0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #80 -: Октомври 03, 2009, 23:07:52 pm »
violeta1974, с един и същ термометър меря. Купих си и втори , след фиаското с високата Т, но отбелязвам в графиката само температутите от базалния термометър, с който меря от началото. Не знам защо беше толкова висока БТ, не съм ставала късно, нищо не съм променяла в режима си, не бях болна.. Един Господ знае какво става :)
Сега си чакам вторника и се опитвам да не мисля за това, въпреки че болките в яйчниците ми правят "мисията невъзможна"  :wink: Мъжа ми казва, че с нашия късмет, ще ми дойде в понеделник!  :P

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #81 -: Октомври 04, 2009, 10:57:14 am »
Галионди, кога трябваше да ти дойде? С колко дни вече ти закъснява?
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #82 -: Октомври 04, 2009, 11:58:01 am »
violeta1974, с един и същ термометър меря. Купих си и втори , след фиаското с високата Т, но отбелязвам в графиката само температутите от базалния термометър, с който меря от началото. Не знам защо беше толкова висока БТ, не съм ставала късно, нищо не съм променяла в режима си, не бях болна.. Един Господ знае какво става :)
Сега си чакам вторника и се опитвам да не мисля за това, въпреки че болките в яйчниците ми правят "мисията невъзможна"  :wink: Мъжа ми казва, че с нашия късмет, ще ми дойде в понеделник!  :P
Много странно!!! 8O..За първи път виждам такава висока Т без особенни фактори,които да и са повлияли...Но все пак закъснението си е факт...по принцип колко дни ти е МЦ?Е,нищо не се знае ...може пък и да е станало  :D...Ще стискам палци!!! :D
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #83 -: Октомври 04, 2009, 22:43:21 pm »
По принцип цикъла ми е много шантав, от 29, 30, до 31 дена. С редки изкючения е откарвал и повече, но все около спонтанните аборти, (досега съм с 2 такива и една рядко срещана "ъглова" бременност, беше се имплантирало в левия ъгъл на матката) Това ми е първи цикъл след спонтанния аборт през Юли. Не разбирам защо БТ беше толкова непостоянна в началото, сега пък се укроти и така си стои висока. Днес си направих тест по настояване на мъжа ми и пак - , вече тотално се обърках момичета. Болят ме яйчниците сякаш ми идва от 8 дена вече, толкова дни ми е и закъснението. Ако съдя по деня на Ову, 16ти ден, трябваше да ми дойде на 27ми Септември.

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #84 -: Октомври 05, 2009, 07:12:10 am »
Много странно, наистина. 8 дена закъснение - не е малко.
Като станат 10 дена, иди на лекар или си пусни един кръвен тест. Разбрах, че при вас трябва личния лекар да те изпрати на кръвен тест, но го направи, това ще даде отговор на многото въпроси, които си задаваме.
Дано да е това, за което всички си мислим  :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #85 -: Октомври 05, 2009, 08:59:47 am »
Графиката ти е доста трудна за разчитане.
Има вероятност да е имало повече от 1 фоликул и късна О.
Но и на мен ми е трудно да преценя ако е имало О. кога е била.
Мисля, че може да е била  на 23/24 ден от МЦ - там някъде.
Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #86 -: Октомври 06, 2009, 05:47:58 am »
denis, надявах се да се включиш. Благодаря ти за отговора. Много объркана графика наистина, Утре съм на Пап и ще помоля за един кръвен тест. Нямам никакви надежди, защото покрай 23/24 ден дори не се виждахме с мъжа ми. Нали все работим! С всеки изминал месец все повече ми се променя цикъла, колкото повече се опитваме, толкова по-объркана се чувствам. Мисля си да меря още един месец след като ми дойде и да си почина зимата. Мъжа ми и без това ще е на 2 работи на пълно работно време, едва ли ще имаме време точно когато "трябва". Ще пиша какво става, само да получа някакви отговори от доки утре.
Усмихнат ден от мен :)

Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #87 -: Октомври 06, 2009, 12:07:38 pm »
Ще чакам с нетърпение да пишеш след прегледа при док... :D...
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #88 -: Октомври 07, 2009, 05:07:10 am »
На това му се вика "късмет" .Днес ми зацапа! То трябваше да отида на лекар, че да го уплаша този мой цикъл! Брех какво нещо...
Взеха ми кръв, сега ще чакаме и Пап-а да се върне, дано е ок.
Тук процедират хормоналните изследвания по различен начин. На 3ти и 10ти ден от цикъла. Сега само да ми "свърши" (дано почне най-после!) и ще се изследваме Докторката ми предписа "Кломид" (Clomid) Фертилно лекарство, което предизвиква отделянето на повече от една яйцеклетка. Аз не съм много запозната, но тази вечер ще ровя из нета да намеря повече инфо. Чела съм доста из форума, наясно съм, че не е за всеки, но в тази клиника така добре се отнасят и обясняват, мисля, че си разбират от работата. Засега ще чета, ще видим после дали ще го пия..
Благодаря на всички за отговорите, не знам какво щях да правя ако ви нямаше.
Прегръдки.

Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #89 -: Октомври 07, 2009, 11:45:47 am »
Е,може пък да си остане само розово течение... :lol:...надеждица има докато не тръгне червената с метлата... :witch: :D
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #90 -: Октомври 07, 2009, 20:45:17 pm »
Здравейте,този месец се надявам чудото да е станало,от  12 дни температурата се задържа около 37 градуса,от вчера спадна на 35.5-35.6 и вещицата очаквах,но засега нямам М.Въпреки този спад мога ли да имам още надежди този месец ?


*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #91 -: Октомври 07, 2009, 21:08:38 pm »
galiondi, аз навлизам във втори месец изследвания в клиника в Пенсилвания и също ме гласят за "лека" стимулация с Clomid. Зная обаче, че преди това задължително се прави цветна снимка, за да се установи проходимост на тръбите. Тази стъпка отметнала ли си я?
Дано кръвните изследвания дадат добър резултат!

nikid, тази тема е за личната графика на galiondi - питай в общите теми или си пусни нова.
« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 21:11:04 pm от cigularche »
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #92 -: Октомври 08, 2009, 04:29:49 am »
Привет от мен. Дойде "червената с метлата" :) Ех violeta1974 как ме разсмя само. Хич не ми беше до смях днес, като се събудих и видях "гостите"  ама с нови сили напред и този месец:)
cigularche, аз малко се опасявам за Clomid-a, ама мечка страх мене не.. От много време се мъчим с мъжа ми, решени сме на всичко. Цветна снимка си правихме миналата година през Юни, едната ми тръба не беше много проходима, но пък и оттам ми беше и лапароскопията, (че ни сполетя cornual pregnancy и трябваше да ме оперират) Докторката ми не се притеснява от това, смята, че е и възможно да е било спазъм. Сега през Юли като забременях, мисля, че беше където трябва, само дето не се задържа. Сподели моля те при теб как стоят нещата. Застраховката ти поема ли нещо по тези изследвания? Днес като си купих Кломид-а и се оказа, че не се поема от моята застраховка... Беше $18 от аптеката във Wallmart. Разкажи през какви изследвания мина досега.


nikid Не искам да те обезкуражавам, но при мен когато БТ падне под 36.85 и ме сполетява "червената с метлата" Ако е само единичен случай и пак скочи на следващия ден, има надежда. Надявам се при теб да е така :)

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #93 -: Октомври 08, 2009, 08:04:27 am »
За Кломида - ако е назначен от лекар и е тест  за да се разбере как ще реагират яйчниците - добре.
Но ако си е наистина стимулация е необходимо да се направи:
-Спермограма
-Тест за проходимост на тръбите
-И - Задължително да си под лекарско наблюдение /ФМ/
Кломида се приема по схема и не е нещо безобидно.
Ако не си сигурна, че ще кексите когато трябва - по-добре не го приемай този Кломид.
Аз дори съм превърженик на Стимулацията +  Инсеминация  :D /за по-сигурно/ :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #94 -: Октомври 08, 2009, 17:34:58 pm »
Както винаги, много добре го е обяснила Денис.
Гали, точно това са засега моите изследвания (ЦС, спермограма, ФМ, хормони) и такава стимулация ми предстои - с инсеминация.
Ще ти пиша на лични за застраховката и други подробности, за да не разваляме темата ти.
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #95 -: Октомври 09, 2009, 03:41:19 am »
Привет.
cigularche и denis благодаря ви за отговорите. Коломид-а ми е предписан само за 1 месец, Утре ще ми вземат кръв за хормонални изследвания, другия Петък също. Споменаха Пролактин, и нещо друго... де да можех да си спомня, но беше свързано с хормон, който причинява Диабет? МАлко съм "боса" по тези въпроси, опитвам се да наваксам колкото се може повече информация. Засега решиха да не правим спермограма, защото проблема при нас е , че забременяваме, но след това следва спонтанен аборт. Този месец със съпружеството имаме малка ваканцийка 6-7 дена, ще се концентрираме върху бебеправене, да видим какво ще стане.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #96 -: Октомври 09, 2009, 07:57:56 am »
Привет.
cigularche и denis благодаря ви за отговорите. ........
Хормона е Инсулин /за диабета/
Пиши какъв е резултата.
Успех с изследванията  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #97 -: Октомври 30, 2009, 03:20:40 am »
Добро утро на всички ранобудници:)

Моля да се включите с коментари по графиката ми, евентуална дата на Ову. Засега се оформи хубава графика, дано си остане такава до край!
Боли ме кръста, не се търпи! Само мога да се надявам да е "на хубаво" :)

Лек ден от мен, много усмивки и  :bfp:

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #98 -: Октомври 30, 2009, 07:39:13 am »
Я каква хубава графика си спретнала  :D. Пу, дано да се е получило.  :crossfingers: Ще те наблюдавам с интерес. Ще почакаме още най-малко 1 седмица.
*
Re: Моля ви погледнете ми графиката :)
« Отговор #99 -: Октомври 30, 2009, 10:30:29 am »
Страхотна графика  :D....
Мисля, че правилно си отбелязала деня на О.  :wink:

:crossfingers: :bfp:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!