0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #120 -: Ноември 08, 2008, 18:06:35 pm »
барби, нямате ли написано заключение от биопсията, какво точно пише там? Док какво каза? Има ли клетки, които биха могли да произвеждат? Не се отчайвай моля те и потърси допълнително лекарско мнение. Успех!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #121 -: Ноември 08, 2008, 18:20:18 pm »
Здравей Сигнус, имам и аз една молба към теб сподели нещо за матурационния арест моля те, как се справихте
При биопсията на моя мъж има единични канали без сперматогенеза-разбирам че повечето имат все още, но пълна липса на матурация-това ме обърква много и не мога да преценя има ли надежда и дали трябва да се биопсира и другия тестис. Предварително ти благодаря
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #122 -: Ноември 08, 2008, 22:17:33 pm »
барби, нямате ли написано заключение от биопсията, какво точно пише там? Док какво каза? Има ли клетки, които биха могли да произвеждат? Не се отчайвай моля те и потърси допълнително лекарско мнение. Успех!
   Още не сме взели епикризата.Доктора е казал,че 2/3 от клетките са унищожени още при самото възпаление преди 12 години,а останалите с течение на времето са се унищожили.Тези,които Цветков миналата година откри при биопсията са били едни от последните.Сега просто незнаем вече какво да предприемем.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #123 -: Ноември 10, 2008, 19:10:22 pm »
Барби, много съжалявам за вас  и за това което преживявате. Потърсете мнението и на друг лекар след като си вземете епикризата. Относно това дали си се заразила с някъква инфекция, нама кака да го знаеш ако не си пуснеш изсладване. Моят мъж е с много лоша спермограма,поради което правихме икси - неуспешно, но никой не се сети да му вземе микробиология и да му пусне други изследвания пред процедурата. След неуспеха отиде отново на лекар  и човека му пусна най-елементарното изследване за микроорганизми и се оказа, че има хронично инфекция причинена от трихомони. Поради твоа се изследвах и аз, е аз нямах трихомони, но ми откриха хламидий, които съпруга ми нямаше. Всички лекари, които питахме кака е възможно това, казаха, че се случва и е съвсем нормално. Но исках да ти кажа, че вследствиен а тази хронична инфикция / поне так твърди лекаря/, последните две сепрмогрми са с азоспермия - или 2,3 мъртви сперматозоида. На нас тепърва ни предстои биопсия, и  да ви кажа, че след всички изчетено до тук, страшно много се притесних. Все пак стискам палци  :crossfingers:и се моля  всички  да наерим изход в тези трудни моменти.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #124 -: Ноември 10, 2008, 20:04:14 pm »
Сислота не оставяй нещата така лекувайте се докато не ви кажат, че вече сте чисти, защото нещата не се оправят от само себе си. Аз допуснах тази грешка и сега се чудя накъде. Впрочем пуснах тема за такива инфекции и други усложнения, но засега няма интерес-надявам се все още да набере скорост, но времето ще покаже. Желая ти успешно излекуване, доколкото разбрах от форума три поредни отр. резултата
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #125 -: Ноември 11, 2008, 12:26:16 pm »
      Благодаря ви за подкрепата!
   Мъчи ме един въпрос.След като тази инфекция не е била излекувана,не трябваше ли микробиологията да отчете,че има инфекция.Нали за това се прави това изследване.Ох,незнам вече съвсем се обърках.Между другото на милото му купих витамини,пък незнам в неговия случай дали изобщо ще помогнат,но....надежда да се случи чудо.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #126 -: Ноември 11, 2008, 21:40:31 pm »
Ще се опитам да ти отговоря barbi1.При възпалителен процес се отчитат повишение на левкоцитите и утайката. Обаче при хроничните инфекции може да не изглеждат точно така нещата и затова се пускат съответните изследвания за хламидии, трихомони и т.н.т. като се отхвърлят едно по едно
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #127 -: Ноември 12, 2008, 08:41:19 am »
Сислота не оставяй нещата така лекувайте се докато не ви кажат, че вече сте чисти, защото нещата не се оправят от само себе си. Аз допуснах тази грешка и сега се чудя накъде. Впрочем пуснах тема за такива инфекции и други усложнения, но засега няма интерес-надявам се все още да набере скорост, но времето ще покаже. Желая ти успешно излекуване, доколкото разбрах от форума три поредни отр. резултата
[/color]
Шаноар, Ние и двамата имнахме курс на лечение, с какви ли не хапове и накрая резултата и отрицателен. Аз дори си пуснах генетично изследване за хламидиите в лаборатория Геника. Не бих оставила нещата така, в никъкъв случай. Но аз съм много скептична по отношение на док, че тази инфекция е причината за азоспермията, защото той цял живот е имал проблеми със сператогенезета. Има две оперции от варикоцеле, и сега има слабо изразено на десния тетстис, но не е за операция. Но да видим утре ще прави нова контрола, за да видим дали ще има   :sperm2: , и как щепроцедираме по-нататък.
успешен ден , момичета  :balk_5:
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #128 -: Ноември 12, 2008, 09:07:53 am »
