0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #800 -: Май 27, 2008, 12:04:35 pm »
Здравейте, момичета! Този месец беше и моята последна инжекция Диферелин,почти двайсет и осми ден е вече и с нетърпение очаквам да мине действието на лекарството, та да се оттърва и аз от тези ужасни вълни!Другият месец трябва да ходя на преглед ,честно да си призная много съм притеснена, тъй като не съм била на преглед от шест месеца, така ме посъветва професора.Тръпки ме побиват от това, което ще ми каже , страх ме е, ама много. То не ми стигаха тези мъки ами и трябва да си направя изследвания за хламидия , тъй като вече на два пъти я лекувам и пак май я имам гадинката, оттървия от нея няма! Та и антибиотици най-вероятно ще се наложи да пия, по време на лечението с диферелин ми се наложи да пия и едни отвратителни лекарства , силни на антибиотична основа и едва не припаднах.Незнам вече, много съм обърката, до толкова ,че дори мислите си не мога да събера, знам ,че може би сега ме очакват още по - големи мъки и чакане до достигането до заветната цел,а именно едно прекрасно бебче!
Късмет момичета , стискам палци за всички!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #801 -: Май 30, 2008, 16:14:05 pm »
Момичета, току що се регистрирах и навярно това ще е първия и последния пост.Изчела съм темата много пъти още преди 4 месеца и си бях обещала, че ако чудото стане просто ще ви разкажа за да ви вдъхна кураж. Края на ноември миналата година след една нощна криза отидох на лекар и ми откриха киста на левия яйчник. Ходих на 3-ма лекари и мнението на всички беше, че може би е ендометриозна и трябва да се оперира. Кистата беше двукамерна с размери 12см. като само едната камера беше ендометриозна, а другата фоликулярна и се спука при следващият ми цикъл. Кистата остана 7 см. Приеха ме в болница за третиране с антибиотик - никакъв ефект. Доктора ми каза, че иска да ме оперира, но ако искам да пробваме първо с противозачатъчни. Реших, че не мога да се тормозя и пожелах операция по най-бързия начин. И така...на 10 Януари 2008 претърпях коремна операция. За мое щастие ми запазиха яйчника. Първоначално доктора говореше, че ще ми назначава 6 месечното лечение с Диферелин. После като разбра, че така и така по пронцип щяхме да почваме опити за бебче, се отказа от тази идея, назначи ми Диане 35 за 2 месеца и каза после да започваме да се трудим и ако не стане до няколко месеца да се върна.Спрях противозачатъчните Март месец. Цикълът ми дойде 2 пъти след това. Преди 3 дни трябваше да ми дойде. Вече съм с 4 положителни теста за бременност. Чудото стана толкова бързо, колкото не можех и да си представя.Успех на всички и само позитивни мисли. аз всяка вечер си представях как гушкам прекрасното си бебче и ето, че сега може би това наистина ще се случи.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #802 -: Май 30, 2008, 17:19:33 pm »
Dhil, честито :cool:!!!!
Желая ти лека и безпроблемна бременност!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #803 -: Май 30, 2008, 22:35:48 pm »
dnil , честито и от мен!  :D
Стискам палци всичко да е ок!!!  :balk_602:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #804 -: Май 31, 2008, 08:29:59 am »
Момичета, току що се регистрирах и навярно това ще е първия и последния пост.Изчела съм темата много пъти още преди 4 месеца и си бях обещала, че ако чудото стане просто ще ви разкажа за да ви вдъхна кураж. Края на ноември миналата година след една нощна криза отидох на лекар и ми откриха киста на левия яйчник. Ходих на 3-ма лекари и мнението на всички беше, че може би е ендометриозна и трябва да се оперира. Кистата беше двукамерна с размери 12см. като само едната камера беше ендометриозна, а другата фоликулярна и се спука при следващият ми цикъл. Кистата остана 7 см. Приеха ме в болница за третиране с антибиотик - никакъв ефект. Доктора ми каза, че иска да ме оперира, но ако искам да пробваме първо с противозачатъчни. Реших, че не мога да се тормозя и пожелах операция по най-бързия начин. И така...на 10 Януари 2008 претърпях коремна операция. За мое щастие ми запазиха яйчника. Първоначално доктора говореше, че ще ми назначава 6 месечното лечение с Диферелин. После като разбра, че така и така по пронцип щяхме да почваме опити за бебче, се отказа от тази идея, назначи ми Диане 35 за 2 месеца и каза после да започваме да се трудим и ако не стане до няколко месеца да се върна.Спрях противозачатъчните Март месец. Цикълът ми дойде 2 пъти след това. Преди 3 дни трябваше да ми дойде. Вече съм с 4 положителни теста за бременност. Чудото стана толкова бързо, колкото не можех и да си представя.Успех на всички и само позитивни мисли. аз всяка вечер си представях как гушкам прекрасното си бебче и ето, че сега може би това наистина ще се случи.

