0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #40 -: Октомври 08, 2008, 23:13:13 pm »
Grace ,аз също съм пациентка на д-р Тодорова за инсулинова резсистентност.Това,коеото тя ми обясни ,че ако не регулирам инсулина ще имам проблеми с качеството на яйцеклетките по време на стимулацията.Сега разбрах ,че метформина предотвратява хиперситмулация.При мен го имаше този момент при първата ми стимулация на лимитиран цикъл.Лекуващия ми лекар ми каза ,че не иска да рискува с по-високи дози ,защото щели да тръгнат много яйцеклетки.Сега поне знам повече и съм се доверила на д-р Тодорова.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #41 -: Октомври 09, 2008, 00:16:53 am »
не знам дали намалява броя на яйцеклетките, но е сигурно, че подобрява качеството им. Що се отнася до режимите, достатъчно е да се чете съдържанието на опаковките и да се избират храни с по-малко въглехидрати. Особено препоръчителни са суровит зеленчуци във вид на салата. Всички меса(особено пилешкото) също са бедни на въглехидрати. Може да използвате фруктова захар, не, че не е въглехидрат, но е по-лесно усвоима и оттам по-безвредна. по-читави са сложните въглехидрати от естествен произход. Помага и разделното хранене-да се комбинират еднотипни храни- в нета има безброй примерни режими. Освен това, когато сте на препарата, ще забележите естествено снижаване на потребността от сладки неща. Аз, например, пиех по 1-1.5 литра кола на ден! Много се чудех как ще я избягвам, но като започнах Глюкофажа от само себе си спря да ми се пие.
Моят проблем с нисковъглехидратната диета са плодовете, защото не мога без тях. Като споделих с д-р Тодорова, тя каза, че естествено ще си ям плодове, все пак нямам диабет, а и ползата от тях е стократно по-голяма.
Никак не е трудно да се спазва НВД.
Аз в момента излизам от 20-дневен период на гладолечение и ,трябва да ви кажа, че дори и това не е сложно, та какво остава за НВД.
Спортът (аеробни упражниния)пр умерен сърдечен ритъм от ок. 120 е най-ефективен за изгаряне на въглехидрати. Става малко тичане, малко каране на колело или велоергометър. Аз използвам кростренажор. Стига да не е ходене, защото не е достатъчно. Силови упражнения също не помагат много. Нито претоварването. Тогава се трупат или развалят мускули.
sia, на пръв поглед си причлича на нормална лека инсулинова резистентност. Нормално е захарта да не се вдигне, щом инсулинът не я пренася качествено. Паднала е по, вероятно, по същата причина. Но тези стойности на инсулина са толкова близо до нормалните, че не би трябвало да са голям проблем.
Успех!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #42 -: Октомври 09, 2008, 09:11:48 am »
 
Подкрепям Inke Tinke напълно. Аз се записах на йога , въртях около час на ден велоергометър  и понеже беше април ходех доста пеша. Апетита сякаш изчезна от себе си , неща без които не можех просто спряха да ми се ядат. За около месец и половина свалих 12 кг и се чувствах като преродена -кипях от енергия и бодрост.Мисля, че ако сме достатъчно упорити нещата се случват!За това време инсулина и кръвната захара паднаха като стойности чувствително ,което е най-важното
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #43 -: Октомври 09, 2008, 09:17:05 am »

 sia, на пръв поглед си причлича на нормална лека инсулинова резистентност. Нормално е захарта да не се вдигне, щом инсулинът не я пренася качествено. Паднала е по, вероятно, по същата причина. Но тези стойности на инсулина са толкова близо до нормалните, че не би трябвало да са голям проблем.
Успех!

И д-р Тодорова потвърди, че не са лоши изследванията. Ще се видим с нея, ама заради щитовидната.

