0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Инсеминация във Варна
« Отговор #20 -: Февруари 12, 2006, 13:16:57 pm »
Цитат на: Nadin74
Що се отнася до варна, имам едно съществено притеснение което доц.Конова сподели с мен, специално при антителата и инсеминациите.

Какво имаш предвид?
И аз имах антитела.
*
Инсеминация във Варна
« Отговор #21 -: Февруари 12, 2006, 15:19:59 pm »
Цитат на: Nadin74
Благодаря ти Мели, ще отида до варна все пак,макар и да съм скептично настроена.Но мисля при вас да стане ,защото ми вдъхнахте доверие,което при мен рядко се случва (това не е четка  :wink: )
Що се отнася до варна, имам едно съществено притеснение което доц.Конова сподели с мен, специално при антителата и инсеминациите.



Скъпа не се настройвай предварително за нещо негативно, тъй като с каквато нагласа отидеш, с такива впе4атления ще останеш. Специално екипа на доц. Маркова се слави с висока успеваемост при АРТ, аз не познавам въпросната лекарка, защото както казах, 4ас ми предлагаха за след месец. Но посетих ембриолога и останах с много добри впечатления. Най - важното е да имаш пълно доверие на човека и екипа, който ще работи с теб. Успех.
*
Инсеминация във Варна
« Отговор #22 -: Февруари 12, 2006, 16:39:24 pm »
Цитат на: alia_alia
Цитат на: Nadin74
Що се отнася до варна, имам едно съществено притеснение което доц.Конова сподели с мен, специално при антителата и инсеминациите.

Какво имаш предвид?
И аз имах антитела.


Ще ти напиша бележка
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Инсеминация във Варна
« Отговор #23 -: Февруари 12, 2006, 17:02:34 pm »
Напиши и на мен ,и аз имах антитела :wink:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Инсеминация във Варна
« Отговор #24 -: Февруари 12, 2006, 17:07:46 pm »
Хайде стига с тези бележки.
И аз искам да знам.
Или казваш нещо тук, или изобщо не започваш.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Инсеминация във Варна
« Отговор #25 -: Февруари 12, 2006, 17:09:09 pm »
Цитат на: Lali
Хайде стига с тези бележки.
И аз искам да знам.
Или казваш нещо тук, или изобщо не започваш.


Ммддаааа и аз това казвам щото и аз искам да поназнайвам повечко по въпроса
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Инсеминация във Варна
« Отговор #26 -: Февруари 12, 2006, 17:53:25 pm »
Ами ще кажа само, че д-р Александров не е привърженик на инсето. Не обръща внимание на атителата и затова има неуспешни инсета.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Инсеминация във Варна
« Отговор #27 -: Февруари 12, 2006, 18:39:31 pm »
Цитат на: Nadin74
Ами ще кажа само, че д-р Александров не е привърженик на инсето. Не обръща внимание на атителата и затова има неуспешни инсета.


Наде дай повече подробности и мнение моля те! В смисъл от недоглеждане на нещата ли е това или умишлено и ей такива нещица разни  :) Редно е да се знаят и хубавите и лошите старни на една клиника. То такива винаги ще има ама поне да се знаят и да сме подготвени за евентуални бъдещи грешки от страна на лекарите и клиниките.  
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Инсеминация във Варна
« Отговор #28 -: Февруари 12, 2006, 19:50:20 pm »
Ми незная подробности Старлет, не съм правила инсе все още, затова и ровя в нета за инфо.Но като бях в плевен това ми казаха цитирам "д-р Александорв не обръща внимание на антителата,а това води до неуспешни инсеминации" и е казвал "мен тези антитела не ме интересува" в смисъл ,че не пречи според него на инсето.
На мен Варна ми е най удачния вариант откъм местоположение.Но тъй като имам аз и мъж ми антитела, май няма да е точно там.Пък така и като чета, във варна е претоварено от към инвитро процедури.

P.S.Казвам това което са ми казали,не от личен опит
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Инсеминация във Варна
« Отговор #29 -: Февруари 12, 2006, 20:17:19 pm »
Аха, схванах картинката в общи линии. И аз нямам лични впечатления от Варна ама ми се искаше да придобия такива. За съжаление обаче напоследък чувам само това, че са претрупани от работа и явно това оказва влияние на лекарите и на качеството им на работа.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Инсеминация във Варна
« Отговор #30 -: Февруари 12, 2006, 20:17:37 pm »
А какви са тези антитела? Дайте линк моля!

спомням си, че като посетих ендокринолог, направихме изследване на някои хормони, между които имаше някакви антитела. Дали са същите?
Инсеминация във Варна
« Отговор #32 -: Февруари 13, 2006, 10:30:05 am »
Цитат на: Nadin74
Ами ще кажа само, че д-р Александров не е привърженик на инсето. Не обръща внимание на атителата и затова има неуспешни инсета.