ЛЕКА И БЕЗПРОБЛЕМНА БРЕМЕННОСТ ! ПОЖЕЛАВАМ ТИ МНОГО УСМИВКИ!
Такива истории наискина вдъхват кураж! БЛАГОДАРЯ ТИ!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #805 -: Май 31, 2008, 17:22:19 pm »
dnil, честито! Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам!  :balk_16:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #806 -: Май 31, 2008, 18:35:31 pm »
Страхотно! Желая ти безпроблимна бременност и есно прекрасно бебче!  :balk_16:
Такива новини ни карат да вярваме, че надежда има! 
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #807 -: Юни 06, 2008, 18:49:35 pm »
Здравейте на всички , реших и аз да се включа за да дам кураж на някои от вас, особено на тези на които им предстои икси след лечение на ендометриоза. Случаят при мен е такъв че след 10 годишен стерилитет и неподходящи лечения ми беше открита ендометриоза 4-та степен, прекъснати ми бяха тръбите и червата ми бяха страстнали даже, последва лечение с золадекс 6 месеца( само да вметна че след лечението ми се забави цилкъла доста и го предизвикахме с лекарства) започнахме опитите за икси.Първия път не стигнахме до никъде защото след толкова подтискане на яйчниците с золадекса , инжекцията за подтискане преди стимулация се оказа с обратен ефект и имах кисти фуликулярни. и така 2 месеца след това пробвахме с инвитро на естествен цилъл имах една яйцеклетка която се оплоди и я трасферирахме но нищо не стана. веднага след това още на следващия месец , започнахме със стимулираното икси. Използвахме 56 инжекции , но при пункцията имах само 2 яйцеклетки, бях много отчаяна защото знаех че това ми намалява шанса за успех, едната се беше разделила на 2 а другата на 4 , върнаха ми ги на 2-ри ден. За мое щастие и двете се бяха хванали , но в последтвие едното бебенце спря да се развива в 7-ма седмица , за щастие всичко е наред с другото бебенце и живот и здраве го очакваме след  месец. Наистина ви желая успех момичета .Само мисълта че мога да дам кураж на някоя от вас ме накара да напиша всичко тук. Спомням си колко бях отчаяна и как си мислех че на мен никога няма да се случи това и когато четях някоя история на момиче което е успяло ме караше да не спирам да вярвам . Целувам ви и знам че ще успеете.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #808 -: Юни 06, 2008, 20:03:15 pm »
:bighug: много ти благодаря! пожелавам ти леко доизносване на малкото подаръче , леко раждане и най-силното и здраво бебче! Благодаря ти , че ни вдъхна кураж - наистина имаме нужда от такива истории!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #809 -: Юни 07, 2008, 13:32:50 pm »
Имаме си още две бременни момичета от редовните посетители на темата, и двете с 4-та степен, и двете забременяха след диферелина, преди да имат цикъл изобщо, но виждам че все още си мълчат  :secret: Разбира се ще оставя на тях да си се похвалят :)  Важното е, че надежда има за всички!


