0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #680 -: Февруари 10, 2008, 22:29:35 pm »
зравеите момичета аз сам по сащия начин като вас с отстранен ляв яичник и запазен десен но не се знае в какво състояние предстои ми цветна снимка и сам в ужас защото имам и ендометриозни огнища това че трябва да забременееш веднага след лечение на ендометриоза е вярно защото аз сам примера след две години всичко се повтаря отново :(
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #681 -: Февруари 11, 2008, 10:04:45 am »
Treysi, много ме стряскаш с това, че при теб пак се е повторила болестта. Това означава, че след лапаро и Золадекс веднага трябва да се действа, а моята докторка (вече бивша)ме бави година за да пробваме да станело чудото и ме стимулира с Клостил :ask: И сега съм за Ин Витро, но ако пак имам ендометриоза ще се побъркам. Интересно ми е тази малка част от яйчника, която ми е оставена в ляво дали въобще може да даде някой и друг фоликул при стимулация или да не се надявам на него? Преди време имах среща с доктор, който беше на мнение, че сле ендометриоза дори и Золадекс не трябвало да се слага, а направо да се пристъпи към Ин Витро :( Яд ме е колко време се губи докато се чака да стане някакво чудо, а през това време тази коварна болест пак се появява.


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #682 -: Февруари 11, 2008, 15:54:00 pm »
здравей те !!! предсои ми инвитро след ендометриоза вече започнах и стимулацията Много ви моля за савт неизвестноста ме плаши но поне ще сам при един от най добрите екипи този на д-р СТАМЕНОВ моля за съвет за успешен първи опит много ще съм ви благодарна :bighug:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #683 -: Февруари 11, 2008, 18:50:59 pm »
Едно знам-надежда винаги има. Бях с ендометриоза 4-та степен. Никакви симптоми, абслолютно никакви. Редовна менструация, вярно обилна (но тя винаги си е била такава), нямаше болки при секс и никакви други признаци. Открита киста съвсем случайно при профилактичен преглед. Следва лапароскопия в Шейново, отстранена по-голямата част от левия яйчник и 3 месеца лечение с Диферелин. Не исках да забременявам 2 години след това (имах си лични причини). След това- активни опити за забременяване. 4 месеца безплодни, на 5-тия успешно. По естествен път. Нормална, малко тежка бременност. Септември месец родих синът ми със секцио. При отварянето на матката ми беше съобщено: Няма и следа от ендометриозни огнища или каквото и да е. На 35 години съм.
Четях непрекъснато тук и се радвах и скърбях за момичетата, които успяваха или не.
Стискам палци на всички тук да се изпълни мечтата им. Надежда винаги има, момичета, не се предавайте....
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #684 -: Февруари 11, 2008, 20:11:30 pm »
didi mnogo mnogo ti blagodarq imah golqma nujda ot podkrepa tova e mnogo truden moment vatre6no v sebesi znam i se nadqvam invitroto da e uspe6no i moqta endometrioza be otkrita po sastiq na4in samo4e pri men nqma6e DIFERILIN
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #685 -: Февруари 12, 2008, 12:11:07 pm »
Едно знам-надежда винаги има. Бях с ендометриоза 4-та степен. Никакви симптоми, абслолютно никакви. Редовна менструация, вярно обилна (но тя винаги си е била такава), нямаше болки при секс и никакви други признаци. Открита киста съвсем случайно при профилактичен преглед. Следва лапароскопия в Шейново, отстранена по-голямата част от левия яйчник и 3 месеца лечение с Диферелин. Не исках да забременявам 2 години след това (имах си лични причини). След това- активни опити за забременяване. 4 месеца безплодни, на 5-тия успешно. По естествен път. Нормална, малко тежка бременност. Септември месец родих синът ми със секцио. При отварянето на матката ми беше съобщено: Няма и следа от ендометриозни огнища или каквото и да е. На 35 години съм.
Четях непрекъснато тук и се радвах и скърбях за момичетата, които успяваха или не.
Стискам палци на всички тук да се изпълни мечтата им. Надежда винаги има, момичета, не се предавайте....
това е страхотно! винаги има нужда от такива позитивни отговори! ндявам се това да се случи на всяка една от нас! благодаря ти , че ни вдъхна надежда! :bighug:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #686 -: Февруари 12, 2008, 12:17:34 pm »
Здравейте.
Ето това е моята тема, с която мога да ви дам надежда:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=261473.0;all
Кураж, момичета!  :bighug:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #687 -: Февруари 12, 2008, 14:45:10 pm »
Честито!Това е най-хубавото нещо,което съм чувала последно време.Желая ти здраве и безпроблемна бременност.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #688 -: Февруари 17, 2008, 09:02:21 am »
Момичета, дългоочакваните две чертички се появиха и при мен. Ако трябва да съм честна, сега съм още по-притеснена - цикъл на съм имала от юни месец 2007-ма год. Какви ли не мисли ми преминават през главата! Във форума четох, че трябвало да минат поне два цикъла преди да се пробва забременяване, защото яйцеклетките можело да са увредени от инжекциите. Цикъл вобще не съм имала, дори не мога да кажа кога се е случило забременяването. Бях на лекар преди две седмици в клиниката на Щерев и докторката ми каза, че всеки момент ще ми дойде и не видя оплодена яйцеклетка. Ше се радвам, ако някоя от вас ми пише, много съм уплашена.... 8O
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #689 -: Февруари 17, 2008, 10:36:23 am »
Не се притеснявай преди имаше доста забременели още след лечението, така е най-добре щото липсата на цикъл се удължава с още 9 месеца.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #690 -: Февруари 17, 2008, 11:07:09 am »
Честито, това е страхотна новина! И на мен преди 3 седмици докторката ми каза, че цикълът ми ще дойде до 2 седмици, но още няма нищо. И аз се лекувам в клиниката на Щерев. Усещам обаче, че всеки момент ще започне. От няколко дни ме болят яйчниците, и се усещам подута, точно като преди цикъл. На мен обаче последният ми цикъл беше октомври, защото лечението ми беше само с 3 инжекции. А последната инжекция преди 65 дни.
Хубави новини из форума напоследък. Успех, момичета!


