0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета,ще съм ви много благодарна,ако споделите мнение за д-р Русев.Д-р Тодорова ме насочи към него за консултация,относно Активна имунизация.Четох някои неща за тази процедура,но общо взето не съм наясно с нея.Видях,че има доста момичета,които са успели след прилагането и.Предварително благодаря на тези,които ще се включат!
*
Аз се консултирах с него миналата година. Разговорлив е, отговаря охотно на въпросите, изобщо може да си поговорите доста добре  :D До някаква специфична помощ, поне в моя случай, не се стигна. Какво конкретно те интересува?

А, видях, че става дума за АИ. Най-общо това е процедура, която се прилага при повтарящи се спонтанни аборти и, в последните години, и при неизяснен стерилитет. Взема се известно количество кръв от съпруга /или от друг донор/, обработва се и по определена схема се въвежда в организма на жената. Очаква се, че тя ще изгради т.нар. блокиращи антитела, които да защитят бременността и нещата да се развият успешно до термин. При някои двойки помага, при някои не. Д-р Русев сподели, че това е доста остарял метод, но и той е имал и продължава да има своите успехи  :D
« Последна редакция: Юли 24, 2008, 15:19:52 pm от Grace »
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Grace,благодаря за отговора.Аз претърпях неуспешно икси миналия месец.Имам доста проблеми-Хашимото,аденом на хипофизата,имунологични отклонения,генетична мутация,инсулинова резистентност :(Преди трансфера имах вливания на 40 ампули имуновенин.След ЕТ бях на фраксипарин и въпреки всичко не се получи.Терапията ми беше назначена от доц.Конова.Д-р Тодорова предполага,че причината за неуспеха е имунологична-на ниво лигавица на матката-имунологични фактори.И в процеса на разговора ми препоръча да си направя консултация с д-р Русев за това дали не съм подходяща за тази имунизация.Малко объркано го написах,но не знам вече за какво да се хвана :(
Сега видях,че си ми обяснила за какво точно става въпрос.Ами освен да се възползвам от часа,който си записах.Не знам вече къде да търся причината за неуспеха.Уж взехме мерки за всичко предварително,но явно мал шанс :?Благодаря за вниманието :wink:
« Последна редакция: Юли 24, 2008, 15:29:27 pm от Цеци »
*
Цеци, ами консултирай се с него, нищо не ти пречи  :D Той доста се е занимавал с такъв тип имунизации в миналото, в момента обаче това не се практикува в САЩ /както и в България/.
Аз лично съм се ориентирала към една немска клиника, която прави имунизации в момента и има добър опит в това отношение  :D
Колкото до това дали имунизацията би ти помогнала, съмнявам се, че някой може да бъде дефинитивен по въпроса - имунологията е твърде всеобхватна и многоаспектна, за да се каже предварително кое на кого би помогнало. Просто, ако решиш, пробваш и това е /разбира се ако няма някакви конкретни противопоказания за прилагането, но това могат да ти кажат специалисти, които правят имунизации и са наясно със спецификите/.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



А имаш ли представа каква е цената на тази имунизация?И само в Германия ли се извършва?Ако не бъркам,мисля някой спомена,че и в Якентро я правят.
*
В "Якентро" струва 600 евро /информация от миналата година/, мисля, че и в Германия е толкова.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Благодаря ти,Grace!Пожелавам ти успех :)
Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #7 -: Август 02, 2008, 22:51:14 pm »
 А в КИРМ - Плевен правят ли АИ?
*
Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #8 -: Август 02, 2008, 23:01:22 pm »
А в КИРМ - Плевен правят ли АИ?
В България май не се прави АИ.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #9 -: Август 03, 2008, 10:41:26 am »
оказва се че иво тодоров прави аи от известно време...аз лично не бих му се доверила въпреки че и той има своите успехи (знам поне за едно момиче от форума правило аи при него - резултата е родено бебе след това :D).


цеци, интересно ми е направи ли си консултацията с русев и какво ти препоръча той.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #10 -: Август 03, 2008, 11:39:24 am »
Del е правила АИ при Иво Тодоров и има бебче.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #11 -: Август 03, 2008, 12:36:28 pm »
туто бене също. значи са две :)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #12 -: Август 04, 2008, 17:00:19 pm »
оказва се че иво тодоров прави аи от известно време...аз лично не бих му се доверила въпреки че и той има своите успехи (знам поне за едно момиче от форума правило аи при него - резултата е родено бебе след това :D).


цеци, интересно ми е направи ли си консултацията с русев и какво ти препоръча той.

Не,Лили,не направих консултация,отказах часа след като разбрах от Грейс каква е цената.Няма да е по силите ни,защото освен за второ ИКСИ трябва да набавим и средства за имуновенина.Плюс него вече имам препоръка от д-р Тодорова и за вливне на интралипид и прием на преднизолон след трансфер.Съжалявам,че няма да мога да ви помогна с прясна информация :?
Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #13 -: Август 04, 2008, 17:24:24 pm »
Русев според мен не  прави АИ, поне преди година не правеше - в САЩ по известни причини процедурата е забранена, иначе я е практикувал доста там и както разказват, имало доста бебета, кръстени Румен :lol:
На мен при консултацията лично ми каза, че е добра идея да я направя (правих я в германия, струва петстотин и няколко евро).
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #14 -: Август 04, 2008, 22:15:52 pm »
аре стига бе 8O. на мене направо ми каза категорично ц. само дето май по принцип е категорично против тази процедура а не конкретно за моя случай. или поне с такова впечатление останах.

ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #15 -: Август 05, 2008, 10:01:54 am »
аре стига бе 8O. на мене направо ми каза категорично ц. само дето май по принцип е категорично против тази процедура а не конкретно за моя случай. или поне с такова впечатление останах.
И на мен така ми каза.
Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #16 -: Август 20, 2008, 20:27:44 pm »
Момичета,ще съм ви много благодарна,ако споделите мнение за д-р Русев.Д-р Тодорова ме насочи към него за консултация,относно Активна имунизация.Четох някои неща за тази процедура,но общо взето не съм наясно с нея.Видях,че има доста момичета,които са успели след прилагането и.Предварително благодаря на тези,които ще се включат!
Цеци ако не бъркам и ти ли ходиш в Плевен...
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #17 -: Август 20, 2008, 22:06:24 pm »
Ани,била съм само веднъж на консултация с доц.Конова,относно имунологичните ми отклонения.Имам впечатления само от нея,не познавам другите лекари,които работят в клиниката.
Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #18 -: Август 27, 2008, 15:37:18 pm »
аре стига бе 8O. на мене направо ми каза категорично ц. само дето май по принцип е категорично против тази процедура а не конкретно за моя случай. или поне с такова впечатление останах.



Според мен причината е, че не може да предложи процедурата. Как ще е против, като толкова време я е правил. На мен определено ми каза, че идеята е много добра - може би защото вече бях вливала без успех, иначе знам, че първа линия в борбата е имуновенинът. Но ние направо му казахме, че сме във вразка с немска клиника и смятаме да я правим там. Иначе какво да каже - бе има една терапия, ама няма как да ви я направим. Отидете (дайте си парите) другаде.


П.С. Пропуснах да го похваля какъв е пич, известно време след консултацията ми се отключи автоимунно заболяване и аз му писах имейл за новата ситуация, като и аз не знам защо отдолу си написах телефона и на следващия ден Човекът ми се обади от Чикаго по телефона и ми отдели поне 15 минути :D Даже се ангажира да говори с колеги за моя случай. За мой късмет нещата след ЛИТ се развиха добре и не се наложи да го безпокоя пак, но се впечатлих от него :D
« Последна редакция: Август 27, 2008, 15:40:20 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







Re: Мнение за д-р Румен Русев от клиниката в Плевен
« Отговор #19 -: Ноември 06, 2017, 11:14:35 am »
Бихте ли ми казали къде приема доц. Русев? Доктор Сигридов ми даде неговия телефон, но не съм звъняла все още. А каква е цената, на която работи?