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #810 -: Юни 07, 2008, 16:02:43 pm »
Такааа.......Ами да си призная - аз съм една от тях. Цикълът ми така и не се възстанови след Диферелина. След дъъъъъълго чакане реших все пак да си направя тест за бременност, който за моя най-голяма радост се оказа положителен. Сега според ехографа съм 6-7 седмица. Имаме си вече тупкащо сърчице. Тъй като усещам напрежение ниско долу ми предписаха Утрогестан /вагинално/ и Но-шпа. Дадоха ми и болнични да си лежа вкъщи и да си почивам. На 23.06. пак съм на преглед.
Момичета, има надежда! Вярвайте в чудеса - те рано или късно се случват. Нали, krassita?  :wink:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #811 -: Юни 07, 2008, 20:41:15 pm »
Честито green eyes Лека бременност!!!


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #812 -: Юни 07, 2008, 20:48:14 pm »
Такааа.......Ами да си призная - аз съм една от тях. Цикълът ми така и не се възстанови след Диферелина. След дъъъъъълго чакане реших все пак да си направя тест за бременност, който за моя най-голяма радост се оказа положителен. Сега според ехографа съм 6-7 седмица. Имаме си вече тупкащо сърчице. Тъй като усещам напрежение ниско долу ми предписаха Утрогестан /вагинално/ и Но-шпа. Дадоха ми и болнични да си лежа вкъщи и да си почивам. На 23.06. пак съм на преглед.
Момичета, има надежда! Вярвайте в чудеса - те рано или късно се случват. Нали, krassita?  :wink:


 :bighug: :bighug: :bighug: Лека бременност мила!нямам думи ! винаги многооо се радвам когато някоя от нас надделее над проблемите! Прегръщам те!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #813 -: Юни 07, 2008, 21:51:51 pm »
Браво, това да се чува в нашата тема. Пожелавам на всички лека и успешна бремнност. Дано скоро всички пишешти тук се похвалим с такива новини.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #814 -: Юни 07, 2008, 22:35:21 pm »
Такааа.......
Момичета, има надежда! Вярвайте в чудеса - те рано или късно се случват. Нали, krassita?  :wink:


Да, рано или късно се случват. Въоръжени сме с търпение и надежда, и се борим до край! Още едно честито от мен вече и тук!  :ballons:


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #815 -: Юни 08, 2008, 15:47:10 pm »
Сладурки аз имам + тест. Стана веднага след Диферелин, даже първи цикъл нямях.С 4та степен ендо бях. 2 год. борба. Доктор Савова от клиниката на Щерев ме избави от страданието. Страхотна е. Но аз първата година я изгубих при един друг доктор, който ме оперира и не ме лекува, та кистите ми лумнаха наново. После Др. Савова се зае да оправя кашата. Махна ми 3 ендо кисти с пункция. Каза, 4е не иска да ме оперира, защото десния ми яйчник е толкова зле, че ще се наложи да го извадят. И така го спасихме.
Мислех да ходя на инвитро веднага след парви цикъл, за да не се напълня с кисти за трети път. Бях на крачка от него... Пожелавам късмет на всички. Внимавайте при кой доктор ходите.

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev037pr___.png" alt="pregnancy" border="0" /></a>
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #816 -: Юни 08, 2008, 15:55:06 pm »
 :bighug:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #817 -: Юни 09, 2008, 08:29:58 am »
Здравейте на всички , реших и аз да се включа за да дам кураж на някои от вас, особено на тези на които им предстои икси след лечение на ендометриоза. ... другото бебенце и живот и здраве го очакваме след  месец. Наистина ви желая успех момичета .Само мисълта че мога да дам кураж на някоя от вас ме накара да напиша всичко тук. Спомням си колко бях отчаяна и как си мислех че на мен никога няма да се случи това и когато четях някоя история на момиче което е успяло ме караше да не спирам да вярвам . Целувам ви и знам че ще успеете.