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #691 -: Февруари 17, 2008, 11:14:12 am »
Момичета, дългоочакваните две чертички се появиха и при мен. Ако трябва да съм честна, сега съм още по-притеснена - цикъл на съм имала от юни месец 2007-ма год. Какви ли не мисли ми преминават през главата! Във форума четох, че трябвало да минат поне два цикъла преди да се пробва забременяване, защото яйцеклетките можело да са увредени от инжекциите. Цикъл вобще не съм имала, дори не мога да кажа кога се е случило забременяването. Бях на лекар преди две седмици в клиниката на Щерев и докторката ми каза, че всеки момент ще ми дойде и не видя оплодена яйцеклетка. Ше се радвам, ако някоя от вас ми пише, много съм уплашена.... 8O
страхотна новина!
 и аз чакам МЦ вече 80 дни ... след 6-тата инжекция! нямам май признаци че ще ми дойде скоро , но интересното е че нямам вълни от близо месец ! при вас как е?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #692 -: Февруари 17, 2008, 11:26:39 am »
И аз нямам вече горещи вълни. Снощи дори за първи път ми беше студено, а на съпругът ми горещо. Това не се беше случвало много отдавна! :lol: Според мен ни е време вече! Най-дългият период, за който съм чувала, е 90 дни след последната инжекция, така че, Роси, да се надяваме че ще чакаш още максимум седмица.


