0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,момичета.След 2 спонтанни аборта реших да търся причина за това и ме насочиха към доц.Конова.Имам записан час при нея на 13.08.08 г.Трябва да си направя имунологични и генетични изследвания.Интересува ме някоя от вас ходила ли е там и доволна ли е?Не знам колко пари ще ми излезе и колко пъти ще трябва да ходя до там?Аз съм от гр.Белоградчик,което е мн.далеч от Плевен.Дори не знам какво точно включват тези изследвания?!Ако можете да ми дадете инфо ще съм ви много благодарна. :ask:
*
Ами зависи от изследванията ,на мен ми излязоха 200лв,ако имаш проблем ще ти назначи терапия.Аз лично съм доволна за сега :)
Нали знаеш,че можеш да пратиш кръв и по куриер? Иначе на мен ми струваха 180лв.- най-стандартни изследвания на НК клетки, антитела и  за тромбофилия. По мнение на повечето гинеколози и ендокринолози в Плевен са най-добри, да не говорим,че са абсолютни пионери  в много от тези изследвания. Само разпитвай внимателно и подробно, защото мен ме накараха да се дигна от София да отида на място в Плевен да си получа генетичните изследвания и да се консултирам с д-р Ковачева поради проблеми, а като отидох се оказа, че рецепционистката е сгрешила и нямам проблеми в генетичните, а в имунологичните, за които си знаех вече и които ще ми лекува ендокриноложката ми тук, в София. Та се поразходих до Плевен без нужда, а и потреперих 2 седмици, пак без нужда. Просто разпитвай подробно и не се оставяй да прекъснат разговора набързо, защото са много натоварени и очевидно изнемогват и стават досадни грешки.
Успех и стискам палци проблемът да се открие и да се преодолее!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Момичета а тези изследвания на веднъж ли ще ми ги пуснат или ще има да ходя 100 пъти до там и за колко време стават готови?
 Взема се кръв наведнъж за имунологичните и генетичните. Моите имунологични станаха за 2 седмици, генетичните за около 3(може и 4 седмици). Имунологичните можешда получиш по пощата или на мейл,генетичните по същия начин , ако няма проблем. Ако е нужно ще те извикат на място ,за да ги получиш и за консултация с генетик.
Здравейте и от мен! Доста отдавна не съм влизала във форума. Аз останах много доволна от екипа на доц.Конова, всички изследвания ми бяха направени 2006 и 2007 отново бях бременна, но този път всичко завърши успешно. Всеки месец ми вливаха имуновенин, 4д изследване на плода и така до 01.11.2007 когато се роди нашия син Павел. Не съжяляваме за избора и средствата, въпреки всички трудности през цялата бременност.
Аз да питам още нещо-на съпруга ми дали ще му правят някакви изследвания?Генетичните не се ли правят и на двамата и изобщо възможно ли е причината за моите спонтанни аборти да е в него? :ask: :ask: :ask:
Аз да питам още нещо-на съпруга ми дали ще му правят някакви изследвания?Генетичните не се ли правят и на двамата и изобщо възможно ли е причината за моите спонтанни аборти да е в него? :ask: :ask: :ask:
Имунологични и генетични - за жената, хромозомен анализ - при двамата партньори.
Здравейте отново от мен!Вчера ходих до Плевен на изследвания-240 лв.ми излязоха,а резултати ще имам след 3 седмици.
Сомо забравих да спомена,че доц.Конова е страхотен не само професионалист,а и ЧОВЕК. :pink_dust_1:
Да така е! Аз затова сега отивам пак в Плевен,за да ме успокои преди следващата бременност.Поне на мен така ми действа. :)Добре че беше тя.Наскоро се интересувах дали правят такова изследване тук във Варна (PLA) и лаборантката ме гледа 5 минути без да реагира,каза че не го е чувала даже!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Аз в нашият град като споменах на лекарите,че ще ходя в Плевен да си направя имунологични,те ми казаха,че се занимавам с глупости!Изобщо не знаеха за какво става въпрос и като ми станат готови изследванията непременно ще им ги покажа,та дано им светне малко.raia успех на теб миличка! :blowingdust: :blowingdust2:
Re: Имунологични и генетични изследвания в КИРМ-Плевен
« Отговор #12 -: Септември 11, 2008, 14:13:07 pm »
Момичета, имам въпрос. Решила съм и ние да направим генетични изследвания в Плевен,вероятно ще изпратим кръв по куриер. Досега нямам бременности,т.е. аз си "самоназначавам" тези изследвания, как да разбера какви точно да направя? Мога ли по интернет да се консултирам с Доц.конова или някой от клиниката?