За храненето - аз спазвах диетата, която д-р Тодорова ми прати, ама с втората част не можах да се справя - антицелулитната диета. За вечеря като гарнитура на месото е предвиден кафяв ориз, просо или ечемик. Ми не мога да хапна такова неща. А пък за обяд една бедна зеленчукова супичка. Явно ще си ги нося килата. Пък докато пазех първата част даже пак качих един килограм. :?
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #44 -: Октомври 09, 2008, 14:06:21 pm »
Мари, пишеш, че си се записала на йога  :D Би ли споделила повече - къде, как протичаха занятията, изобщо струва ли си? И аз мислих да се занимавам малко с това, спомага ли да речем за редуциране на стреса?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #45 -: Октомври 09, 2008, 22:49:10 pm »
не съм практикувала йога, но от всичко прочетно стигам до извода, че едоста добро нещо, ако не за друго, то поне за релакс, така че, и аз очаквам инфо.
sia, така или иначе не можеш да не приемаш въглехидрати, защо не си хапваш бял ориз(басмати, например), но по-рядко, а вместо зеленчукова супа на обед, може парче сочно пилешко филенце на скара с лимонче...мммм!
Виж в сайтовете за културизъм, има много разнообразни рецепти с изчислени калории и въглехидрати. И последно, следиш ли колко сол поемаш ? не бива да е повече от 3-4гр. дневно, като се включва и "скритата сол", която е в готовите продукти, дори във филетата и някои меса. За 20 дни без сол свалих близо 15 кг. Тя е много по-страшна от захарта или мазнините. Ако не ви досаждам, ще ви разкажа още за моите експерименти по повод излишните ми килограми.
Успех!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #46 -: Октомври 09, 2008, 23:49:59 pm »
Инке Тинке, без сол не мога. Имам ниско кръвно и това ми е оправдание, за да ям сол. Факт е че ползвам предимно калиева с ниско съдържание на натриев хлорид, ама пак си е сол. Не ям колбаси и други подобни, за да има скрити. Единствено опитвам храната на детето преди да я дам, за да съм сигурна че ще и хареса.

Важното е, че изследванията са добри, пък килограмите ще ги борим някак.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #47 -: Октомври 10, 2008, 10:09:31 am »
Ами момичета аз бях много доволна от йогата.Ходех два пъти в седмицата по час и половина е занятието.Вярно , бях попаднала на много добра инструкторка ,която се отнесе  с разбиране по отношение на болестите ми-освен инс резистентност имам аденом на хипофизата.Специално ми показваше упражнения ,която засилваха дейността на хипофизата и такива за подобряване обмяната на веществата.Подейства ми невероятно отпускащо на психиката-оттам си тръгвах като преродена .Физически сияех също, но мисля че нещата са комплексни-движение, йога и велоергометър.С нетърпение чакам като родя пак да започна с йогата -невероятно е :bighug:
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #48 -: Октомври 24, 2008, 12:01:23 pm »

Здравейте.Аз сьщо приемам СИОФОР-метформинов препарат,поради завишени стойности на тестостерон ,андростендион и DHEA.Искам да ви попитам по колко го приемате на ден,защото аз го приемам по половинка на ден,после ще увеличим дозата.Достатьчно ли е.Каква диета се спазва,аз не сьм пьлна,но 4,5 кг може да сваля.Инсулина и захарта ми са добри.Май трябва да огранича вьглехидратите.Помогнете сьс сьвет Благодаря ви.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #49 -: Октомври 24, 2008, 13:17:00 pm »
Привет и от мен  :)
От три седмици взимам метформин по 1 таблетка дневно.
Определено има резултат.
Първо забелязах гъста цервикална слуз около овулацията-преди нямаше такова нещо,въпреки,че пак се вдигаше LH хормона.
Освен това се пощипвам ,и като че ли  шкембето  намалява  :D
Засега все още ме е страх да се кача на кантара,но и това ще стане  :D
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #50 -: Октомври 26, 2008, 01:23:04 am »
Момичета, както вече обсъждахме по-горе, метформинът (Сиофор, Метфогама, Глюкофаж) се отразява на производството на яйцеклетки по много и положителни начини, така че дерзайте! Ако не ви е предписана диета, не се налага нищо да правите. А, и дозите са строго индивидуални- спазвайте, каквото ви е назначено(за сведение- аз съм на 3х1 Глюкофаж от 1000мг!)и успех!Ако мога с нещо да съм ви полезна, на ваше разположение съм! :D
« Последна редакция: Октомври 26, 2008, 01:28:46 am от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #51 -: Октомври 26, 2008, 10:48:12 am »
Благодаря Inke Tinke  :D
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #52 -: Октомври 27, 2008, 11:29:49 am »
Здравейте момичета,
Извинявам се ,че пускам втори пост ,но не успях да редактирам предишния.
Днес при мен се случи много интересна ситуация.По принцип аз не реагирам много добре на клостибегит и други по-леки стимулации-произвеждам едвам един фоликул.Но този месец док ми каза ,че имам два доминантни фоликула на един и същи яйчник.
Както ви съобщих от 3 седмици взимам метформин.Възможно ли е това да е причината за добрия отговор на яйчника ми без никаква стимулация?
Благодаря ви
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #53 -: Ноември 04, 2008, 17:20:19 pm »
Здравейте! А какво означава имунореактивен инсулин 4.87 (реф. 3-24.9), тоест мн. близо до долната граница? Извинявам се, четох по темата, но така и не ми стана ясно  :oops:.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #54 -: Ноември 14, 2008, 12:02:06 pm »
Здравейте момичета ето и моите резултати от теста :
глюкоза 0 мин-6.5   от 3.6-6.0
глюкоза 60 мин 6.2   6.6- 8.9
глюкоза 120 мин 7.2 4.0-7.8
ИНСУЛИН
инсулин 0 мин 9.70     3.00-25.00
инсулин 60мин 46.37     до 200
исулин 120 мин 27.55 до 200
Тодорова реши че инсулина е леко повишен в 60 мин и ми изписа метформина по половин таблетка даже и по време на бременност,в комбинация с преднизолон ,аспирин ,клексан (то е като фраксипарина) !Не е ли много толкова хапчета по време на бременност и то в първия триместър 8O?Моля ви ако има някой на ттаксова лечение да ми пише че ми е много притеснено,то даже и на самата Тодорова и се видяха много лекарства но каза какво да се прави тази бременност трябва да се докара до края! :wink:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #55 -: Ноември 17, 2008, 15:40:20 pm »
 isev- съжалявам че се включвам тук  ,но не с коментар по твоето питане :oops:
Просто няма смисъл да отварям нова тема.

В очакване съм да започнем  процедура за  икси на естествен / сега съм задържала  фоликул и  пия целест/.Имам хашимото /на 50 Тироксин съм / и  поликистозни яйчници.

Напоследък имам много голям апетит ,особено за сладко -просто не мога да не хапна  ,а  следобяд  към 16ч  ако  не хапна нещо ,имам чуство че  ми прилошава .наближи ли обяд ,ако не   обядвам ,пак ми прималява и става  лошо.

изчетах  доста  неща   -   и нали знаете   :lol:-за каквото прочетем все имаме симптомите  ,но в случая  мисля , че трябва  да направя  тест за инсулун резистентност.
Навремето още при първия ми преглед  д-р Тодорова  наред с  нещата за щитовидната  ,ми предписа  Сиофор  ,защото й с е стори че има нужда ,но аз  не започнах приема му ,т.к бе назначен без  никакви изследвания.Наложи се да сменям лекаря  по  други причини.
Дали все пак не е била права :?