Сисилота, понеже съм на линия веднага бързам да ти пиша. При нас причините са комплексни също като вас, варикоцеле в ляво оперирано преди 7 години, киста вдясно операция преди8 години, запушване също.Съжалявам, ако си разбрала че хламидиите са единствената причина-имах предвид това че те разрушават клетките, които произвеждат сперматозоиди, затова трябва да ги борим тия гадини. Желая ти успешен ден
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #129 -: Ноември 12, 2008, 10:23:22 am »
Ще се опитам да ти отговоря barbi1.При възпалителен процес се отчитат повишение на левкоцитите и утайката. Обаче при хроничните инфекции може да не изглеждат точно така нещата и затова се пускат съответните изследвания за хламидии, трихомони и т.н.т. като се отхвърлят едно по едно
  Изследванията за хламидии и трихомони са ни отрицателни.Точно за това се чудя,защо иследванията са ни отрицателни,а има инфекция.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #130 -: Ноември 12, 2008, 10:43:27 am »
За съжаление не съм доктор-не ви ли казаха какво предполагат. Чета за уреаплазми, но не съм запозната.При всички положения трябва да се посъветваш с лекар и да се търси първопричината и да се лекува.Желая ти успех ще следя във форума дали сте ходили на лекар.Яд ме е че не мога да ти кажа какъв специалист трябва да посетите-тук може да помогне някой който знае
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #131 -: Ноември 12, 2008, 18:48:52 pm »
zdraveite
i az sum suvsem nova....tyk...i na moqt supryg my napravixa spermograma....s diagnoza azoospermia.....0% spermatozoidi....sega iskat da my pravqt razni operacii...predpolagam biopsia na testisite...za da se vidi dali ima nqkoi v tqx......
a predi 10na godini ... e imal yj nqkakvi spermatozoidi...po negovite dymi...poneje tova my e vtori brak...a ot 1q ima dete...togava piel nqkakvi xap4eta....posle my vzeli semenna te4nost i yj oplodili biv6ata my jena in vitro....a tq puk kaza,4e nqma takiva raboti...abe,kakto i da e....ima ne6to tumno v cqlata istoria ...ama....znam li....ta imat du6terq...kolko e negova..oba4e ne se znae...
ta da se vurna na temata....sega ne znaq dali tazi biopsia 6te pomogne ne6to....straxyvam se...ne znaq ni6to za podobni operacii....spodelete ne6to za tezi raboti
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #132 -: Ноември 13, 2008, 18:11:14 pm »
Барби, в предишната тема за азооспермията открих нещо което може да представлява интерес за теб. Трябва да се направи изследване за микоплазми/уреаплазми, като за целта се прави посявка, защото при обикновена микробиология не се изолират. Дано ти е полезна информацията, желая ти успех. :goodluck:
И аз имам една чуденка дето не мога да си отговоря-при моето момче LH е на долната граница, в норма ама едва се побира в нормата, та се чудя това какво ли може да означава, а и тестостерона е в граница, но не много висок, ако някой има желание да сподели нещо да пише :ask:
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #133 -: Ноември 13, 2008, 21:21:12 pm »
Благодаря ти за инфото,shanoar!В момента нямаме възможност да правим каквито и да било изследвания,за по нататък ще видим.А за тестостерона и LH не се притеснявай щом са си в норма.Късмет и на теб.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #134 -: Ноември 18, 2008, 23:24:28 pm »
здравейте, аз съм нова във форума.
пи6а ви от Берлин където съм студентка. От две години се опитваме да забременеем аз и приятеля ми...без успех. Бях на лекар преди една година, оказа се че имам проблеми с пролактина- сега взимам хапчета и всичко е на ред, и че имам дълъг цикъл. при приятелят ми положението е по сериозно- асоспермия, иначе всички други хормонални изследвания, хромозоми и генетика са нормални, откриха веничка на прегледа- мисля 3та сгепен. ще правим ТЕСЕ в Берлин края на януари- дано вси4ко да мине добре.
Аз по4ти съм решила да правя ИкСИто в Българя, в София-при щерев. имат ли добра лаборатория, добри специалисти, добра апаратура?
но почвам да се колебая. Във форумите чета че в БГ нещо няма добри резултати при замразен материал или ембриони. Така ли е или мненията са субективни.
Какво мислите Вие, ако оставим финансовия вупрос на страна, къде бихте се оперирали- в София или в Берлин?
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #135 -: Ноември 19, 2008, 09:32:22 am »
Здравей хофнунг,
За замразения материал не е вярно.И аз бях чула,че е по-добре с пресен,но като разговарях с ембриолозите,ме увериха,че не е така.За замразените ембриони си е съвсем различно от замразените сперматозоиди.
А за специалистите-не знам как са в Германия.В чужбинския подфорум може да намериш инфо,но за кл.на Щерев съм чувала,че имат добри специалисти.Но кои са по добри...
Каквото и да решите,желая ви успех!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #136 -: Ноември 19, 2008, 11:28:06 am »
hoffnung195622, доколкото разбирам приятеля ти има варикоцеле. Защо сте се разбързали за ИКСИ? Лекувайте най-напред варикоцеле-то (най-вероятно оперативно)пък после ще решите за какво сте. Така ще си спестите много време, нерви и финанси.
Аз забременях спонтанно след такава операция, а имам зад гърба си неуспешни ИКСИ-та и инсета.
Посъветвайте се най-напред с андролог. ИКСИ-то не е мода.

