0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #460 -: Октомври 09, 2010, 12:39:13 pm »
Търсих разни естествени подсладители  /като стевия и т.н. / и попаднах на Агавето - просто до сега незнаех,
че е с Нисък ГИ , което за ИР е добре.
Поръчах си го - ще дам отзиви.
Ето ви и една статия.

АГАВЕ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #461 -: Октомври 09, 2010, 22:31:46 pm »
Дай и кг. де, :) не се измерваме по височина ...как ме разсмя само :)

А да, забравих по инерция, ами 53-56 най-често 55-56 кг.  :)
Така става ли?
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #462 -: Октомври 11, 2010, 16:59:11 pm »
Правиха ми изследване с 75 гр.глюкоза.
На 0 резултатът е:инсулин-11.97,а глюкозата-3.5
на 60 мин.инсулин-112.02,а глюкоза-4.7
на 120 мин.инсулина е 121.13,а глюкозата 6,8.

....след като доктора видя резултатите ми назначи лечение Сиофор.
Според него инсулина е твърде висок и това е лекарството,което ще го поттисне.
По неговите думи не е нищо сериозно,но аз определено съм претеснена.Каза още,че ако сега не пия тези лекарства,след 10-тина години инсолина ми може да се изчерпа.

Какво да правя-незнам.Има ли някой с резултати подобни на моите?
На какво се дължи високия инсулин,каква е нормалната стойност и опасна ли е моята?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #463 -: Октомври 12, 2010, 20:27:23 pm »
Mim_si определено си с ИР.
Не е опасно и ако спазваш предписанията на лекаря - всичко ще се оправи. Не е задължително да развиеш Диабет 1
Има много инфо за ИР - прочети :) в интернет

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #464 -: Декември 04, 2010, 16:18:17 pm »
Здравейте !
След два опита инвитро, първия успешен, но завършил с мисед в 8 г.с., втория неуспешен, това беше едно от изследванията, които все още не бяхме направили. Първият опит беше ИКСИ (проблем в бройката на сперматозоидите), оплодиха се всички яйцеклетки. При втория опит спермограмата беше със значително подобрение, при което опита беше сплит - половината яйцеклетки инвитро оплождане, другата половина-ИКСИ. От инвитрото не се оплоди нито една, от ИКСИто отново всички, но със забавено развитие. Затова днес направихме изследването, и ето резултатите :
Моите резултати :
Глюкоза - 0 час     5.13 mmol/l Веноз. от 3.8 до 6.1
Глюкоза - I-ви час  3.92 mmol/l За оценка от лекар
Глюкоза - II-ри час 3.48 mmol/l За оценка от лекар
 
Инсулин - 0 час     5.30 mkU/ml Cутрин на гладно до 15
Инсулин - I-ви час 25.3 mkU/ml За оценка от лекар
Инсулин - II-ри час 9.20 mkU/ml За оценка от лекар


Резултати на мъжа ми :
Глюкоза - 0 час      5.36 mmol/l Веноз. от 3.8 до 6.1
Глюкоза - I-ви час  13.18 mmol/l За оценка от лекар
Глюкоза - II-ри час  5.05 mmol/l За оценка от лекар
 
Инсулин - 0 час      10.1 mkU/ml Cутрин на гладно до 15
Инсулин - I-ви час  219.9 mkU/ml За оценка от лекар
Инсулин - II-ри час  89.4 mkU/ml За оценка от лекар

От изчетеното дотук разбирам, че явно има проблем при съпруга ми, за себе си обаче не съм сигурна. Глюкозата не ми се е повишила изобщо на първия час, даже на втория е с по-ниски стойности. И инсулина на втория час не се е върнал в първоначалните стойности.
При всички положения ще запиша час за консултация с ендокринолог, но моля и за вашето мнение.
Благодаря.

 

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #465 -: Декември 04, 2010, 18:32:25 pm »
Сисе, при теб не виждам проблем, но при мъжа ти определено има. Задължително на ендокринолог, да му предпише лечение и да го почва. Нашият успешен опит беше след 3 месечен прием и на двамата на Сиофор. И двамата имахме проблеми.
Много съжалявам за неуспеха :?
Успех, мила!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #466 -: Декември 08, 2010, 15:15:10 pm »
Сиска преди месец се наложи да направя обременяване с глюкоза и моите резултати на инсулина са по-високи от на мъжа ти. При мен на 3тия час вместо да пада той е най-висок и е към 230.
Предписаха ми метформин с дневна доза 750 и малко диетка.
Не е страшно, но е хубаво да се вземат мерки за да не се задълбочи проблема, защото инсулиновата резистентност е пред диабетно състояние!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #467 -: Декември 08, 2010, 17:46:17 pm »
Благодаря момичета!
Вече записах час за ендокринолог, на 29.12., след това ще пиша какво ни е казала д-р Сарджева.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #468 -: Декември 26, 2010, 11:57:16 am »
Момичета,
а какви изследвания касаещи ИЗ се правят след раждане-аз имах такава преди да забременея?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #469 -: Декември 26, 2010, 12:04:31 pm »
Момичета,
а какви изследвания касаещи ИЗ се правят след раждане-аз имах такава преди да забременея?

