0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мнения за мерионал
« -: Юли 30, 2008, 19:04:49 pm »
Здравейте! Предстои ми инвитро опит. Ще съм по къс протокол. Докторът ми предложи сама да си избера едно от лекарствата за стимулация. Алтернативите са Менопур, Мерионал, Меногон, Гонал и Пурегон. Чудя се с кое лекарство да започна опита. Имам предишен опит с Менопур, но сякаж не реагирах добре с него. Имам и инсеминация с Меногон и там дадох доста яйцеклетки. Всъшност не знам каква е разликата между всички тези лекарства освен, че едните са по-скъпи. Меногонът ще отпадне като вариант, защото съм чувала, че имало недобре съхранявани и фалшиви партиди. Но дали мерионалът е добър. Моля споделете опита си.
*
Re: Мнения за мерионал
« Отговор #1 -: Юли 30, 2008, 19:45:19 pm »
Моята стимилация беше с Мерионал, резултатът е около 40 фоликула и 20 отлични яйцеклетки. Купувала съм си го от Бг!
Целта винаги оправдава средствата:)!!!
Re: Мнения за мерионал
« Отговор #2 -: Юли 30, 2008, 19:50:44 pm »
 ами мога само да ти кажа, че Гонал и Пурегон са синтетични ФСХ, а Мерионала е уринарен и е смес от ФСХ и ЛХ. лично аз реагирах много добре, както при самостоятелно приложение на сравнително ниски дози мерионал (150Е)за инсеминация, така и в комбинация с Пурегон. обикновено се започва с чисто ФСХ, примерно Гонал или Пурегон (за да тръгнат по-голям брой фоликули), а след това се продължава или в конбинация с Мерионал или само с Мерионал, заради ЛХ-то (с цел лутеинизация на фоликулите). едва ли се започва стимулация само и единствено с Мерионал, но може да има и такава практика. след като това е твоя първи опит ин витро със стимулация (в смисъл, че за инсеминация не се прави блокаж с Декапептил или Диферелин) никой не може да предположи как ще реагира организма ти на стимулациите. но при всички положения, едва ли е твоя работа ти сама да определяш препарата за стимулация. по-логично е твоя лекар да прецени кое е най-подходящо за теб. каквото и да предприемете ти пожелавам успех!
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
*
Re: Мнения за мерионал
« Отговор #3 -: Юли 30, 2008, 20:28:16 pm »
аз съм стимулирана със синтетични( Пурегон и Гонал), а също и с уринарни(меногон). реагирах по един и същи начин и при двата вида, правех еднакъв брой фоликули. консултирала съм се по въпроса и отговора бе, че разликата е единствено в това, че синтетичните са по-пречистени и разбира се в цената  :wink:
когато ме стимулираха с меногон, бях само и единствено на него.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения за мерионал
« Отговор #4 -: Юли 30, 2008, 20:45:32 pm »
много ми е странно, че лекарят е оставил на теб избора на медикамент за стимулация??? това не е меню в ресторант, ти на каква база ще направиш избора? изброените от теб лекарства са от различни видове, не са идентични и има специфики при прилагането им.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения за мерионал
« Отговор #5 -: Юли 30, 2008, 20:47:42 pm »
аз съм стимулирана със синтетични( Пурегон и Гонал), а също и с уринарни(меногон). реагирах по един и същи начин и при двата вида, правех еднакъв брой фоликули. консултирала съм се по въпроса и отговора бе, че разликата е единствено в това, че синтетичните са по-пречистени и разбира се в цената  :wink:

това АБСОЛЮТНО НЕ Е ВЯРНО! достатъчно е да се прочете листовката на препарата, за да видиш, че уринарните препарати имат различно съдържание от синтетичните
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мнения за мерионал
« Отговор #6 -: Юли 30, 2008, 20:54:04 pm »
не ми се спори, но защо тогава лекарите ми сменяха вида ФСХ в различните клиники, където съм правила опитите? веднъж с пурегон, после гонал и т.н.
относно вида ФСХ съм се консултирала с няколко специалиста....
и още нещо, няма специфики в прилагането им.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения за мерионал
« Отговор #7 -: Юли 30, 2008, 21:02:15 pm »
ocean, както вече са написали по-горе, уринарните препарати съдържат смес от ФСХ и ЛХ, докато синтетичните съдържат чист ФСХ. така че - не са еднакви.
освен това, специфики има - поне според моя лекар.
отделно от това, различните препарати действат различно добре при различните жени. при една жена по-добре работи уринарен, при друга - синтетичен. при по-млади жени така, при по-възрастни - едикак...

какъв да е изборът на медикамент или комбинация от медикаменти трябва и може да прецени единствено лекарят въз основа на наблюдения върху цикъла на конкретната жена.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мнения за мерионал
« Отговор #8 -: Юли 30, 2008, 21:14:50 pm »
jam, това, че са с различно съдържание е така, но лекарите смятат, че са различни единствено в това, поне аз с които съм се консултирала. факт е, че аз реагирам по един и същи начин. да, чела съм за уринарните са по удачни за по-възрастни жени, но до колко е така незнам.
поставянето и на двата вида препарата става и подкожно и мускулно. друг е въпроса, че в клиниката, която аз посещавам ги поставят само мускулно и само вечер.
Re: Мнения за мерионал
« Отговор #9 -: Юли 30, 2008, 21:16:50 pm »
Аз също смятам, че лекаря трябва да назначи вида на препарата. Мисля, че не е в компетенциите на пациента сам да си назначава медикаментите
*
Re: Мнения за мерионал
« Отговор #10 -: Юли 31, 2008, 08:47:18 am »
Първият ми опит беше изцяло и единствено с мерионал, а вторият с комбинация от гонал и мерионал /мерионалът се включи към края на стимулацията/. Реагирах еднакво и имах почти еднакъв брой яйцеклетки /вторият път с една по-малко/. Това, което забелязах обаче, е, че вторият път, когато прилагах и синтетичен препарат, фоликулите растяха в група с почти еднакви размери и качеството на яйцеклетките очевидно беше по-добро, защото на трети ден имах по-хубави ембриони в сравнение с първия път. Незнам дали това има връзка със самото лекарство, но го отчетох като разлика.
Иначе е вярно, че при различните жени нещата стоят по различен начин и изборът на лекарство определено би следвало да е отговорност на лекаря!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Мнения за мерионал
« Отговор #11 -: Юли 31, 2008, 13:04:00 pm »
много ми е странно, че лекарят е оставил на теб избора на медикамент за стимулация??? това не е меню в ресторант, ти на каква база ще направиш избора? изброените от теб лекарства са от различни видове, не са идентични и има специфики при прилагането им.


Абсолютно съм съгласна с това твърдение. Несериозен е подход, при който ти самата трябва да избираш все едно си лекар.

Ин витрото  не е концерт по желание!

Отностно типа хормонални препарати...

Цитирам мнение на ембриолог, че: " При стимулация със синтетични хормони, респективно Гонал, Пурегон,  качеството на яйцеклеткине е видимо по-добро. "


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън