0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #300 -: Август 07, 2009, 17:58:59 pm »
Мишоче браво на вас  :). Ние имаме прекарсна дъщеричка след ИКСИ-МЕСА. Също сме със запушени каналчета и никакви сперматозоиди в еякулата. Успешния ни опит беше при д-р Владимиров, а биопсията на мъжа ми я прави Кацаров.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #301 -: Август 28, 2009, 20:57:09 pm »
здравейте момичета :),искам да ви вдъхна малко кураж ,и да ви кажа че надежда винаги има.
На 07.08.09.родих моя прекрасен син Божидар,наистина пътят е дълаг но си заслужава не се предаваите ,дори шансът ви за дете да е минимален,и вярваите че един ден ще успеете.
Дано повлеча краче  :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #302 -: Август 28, 2009, 23:21:51 pm »
здравейте момичета :),искам да ви вдъхна малко кураж ,и да ви кажа че надежда винаги има.
На 07.08.09.родих моя прекрасен син Божидар,наистина пътят е дълаг но си заслужава не се предаваите ,дори шансът ви за дете да е минимален,и вярваите че един ден ще успеете.
Дано повлеча краче  :)

Лоре :bighug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #303 -: Август 28, 2009, 23:54:21 pm »
Lucky, predi kolko meseca/ godini se obadihte na Stamenov, za da polu4ite 4asa za septemvri??
Izvinete, no
Kredora ne raboti ot mnogo vreme [pone pri men] a v momenta na kompa nqmam kirilica..
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #304 -: Август 29, 2009, 10:32:27 am »
Лора20, едно голямо честито от мен макар да не се  познаваме. Ти ми помогна задочно миналата година, когато бях изпаднала в дупка и ни бяха изкарали акълите. Към днешна дата вече направих едно ИКСИ със собствен материал, за съжаление не беше успешно като твоето, но гледам напред. Още веднъж поздравления
« Последна редакция: Август 29, 2009, 10:45:49 am от shanoar »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #305 -: Август 29, 2009, 14:23:13 pm »
             Здр.,момичета!От доста време чета за азооспермията,защото и ние сме със същия проблем.Смазани сме.При направената биопсия вчера д.р Бъчваров откри само 4 броя сперматозоиди и те бяха мъртви.А след 2 седмици ме чака лапароскопия поради хидросалпингс на увредена лява маточна тръба и прекъсване на здрава с цел успеваемост на инвитро икси процедура.Единственият вариант за нас е от повече ясен.
« Последна редакция: Август 29, 2009, 14:28:43 pm от inna_ »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #306 -: Август 29, 2009, 19:43:27 pm »
Ина,

какъвто и да е вариантът за вас, важното е, мила, че го има!!!!

успех!!!!!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #307 -: Септември 01, 2009, 13:54:40 pm »
makiyaki, чака се поне 6 месеца! А сега чух или прочетох някъде, че записвали часове за след една година!
 yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #308 -: Септември 02, 2009, 00:10:44 am »
Мда, аз 4акам ве4е година....както и да е :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #309 -: Септември 10, 2009, 20:25:08 pm »




   
   
momi4eta ,pomognete!!!
« -10.09.2009
   
Magat mi e cac cindrom na Klainfelter.Tazi diagnoza me cmazva.Nugna mi e pove4e info dali da ce prodalgim borbata za biologi4no na6i deca.Toi priema magki ne6tata i me nacar4ava da opitame c donor.Az cam cigurna, 4e 6te bade cuper tatko.
Probvahme c inceminacia ot rodnina, no be6e kuho aice, a  ot 2 opit ni6to ne ctana.Ickam pak da polzvame ca6tia donor. Mnogo ce nadiavam tozi pat uspe6no.
Molia vi napi6ete vci4ko, koeto znaete za cindroma i ni daite cavet.Ako ima niakoi cac ca6tia problem, neka pi6e.
Blagodaria na vci4ki vi i kacmet!
Нема начин да нема начин!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #310 -: Септември 27, 2009, 17:36:55 pm »
здр момичета!Ние сме с азооспермия,док казал на мъжа ми че е с много малки тестиси/той се стрисал страшно много/Назначил му е генетични изследвания и после щял да види:иначе се бил изказал много негативно и ние незнаем какво да правим,на първата СП олигозооспермия-1 мъртъв сперматозоид,а на 2СП пише 5 броя мъртви сперматозоида 8Oтестостерон му е нисък,др хормони не ги запомних но те не са в граници Моля някой да даде съвет
« Последна редакция: Септември 27, 2009, 17:54:29 pm от iovi »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #311 -: Септември 27, 2009, 18:31:55 pm »
здравей, йови,

генетичните се прравят с цел да се провери дали съпругът ти няма генетичен дефект, делеции на У хромозомата или абнормален кариотип; причината е, че ако има генетични отклонения, то те ще се предадат на детето, ако е от мъжки пол;

инхибин Б е като показател за вероятността от успешна биопсия на тестисите; ако е прекалено нисък, се приема, че и при биопсия нама да се намерят сперматозоиди; това обаче не значи, че все пак не може да се направи;

значи, тестисите имат обем и спрямо обема, отклоненията от различните хормони са с различни шансове за успешно ТЕСЕ (операция, при която се търсят сперматозоиди направо от тестисите на мъжа);

ако имаш още въпроси - питай;
« Последна редакция: Септември 27, 2009, 18:39:46 pm от brumbarche »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #312 -: Септември 27, 2009, 19:21:07 pm »
 Бръбърче Много ти благодаря за отговора! Писах ти на лични
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #313 -: Септември 27, 2009, 22:06:24 pm »
Дори и при нисък инхибин Б и отклонения в хормоните е възможно да се открият участъци в тестисите със запазена сперматогенеза! Нисък е процента на вероятността, но е въпрос и на късмет! Има и хора във форума, които са имали успеха и щастието и се радват на своите бебчета!
Желая успех и на вас!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #314 -: Септември 28, 2009, 10:45:56 am »
Чудя се да пусна ли изследване за инхибин В,защото докт не ми го изискваше,а доколкото разбирам и чета,то е от много важно значение/за в нашият случай/ и ще ни го поискат може би по-нататък!    Благодаря Ви за отговорите защото съм в началото и още много неща не са ми наясно :oops:  Бръмбърче обадих се и ще ми ги пратят по пощата нямяше проблем остава за звъня за час при док
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 10:50:02 am от iovi »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #315 -: Септември 28, 2009, 11:09:59 am »
Йови, не е задължителен инхибина, на нас Кацаров ни каза, че щом се решили да правим биопсия, няма смисъл да пускаме инхибин.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #316 -: Октомври 02, 2009, 02:25:35 am »
Момичета някой знае ли реф стойности в клиника Щерев.Изследвал е ФСХ,ЛХ ТЕСТОСТЕРОН, ПРОЛАКТИН,ТСХ,хламидии.Немога да ги намеря никъде- помагайте
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #317 -: Октомври 02, 2009, 08:59:38 am »
Йови, в Щерев не ги пишат никъде, защото докторите им си ги знаят, обади се в клиниката и поискай да говориш с лабораторията. Като те прехвърлят, кажи за кои хормони питаш и кажи, че питаш за мъж.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #318 -: Октомври 07, 2009, 00:03:06 am »
Хей, дано някой ми отговори, но съм безкрайно притеснена. Днес поставиха диагноза на партньора ми ОЛИГОАСТЕРОЗООСПЕРМИЯ, чета си разни неща, но така и не разбирам какво точно означава, освен, че в Майчин дом-Варна му казаха, че няма шанс да е баща, освен, чрез инвитро и то икси.
Моля, пишете ми.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #319 -: Октомври 07, 2009, 00:42:31 am »
darijo, няма нужда да пишеш на сто места! Ясно ни е как се чувстваш. В другата тема имаш отговор от сигнус. А и да уточня, че азооспермията и олигоастенозоспермията са две различни неща. Какъв е точно проблемът при вас? 
« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 01:09:56 am от blue_sky »