0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Мед и бременност
« -: Август 16, 2008, 08:56:53 am »
Извинявам се предварително за въпроса, не съм разглеждала подробно дали има подобна тема, а и не зная дали точно тук трябва да си публикувам питанката! Но!
Имам проблем с гърлото, а има една много хубава рецептичка с мед, лимон и орехи, която определено помага, а и засилва имунитета. Зная, че по време на кърмене не се употребява мед защото е силен алерген. Но не зная дали крие някакви опасности за плода по време на бременност. Според вас мога ли да си хапвам медец и ако може има ли ограничение на количеството.
Благодаря предварително!
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Мед и бременност
« Отговор #1 -: Август 16, 2008, 09:40:53 am »
Ами според мен можеж да си хапваш медец, аз ядох през бременността. :)
*
Re: Мед и бременност
« Отговор #2 -: Август 16, 2008, 09:54:04 am »
Здравей!!! Всяка сутрин си слагам по 1 ч.л. в прясното мляко, не мисля че има проблем да се яде мед, май по-важното  е да е истински мед, а не някоя ароматизирана захарна смеска.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Мед и бременност
« Отговор #3 -: Август 16, 2008, 10:03:50 am »
В сп."9 месеца" имаше една публикация от един професор, който твърди, че мед не трябва да се употребява редовно по време на бременност. Имам приятелка обаче, която използва меда като цяр за всичко :D. Тя каза, че дори и през бременността всеки ден е хапвала по една супена лъжица мед. Детенцето й вече е на година и три месеца и да чукам на дърво е здраво, няма алергии и е голяма сладурана.
Два пъти бях болна в началото на бременността и два пъти на антибиотик. Втория път не ми помогна. Оправих се със сокчета от лимон и мед за два дни.
Според мен можеш да си похапваш медец, но умерено :D
*
Re: Мед и бременност
« Отговор #4 -: Август 16, 2008, 11:47:53 am »
Закусвам всеки ден филия с масло и мед. :DНе мисля че има пролем да консумираш мед.

*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Мед и бременност
« Отговор #5 -: Август 16, 2008, 17:05:25 pm »
О,да!меда си е полезен а и помага определено за много проблеми.И аз сим хапвам по една чаена лъжичка през ден!Много ми харесва!! :D
*
Re: Мед и бременност
« Отговор #6 -: Август 16, 2008, 17:26:49 pm »
Докато бях бременна постяно си пиех чая с мед.
Re: Мед и бременност
« Отговор #7 -: Август 16, 2008, 17:50:23 pm »
Точно с помощта на тази рецепта се борих с вируса в началото на бременността. Почти нищо не ядях (наистина ми беше мнооого зле), но нед с орехи и лимони си хапвах. Сега ям мед и орехи и за хемоглобина. Не виждам нищо нередно да се яде мед умерено. Моето 'умерено' е по-голямо от на другите хора :D
Re: Мед и бременност
« Отговор #8 -: Август 16, 2008, 22:01:58 pm »
Аз си го слагах с чая.
*
Re: Мед и бременност
« Отговор #9 -: Август 17, 2008, 09:55:44 am »
Почти всяка сутрин, по време на бременноста си, ядях мед, орехи, ябълки и кисело мляко. Сага докато кърмя пак си хапвам мед и масло. За първи път чувам, че меда предизвиква алергични реакции. Имам книгата "Пчелните продукти в медицината" и никъде в нея няма описано такова нещо. Виж пчелият прашец да, ама меда ...  :ask:

Re: Мед и бременност
« Отговор #10 -: Август 17, 2008, 11:49:59 am »
Хей,  everything_possible, :D
Това съм го пропуснала. Честита бременност!  :balk_16:Много се радвам за теб! Леки месеци и живо и здраво бебе на края! :babyflips: :goodluck:

На въпроса: да, през бременността можеш да хапваш мед, така можеш да лекуваш настинките - с мед и лимони, тъй като това е за предпочитане пред силните илачи.
После, през периода на кърмене не е желателно да консумираш мед.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Мед и бременност
« Отговор #11 -: Август 26, 2008, 17:33:51 pm »
Благодаря за отговорите на всички! Бяхте ми много полезни!

ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Мед и бременност
« Отговор #12 -: Август 26, 2008, 18:10:42 pm »
Момичета какво ви е мнението за пчелният прашец,свекьрва ми ми каза че бил много полезен за имуннат система,и при ниськ хемоглобин.


Re: Мед и бременност
« Отговор #13 -: Август 26, 2008, 20:40:09 pm »
Момичета какво ви е мнението за пчелният прашец,свекьрва ми ми каза че бил много полезен за имуннат система,и при ниськ хемоглобин.

Първите 4 месеца редовно приемах. И без да съм бременна си правя през определени периоди от време такива курсове. Наистина е много добро средство. А и е вкусно-слагам го в кисело мляко.
Re: Мед и бременност
« Отговор #14 -: Август 26, 2008, 21:00:11 pm »
Аз също питах за меда скоро, защото от доста време купуваме от едни производители директно, и жената казала на майка, че нали знаела, че дъщеря й като бременна не трябва да яде 8O пък във всички книги и статии, които четох за препоръки за храненето през бременността, не бях срещала нищо за меда. Тук ме успокоиха момичетата и си ям, аз основно с палачинки и бая количество наведнъж :oops: дано не се окаже грешка нещо :lol:
Благодаря ти, Бени!