0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
имаме ли шанс според вас
« -: Август 02, 2008, 18:09:26 pm »
Здравейте момичета в понеделник  ще съм на преглед евентуално да започнем подготовка за втора инсеминация.Миналия месец отложихме поради факта ,че имах три задържани фоликула и пих марвелон цял месец.Имаме малко отклонения в спермограмата и проблемите ни са ,че морфологията е 9% и имаме намален обем на еакулата.Аз съм с една запушена тръба ,която не образува хидросалпингс .Какво е вашето мнение имаме ли шанс и ако инсето ни е неуспешно към икси или инвитро трябва да се насочим.Имам едно дете от същия брак преди 13год.без никакъв проблем.Благодаря ви.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: имаме ли шанс според вас
« Отговор #1 -: Август 02, 2008, 21:04:59 pm »
Разбира се, че имате шанс. Само не си поставяй нелогично кратки срокове.
Лекарят ще прецени дали да е инвитро или икси, но явно за сега е най-добре да пробвате с инсеминация.
Това, че ще загубите някой и друг месец не е толкова фатално, ако ти си спокойна. Имаш вече едно дете. Нищо фатално не се случило с вас, ще успеете и ще си имате още едно. Ако си спокойна няма да забележиш как е отлетяло времето и сте стигнали до двете чертички. Ако обаче се шашкаш от всичко, всеки месец ще ти се струва безкраен.
А дори няма да споменавам колко е вредна изнервената обстановка за всички вкъщи.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.