0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #260 -: Юли 03, 2009, 11:33:05 am »
Благодаря на всички за подкрепата!
Думите на Къцаров бяха, че няма нито един сперматозоид, а след 10 дни ще ни кажат вече окончателно какво е положението. Подкрепяме се взаимно с момчето ми и се надяваме да се преборим. Констатира още намален обем на тестисите и запушени каналчета. Много ни притесняват и хормоналните изследвания - високо FSH 39.46 и нисък Testosteron 2.47 (реф 2.8 - 8.0) и free Testosteron 0.139 (реф 0.236 - 0.680).

cygnus започнахте ли някакво лечение, след хистологията? Дано и при нас се открият клетки на сперматогенеза и да стигнем до ИКСИ и най- вече  :babyboy:! На този етап ми се вижда много трудно постижимо.

:crossfingers: и късмет на всички!
« Последна редакция: Юли 03, 2009, 12:09:10 pm от Lucky »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #261 -: Юли 03, 2009, 12:26:06 pm »
лъки, мила,

високият ФСХ и нисък тестостерон, до колкото знам аз, а и сигнусчето ти е казала, са резултат от нарушения в сперматогенезата;

спомням си че четох някъде, че когато ФСХ е високо тестостеронът бил нисък (не съм 100%сигурна де, по спомен е)...

успокой се, помогни на мъжа до теб да преодолее мъката (защото на него със сигурност му е доста тежко и се чувства доста подтиснат...нали и моят е с НОА)...

изчакай окончателно резултатите и тогава вече ще имате ясна посока, в която да вървите;

силно стискам палци да има лечение, да се открие сперматогенеза и след време да се радваш на лека и безпроблемна бременност!!!!

силна прегръдка за теб!!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #262 -: Юли 03, 2009, 18:34:16 pm »
Лъки, само от горе в ляво ли е взет материал?
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #263 -: Юли 03, 2009, 18:57:26 pm »
Да Вера! Само от там!При вас как беше по същия начин ли?
« Последна редакция: Юли 03, 2009, 19:18:36 pm от Lucky »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #264 -: Юли 03, 2009, 19:32:04 pm »
момичета, аз като чета за ТЕСЕ се оказва, че има едностранно и двустранно ТЕСЕ;

освен това има ТЕСЕ и микро ТЕСЕ (още не знам каква е разликата между тях, но ще търся в нета); знам само, само от 1 публикация, че микро ТЕСЕ е по-препоръчително за НОА;

когато разбера, ще пиша пак;

и аз това се интересувам, само от единия тестис ли са взели материал?
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #265 -: Юли 04, 2009, 19:41:37 pm »

cygnus започнахте ли някакво лечение, след хистологията?
Да, 3 месеца с тестостерон (Ундестор), но веднага след тях нямаше резултат, а шест месеца по-късно като през тях отказа цигарите и пи билки, витамини и антиоксиданти.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #266 -: Юли 05, 2009, 16:50:44 pm »
Знам, че трябва да изчакаме първо хистологията, но ще има профилактика на сайта и затова те моля да ми пишеш какви точно билки, витамини и антиоксиданти е пил мъжа ти.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #267 -: Юли 05, 2009, 18:31:46 pm »
Споко, профилактиката ще е не повече от 2-3 дни, просто не можем да се ангажираме с конкретните дати на прехвърлянето , а и си даваме малко резерв за непредвидени ситуации.
Ефекта на тестостероновата терапия явно оказва влияние по-късно, нали все пак спермитата имат 70-100 дни докато са готови и в еякулата. Иначе пи л-карнитин, фолиева киселина, трибестан, оксибор, вит А, C, Е, цинк, селен - една шепа хапове, но е хубаво да се консултираш с лекар - все пак доколкото знам трибестана се пие и после се почива. Пиши 1:1 какво пише на резултата от хистологията!
Пожелавам ти успех!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #268 -: Юли 05, 2009, 22:26:22 pm »
Благодаря! Ще се консултираме разбира се с лекар! Стискайте палци, момичета резултата да е обнадеждаващ, че само лоши новини последно време.   yahoo_17
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #269 -: Юли 08, 2009, 17:45:54 pm »
лъки, мила,

имаш ли резултат от хистологията вече?


