0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

какви са изискванията за осиновяване
« -: Август 12, 2008, 19:44:13 pm »
Здравейте!Искам да знам какви са изискванията за осиновяване-документи и т.н.
Аз съм на 22год и живея с приятеля ми на семейни начала-не сме подписвали,живеем под наем и само той работи на постояннен договор,аз нямам постоянна работа,имаме ли няакъв шанс да ни одобрят?
Re: какви са изискванията за осиновяване
« Отговор #1 -: Август 12, 2008, 21:28:03 pm »
Това е чудесно,винаги може да опитате !Никой незнае,може да се осинови само от единия!Но същото така,не мисля,че това че нямате брак е пречка,а колкото до жилище независимо дали сте под наем или не,ако имате кътче което да обособите за детето няма проблем! :D
Ето,какви документи подадоме и къде:
Първо се отива в Отдел за Закрила на Детето.От там ви дават нужните фомуляри:
-декларация за сътрудничество на Социална Дирекция
-заявление за осиновяване
-препоръки от двама ваши познати(свободен текст)
-медицинско от личен лекар(СПИН,Васерман-от лаборатория,от Психиатриатрията,че не се водите на отчет,Туберколоза-от Тубдиспансера) важи 1мес.!
-Декларация за доход на семейството от последните 6 мес.
-от ГРАО,че не сте лишавани от родителски права(важи 1мес.)
-Свидетелство за съдимост от Районен съд(важи 1мес.)
-Свидетелство за ,това че срещу Вас няма повдигнато обвинение и образувано дело от Районна Прокуратура(важи 1мес.)
- Свидетелство за, това че срещу Вас няма повдигнато обвинение и образувано дело от Окръжна прокуратура(важи 1мес.)
-Нотариални актове за собственост(жилище,кола,имоти)
Re: какви са изискванията за осиновяване
« Отговор #2 -: Август 12, 2008, 23:17:05 pm »
благодаря,информацията е много важна за мен.още веднъж благодаря че ми каза всичко,което ме интересува.страхотна си. :youwoman: :balk_81:
Re: какви са изискванията за осиновяване
« Отговор #3 -: Август 13, 2008, 08:29:18 am »
Аз съм душ със студена вода - кой от двамата ще осиновява? Ако ще си ти, тогава ти трябват доходи - липсата на доходи от твоя страна е доста голяма спънка. Успех.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: какви са изискванията за осиновяване
« Отговор #4 -: Август 13, 2008, 09:59:12 am »
Да, ако нямате брак не може да осиновите двамата. Мъж досега не знам да е бил одобрен за сам осиновител, а ти трябва да представиш бележка за доходите за последните 6 месеца. Така че или сключвайте брак, или си намери постоянна работа.
Re: какви са изискванията за осиновяване
« Отговор #5 -: Август 13, 2008, 12:42:56 pm »
Наистина намери си една работа с постоянен доход,което  може да е по -лесната крачка отколкото брака ,и после действай. :goodluck: Докато търсиш,най-добре иди в агенцията за закрила на детето и поговори с някой от социалните работници там!Те ще те посъветват и ще ти разяснят всичко!Важното е ,че и маш желание да осиновиш! Ако ли пък сте готови на стъпката :married: действайте!
Re: какви са изискванията за осиновяване
« Отговор #6 -: Август 13, 2008, 12:55:50 pm »
да,знаех си,че липсата на доход ще е голям проблем,благодаря ви момичета,няма други като вас.вие сте варха
Re: какви са изискванията за осиновяване
« Отговор #7 -: Август 13, 2008, 14:58:34 pm »
Мъж досега не знам да е бил одобрен за сам осиновител

Това не е вярно...

Лично аз имам познат, който осинови сам 10 годишно детенце... И на мен ми беше доста интересно, тогава не се интересувах от осиновяване - беше преди около 2-3 години... Само да не пропусна да кажа, че осиновителят беше на около 24-25 години...
Здравей, мъниче!