0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #60 -: Ноември 18, 2008, 01:25:46 am »
за период от около една година напълнях от 48 до 58 кг. като не съм променяла нищо в хранителния си режим ; напълняването ми е съсредоточено основно в коремната област- като талпа съм :oops:; никога не съм обичала сладко ... намалено либидо.Този цикъл - преждевременна лутеинизация. :(
 

Фаталче, как си с щитовидната жлеза? Тези симптоми конкретно повече приличат на проблеми с щитовидната. Аз в края на пролетта и нач. на лятото напълнях така и посетих д-р Тодорова с това притеснение. Оказа се проблем с ТСХ-то, тя спомена и за вероятност някакво автоимунно заболяване да се включва при мен, но повече не сме дискутирали темата - нямаше данни... След като започнах приема на л-тироксина като че ли нещата около ханша се понормализираха, с либидото също...
За съжаление по въпроса за инсулиновата резистентност не мога да помогна. Дано някой знаещ се включи и мен ме вълнува...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #61 -: Ноември 18, 2008, 06:40:07 am »
 Хормоните на щитовидната жлеза бяха в норма при последното изследване от януари месец , при аборта.
 Д-р Тодорова къде мога да намеря за консултация?
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 06:59:39 am от fatalwoman »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #62 -: Ноември 18, 2008, 08:54:53 am »
аз също порядъчно натрупах в областа на корема  ,но  не виждам откакто пия  тироксина  нещата да се  подобряват -  имам вълчи апетит- и никак не  намалява :? .Вярно ,че от година  зарязах фитнеса,а преди бях много редовна във   тренировките,а сега от дъжд на вятър.

ето тук за д-р Тодорова :wink:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=29021.0
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 08:58:27 am от nimika »


