0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #20 -: Април 29, 2009, 13:55:33 pm »
doctor, благодаря За инфото :balk_5:

намирам отговорите За много полеЗни.
*
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #21 -: Април 29, 2009, 15:03:24 pm »
doctor, благодаря За инфото :balk_5:

намирам отговорите За много полеЗни.
И аз ги намирам за много ценни, приемете и мойте благодарности!
Има един въпрос към Док., ако бъде така любезен да ми отговори.
При диагноза ИЯР и липса на друга причина за стерилитет, има ли голям смисъл от ИКСИ на ЕЦ. По принцип, явно е че се чака по-качествена яйцеклетка, само че, чели сме всички, че тези яйцеклетки са твърде крехки и аз лично вече след няколко несполучливи опити на ЕЦ започвам да се чудя - дали ИКСИ при този случай няма просто да "прецака" оплождането. Подчертавам че става въпрос само и единственно за ИЯР без никакви други причини. Както и дали шанса не е по-голям при Инвитро ( само че никой не прави инвитро, ако има само една извадена яйцеклетка, за съжаление..)
Благодаря предварително за отговора.  :balk_63:

*
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #22 -: Април 29, 2009, 15:37:12 pm »
Много Ви благодаря за изчерпателните отговори и отделеното време.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #23 -: Април 29, 2009, 15:47:50 pm »
Много Ви благодаря за изчерпателните отговори и отделеното време.

и от мен!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #24 -: Април 29, 2009, 17:14:42 pm »
Цитат
При диагноза ИЯР и липса на друга причина за стерилитет, има ли голям смисъл от ИКСИ на ЕЦ. По принцип, явно е че се чака по-качествена яйцеклетка, само че, чели сме всички, че тези яйцеклетки са твърде крехки и аз лично вече след няколко несполучливи опити на ЕЦ започвам да се чудя - дали ИКСИ при този случай няма просто да "прецака" оплождането. Подчертавам че става въпрос само и единственно за ИЯР без никакви други причини. Както и дали шанса не е по-голям при Инвитро ( само че никой не прави инвитро, ако има само една извадена яйцеклетка, за съжаление..)

ЛИЧНО мнение
Дали наистина имате или нямате ИЯР зависи от това КОЙ и КАК е поставил диагнозата. В моята практика установих , че най-важният критерий е трансвагиналната ултразвукова диагностика на яйчниците , т.е. има ли и колко са антралните фоликули в тях. Лабораторните изследвания са важни,но не са 100% определящи, а и винаги са възможни лабораторни неточности.
Ако приемем ,че имате действително ИЯР, лично за мен е абсолютно нелогично да Ви се прави ИВ на ЕЦ, защото от една страна се приема ,чи няма да формирате нужните фоликули (респективно яйцеклетки) въпреки големите дози ФСХ, а от друга страна се чака да формирате нужния фоликул сама. В приложението на ИВ на ЕЦ не можете да търсите и икономическа изгода поради много ниската му успеваемост и необходимостта от многократното му приложение,т.е. накрая се оказва ,че вместо няколкото несполучливи опита на ЕЦ сте можела да направите едно класическо ИВ. Всъщност при ИВ на ЕЦ, Вие спестявате само парите за стимулация ,но парите за ИВ центъра са същите или повече както за класическо ИВ. Освен това ги давате със сигурност няколко пъти. :oops:
Аз , доколкото мога да се поставя на Ваше място, бих предприел/а класическа ИВ стимулация с максимални дози ФСХ, за да се "изцеди" максимален брой яйцеклетки от яйчниците. Начина на оплождане на яйцеклетките ще зависи от броя,качеството,Вашата възраст и от това как са се оплодили при евентуалните предходни опити.
Успех на всички! :lol:
Срещу глупостта и самите богове напразно се борят. Айзък Азимов "Самите богове"
*
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #25 -: Април 29, 2009, 17:21:59 pm »
ЛИЧНО мнение
Аз , доколкото мога да се поставя на Ваше място, бих предприел/а класическа ИВ стимулация с максимални дози ФСХ, за да се "изцеди" максимален брой яйцеклетки от яйчниците. Начина на оплождане на яйцеклетките ще зависи от броя,качеството,Вашата възраст и от това как са се оплодили при евентуалните предходни опити.
Успех на всички! :lol:
С това започнахме, но за съжаление пр тази силна стимулация яйчниците напълно блокираха и прекратихме.
Още веднъж много благодаря за отделеното време!
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #26 -: Април 29, 2009, 18:37:31 pm »
Аз благодаря на доктор за изчерпателния отговор, който ми изпрати на ЛС, и имам още един въпрос.
Инвитро/ИКСИ при ендометриоза - успеваемостта с налична малка киста, и без киста различава ли се по процент? С други думи пречи ли физически кистата на имплантирането на ембрионите? В момента съм в процес на стимулация, с 2,5 см ендометриозна киста, но образувах 11 хубави фоликула, и при евентуален трансфер на добри ембриони, шансовете ми намалени ли са заради факта че имам киста? Добър избор ли направих като реших да не се подлагам на втора операция, а направо да пристъпя към инвитро? Благодаря предварително.


*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #27 -: Април 29, 2009, 19:25:27 pm »
 Пиша само, за да подкрепя доктор, че ни "осветлява" по разни въпроси. На мен поне ми действат поучително постовете му и пораждат въпроси в главата ми, които бих могла да задам на доктора си. Затова смятам, че не е нужно да бъде нападан. Ако някой иска да не му чете постовете - нека да не го прави. А дали е лекар или не е - няма никакво значение. важното според мен е информацията, която ни дава. Все пак нека не забравяме, че дори и да си каже името - това няма да промени даваната от него информация, а само ще има още повече нападки срещу клиниката, от която евентуално (нормално е) ще има и недоволни. А и нали всички имаме право да сме анонимни в известна степен - иначе нямаше да влизаме с ник, а с име.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #28 -: Април 29, 2009, 20:44:32 pm »
Цитат
В момента съм в процес на стимулация, с 2,5 см ендометриозна киста, но образувах 11 хубави фоликула, и при евентуален трансфер на добри ембриони, шансовете ми намалени ли са заради факта че имам киста? Добър избор ли направих като реших да не се подлагам на втора операция, а направо да пристъпя към инвитро?
Изборът Ви е единствения правилен :lol:При наличие на толкова малка ендометриозна киста ,евентуалното оперативно лечение само би унищожило околната яйчникова тъкан(в някои случаи при засягането на кръвоснабдяващите го съдове се унищожава и цялата  функция на яйчника), с което би понижило броя на бъдещите фоликули.
Качеството на ембрионите не зависи от наличието на ендометриозни кисти.
Успех :D
Срещу глупостта и самите богове напразно се борят. Айзък Азимов "Самите богове"
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #29 -: Април 29, 2009, 20:50:25 pm »
Благодаря отново за отговора! И аз вярвам, че взех правилното решение, защото десният ми яйчник вече е опериран и сега почти не произвежда фоликули за сметка на левия. Сега обаче кистата е на левия и не ми се минаваше пак през ада на лапаротомията.
Благодаря!


Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #30 -: Май 03, 2009, 13:34:19 pm »
Въпрос към Доктор
С диагноза ИЯР и повишени НК клетки,едно неуспешно стимулирано ИКСИ и едно неуспено на ЕЦ.И при двете никаква имплантация на иначе хубави ембриони.Дали причината е само в качеството на яйцеклетките или нещо друго се изпуска по веригата?
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #31 -: Май 03, 2009, 22:10:03 pm »
Ми и при мен се получи нещо такова,само,че втория път яйцеклетката не се оплоди.Док каза,че се дължи на качеството на яйцеклетката и сперматозоида.Продължавам.Не съм с ИЯР,но и в природата се случва да не стане имплантация или оплождане,съгласи се))) :D
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #32 -: Май 07, 2009, 11:38:29 am »
Така е Лина,права си,но при нашата диагноза нямаме много време за чакане :(
*
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #33 -: Май 09, 2009, 16:58:30 pm »
Здравейте докторе, искам и аз да попитам за мнението ви:
След 4 инсеминации-неуспешни и 3 инвитро, от които 2 завършили с + тест и след това спадане на ЧХГ-то искам да чуя за вашето мнение на каво може да се дължи тази несполучлива имплантация - искам да отбележа, че + теста не е от лекарства тъй като не съм приемала такива. Аз съм с вторичен стерилитет, от 6 години се опитваме за 2-ро дете, с мъжки фактор /но според док не е проблем за тези процедури тъй като след обработка има над 30млн./мл/. Освен това поддържам с лекарства висок Пролактин /последно пак беше висок/ и най-вече това което ме притеснява е наличието на интраморален миомен възел по предна маточна стена /цитирам от лекаря ми/. Мислите ли, че е възможно причината да е миомния възел или да се насоча към ендокринолог за увеличаване на дозата за Пролактина.
Благодаря за мнението ви предварително!


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #34 -: Май 12, 2009, 17:14:36 pm »
Здравейте, и аз бих искала да попитам нещо.
Ако на 5-ти ден от трансфера ембрионът не е достигнал стадий бластоцист, а само компактизация, това означава ли, че опитът е обречен на неуспех?
Предварително благодаря за отговора Ви.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #35 -: Юни 10, 2009, 13:51:08 pm »
Здравейте, и аз бих искала да попитам нещо.
Ако на 5-ти ден от трансфера ембрионът не е достигнал стадий бластоцист, а само компактизация, това означава ли, че опитът е обречен на неуспех?
Предварително благодаря за отговора Ви.
Да, и мен живо ме вълнува този въпрос...
А ако на 6-ти ден е достигнал фаза бластоцист какъв е шанса да се развие една нормална бременност?
Re: „ Направихме Ви ICSI ” – Наистина ли ?!?
« Отговор #36 -: Юни 10, 2009, 15:51:15 pm »
Мистичният доктор не е бил с активен профил от 1 май 2009г. :?