Доколкото знам трябва да изчакаш известно време след раждането.
Иначе се прави обременяване с глюкоза където се проследява освен кръвната захар и инсулина!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #470 -: Декември 26, 2010, 21:32:59 pm »
На 40-тия ден от раждането се прави обременяване с глюкоза.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #471 -: Декември 26, 2010, 23:23:54 pm »
Инке Тинке, защо на 40-ия ден? А между другото, може ли да се пие метформин по време на кърмене? Питам, понеже живот и здраве смятам да кърмя /ако имам кърма/, а след като забременях прекратих приема на Сиофора по препоръка на лекаря ми. Ще ми се да възобновя лечението възможно най-бързо, ако е възможно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #472 -: Декември 27, 2010, 11:46:40 am »
Нямам идея защо на 40-тия ден- така ми казаха, друг въпрос,че не отидох...Първо не знам как щях да оставя малко бебе за толкова време и после тая глюкоза в кърмата....Мисля,че това е срокът, в който се възстановява баланса на инсулина.Иначе на мен ми спряха Глюкофажа, защото преминава в кърмата...Още не съм го подновила, но какви кила трупнах- не е истина...
Аз го приемах в намалена доза през цялата бременност- казаха ми,че е важно за развитието на плода да нямам скокове в инсулина. В 18 г.с. правих обременяване, но не с глюкоза, а с въглехидратна закуска- мазна баничка.
« Последна редакция: Декември 27, 2010, 11:50:52 am от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #473 -: Декември 27, 2010, 22:20:01 pm »
Ясно, значи може и след 40-ия ден. Ще видим  като му дойде времето. Моя доктор ми забрани категорично да пия метформин по време на бременността. Засега нямам проблеми. Дори учудващо за моя милост, почти не ям сладко. Качила съм 12 кг, в 8 месец началото съм. Мисля, че добре се движа. Ще видим като родя...
Благодаря, Инки Тинки!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #474 -: Декември 28, 2010, 11:59:58 am »
в коя седмица от бременоста се прави изследването. аз правих обременяване с глюкоза в 22г.с и ми казаха към края да си направя пак, но не запомних има ли точна седмица или когато реша.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #475 -: Декември 28, 2010, 13:30:00 pm »
Аз го правих в 18 г.с. и, тъй като беше добро, ми казаха чак на 40-тия ден след раждането отново да отида.
По време на бременността качих 8 кг., но после....Още не съм отишла да си направя ново изследване и съответно не съм подновила приема на Глюкофаж.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #476 -: Декември 31, 2010, 13:00:24 pm »
в коя седмица от бременоста се прави изследването. аз правих обременяване с глюкоза в 22г.с и ми казаха към края да си направя пак, но не запомних има ли точна седмица или когато реша.

Обременяването с глюкоза по време на бременност е опасно! Прави се само веднъж, а от там насетне ако има проблем контролите се правят с кръвно захарен профил!
Това количество глюкоза което се пие за изследването натоварва много и може да доведе до лоши последствия!
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #477 -: Януари 05, 2011, 12:16:06 pm »
Здравейте, моля за коментар на резултатите от изследването за инсулинова резистентност. Имам планирана инсеминация този месец, и в момента съм на стимулация(имам СПКЯ), тук чета, че инсулиновата резистентност не се отразява положително при евентуална бременност.Как се третира и чрез повторно изследване ли се проследява? Запади поликистозата пия Метфогамма. Ето и резултатите:


Глюкоза 0'     6,4mmol/l 
 
Глюкоза 60'    14,1mmol/l 
 
Глюкоза 120'   8.6mmol/l 

Инсулин 0'     11,4 µIU/ml 3 - 25

Инсулин 120'   131,0µIU/ml 3 - 25






Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #478 -: Януари 05, 2011, 12:22:31 pm »
Липсва измерване на инсулина на 60-та мин., но стойностите му на 120-та са много високи. Консултирай се с този, който ти е назначил изследването(предполагам,че е ендокринолог)- прилича на класическа инсулинова резистентност. Лечението ще ти го назначи лекар в зависимост от случая...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #479 -: Януари 05, 2011, 13:07:17 pm »
Ами не знам защо, но са ми пуснали инсулин само на 0-ва и на 120-тата минута....Ще се консултирам с ендо, възможно най-бързо, защото не знам дали ще трябва да се отмени инсеминацията? ИР абортивно състояние ли е ?