Такааа.......Ами да си призная - аз съм една от тях. Цикълът ми така и не се възстанови след Диферелина. След дъъъъъълго чакане реших все пак да си направя тест за бременност, който за моя най-голяма радост се оказа положителен. Сега според ехографа съм 6-7 седмица. Имаме си вече тупкащо сърчице. Тъй като усещам напрежение ниско долу ми предписаха Утрогестан /вагинално/ и Но-шпа. Дадоха ми и болнични да си лежа вкъщи и да си почивам. На 23.06. пак съм на преглед.
Момичета, има надежда! Вярвайте в чудеса - те рано или късно се случват.

Сладурки аз имам + тест. Стана веднага след Диферелин, даже първи цикъл нямях.С 4та степен ендо бях. 2 год. борба.
Ех, не можах да се стърпя да не обединя цитати от трите постинга в моя.  :oops:  :wink:
Така ме зарадвахте тази сутрин.  :D  :bighug: Леки бременности желая и на трите ви! Просълзявам се от радост чак пред компютъра. Хубаво е, че давате кураж и на останалите!

green eyes
, честитих ти и в другия форум.  :D Стискам палци за 23 юни. На мен тогава ми написаха, че ще е терминът, въпреки че според моите изчисления е 22 юни. Но 1 ден разлика да ми е проблемът.  :wink:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #818 -: Юни 09, 2008, 20:45:09 pm »
Здравейте на всички , реших и аз да се включа за да дам кураж на някои от вас, особено на тези на които им предстои икси след лечение на ендометриоза. ... другото бебенце и живот и здраве го очакваме след  месец. Наистина ви желая успех момичета .Само мисълта че мога да дам кураж на някоя от вас ме накара да напиша всичко тук. Спомням си колко бях отчаяна и как си мислех че на мен никога няма да се случи това и когато четях някоя история на момиче което е успяло ме караше да не спирам да вярвам . Целувам ви и знам че ще успеете.

Такааа.......Ами да си призная - аз съм една от тях. Цикълът ми така и не се възстанови след Диферелина. След дъъъъъълго чакане реших все пак да си направя тест за бременност, който за моя най-голяма радост се оказа положителен. Сега според ехографа съм 6-7 седмица. Имаме си вече тупкащо сърчице. Тъй като усещам напрежение ниско долу ми предписаха Утрогестан /вагинално/ и Но-шпа. Дадоха ми и болнични да си лежа вкъщи и да си почивам. На 23.06. пак съм на преглед.
Момичета, има надежда! Вярвайте в чудеса - те рано или късно се случват.

Сладурки аз имам + тест. Стана веднага след Диферелин, даже първи цикъл нямях.С 4та степен ендо бях. 2 год. борба.
Ех, не можах да се стърпя да не обединя цитати от трите постинга в моя.  :oops:  :wink:
Така ме зарадвахте тази сутрин.  :D  :bighug: Леки бременности желая и на трите ви! Просълзявам се от радост чак пред компютъра. Хубаво е, че давате кураж и на останалите!

green eyes
, честитих ти и в другия форум.  :D Стискам палци за 23 юни. На мен тогава ми написаха, че ще е терминът, въпреки че според моите изчисления е 22 юни. Но 1 ден разлика да ми е проблемът.  :wink:

е няма как да не ви прегърна всичките! :bighug: СТИСКАЙТЕ НИ ПАЛЦИ И НИЕ СКОРО ДА СЕ ПОХВАЛИМ !
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #819 -: Юни 09, 2008, 21:15:10 pm »
Момичета, благодаря ви за прекрасните думи и пожелания! Стискам палци чудото и при вас да стане съвсем скоро!  :)