0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Prolaktin
« Отговор #20 -: Август 28, 2008, 07:51:53 am »
Аз пия Достинекс вече 2 години, и смъкнах пролактина още от първия месец...
но иди се посъветвай  с ендокринлог, за да не се окаже че имаш аденом.
*

    vpm

Re: Prolaktin
« Отговор #21 -: Септември 12, 2008, 12:51:43 pm »
Прочетете това и го запомнете добре!
Високото ниво на пролактина въобще не е безобидно. В повечето случаи то е свързано с смущение в работата на хипофизата. Това е жлеза, която контролира хормоналния баланс в организма намира се в предния дял на мозъка. Когато има аденом /струпване на клетки/ един вид тумор се говори за нарушена дейност на хипофизата. Повишеното ниво на пролактина или други хормони е явен признак за това. Консултирайте се със добър ендокринолог ВЕДНАГА. Отлагането ще ви струва скъпо. Във варна доц. Кирил Христозов е добър ендокринолог, в София това е проф. Протич. Изписването на бромокриптин или парлодел не е решение. Те подтискат нивото на пролактина и не го лекуват. Със спирането им се наблюдава йо-йо ефект. Това са стари препарати които имат много странични действия. Единственият препарат, който е скъп но ефективен това е Достинекс. Осем таблетки за 75лв. Според състоянието ви можете да го пиете половинка на всяка седмица. Тоест за два месец ще ви стигне една опаковка. НО ТОВА ТРЯБВА ДА ПРЕЦЕНИ ЕНДОКРИНОЛОГА! Така че направете си изследвания два месеца подред. Консултирайте се с ендокринолог. Направете си ядрено-магнитен резонанс за да се прецени състоянието на хипофизата. Не отлагайте тези изследвания. Нарушения менструален цикъл, напрегнатите гърди също са симптом на повишения пролактин, организма ви мисли че сте бременна и спира отделянето на яйцеклетки в повечето случаи. Затова забременяването е трудно. Старите препарати са с много странични действия и НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРИЕМАТ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ. Успех.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Prolaktin
« Отговор #22 -: Септември 12, 2008, 13:08:52 pm »
Прочетете това и го запомнете добре!
Високото ниво на пролактина въобще не е безобидно. В повечето случаи то е свързано с смущение в работата на хипофизата. Това е жлеза, която контролира хормоналния баланс в организма намира се в предния дял на мозъка. Когато има аденом /струпване на клетки/ един вид тумор се говори за нарушена дейност на хипофизата. Повишеното ниво на пролактина или други хормони е явен признак за това. Консултирайте се със добър ендокринолог ВЕДНАГА. Отлагането ще ви струва скъпо. Във варна доц. Кирил Христозов е добър ендокринолог, в София това е проф. Протич. Изписването на бромокриптин или парлодел не е решение. Те подтискат нивото на пролактина и не го лекуват. Със спирането им се наблюдава йо-йо ефект. Това са стари препарати които имат много странични действия. Единственият препарат, който е скъп но ефективен това е Достинекс. Осем таблетки за 75лв. Според състоянието ви можете да го пиете половинка на всяка седмица. Тоест за два месец ще ви стигне една опаковка. НО ТОВА ТРЯБВА ДА ПРЕЦЕНИ ЕНДОКРИНОЛОГА! Така че направете си изследвания два месеца подред. Консултирайте се с ендокринолог. Направете си ядрено-магнитен резонанс за да се прецени състоянието на хипофизата. Не отлагайте тези изследвания. Нарушения менструален цикъл, напрегнатите гърди също са симптом на повишения пролактин, организма ви мисли че сте бременна и спира отделянето на яйцеклетки в повечето случаи. Затова забременяването е трудно. Старите препарати са с много странични действия и НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРИЕМАТ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ. Успех.

 8O 8O 8O

Какъв тон. Що така се караш, госте?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Prolaktin
« Отговор #23 -: Септември 12, 2008, 13:49:35 pm »
Не смятам ,че се "кара" , а , че е права....
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Prolaktin
« Отговор #24 -: Септември 12, 2008, 13:52:12 pm »
Аз изобщо не споменавам дали е права или не. Просто тона и не ми харесва.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    vpm

Re: Prolaktin
« Отговор #25 -: Септември 12, 2008, 14:54:14 pm »
"Тона" няма как да го чуете. Не се карам, просто съм минала по този път. Ходене по мъките, въртене в кръг, един порочен кръг от един "специалист" на друг. Излишно губене на нерви, време, надежди и пари. Така, че надявам се да съм помогнала напълно искренно на жените, които имат такъв проблем.
Re: Prolaktin
« Отговор #26 -: Септември 13, 2008, 09:12:26 am »

Съгласна съм с много от написаните неща , но какво предлагаш да се пие при бременност тогава ,щом всичко друго е остаряло .Всички знаем, че достинекс не се пие в това състояние
*
Re: Prolaktin
« Отговор #27 -: Септември 13, 2008, 20:37:24 pm »
Здравей госте ! Явно си минала през тези неща !
Имам въпрос: Резултата от пролактина ми е следния : 48.47 ng/ml  (4.79- 23.30 )
Това много високи стойности ли са?
Лекарката ми стисна зърното и ми показа че имам секрет :(
Но не ми каза че трябва да полежа малко преди да ми вземат кръв или че не трябва да имам полов контакт преди това. каза да го пусна на 8-10 ден от цикъла .А тук чета други неща
Като цяло май ми се струва че ще сменям докторката
Дали да не го пусна отново ?Пак ли трябва да чакам 8-10 ден от цикъла?
А въпросите ми са към всички ако някой може да помогне със съвет ще съм благодарна много !
[/url]
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Prolaktin
« Отговор #28 -: Септември 13, 2008, 21:38:50 pm »
Ако си имала полов контакт вечерта,или си си пипала гърдите,или пък сутринта преди изсл.си пила кафе или си яла ,определено това не е верен резултат.А колкото до това на кой ден от цикъла няма никакво значение,Пролактин може да се изследва по всяко време,само трябва да спазваш-без секс вечерта,без да си пипаш гърдите,сутринта по-най бързия начин като станеш и отиваш в лабораторията,сядаш за 15-20 мин.и тогава даваш кръв.Аз го правя през 2 мес.вече трети път,добре е тези резултати които си писала да не са верни,понеже не са добри ,завишен е двойно.Пусни нови изсл.и дано да са добри.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Prolaktin
« Отговор #29 -: Септември 13, 2008, 22:13:06 pm »
viviq хубаво е предния ден да не си яла месо ,сладко или банани .Няма значение накой ден е от цикъла, но задължително искай да лежиш поне половин час в лабораторията
Re: Prolaktin
« Отговор #30 -: Септември 13, 2008, 23:43:38 pm »
Момичета,на мен доктора ми каза да го изследвам след 11 часа . Мисля ,че и това е от значение.
Re: Prolaktin
« Отговор #31 -: Септември 14, 2008, 00:08:59 am »

А на мен ми го вземат към 6 сутринта, малко след като съм се събудила ,но без да съм ставала
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Prolaktin
« Отговор #32 -: Септември 14, 2008, 05:50:38 am »

А на мен ми го вземат към 6 сутринта, малко след като съм се събудила ,но без да съм ставала
Абсолютно трябва да е сутринта рано,на мен док.ми каза"Без много-вного да се моташ в къщи,само през банята и в лабораторията и по възможност с кола без да караш"-това бяха нейните думи,а колкото до лежането не съм лежала,а сядам във фоайето и почивам 15-тина мин.,но това след 11 ч.ми звучи абсурдно,напротив както казва Мари ако има кой да ти вземе кръв преди да станеш от леглото е супер.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Prolaktin
« Отговор #33 -: Септември 14, 2008, 08:08:27 am »

Наистина е важно  да се взима кръв докато тялото е в покой .Аз си имам медецинска сестра в къщи и ми я вземат рано , ставам и бегом към лабораторията да е нося.Все пак пролактина е стресов хормон .Когато бях в болница ми изследваха пролактина в 3 сутринта , като влезнаха сестрите казаха да не шавам и да не си отварям очите , за да може тялото да остане в покой.
Само за сравнение ще кажа, че веднъж нямаше как да ми вземат кръв в къщи и отидох в лабораторията -там полежах 15 мин и пролактина беше 788.След три дни занесох друга , взета рано сутринта и резултата беше 533.
*
Re: Prolaktin
« Отговор #34 -: Септември 14, 2008, 08:38:56 am »
Благодаря ви момичета !Ще го пусна наново и тогава ще започвам с Бромкриптина (това ми изписа),а аз - голям карък предната вечер правихме секс с моя а сигурно и сладко съм яла щото обичам мн сладкото .Лаборантката кат ме видя щот нямаше други като отидох и вика ела да те бодна и бягай на работа .. и така
Не е изключено пак да е висок - притеснява ме това със секрета от гърдите !
А за бромкриптина док ми каза да пия всеки ден по едно и така 2 месеца ,даже каза да режа хапчето на две щото щяло да ме замаи - агресивни ли са тези хапчета?Защо така ?
Мисля да го пусна на ново и да отида при друг док ,4е тая малко не ми вдъхна доверие !

[/url]
*
Re: Prolaktin
« Отговор #35 -: Септември 14, 2008, 08:39:35 am »
Благодаря ви момичета !Ще го пусна наново и тогава ще започвам с Бромкриптина (това ми изписа),а аз - голям карък предната вечер правихме секс с моя а сигурно и сладко съм яла щото обичам мн сладкото .Лаборантката кат ме видя щот нямаше други като отидох и вика ела да те бодна и бягай на работа .. и така
Не е изключено пак да е висок - притеснява ме това със секрета от гърдите !
А за бромкриптина док ми каза да пия всеки ден по едно и така 2 месеца ,даже каза да режа хапчето на две щото щяло да ме замаи - агресивни ли са тези хапчета?Защо така ?
Мисля да го пусна на ново и да отида при друг док ,4е тая малко не ми вдъхна доверие !

[/url]
*
Re: Prolaktin
« Отговор #36 -: Септември 14, 2008, 09:05:52 am »
Пропуснах да кажа че секрета ми беше като капка вода .Има ли значение това някои казват че тр да е като мляко !А моя беше като вода А сега не знам как ме стисна тя ама аз като се стискам нищо не пуска
Ако някой знае повече за секрета от гърдите моля да сподели !
Благодаря ви предварително !
[/url]
Re: Prolaktin
« Отговор #37 -: Септември 14, 2008, 10:14:43 am »

Аз бих те посъветвала да си намериш свястен лекар-това може би е най-важното.За секрета , аз съм имала много малко и понякога.Самия пролактин ми беше 626 при горна граница 580.Но въпреки това ЯМР показа аденом на хипофизата .За бромокриптина -започни по половинка няколко дни и след това премини на една таблетка.Това е лекарство ,което се почва по схема и се спира по такава.И задължително го взимай по време на хранене.Може да ти се появят колебания в кръвното , да ти се вие свят, но това отшумява във времето
*
Re: Prolaktin
« Отговор #38 -: Септември 14, 2008, 11:29:06 am »
И аz бих те посъветвала да се консултираШ с добър ендокрионолог и да си поискаШ направление zа ЯМР, zа да се иzключи евентуално наличието на аденом.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Prolaktin
« Отговор #39 -: Септември 14, 2008, 12:13:20 pm »
................
Не е изключено пак да е висок - притеснява ме това със секрета от гърдите !
А за бромкриптина док ми каза да пия всеки ден по едно и така 2 месеца ,даже каза да режа хапчето на две щото щяло да ме замаи - агресивни ли са тези хапчета?


Миличка,аз секрет от гърдите съм нямала,за 4 мес.смъкнах Пролакнита на долна граница,но ми изписаха Достинекс,понеже Бромкриптина имал много странични ефекти,вярно Достинекса е доста скъпичък,но не съм се оплаквала от нищо откакто го пия,няма странични ефекти,само трябва при бременност веднага да уведомя ендокриноложката,според мен ако имаш възможност разбира се питай лекаря си за Достинекс.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"