Въпроса ми е  какви  са  изисквания при правенето му    и къде -май не всички лаборатории го правят? При д-р   Владимиров казаха ,че  го ностя в Кандиларов.А в Кандиларов казаха по тел ,че не правят  8O   
Вие  къде сте го правили -аз съм в провинцията и тук май не  го правят.
Или аз неправилно питам по тел за " тест за  инсулин резистентност " ,а  правилното е "глюкозотолерантен тест"  :P

« Последна редакция: Ноември 17, 2008, 15:52:59 pm от nimika »


Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #56 -: Ноември 17, 2008, 16:40:08 pm »
Здравей nimika,
И аз като теб не пия лекарства без да съм направила необходимите изследвания.
Моят глюкозо-толерантен тест го правих в лабаратория Кандиларов .Струва 75 лева.
Изискванията са да отидеш в 8 сутринта -гладна (аз бях и жадна) там и да им кажеш,че искаш да ти изследват глюкозата и инсулин на 0,60 и 120 (може и 180 минута).Трябва да не си се хранила около 12 часа преди изследването.
Може да си разтвориш 75 мг глюкоза в 300 мл вода и да си носиш шишенце в лабораторията или на място те ще ти дадат.
Как протича изследването?
Отиваш например в 8 часа -взимат ти кръв .След това за около 5 минути бавно изпиваш шишенцето с глюкоза.Почиваш си около 1 час ,може в някое кафе или навън,но не се храниш и пиеш неща (трябва да се пита дали е позволено да се пие вода).
На 60 минута отново ти взимат кръв и същатата процедура се повтаря и на 120 минута.На някои момичета им взимат кръв и на 180 минута.
Имай в предвид,че проблемите с инсулина ,оказват голямо влияние върху резултата от икси процедурата (горчив опит).Също така е добре да се видиш с ендокринолог ако резулататите са извън граница.
Надявам се да съм ти полезна и успех с искито!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #57 -: Ноември 17, 2008, 17:11:25 pm »
благодаря  много  - ще  е нужно доста време да отделя   -дано  в моя град  все пак издиря  лаборатория която го прави  ,защото  ще ми е по -удобно ,макар че  тук избягвам да правя каквито й да е изследвания .
Доста бодене за един ден -или слагат абокатче  :wink:

звънях в  лабораторията  в Монатана / центъра където ходи  д-р Тодорва/ -  не правели  такъв тест  -само обременяване  с глюкоза  8O   - е каква  е разликата ?
В Кандиларов  сега  по тел  случих на компетентен  човек -каза -да -на гладно - те дават  прахчето ...-ами май ще е там ...
В повечето лаборатории където звъня  ,май даже не разбират за какъв тест  ги питам  8O

С ендокринолог без това се  срещам  заради ТСХ ,така че дано не с е налага и   заради това да се виждаме.
« Последна редакция: Ноември 17, 2008, 17:24:37 pm от nimika »


*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #58 -: Ноември 17, 2008, 19:06:23 pm »
Извинете може ли все пак някой да коментира моите резултати  :oops:
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #59 -: Ноември 17, 2008, 23:50:42 pm »
 Извинявам се , ако не се намесвам в точната тема, но търся информация за връзката между инсулиновата резистентност , естрадиола и лутеинизацията на фоликулите.
 Накратко да обясня: при стимулацията за инсе този цикъл се получи преждевременна лутеинизация на фоликулите , естрадиола на 10 ден беше паднал и док. отмени процедурата.
 Репродуктивните хормони на 3 ден са добри.
 Досега не съм изследвала тестостерон, SHBG и не съм правила тест за инсулин резистентност.Никой не ми е споменавал дори за тези изследвания.В нета , обаче попаднах на статия за инсулиновата резистентност и лош отговор при стимулация.
 От прочетеното до тук оставам с впечатлението , че ще е добре да направя тези изследвания , защото за период от около една година напълнях от 48 до 58 кг. като не съм променяла нищо в хранителния си режим ; напълняването ми е съсредоточено основно в коремната област- като талпа съм :oops:; никога не съм обичала сладко , а след напълняването имам дори хипогликемични кризи - като се събудя изпитвам непреодолима нужда да ям сладко или да пия вода - 2 -3 чаши, при стимулациите с Клостил правя или по 1 фоликул , или няколко , но с различна големина и отново един се очертава като доминантен, намалено либидо.Този цикъл - преждевременна лутеинизация. :(
 Извинявам се , че съм толкова обстоятелствена, но вече се се чудя за какво да се захвана. Надявам се да ми помогнете!