Той смята, че този проблем напоследък се преекспонира, а не е доизучен.
Не е привърженик и  на поддържаща терапия при заплашващ аборт в ранните седмици. Вярва, че "природата си знае работата".
С което, не казвам, че не е добър лекар, може и да е  прав.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Инсеминация във Варна
« Отговор #33 -: Февруари 13, 2006, 11:58:31 am »
Ако трябва да бъда честна и аз смятам, че се преекспонира.
Както и, че механизмът е неясен.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Инсеминация във Варна
« Отговор #34 -: Февруари 13, 2006, 12:31:02 pm »
Цитат на: dendy
Да за Джам да, ама друг???? Е незнам, то и зависи как ти я направят. Чувала съм много смехотворни разкази, но все пак...........


Денди, първо, мен ме пиши два пъти, защото имам регистрирани два пъти положителни тестове след инсеминация.
Преди мен се похвали marmotche, пак с бременност от инсеминация, при същия лекар.
Преди това имаше и други, не помня вече имената. Не знам защо така оставате с впечатление, че инсеминациите са като цяло обречена процедура? Те имат същия шанс за успех както инвитрото, стига да се прилагат при двойки с подходящи показания за инсеминация.
Ако се прилагат при жена със запушени тръби или мъж с тежък стерилитет - естествено, че и 30 да се направят, няма да има успех.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Инсеминация във Варна
« Отговор #35 -: Февруари 13, 2006, 12:39:09 pm »
Надин, за кои ПО-ТОЧНО антитела става дума, дето Александров не им обръщал внимание при инсеминациите и затова били неуспешни?

Момичета, разберете бе, няма такова общо понятие АНТИТЕЛА! в организма има хиляди видове антитела, срещу какво ли не!

всяко си влияе по различен начин на нещо си и не може да се говори така общо, че "аз имам антитела" и затова не става или няма да стане!
антитела има ВСЕКИ! и то различни видове!

то е все едно да кажеш - аз имам кръвна група... всеки има кръвна група, ама каква точно? само дето, при кръвните групи видовете са само няколко, докато при антителата става дума за стотици и хиляди...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Инсеминация във Варна
« Отговор #36 -: Февруари 13, 2006, 15:32:43 pm »
Цитат на: jam
Не знам защо така оставате с впечатление, че инсеминациите са като цяло обречена процедура? Те имат същия шанс за успех както инвитрото, стига да се прилагат при двойки с подходящи показания за инсеминация.


Според мен точно затова - не се селектират правилно пациентите, подходящи за инсеминация, а по - скоро се правят на хора, които по принцип са за ин витро, но нямат финансови възможности или пък имат страхове и не са убедени, че положенито при тях е сериозно. Освен това, разбира се, инсеминации без обработка на еякулата, както и без таймиране на овулацията, са обречени на неуспех, а все още са практика.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Инсеминация във Варна
« Отговор #37 -: Февруари 13, 2006, 16:24:12 pm »
Цитат на: jam
Надин, за кои ПО-ТОЧНО антитела става дума, дето Александров не им обръщал внимание при инсеминациите и затова били неуспешни?

Момичета, разберете бе, няма такова общо понятие АНТИТЕЛА! в организма има хиляди видове антитела, срещу какво ли не!

всяко си влияе по различен начин на нещо си и не може да се говори така общо, че "аз имам антитела" и затова не става или няма да стане!
антитела има ВСЕКИ! и то различни видове!

то е все едно да кажеш - аз имам кръвна група... всеки има кръвна група, ама каква точно? само дето, при кръвните групи видовете са само няколко, докато при антителата става дума за стотици и хиляди...



Джам говоря за антифосфолипидните антитела.Мисля че, някъде по нагоре писах за тях.

P.S. Писала съм за антифосфолипидните на белжка, сори  :oops:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Инсеминация във Варна
« Отговор #38 -: Февруари 13, 2006, 16:30:23 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: jam
Не знам защо така оставате с впечатление, че инсеминациите са като цяло обречена процедура? Те имат същия шанс за успех както инвитрото, стига да се прилагат при двойки с подходящи показания за инсеминация.


Според мен точно затова - не се селектират правилно пациентите, подходящи за инсеминация, а по - скоро се правят на хора, които по принцип са за ин витро, но нямат финансови възможности или пък имат страхове и не са убедени, че положенито при тях е сериозно. Освен това, разбира се, инсеминации без обработка на еякулата, както и без таймиране на овулацията, са обречени на неуспех, а все още са практика.


Мели и ние ли сме от сериозните проблеми от мъжки фактор, защото ти спомена при срещата ни за инвитро,не за инсе.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kkkk

insimelaciq invitro
« Отговор #39 -: Февруари 13, 2006, 20:36:40 pm »
az sa6to hodq pri markova i sam mnogo dovolna ot neq   adski  mnogo vnimanie mi obarna i daje drugiq mesec sam na invitro

Пиши на кирилица!