п.п. стискам силно палци и все те мисля, ей!!!!!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #270 -: Юли 11, 2009, 01:07:55 am »
Има само сертолиеви клетки. Пуснахме изследване на инхибин Б. Каза ни, че шанса е  много малък, но ако инхибина е нисък спираме до там :(
« Последна редакция: Юли 11, 2009, 02:22:26 am от Lucky »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #271 -: Юли 11, 2009, 22:16:14 pm »
Трябва да си бие на 3 месеца по 1 Nebido, за да компенсира тестостерона. Някои от вас били ли са тези инжекции?
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #272 -: Юли 12, 2009, 16:44:30 pm »
Точно такива не е ползвал. Мъжът ми пи 3 месеца Ундестор - то също е тестостерон, но май не се внася вече. Дано да повляят, Lucky. Кога ще е готов Инхибина? Успех, няма да се предаваш!
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #273 -: Юли 13, 2009, 10:46:17 am »
лъки, мила, силно стискам палци да има резултат от лечението и инхибина да не е нисък!!!

една силна прегръдка от мен!!!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #274 -: Юли 13, 2009, 22:36:57 pm »
Определено ще имаме нужда да сме силни!  :balk_81: пред силния дух, който излъчвате момичета! Вероятно и аз ще свикна да живея с мисълта за проблема след време. Това, което не ни убива, ни прави по-силни!  :bighug: Успех на всички!

П.С. И пишете! Подкрепата и това да споделиш болката с други, които са я изпитали и могат да я разберат помогна поне малко на мен самата! Да продължим да се подкрепяме и да помагаме на други хора с нашите проблеми и занапред!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #275 -: Юли 13, 2009, 23:11:35 pm »
Лъки, и при нас е така, само сертолиеви клетки, високо ФСХ, склерозирали канал4ета и хипотрофи4ни (недоразвити ) тестиси.
Сперматозоиди, оба4е, бяха открити още с първата биопсия, като проба беше взета и от двата тестиса и от от няколко места.
Потърси и про4ети постове в които съм писала и обяснявала за сертолиево клетъ4ен синдром- така се нари4а вашия и нашия проблем- аа, забравих да кажа 4е инхибин не сме изследвали никога + проблемът не свършва с намирането или ненамирането на сперматозоиди, понякога сперматогенезата е запазена само в отделни миниатюрни места/депа,гнезда- както искате си ги представете/ и е мн трудно при биопсия да бъде оцелен то4но такъв район с сперматогенеза и следователно 4итави сперматозоиди.
Така 4е моят съвет е повторете биопсията, като едновременно с това имате готовност да замразите пробата ако се открие нещо, за да не се налага при евентуално ИКСИ да се прави и още една биопсия.
Това е от мен, знам 4е не е много, но все пак ви предстои решение за взимане- ще повторите ли опита или ще търсите алтернативни варианти.
Успех!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #276 -: Юли 14, 2009, 00:58:04 am »
Благодаря ти много! Ще прочета постовете!
Знам, че при биопсията взеха само от единия тестис от някакво точно определено място. Явно сме със сходни диагнози, само че ние нямахме късмета до сега да се открият сперматозоиди :( 

Кацаров ни обясни, че ако инхибина е в норма подобна биопсия до откриване на сперматозоиди ще се прави при евентуално ИКСИ.

Още не знам какъв ще е резулатата за инхибина.От сега се съмнявам че този показател може да доведе до решение или липса на такова за нашия проблем !?!

Алтернативни методи започнаха да ми минават през ума, но в момента съм под стрес. Обичам мъжа си (както и всяка от вас) и това не е на днвен ред за момента при нас. Ще направим всичко, което е по силите ни за наше  :babyboy: , колкото и трудно да е. Дано да го постигнем всички, които полагаме усилия и се борим с проблемите!
« Последна редакция: Юли 14, 2009, 02:04:56 am от Lucky »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #277 -: Юли 15, 2009, 12:28:41 pm »
лъки, миличка, как са нещата при вас?

хайде, пиши, че те мисля

стискам палци!!!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #278 -: Юли 15, 2009, 20:04:39 pm »
Инхибина е 19,57 eg/ml мисля че каза мъжа ми.
Не знам какви точно са референтните стойности но някъде прочетох над 45, над 10 и над 100. Някой знае ли точно нормата за мъже каква е, защото не я пише на изследването и в нета не намирам нищо за мъжете.
« Последна редакция: Юли 15, 2009, 21:24:57 pm от Lucky »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #279 -: Юли 15, 2009, 22:51:37 pm »
makiyaki, чета всичко, което ми попадне по темата, но ние не сме открили сперматозоиди. Дори и да открием такива не се знае дали ще са качествени и годни за оплождане, а за замръзаяване и последващо използване направо го изключвам като възможност в нашия случай. Не виждам смисъл да си мъча момчето повече. Ако евентуално се стигне до втора биопсия при нас предполагам, че ще е в деня на евентуална моя пункция, но всичко е прекалено хипотетично за момента ...