0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 29
« Отговор #280 -: Август 21, 2008, 14:59:26 pm »
Mary , сега погледнах графиката ти. Ако наистина последния ти цикъл е бил на 5 Февруари, сега според начина, по който изчисляват гестационните седмици си 29 седмица (28 и 3 дни). Виждам, че процедурата е била по-късно от моята, но както и да го погледнеш бебо ще е докарал до 29 седмица при всички случаи. Стискам палци да се справите по най-добрия начин.
*
Re: Тема на бременните № 29
« Отговор #281 -: Август 21, 2008, 15:09:35 pm »
Мари, знаеш, че има доста бебета, които се раждат далеч преди термина и не само оцеляват, но и наваксват развитието си. Опитай се да си спокойна, доколкото можеш, защото така ще си полезна не само на себе си! Важното е, че те следят и ще реагират навреме!
А бебето ще се държи геройски дотогава, не се плаши!!!
*
Re: Тема на бременните № 29
« Отговор #282 -: Август 21, 2008, 15:15:51 pm »
Mary, стискам палци всичко да се развие добре и бебчо да порасне колкото може повече, а на теб пожелавам кураж и спокойствие, доколкото е възможно!
Христина, честито :)
Лека и безпроблемна бременост!
*
Re: Тема на бременните № 29
« Отговор #283 -: Август 21, 2008, 16:36:30 pm »
Много ви благодаря, момичета.
Сега се сещам аз к`ви съм ги говорила на доктора, ма то в паниката направо изключих, значи той ми говори кортикостероиден препарат, че ще ми бият, аз си мисля за кортизонов и му викам, че пия преднизолон. Абе и аз съм една, в такива моменти направо нямам здрав разум и изключвам.
Иначе попрочетох в темата на недоносените, че има и бебета родени след 32 седмица и пак ги слагат в кувьоз. Кръщелницата ми също се роди в началото на 32 /1.400кг/ и доста време я държаха. След това я извадиха от апарата и чакаха само да направи килата.
Има нещо, което сега ме притеснява особено, то е внушение де щото аз съм си паника. Марков каза, ако забележа промяна в ритането на бебето и движенията му станат по-слаби, веднага да отида на лекар. И на мен сега ми се струва, че не ме рита така силно и често както преди.
Не знам само как ще оцелея до следващия преглед.
Бубе, аз съм с по-дълъг цикъл и късна овулация, това се взима под внимание и има значение.
*
Re: Тема на бременните № 29
« Отговор #284 -: Август 21, 2008, 16:40:02 pm »
Мари, по принцип с напредването на бременност е нормално да усещаш по-плавни движения, като побутване, защото му намалява мястото. НО, това да не те успокоява де, най-добре отиди на преглед, нямате ли някой местен с ехограф, просто да чуете тоновете на бебчо?
Re: Тема на бременните № 29
« Отговор #285 -: Август 21, 2008, 16:51:43 pm »
Сега се сещам аз к`ви съм ги говорила на доктора, ма то в паниката направо изключих, значи той ми говори кортикостероиден препарат, че ще ми бият, аз си мисля за кортизонов и му викам, че пия преднизолон. Абе и аз съм една, в такива моменти направо нямам здрав разум и изключвам. 

Правилно си му говорила, Мари, не се притеснявай - преднизолон си е кортикостероид със силно противоалергичен ефект.  Просто те може би ще ти сложат и малко венозно за по-сигурно. 

Пожелавам ти от сърце спокойствие, защото силата на мисълта е огромна.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 29
« Отговор #286 -: Август 21, 2008, 19:43:00 pm »
Ееее аз само исках да кажа, че след 32 седмица може и да не се наложи ковьоз. Щеше да е много хубаво ако не се налага, но и при бебета родени в и след 40 седмица се налага. Винаги, когато се ражда дете в родилна зала има ковьоз, ако се наложи. Но преди 32 седмица ще се наложи да подпомогнат дишането на детето.

Мари, при мен, когато бебето се обърна имаше един такъв период, в който то започна да рита по-леко. След седмица пак като че ли се усили. Така че не бързай да се тревожиш, просто иди да видят какво се случва.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.