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #137 -: Ноември 19, 2008, 13:16:37 pm »
благодаря ви за отговорите,
за замръзените спермии четох в страницата на Щерев- че най-добре е да се направи ТЕСЕто в същия ден като ИЦСИто. Това не ми свучи добре, защото какво ще правят ако не намерят нищо при ТЕСЕто- стимулацията ще е била напразно- това не ми вдъхва доверие.
Колкото се отнася до варикоцелето, тои го има, но тукашния уролог и ендринилог козаха че лекуването на веничката в малко случаи води до подобрение на проблема, освен това нали не може да се каже, че това със сигурност е проблема- при азоспермия и тук в страницата стои, че диагностиката т.е. причината не може със сигурност да се ограничи.
Поснавате ли някой от форума с същия проблем при замръзяване? :wink:
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #138 -: Ноември 19, 2008, 21:39:02 pm »
Здравей, хофнунг,

Не съм правила процедура в Берлин, а в един малък град в западната част на Германия. След първото ми неуспешно икси си запазих час за д-р Стаменов. На въпроса дали Германия или България, бих казала май по-скоро България. Мисля, че в Бг се подхожда по-индивидуално, връщат се повече ембриони, правят се повече изследвания, по-евтино е (немската здравна каса ще ти плати половината и от процедурата, дори и да я направиш в България, стига да сте женени. Проучи условията на касата предварително!). Ето на този немски сайт има форум и можеш да прочетеш повече за клиниката, която си избрала: http://www.klein-putz.de/. И аз понякога пиша там, за да обменям впечатления с хора, които посещават същия лекар, но тук съм получила най-безценните съвети, подкрепа, а дори завързах и приятелства. Има доста момичета в този форум, които са много компетентни. 

Мисля, че в Щерев има добри ембриолози, така че не се притеснявай за качеството на замразения материал. Ако ще е така или иначе замразен, не мисля, че има голяма разлика дали е в Бг или Германия. И аз съм чувала за по-висока успеваемост при пресния, но истината според мен е в броя на ембрионите.

И аз си мисля като аблой, че ако времето не ви пришпорва, бихте могли първо да опитате по друг начин. Не се хвърляйте направо на икси-то!

И най-важното: прецени си дали ще имаш време за стимулация в България (тя продължава около 3 седмици заедно с блокажа и две седмици след трансфера, последните не са задължителни, по-скоро пожелателни). Аз в Германия си избрах такава клиника, където да мога да съм на преглед в 7,30 и на работа в 9 ч и при последния трансфер си взех само един ден болничен. Евентуално можеш да се говориш с някой познат лекар от България да ти даде болничен до пункцията, а след това ще ти дадат 2 седмици от клиниката.

За това, че ако не намерят сперматозоиди при ТЕСЕ-то, стимулацията е провалена, не съм съгласна. Можете да опитате с донор, ако искате. Просто го обсъдете предварително с половинката и доктора!


Желая ти късмет и не се отчайвай! Има момичета с подобен на твоя случай, които вече гушкат дечица. 

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #139 -: Ноември 25, 2008, 08:22:06 am »
Здравейте момичета,

явно не съм единствената с немско-бългрски проблем  :) По принцим живея в Белрин и уж се консултирах с най-опитните лекарии клиники там.
Включвам се и аз по темата с Ин витро, къде и проблеми със здравната каса. Боря се вече от  8 години. От почти две години съм пациентка на Д-р Стаменов и Д-р Персенска в България и не ги сменям за нищо на света.
В Германия наситина подхода далеч не е толков индивидуаен, броя на оплодените яйцеклетки и върнетите ембриончета е силно ограничен, заради техни си законови разпоредби.  А аз съм на 37 и шансовете ми стават все по-малки.
Здравната каса е един кошмар. След като се консултирах лично със служители (аз съм към DAK, немски гражанин, работещ там, омъжена за немец), първо казаха не, после беше да.След това се оказа, че човек си поема всички разходи сам, а после евтл. касата решава какво да покрие. Накрая преведох всички документи, епикризи, изследвания и т.н. не питайте колко струва и това покрай другите разходи.
Е, след дулго чакане на отговор ме отряазаха, че всичко се прави по немските стандарти и тук в БГ, но нямам основателна причина да правя Ин Витро в друга страна, дори и ЕС и нямя да поемат нищо.

Е, сега съм след второ ИКСИ в очакване на резултата. Върнаха ми 4 ембриончета и три замразиха. Дано имам успех. Ако не,  ще се боря пак със сладоледчета.

Дано съм ви била полезна с инфо-то. Забравете ходенето мо мъките с немската бюокрация. В БГ процедурата е наполовина по-евтина, така че действаите направо и успех и много бебешки усмивки  да ни рдват скоро.

 :D
Only those who can see the invisible can do the impossible