0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AMH 0.14
« -: Октомври 22, 2023, 09:33:05 am »
Момичета, на 37 години съм, от близо година няма бебе. Пуснах си изследвания на 3ти ден от МЦ. Моля, ако някоя е веща в това, нека ми помогне. Доколкото разбрах, АМХ е 0.14 - тоест изчерпан яйчников резерв. 😭😭😭
Има ли от вас забременели с толкова нисък показател? Как стана?
*
Re: AMH 0.14
« Отговор #1 -: Октомври 23, 2023, 14:30:45 pm »
За съжаление и съотношението на FSH/Lh е около 10. Над 1.5 вече се говори за изчерпване на яйчников резерв, а при тези изследвания излиза 10
По принцип за подобряване на АМХ се пие витамин Д, минава се на нисковъглехидратна-високомазнинна диета. Но при това ФСХ и ЛХ може би няма да даде желания ефект
Честно казано знам за жена забременяла с 0.2 АМХ, но с Н-на брой инвитро процедури в Турция, които са и тежки психически, и финансово.
Говорете с репродуктивен лекар, но на естествено забременяване по-скоро не се надявайте. В България мисля, че с толкова ниско АМХ не се справят и предлагат инвитро с донорска яйцеклетка.
Извинявам се, че не съм особено позитивна, но се опитвам да Ви кажа нещата, както са, защото е достатъчно трудно психически да пробваш всеки месец и да не става, в такива моменти пясък в очите само влошава нещата
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: AMH 0.14
« Отговор #2 -: Октомври 23, 2023, 16:28:36 pm »
Благодаря, знам за донорската яйцеклетка и съм готова и на това. Ще посетя д-р Стаменов да проверя дали може нещо да се направи.