0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Витамин А и Е
« -: Юли 02, 2008, 12:46:25 pm »
Здравейте, може ли и мен да посъветвате :)
Предписаха ми витамин А+Е (Геритамин, Герикапс и т.н.). Каква е схемата на пиене. Едни ми казват, че един месец пиеш, един почиваш и пак така. Вярно ли е това?

Мерси много и успешен ден :))



Re: Витамин А и Е
« Отговор #1 -: Юли 02, 2008, 13:05:30 pm »
Виж листовката. А най-добре да попиташ лекаря си.
*
Re: Витамин А и Е
« Отговор #2 -: Юли 02, 2008, 13:20:30 pm »
Вече има писано тук за тези витамини, ако имаш възможност се поразрови.
Аз също ги пия, но поотделно.
Двата витамина ги пия до овулация, а след нея - само витамин Е. Ако има бременност, витамин А може да бъде опасен.
Витамин Е се пие 2-3 месеца, след това почивка - 1 месец и при нужда курса се повтаря.
Но както ти е казала Stivarip, най-добре се обърни към лекаря си.
*
Re: Витамин А и Е
« Отговор #3 -: Юли 02, 2008, 22:42:17 pm »
Аz вече ги спрях, но и аz пиех витамин А до овулация,  а Ето го пиех постоянно.
*
Re: Витамин А и Е
« Отговор #4 -: Юли 03, 2008, 09:37:19 am »
Мерси милички!  8)

Докторката ми каза един месец пия (и двата витамина) и един почивам и после пак така.

Прекрасен ден на всички!  :D



*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Витамин А и Е
« Отговор #5 -: Юли 03, 2008, 11:12:41 am »
При мен препоръката беше да ги приемам от 1 до 12 ден на цикъла, при следващия цикъл отново по същия начин и т.н.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Витамин А и Е
« Отговор #6 -: Юли 09, 2008, 09:58:59 am »
ЗДравейте, милички!
Да ви попитам тук, че щях да правя нова тема,ама ще го сторя, ако не ми отговорите тук :)
Витамин Е влияе ли на надбъбречните жлези? Защото прочетох, че влияе благотворно на надбъбречната жлеза, но по какъв начин - дали повишава нивата на надбъбречните хормони.
Имам проблеми с надбъбречните жлези - завишени нива на дхеа-с, андростендион и 177-он прогестерон.
Доки каза, че не са голям проблем, имам ЯМР на надбъбреците и няма изменевия на жлезата - по-скоро било вродена аномалия.
При мен нещата можели да станат и без лекарства, но все пак ми изписа преднизолон Ф.
Но тъй като съм предлазположена към гъбички и впоследствие от тях постоянни бактерии сега посещавам хомеопат. Защото преди години единствено такъв тип лечение ми излекува три годишните неуспехи на 6-7 гинеколога в борбата ми с гъбичките и вярвам, че сега ще се излекувам с хомеопатия - в момента имам  e-coli.
Лекарката-хомеопат ми каза обаче, че не може да ми назначи основния препарат докато пия преднизолона. така че говорих с моя лекар и той ми каза като направя един месец да си пусна дхеа-с и да видя дали и как се е повлиял и ако искам да не го пия един-два месеца, докато трая хомеопатичното лечение.
Сега в понеделник ще си пускам дхеа-с, но от три дни почнах да пия геритамин-нео и незнам дали сега ще се повлияе резултата от вит. Е.
Съжалявам, че стана толкова дълго.
Надявам се не съм ви отегчила и че ще ми отговорите.
Защото моя доктор е в отпуск и не искам да го притеснявам.
Дано ми помогнете.
Благодаря ви предварително за отговорите.
Прегръщам ви и ви желая хубав и усмихнат слънчев ден!
:sunshine: :swing: :sunshine: :dance2:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Витамин А и Е
« Отговор #7 -: Юли 10, 2008, 17:40:32 pm »
ЗДравейте, милички!
Да ви попитам тук, че щях да правя нова тема,ама ще го сторя, ако не ми отговорите тук :)
Витамин Е влияе ли на надбъбречните жлези? Защото прочетох, че влияе благотворно на надбъбречната жлеза, но по какъв начин - дали повишава нивата на надбъбречните хормони.
Имам проблеми с надбъбречните жлези - завишени нива на дхеа-с, андростендион и 177-он прогестерон.
Доки каза, че не са голям проблем, имам ЯМР на надбъбреците и няма изменевия на жлезата - по-скоро било вродена аномалия.
При мен нещата можели да станат и без лекарства, но все пак ми изписа преднизолон Ф.
Но тъй като съм предлазположена към гъбички и впоследствие от тях постоянни бактерии сега посещавам хомеопат. Защото преди години единствено такъв тип лечение ми излекува три годишните неуспехи на 6-7 гинеколога в борбата ми с гъбичките и вярвам, че сега ще се излекувам с хомеопатия - в момента имам  e-coli.
Лекарката-хомеопат ми каза обаче, че не може да ми назначи основния препарат докато пия преднизолона. така че говорих с моя лекар и той ми каза като направя един месец да си пусна дхеа-с и да видя дали и как се е повлиял и ако искам да не го пия един-два месеца, докато трая хомеопатичното лечение.
Сега в понеделник ще си пускам дхеа-с, но от три дни почнах да пия геритамин-нео и незнам дали сега ще се повлияе резултата от вит. Е.
Съжалявам, че стана толкова дълго.
Надявам се не съм ви отегчила и че ще ми отговорите.
Защото моя доктор е в отпуск и не искам да го притеснявам.
Дано ми помогнете.
Благодаря ви предварително за отговорите.
Прегръщам ви и ви желая хубав и усмихнат слънчев ден!
:sunshine: :swing: :sunshine: :dance2:


Нямам представа, но ми е интересно дали влияе. Сподели какво ти е казал док.
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame