0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: За водата
« Отговор #20 -: Юли 30, 2008, 10:27:45 am »
Марби, минерална вода не се преварява

И защо?
Защото с изпрение на част от водата при преваряването се увеличава концентрацията на различните минерали вътре. Така го обясниха веднъж.
*
Re: За водата
« Отговор #21 -: Юли 30, 2008, 10:33:15 am »
У дома водата е ужасна.
Бърди ме посъветва да преварявам изворната вода на Девин, и аз така правя от началото.
Re: За водата
« Отговор #22 -: Юли 30, 2008, 10:33:36 am »
Ние в къщи от години не пием чешмяната вода, защото мирише адски и като я оставиш известно време, чашата просто ......
Та, малката е на Розов Девин може би от навършване на 2 мес. Преварявах я до скоро.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: За водата
« Отговор #23 -: Юли 30, 2008, 10:51:15 am »
Аз не съм давала минерална вода. Преварявам си чешмяната. Жив и здрав е Алекс, нищо му няма от това, че не е пил минерална. Така че няма нужда от много залитане. Естествено ако водата от чешмата не става за пиене е друг въпрос.
Да, Алекс си е жив и здрав, ама да е жива и здрава и майка му да преварява всеки ден и да следи да не е свършила... После да мисли в какво да я сипе за навън.
Гане, по-удобно е с минералната вода, а не че е по-лесно всеки път тати да мъкне и вода от магазина. Ама хем му се пада, хем му се полага.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: За водата
« Отговор #24 -: Юли 30, 2008, 11:06:11 am »
Тами, то е въпрос на организация. Моя син си пие все още мляко от биберон, та като му измия шишетата и слагам и водата да я преваря. Това е вече някакъв навик, изграден. А за слагането - не мисля изобщо, той си има шише за навън и там си му седи водата. Минерална купувам като излезем и съм се разсеяла, та не съм заредила сок или вода да има.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: За водата
« Отговор #25 -: Юли 30, 2008, 13:58:42 pm »
Явно са от една зодия с моя. Ние бяхме до 4 години и два месеца от бебешките шишета. Много удобно, няма да го мислиш какво ще яде, кога ще огладнее... буташ киселото мляко в термобокса и дори да се вкисне през лятото не е особена загуба за родното стопанство. А и ако иска да се олее или оповръща отгоре до долу - лесно се пере. Да му мислят тези с пюретата.
Ама водата при нас беше отвратителна от чешмата. И дори преварена, пак си имах съмнения в качествата й и многото минерали, които е завлекла по пътя до чешмата. Преди 5 години нямаше специални води за бебета, та започнах с горна баня с червената точка. Не я препоръчвам на никого, ама тогава педиатърът така ми каза. Докато давах ГБ Марио много ми повръщаше. Като стана на 6 месеца я смених и той спря да повръща. Не зная дали е било от водата или не, ама повече такава вода не му дадох. А и вкъщи не давам да се купува. Ама на село понякога е пил и не е имало проблеми повече.

Иначе една позната, която се е занимавала с някакви доставки на безалкохолни по магазините ми каза, че Горна Баня с червена точка, не е тази същата фирма, която доставя минералната вода горна баня. Тази с точката си прави безалкохолни и поне тогава все още нямаше лиценз или разрешително за минерална вода. Това ми го разказа, когато й казах за изпълненията на Марио и аз се почувствах доста прецакана. И от тогава съм им сърдита :)
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: За водата
« Отговор #26 -: Юли 30, 2008, 17:36:17 pm »
Марби, минерална вода не се преварява

И защо?
Ще й умрат минирелите бре :lol:


напротив, увеличава се минерализацията.
и защо, всъщност, трябва да се преварява минерална вода? :balk_160:

има изворни води, кани Брита, филтри за чешмите...кви са тия чуденици.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: За водата
« Отговор #27 -: Юли 30, 2008, 18:26:49 pm »
Какавото и да решиш ,но в никакъв случай от водопровода.Пробвай с някаква омекотена вода или трапезна например.