0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
След операция - киста на яйчника
« -: Юли 12, 2008, 23:35:53 pm »
Здравейте!
На 07.07 ми правиха операция - киста на десния яйчник. Положението е било такова, че се е наложило премахване на яйчника. Изписаха ме в петък, чувствам се сравнително добре/все още трудничко се движа и съм отпаднала/ но ме притеснява това, че коремът ми е страшно подут.
Нормално ли е? Споделете, ако има сред вас с подобна операция...
*
Re: След операция - киста на яйчника
« Отговор #1 -: Юли 13, 2008, 11:25:48 am »
Здравейте!
На 07.07 ми правиха операция - киста на десния яйчник. Положението е било такова, че се е наложило премахване на яйчника. Изписаха ме в петък, чувствам се сравнително добре/все още трудничко се движа и съм отпаднала/ но ме притеснява това, че коремът ми е страшно подут.
Нормално ли е? Споделете, ако има сред вас с подобна операция...
Здравей Пипи.Миналата година претърпях същото с отстраняване на десен яйчник и тръба.Имах подобно подуване на корема но ми обясниха че е от газовете  :oops:.Започнах да пия сок от морков който много добре ми действаше,но не прясно изцеден а от купешките.По-добре се консултирай с док ако болките продължават.Успешно възстановяване. :)

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: След операция - киста на яйчника
« Отговор #2 -: Юли 17, 2008, 00:25:38 am »
да нормално е,аз също съм оперирана с лапароскопиа от киста на яичника,и ми беше подут но след 2 седмици някаде всичко беще ок,не се тревожи ако пък ли се притесняваи иди на преглед за собствено успокоение
*
Re: След операция - киста на яйчника
« Отговор #3 -: Юли 17, 2008, 11:20:58 am »
Много ви благодаря за отговорите, момичета!
Вече се чувствам значително по-добре/чукам на дърво!/
Коремът вече не е толкова подут. Като ходих да ми махнат конеца, докторът ме посъветва да не ям подуващи храни/боб, леща, зеле и т.н./Не че съм яла... то след операция и един апетит ти се отваря...  :wink: :D
Пийвам вечер по 1-2 мезим форте и май с него реших проблема.
Поздрави!
*
Re: След операция - киста на яйчника
« Отговор #4 -: Юли 17, 2008, 13:47:52 pm »
Много ви благодаря за отговорите, момичета!
Вече се чувствам значително по-добре/чукам на дърво!/
Коремът вече не е толкова подут. Като ходих да ми махнат конеца, докторът ме посъветва да не ям подуващи храни/боб, леща, зеле и т.н./Не че съм яла... то след операция и един апетит ти се отваря...  :wink: :D
Пийвам вечер по 1-2 мезим форте и май с него реших проблема.
Поздрави!
Добре е в началото да избягваш и газираните напитки.