*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #63 -: Ноември 18, 2008, 11:18:34 am »
Здравейте момичета,
и на мен ми откриха инсулинова резистентност.Бях при Д-р Тодорова и тя ми изписа Метформин,Бабини зъби,ДХЕА и Л-аргинин-за подобряване качеството на яйцеклетките,тъй като имам 3 неуспешни ИКСИ и Д-р Стаменов смята ,че е заради лошото качество на яйцеклетките-имам 1 яйчник в недобро състпяние и съм на 36 години.Въпроса ми е колко време да пия Метформина за да подейства.преди 7 дни го започнах,а следващия ми опит ИКСИ ще бъде може би месец февруари-март 2009г.?
Освен това имам и излишни килограми-качих 5 кг за 3 месеца,и имам вълчи апетит особено за сладко.
Моля за вашите съвети и споделен опит.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #64 -: Ноември 18, 2008, 14:27:56 pm »
Angy_baby 
Моето инвитро най-вероятно ще е края на февруари ,март.Аз пия 1 таблетка дневно метформин 500 от 2 месеца и смятам да го продължа до март -живот и здраве положителен тест.Някъде четох ,че както сперматозоидите ,така и яйцеклетките  зреят около три месеца ,затова мисля поне 3 месеца да го пия преди инвитрото.Освен това е важно да се знае ,че метформина не трябва да се спира рязко-мисля да започна плавно намаляване на дозите при положителен тест-може би ще мина на 1/2 или 1/4 таблетка на ден.Това зависи от д-р Тодорова.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #65 -: Ноември 18, 2008, 14:36:36 pm »
мерси много Малинкап.
И моето ИКСИ ще е тогава-живот и здраве.Дано имаме успех!
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #66 -: Ноември 18, 2008, 19:16:00 pm »
Хормоните на щитовидната жлеза бяха в норма при последното изследване от януари месец , при аборта.
 Д-р Тодорова къде мога да намеря за консултация?
Виж, fatalwoman, и моите тогава бяха в норма - 2,3, един месец след миседа. Само че аз след като започнах да пълнея, без промяна в режима, си пуснах отново щитовидните хормони, така и така правих други... Е, оказа се, че ТСХ ми е 3,7, т.е. над нормата, която по новите стандарти е 2,5.
Преди месец ми обясниха, че ТСХ-то при бременност пада от само себе си, затова и се налага веднага при положителен тест нови изследвания и корекция на дозата на л-тироксина. До 40 дни след бременност, хормоните все още са под влияние на бременността. Така че стойността на изследване преди този срок не може да се взима за показател. Направи нови изследвания на жлезата, поне ТСХ! (това е малко спам по темата, но мисля, че нещата имат връзка. При по-високо ТСХ, се деформира целият процес на овулация, на менструалния цикъл)А най-добре е наистина да се консултираш със специалист. Но ако отидеш с готови изследвания си една крачка напред.(д-р Тодорова иска освен ТСХ и ТАТ и МАТ, като за първи път и ФТ4)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #67 -: Ноември 18, 2008, 19:48:55 pm »
Аз пак се намесвам за коментар моля! :(Пил ли е някой тези лекарства в комбинацияпо време на бременност , преднизолон, аспирин метформин , клексан инжекциивесел дуе, и вливания на имуновенин! :?
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #68 -: Ноември 18, 2008, 21:31:25 pm »
Аз пак се намесвам за коментар моля! :(Пил ли е някой тези лекарства в комбинацияпо време на бременност , преднизолон, аспирин метформин , клексан инжекциивесел дуе, и вливания на имуновенин! :?
isev, аз имам предписани само аспирин,фраксипарин, вливания, пия и някои други. Повече от това не мога да помогна. Ти се притесняваш дали не са много лекарствата. Има лекарства и лекарства. Тези са от групата, които протектират бременността. Така че да ги пием, означава че правим всичко възможно една бременност да върви нормално...
Весел дуето когато го търсих в края на август беше спрян вносът, дали е пуснат на пазара - дълбоко се съмнявам. При положение, че ще пиеш аспирин и ще ти бият клексан, весел дуето би трябвало да отпадне (не знам и доколко коректно е да се ползва от бременни, при хепарина поне има достатъчно данни при бременност).
Предполагам, че си се насочила към опитен акушер-гинеколог, който да те следи. Той е този, който определя какви медикаменти да приемаш при опити и по време на бременност! Ще се съобрази с мнението на ендокринолози и имунолози, но акушер-гинекологът, който е наясно със стерилитета и репродуктивните неудачи, е водещата фигура.
Направи ли консултацията с д-р Виолета Димитрова или друг специалист?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #69 -: Ноември 19, 2008, 10:35:49 am »
 Резултатите от теста за инсулин резистентност за колко време стават готови?
ognyana , мерси!
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #70 -: Ноември 19, 2008, 13:31:18 pm »
Огняна незнам  аз намерих Весел дуе в Италия ще ми го донесат въпроса е защо да не се приема по време на бременност ,на  мен Тодорова ми го изписа да го пия по едно през ден,заедно със всички други неща накуп и се притеснявам дали е нопрмално толкава мнаго лекарства! 8O
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #71 -: Ноември 19, 2008, 13:45:48 pm »
аз искам да питам нещо-нали все неразбрала  :oops:
д-р Тодорова ми каза да пусна  в лабораторията на Пенчо Славейков ,където тя приема :
-обременяване  с глюкоза 
-кр захар
-инсулин
там ми казаха някакви  много  ниски цени - за  обременяване  с глюкоза  8 лева , а   кандиларов 75 лева -очевидно съм питала за различно изследване или не сме се разбрали.
Теста за инсулинова  резистентност и обременяване  с глюкоза едно и също ли  е?

То  е ясно ,че  ще правя  това  което  д-р Тодорова  ми каза  :wink:-а и по изгодно  е - добре че не се юрнах в  Кандиларов самичка.

и още нещо -да  си пия ли Тироксина преди изследването/ казаха на гладно ,н поне малко вода  може ли да съм пила?/  или да изчакам и да питам   на място ?
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 13:49:36 pm от nimika »


Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #72 -: Ноември 19, 2008, 14:11:41 pm »
nimika аз правих обременяването там където работи д-р Тодорова,струваше ми 50 лв.,незнам какви са тези 8 лв май наистина нещо не си разбрала :)Отиваш в 8.30 без да си пила лекарствата(ще ги изпиеш после като си тръгнеш) и без да си яла и казваш че си за обременяване с глюкоза.За водата може да пиеш,лаборантката ми каза да се стремя да пия повече вода през цялото време,а ако някъде се разхождам за да минава времето да ходя нормално без резки и бързи движения.Така беше при мен,не се притеснявай,всичко ще е наред.Успех и да пишеш как е минало и резултатите разбира се

*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #73 -: Ноември 19, 2008, 14:13:27 pm »
Огняна незнам  аз намерих Весел дуе в Италия ще ми го донесат въпроса е защо да не се приема по време на бременност ,на  мен Тодорова ми го изписа да го пия по едно през ден,заедно със всички други неща накуп и се притеснявам дали е нопрмално толкава мнаго лекарства! 8O

