката ,но това преди две-три години. :D



п.п. малко инфо за лекарката , на която се доверих
http://sofia-derm-clinic.org/p_kazandjieva.htm

Благодаря ти  :bighug:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #11 -: Септември 04, 2008, 06:32:42 am »
Нимика непременно се консултирай с добър дерматолог. Според моя, на който вярвам на 100 процента, лазерното горене на бемка е много вредно и ако се маха такава, то трябва задължително с операция.Дерматолога трябва да направи преглед с дерматоскоп и едва след това ще ти каже какви са вариантите. Аз лично съм много внимателна с бенките-имам доста по себе си и съм проучвала нееднократно въпроса.
Моля те,дай координати  на твоя дерматолог  :wink:


*
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #12 -: Септември 04, 2008, 11:22:25 am »
нимика, писах ти на лични.
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #13 -: Септември 05, 2008, 09:27:35 am »
 :bighug: благодаря  ти


*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #14 -: Ноември 17, 2008, 19:46:17 pm »
Извинявам се,че пиша в чужда тема, но да споделя и аз моя проблем. В следствие на бръснене на венериния хълм (?!) ми излезе нещо като брадавица, която има зърнеста структура. Въпросния израстък го имкам вече поне от 3-4 години и сега просто го заобикалям :( Знам че трябва да ида на лекар, но ме е страх да не ми кажат нещо страшно.
Въпроса ми е - на някоя от вас появявало ли се е подобно нещо и доколко опасно е това ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: премахване на бенка ?
« Отговор #15 -: Ноември 18, 2008, 09:18:18 am »
  Аз ще споделя моя опит.Преди година си махнах бенка от гърба ,която хич не беше голяма ,но реших и тва е .Дразнех се ,че не мога да я наблюдавам,а се падаше точно под сутиена.
  И така ,постъпих по следния ред:направление от джипито за дерматолог, после нещо като преглед в окръжна болница,откъдето ме изпратиха директно в онко диспансера на същата.Там ми насрочиха ден и я махнахме,като за моя изненада,всичко беше много сериозно,т.е. вкараха ме в операционна изрязаха кожата около нея,зашиха раната ,и после 10 дена ходих на превръзки. Изследваха ми хистологично бенката, оказа се безопасна.За всичко се наложи да платя около 15 лв.
 Искам да кажа с написаното ,че е добре да се направи по този начин,ако има някаква опасност ,тя да бъде отстранена. Знам ,че е малко стряскащо за такова нещо да влезеш в онкото ,но това е положението.И аз изживях голям стрес от гледките там ,но не съжалявам.