Re: Имунологични и генетични изследвания в КИРМ-Плевен
« Отговор #13 -: Септември 11, 2008, 21:46:42 pm »
Според мен можеш да попиташ доц. Конова по емайл какви точно изследвания са необходими, а ако се наложи можете и да отидете на място с всички ваши изследвания за коснултация. Доц. Конова е много мила жена и добър професионалист, и вярвам че ще окаже съдействие. Успех!
Re: Имунологични и генетични изследвания в КИРМ-Плевен
« Отговор #14 -: Септември 12, 2008, 09:55:00 am »
Днес е прегледа ми при д-р Емин за да даде своето заключение и диагноза.Имам час и при д-р Тодорова и доц. Конова стискайте палци всичко да е добре. Много ми е притеснено и напрегнато станала съм кълбо от нерви :(
Re: Имунологични и генетични изследвания в КИРМ-Плевен
« Отговор #15 -: Септември 16, 2008, 13:48:56 pm »
Само искам да споделя-много ми стана неловко и тъпо когато споделих с някой от приятелките си,че имам открит проблем в Плевен(следва подробно обяснение),и че при следваща бременност ми е назначена терапия с фраксипарин,аспирин и имуновенин.Знаете ли каква беше реакцията на всички-ти луда ли си,какви са тея глупости,ниога не съм чувала такова нещо,защо не отидеш на друг лекар,я най добре върви в София,стига с тоя Плевен и тн.И това са жени,които не са имали проблеми с бремнноста си и се радват на живи и здрави деца.Толкова ми  е обидно,че хората които нямат проблеми мислят по този начин.Никой не ми вярва че съм на прав път,и че доц Конова е помогнала на много момичета и в нея ми е НАДЕЖДАТА!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Имунологични и генетични изследвания в КИРМ-Плевен
« Отговор #16 -: Септември 16, 2008, 15:30:19 pm »
Момичета може ли някой да напише е-майл на доц.Конова?Благодаря предварително! :ask:
Re: Имунологични и генетични изследвания в КИРМ-Плевен
« Отговор #17 -: Септември 16, 2008, 18:48:09 pm »
eikonova@abv.bg е адреса на доц.Конова.
Re: Имунологични и генетични изследвания в КИРМ-Плевен
« Отговор #18 -: Септември 16, 2008, 18:53:31 pm »
raia 123 и аз при полож.тест за бременност ще съм на същата терапия като теб и моите приятелки,които са вече майки почти всички и не са имали проблеми,ми казват,че това са глупости.Дори родителите ми непрекъснато ми говорят как с мъжа ми сме хвърляли пари на вятъра,но аз не ги слушам и вървам че доц.Конова и екипът и са много добри специалисти и че следващата ми бременност ще е успешна!Успех и на теб и не слушай какво ти говорят другите! :bori_007:
Re: Имунологични и генетични изследвания в КИРМ-Плевен
« Отговор #19 -: Септември 16, 2008, 19:05:52 pm »
Момичета,
иска ми се да използвам тази тема,за да ви питам,дали знаете коя лаборатория в Пловдив изпраща кръв до Плевен.
Днес питах в Медикус Алфа и ми отговориха,че за имунологични изпращат в София,а аз много искам моите да си ги направя в Плевен,но ако трябва да ходя до там едва ли ще е скоро,а ако намеря как да ги пратя мога да го направя до седмица-две.
Благодаря ви предварително!