На мен също ми е предписан Весел Дуе, но няма да го взимам. Въобще нищо без разрешението на акушер-гиноколога си повече няма да взимам!
При положение, че се приема и аспирин и хепарин, взимането на трети такъв препарат е излишно/много според мен. Срещала съм мнения, че някои момичета от неприязън към инжекциите търсят вариант да взимат таблетки, Весел дуето дава възможност. И мен ме е страх от ежедневни инжекции, но след като съм се решила на тази постъпка, ще си ги бия и толкоз, няма да си правя експерименти със собственото тяло, заради емоция от такъв характер.
Защо не искам да приемам Весел Дуето - прочети връзката
http://www.csc-bg.com/veseldue.php

Фаталче, съжалявам, мила, опитвам се да си спомня за колко време ми стана готов теста за инсулинова резистентност, но не мога да си спомня, правих го през февруари. Не чаках дълго, може би стана на същия или следващия ден, но ще подведа...

Тестовете обременяване с глюкоза и за инсулинова резистентност са два различни теста. Обременяването струва 8 лв. За инсулиновата резистентност - февруари съм планила 70 лв., но тук влиза и изследване на тестостерон и Дхеас, не помня точната цифра.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #74 -: Ноември 19, 2008, 14:20:32 pm »
nimika забравих одеве да ти кажа да си носиш глюкоза,продава се в аптеките на прах,струва стотинки и друго да те попитам д-р Тодорова не ти ли е написала на един лист за какво те изпраща да изследваш,мисля че трябдва да имаш отиваш с него показваш го и така.Взимат ти кръв на 0,60 и 120 мин.за кръвна захар и инсулин.
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 14:22:25 pm от ninkata1 »

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #75 -: Ноември 19, 2008, 14:27:14 pm »
ами не  ,защото  ние сега контактувахме по е мейла и телефона.
Просто ми е много сложно от провинцията да направя преглед при нея и после да чакам за резултатите -а така  с резултата  направо на преглед.
 
Това  с  теста за инсулинува резистентност  е моя идея  ,т.к   четох  разни неща, с поликистоза съм ,напоследък  -вълчи апетит въобще и в частност  за сладко  , качих няколко килца ...и така.

Реших ,че  това  не съм изследвала  и  миу е  време :wink:,ама няма да ми е  излишно .
По нагоре писах ,че  в  началото заради поликистозата  д-р Тодорова ми бе  предписала Сиофор ,но  аз без изследвания  не исках току така да  го пия  ,а и гинеколога не погледна много положително.

Ще съм благодарна ако някой ми каже -вода  нали може да пия преди изследването,че дълъг ми е пътя и със сигурност ще ожаднея?
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 14:30:46 pm от nimika »


Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #76 -: Ноември 19, 2008, 14:35:03 pm »
niimika всичките тези работи които описваш ги имам и аз.Отивай смело и не се притеснявай,за водата няма проблем дори ще те карат да пиеш през цялото време.Успех.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #77 -: Ноември 19, 2008, 14:44:37 pm »
благодаря,ninkata1 .
В моя  град сега се  оказа ,че знаят какво е  обременяване  с  глюкоза и  го правят /вчера за тест за инсулинова  резистентност  като питах -не правеха  8O/
По би ми било удобно тук да се изследвам ,но никога  нищо не  изследвам тук ,така че май  утре  пак съм софиянка.
По тел  д-р Тодорова ми каза:обременяване  с глюкоза  ,кр захар,инсулин -  неудобно ми е пак да я  притеснявам  :oops: ,за да питам  -дано в лабораторията   на Славейков утре  ме разберат!!!
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 14:54:23 pm от nimika »


*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #78 -: Ноември 19, 2008, 17:46:45 pm »
Огняна ,кой ти го предписа Весел дуе Ф Тодорова ли? И защо няма да го пиеш при положени е ,че усилва ефекта на хепарина  и при кой гинеколог ходиш?Аз ще се консултирам с Димитрова ,макар че Конова ми каза да го пия и не е проблем ,но докато не се консултирам с Димитрова и аз няма да го пия!При теб какви са проблемите ?Може би моите са в повече та затова! 8O
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #79 -: Ноември 19, 2008, 18:06:13 pm »
 Вече разбрах ,че тестовете обременяване с глюкоза и за инсулинова резистентност са два различни теста.  Кой за какво е показателен, обаче не ми е ясно?
 Не са ми назначени от лекар все още , но ми се иска да вървя с една крачка напред в изследванията и за първи преглед да съм готова с резултатите и да коментираме с докторката.