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #693 -: Февруари 17, 2008, 11:33:27 am »
дано или да ми доде скоро ( т.е. тази седмица) или да се похваля и аз  като амбиграма  :wink: . а между другото и аз съм чувала че максимума е 90 дни , но д-р Попов ми каза че ако не ми дойде до 90 дни , ще се наложи медикаментозно да предизвикаме МЦ (дано да не се налага!) хайде сега ще чакаме , да видим коя първа ще се похвали или с едното , или с другото :wink:  :bighug:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #694 -: Февруари 17, 2008, 16:11:07 pm »
Споко, момичета. На мен ми дойде на 96 ден.  :)
Амбиграма - честито! Ледена луна е права - имало е забременели направо след Диферелина и не са имали проблеми, доколкото си спомням.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #695 -: Февруари 18, 2008, 09:21:40 am »
Благодаря ви момичета! Стискам палци на всички за скорошно и безпроблемно забременяване! :balk_50:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #696 -: Февруари 18, 2008, 14:48:46 pm »
Браво на теб ambigrama!!! Леки и безпроблемни  :cloud9: и накрая едно малко сладко  :babyflips:
Това твоето много ме обнадеждава, дано всички ние скоро да се похвалим!!!
Да не забравиш да "провлачиш крачета"  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #697 -: Февруари 18, 2008, 18:09:40 pm »
на амбиграма ама голямо честито и поздрави  от мен
както и  късмет  и успех на чакащите :bighug:
малко да  ме поограмотите  може ли :balk_160:
през 05,2007 ми е направена лапароскопия-оперативния протокол - типично по докторски- трудно разчетяем за мен-разчитам за ендометериозни лезии и кистозна формация с d 5 см  шоколадово съдържимо.
тогава  лекаря ме подготви че е  ендометериозна и че ще приемам 6 месеца диферилин ,но хистологията  отхвърлила този резултат-"бели тела ; стена на киста -тапицирана е еднороден нискокубичен епител" и каза да се захващаме с опитите за бебе.Но в края на 09,2007 след секс :hug2: се появи болка -на лекар  -и пак киста -пак прилича на шоколадова
след 2-3 месеца -посещения при д-р Владимиров и опити с марвелон -не се повлия
оперираха ме сега -12,02-пак сраствания с черва и киста 6/5см с шоколадово съдържимо-това чета  в оперативния протокол
И опериралия ме лекар и д-р Владимиров преди операцията каза че  по всяка вероятност ще се наложи да пия сега лекарствата.
Аз вече психически съм се подготвила и чакам хистологията -ако пак кажат че  не е ендометериозна -което може да ме радва  само естествено-и не се налга да пия лекарства а започнем опити за зачеване-дали по естествен път или д-р Владимиров ако реши друго...
Но има ли друг такъв случай-уж пише ендометериозни лезии ,ала бала -ех-ако не е такава -добре дошло :balk_5:-но ме е страх -амо ако пак за няколко месеца се развие отново-иначе тръбите са проходими  и имам Хашимото-д-р катя Тодорова -прекрасен лекар-много мила и позитивна

то е ясно че д-ра ще каже  какво да правим,ама искам да имам предварително0 пове информация за да мога да си задам въпросите и за да съм ориентирана


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #698 -: Февруари 18, 2008, 19:46:45 pm »
Съжелявам че те стреснах Hoffnung,но просто при мен се случи така точно преди два дена моя позната сащо я оперираха от ендометриоза и при нея док и казал че може без лечение но трябва барзо да деиства док от варна моя го каза сащото а преди това в добрич никой не ми каза че може без лечение аз бях с золадекс но той много пречел после за забременяване това го разбрах преди 2 сед. док Александров го каза
 :ask:УСПЕХ НА ВСИЧКИ
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #699 -: Февруари 18, 2008, 20:05:21 pm »
знаете ли за какво най много ме е яд че не открих по рано този форум и нямаше да гобя цяла година за да се ориентирам към специалист а се доверявах на тези в добрич че всичко ще де оправи така че момичета не губете време  :balk_602: