0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Заушка?
« -: Юли 22, 2008, 15:33:18 pm »
Здравейте, понеже не съм много запозната със заушката при мъжете бих искала някой,който има понятие да ми помогне като ми каже дали задължително мъж,боледувал от заушка като дете,остава без поколение ? При всички положения ли е така или има и други варианти ?  :balk_133:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Заушка?
« Отговор #1 -: Юли 22, 2008, 15:44:21 pm »
обикновено, стерилитет се получава като усложнение при мъже, които боледуват от заушка след 18 годишна възраст. ако са боледували като малки деца, не е опасно. също така, не е задължително преболедуването от заушка да води до стерилитет.
дали мъжът има проблеми с фертилността се установява много бързо, лесно и евтино - прави се една спермограма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Заушка?
« Отговор #2 -: Юли 22, 2008, 15:48:27 pm »
jam,благодаря ти за изчерпателния отговор... сега съм по-спокойна :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Заушка?
« Отговор #3 -: Юли 22, 2008, 21:45:14 pm »
В никакъв случай не е задължително заушката да доведе до стерилитет. Брат ми я изкара навремето - имам прекрасен пеменик който ми е одрал кожата (да моята не на баща си :wink:). А и тази зима съпругът на една приятелка преболедува, но това по никакъв начин не се отрази на спермограмата му (и те са с репродуктивни проблеми и след заушката правиха спермограма та знам).
Re: Заушка?
« Отговор #4 -: Юли 23, 2008, 22:13:29 pm »
Thank you very much girls :)
*
Re: Заушка?
« Отговор #5 -: Юли 29, 2008, 22:16:11 pm »
води до стерилитет когато се засегнат и тестисите,т.е.получава се подуване и болка на тестисите,независимо от възрастта,а ако не са засегнати няма проблеми